Einde voor Tedesco in zicht? "Het is nu al te laat"

2869 stemmen
Einde voor Tedesco in zicht?

Volgende week blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor een erg lastig tweeluik. In de Nations League staan immers topwedstrijden tegen Frankrijk en Italië op het programma. En dat terwijl de druk op bondscoach Domenico Tedesco sowieso al erg groot is.

Begin 2023 werd de Italiaanse Duitser door de KBVB aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. Tedesco zorgde namelijk voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Mislukt EK

Maar gaandeweg verschenen ook twijfels over de bondscoach. Dat kwam uiteraard in grote mate door de rel rond Thibaut Courtois, die niet langer voor de nationale ploeg wil uitkomen onder zijn bewind. Ook het spelniveau werd steeds wisselvalliger. Desondanks werd zijn contract toch verlengd tot medio 2026.

Die beslissing bleek evenwel te voortvarend. Het EK draaide immers uit op een nieuwe deceptie. De Duivels speelden in de groepsfase ondermaat en sneuvelden vervolgens na een matige match tegen Frankrijk. Tedesco maakte daarbij geen goede keurt met zijn tactische keuzes en bedenkelijk discours in de media.

Nieuw incident

Toch bleef de bondscoach op post om een nieuwe start te maken in de Nations League. Maar opnieuw liep het fout. De eerste match tegen Israël werd weliswaar gewonnen, vervolgens gingen de Duivels opnieuw de boot in op Frankrijk. En na die match volgde ook nog eens de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne.

Dat nieuwe incident doet andermaal vermoeden dat Tedesco zijn groep niet echt onder controle heeft. "Als twee van de beste spelers ter wereld, Courtois en De Bruyne, niet meer voor de nationale ploeg willen spelen, is dat een probleem van de coaching", stelt analiste Cécile De Gernier onomwonden bij La Tribune.

Te laat voor ontslag

De vraag is dan ook of de KBVB wel moet doorgaan met Tedesco als bondscoach. "Daar is het al te laat voor. Ze kunnen geklopt worden met 0-1000, hij zal nog behouden worden", sakkert analist Stéphan Streker. "Ik beoordeel niet de mens of de coach, maar in zo'n situatie moet je er gewoon mee stoppen. Er was een mislukking en hij heeft zijn grenzen laten zien. En dat is geen veroordeling van zijn talenten als coach. Maar voor zowel ons als voor hem was het beter geweest om te stoppen (na het EK, red.)."

De bond had Tedesco na het EK moeten laten gaan ...

Meest recent

'Genk casht miljoenen: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

31
31
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

179
179
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

21
21
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

63
63
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

82
82
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

19
19
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

66
66
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

488
488
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

89
89
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

177
177
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

259
259
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

65
65
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

135
135
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

114
114
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

181
181
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

106
106
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

139
139
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

367
367
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

164
164
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

162
162
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

97
97
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

178
178

Meer sportnieuws