Einde voor Tedesco in zicht? "Het is nu al te laat"

door
Einde voor Tedesco in zicht?

Volgende week blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor een erg lastig tweeluik. In de Nations League staan immers topwedstrijden tegen Frankrijk en Italië op het programma. En dat terwijl de druk op bondscoach Domenico Tedesco sowieso al erg groot is.

Begin 2023 werd de Italiaanse Duitser door de KBVB aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. Tedesco zorgde namelijk voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

LEES OOK: Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

Mislukt EK

Maar gaandeweg verschenen ook twijfels over de bondscoach. Dat kwam uiteraard in grote mate door de rel rond Thibaut Courtois, die niet langer voor de nationale ploeg wil uitkomen onder zijn bewind. Ook het spelniveau werd steeds wisselvalliger. Desondanks werd zijn contract toch verlengd tot medio 2026.

Die beslissing bleek evenwel te voortvarend. Het EK draaide immers uit op een nieuwe deceptie. De Duivels speelden in de groepsfase ondermaat en sneuvelden vervolgens na een matige match tegen Frankrijk. Tedesco maakte daarbij geen goede keurt met zijn tactische keuzes en bedenkelijk discours in de media.

Nieuw incident

Toch bleef de bondscoach op post om een nieuwe start te maken in de Nations League. Maar opnieuw liep het fout. De eerste match tegen Israël werd weliswaar gewonnen, vervolgens gingen de Duivels opnieuw de boot in op Frankrijk. En na die match volgde ook nog eens de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne.

Dat nieuwe incident doet andermaal vermoeden dat Tedesco zijn groep niet echt onder controle heeft. "Als twee van de beste spelers ter wereld, Courtois en De Bruyne, niet meer voor de nationale ploeg willen spelen, is dat een probleem van de coaching", stelt analiste Cécile De Gernier onomwonden bij La Tribune.

Te laat voor ontslag

De vraag is dan ook of de KBVB wel moet doorgaan met Tedesco als bondscoach. "Daar is het al te laat voor. Ze kunnen geklopt worden met 0-1000, hij zal nog behouden worden", sakkert analist Stéphan Streker. "Ik beoordeel niet de mens of de coach, maar in zo'n situatie moet je er gewoon mee stoppen. Er was een mislukking en hij heeft zijn grenzen laten zien. En dat is geen veroordeling van zijn talenten als coach. Maar voor zowel ons als voor hem was het beter geweest om te stoppen (na het EK, red.)."

De bond had Tedesco na het EK moeten laten gaan ...

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

14
14
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

39
39
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

20
20
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

40
40
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

217
217
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

258
258
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

167
167
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

207
207
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

246
246
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

471
471
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

91
91
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

155
155
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

206
206
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

108
108
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

57
57
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

151
151
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

222
222
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

59
59
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

146
146
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

608
608

Meer sportnieuws