Einde voor Tedesco in zicht? "Het is nu al te laat"

door
Einde voor Tedesco in zicht?

Volgende week blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor een erg lastig tweeluik. In de Nations League staan immers topwedstrijden tegen Frankrijk en Italië op het programma. En dat terwijl de druk op bondscoach Domenico Tedesco sowieso al erg groot is.

Begin 2023 werd de Italiaanse Duitser door de KBVB aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. Tedesco zorgde namelijk voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

LEES OOK: Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Mislukt EK

Maar gaandeweg verschenen ook twijfels over de bondscoach. Dat kwam uiteraard in grote mate door de rel rond Thibaut Courtois, die niet langer voor de nationale ploeg wil uitkomen onder zijn bewind. Ook het spelniveau werd steeds wisselvalliger. Desondanks werd zijn contract toch verlengd tot medio 2026.

Die beslissing bleek evenwel te voortvarend. Het EK draaide immers uit op een nieuwe deceptie. De Duivels speelden in de groepsfase ondermaat en sneuvelden vervolgens na een matige match tegen Frankrijk. Tedesco maakte daarbij geen goede keurt met zijn tactische keuzes en bedenkelijk discours in de media.

Nieuw incident

Toch bleef de bondscoach op post om een nieuwe start te maken in de Nations League. Maar opnieuw liep het fout. De eerste match tegen Israël werd weliswaar gewonnen, vervolgens gingen de Duivels opnieuw de boot in op Frankrijk. En na die match volgde ook nog eens de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne.

Dat nieuwe incident doet andermaal vermoeden dat Tedesco zijn groep niet echt onder controle heeft. "Als twee van de beste spelers ter wereld, Courtois en De Bruyne, niet meer voor de nationale ploeg willen spelen, is dat een probleem van de coaching", stelt analiste Cécile De Gernier onomwonden bij La Tribune.

Te laat voor ontslag

De vraag is dan ook of de KBVB wel moet doorgaan met Tedesco als bondscoach. "Daar is het al te laat voor. Ze kunnen geklopt worden met 0-1000, hij zal nog behouden worden", sakkert analist Stéphan Streker. "Ik beoordeel niet de mens of de coach, maar in zo'n situatie moet je er gewoon mee stoppen. Er was een mislukking en hij heeft zijn grenzen laten zien. En dat is geen veroordeling van zijn talenten als coach. Maar voor zowel ons als voor hem was het beter geweest om te stoppen (na het EK, red.)."

De bond had Tedesco na het EK moeten laten gaan ...

Meest recent

Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

11
11
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

99
99
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

23
23
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

88
88
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

122
122
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

73
73
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

249
249
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

229
229
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

256
256
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

71
71
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

109
109
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

49
49
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

322
322
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

232
232
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

299
299
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

271
271
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

38
38
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

196
196
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

345
345
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

268
268
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

70
70
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

75
75
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

168
168
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

157
157

Meer sportnieuws