Einde voor Tedesco in zicht? "Het is nu al te laat"

door
Einde voor Tedesco in zicht?

Volgende week blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor een erg lastig tweeluik. In de Nations League staan immers topwedstrijden tegen Frankrijk en Italië op het programma. En dat terwijl de druk op bondscoach Domenico Tedesco sowieso al erg groot is.

Begin 2023 werd de Italiaanse Duitser door de KBVB aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. Tedesco zorgde namelijk voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Mislukt EK

Maar gaandeweg verschenen ook twijfels over de bondscoach. Dat kwam uiteraard in grote mate door de rel rond Thibaut Courtois, die niet langer voor de nationale ploeg wil uitkomen onder zijn bewind. Ook het spelniveau werd steeds wisselvalliger. Desondanks werd zijn contract toch verlengd tot medio 2026.

Die beslissing bleek evenwel te voortvarend. Het EK draaide immers uit op een nieuwe deceptie. De Duivels speelden in de groepsfase ondermaat en sneuvelden vervolgens na een matige match tegen Frankrijk. Tedesco maakte daarbij geen goede keurt met zijn tactische keuzes en bedenkelijk discours in de media.

Nieuw incident

Toch bleef de bondscoach op post om een nieuwe start te maken in de Nations League. Maar opnieuw liep het fout. De eerste match tegen Israël werd weliswaar gewonnen, vervolgens gingen de Duivels opnieuw de boot in op Frankrijk. En na die match volgde ook nog eens de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne.

Dat nieuwe incident doet andermaal vermoeden dat Tedesco zijn groep niet echt onder controle heeft. "Als twee van de beste spelers ter wereld, Courtois en De Bruyne, niet meer voor de nationale ploeg willen spelen, is dat een probleem van de coaching", stelt analiste Cécile De Gernier onomwonden bij La Tribune.

Te laat voor ontslag

De vraag is dan ook of de KBVB wel moet doorgaan met Tedesco als bondscoach. "Daar is het al te laat voor. Ze kunnen geklopt worden met 0-1000, hij zal nog behouden worden", sakkert analist Stéphan Streker. "Ik beoordeel niet de mens of de coach, maar in zo'n situatie moet je er gewoon mee stoppen. Er was een mislukking en hij heeft zijn grenzen laten zien. En dat is geen veroordeling van zijn talenten als coach. Maar voor zowel ons als voor hem was het beter geweest om te stoppen (na het EK, red.)."

De bond had Tedesco na het EK moeten laten gaan ...

Meest recent

'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

12
12
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

97
97
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

24
24
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

147
147
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

72
72
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

36
36
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

55
55
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

284
284
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

128
128
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

301
301
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

452
452
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

293
293
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

113
113
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

130
130
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

178
178
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

291
291
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

300
300
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

275
275
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

133
133
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

880
880
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

455
455
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

241
241
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

108
108
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

170
170
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

219
219

Meer sportnieuws