Einde voor Tedesco in zicht? "Het is nu al te laat"

2869
Einde voor Tedesco in zicht?

Volgende week blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor een erg lastig tweeluik. In de Nations League staan immers topwedstrijden tegen Frankrijk en Italië op het programma. En dat terwijl de druk op bondscoach Domenico Tedesco sowieso al erg groot is.

Begin 2023 werd de Italiaanse Duitser door de KBVB aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. Tedesco zorgde namelijk voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

LEES OOK: Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Mislukt EK

Maar gaandeweg verschenen ook twijfels over de bondscoach. Dat kwam uiteraard in grote mate door de rel rond Thibaut Courtois, die niet langer voor de nationale ploeg wil uitkomen onder zijn bewind. Ook het spelniveau werd steeds wisselvalliger. Desondanks werd zijn contract toch verlengd tot medio 2026.

Die beslissing bleek evenwel te voortvarend. Het EK draaide immers uit op een nieuwe deceptie. De Duivels speelden in de groepsfase ondermaat en sneuvelden vervolgens na een matige match tegen Frankrijk. Tedesco maakte daarbij geen goede keurt met zijn tactische keuzes en bedenkelijk discours in de media.

Nieuw incident

Toch bleef de bondscoach op post om een nieuwe start te maken in de Nations League. Maar opnieuw liep het fout. De eerste match tegen Israël werd weliswaar gewonnen, vervolgens gingen de Duivels opnieuw de boot in op Frankrijk. En na die match volgde ook nog eens de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne.

Dat nieuwe incident doet andermaal vermoeden dat Tedesco zijn groep niet echt onder controle heeft. "Als twee van de beste spelers ter wereld, Courtois en De Bruyne, niet meer voor de nationale ploeg willen spelen, is dat een probleem van de coaching", stelt analiste Cécile De Gernier onomwonden bij La Tribune.

Te laat voor ontslag

De vraag is dan ook of de KBVB wel moet doorgaan met Tedesco als bondscoach. "Daar is het al te laat voor. Ze kunnen geklopt worden met 0-1000, hij zal nog behouden worden", sakkert analist Stéphan Streker. "Ik beoordeel niet de mens of de coach, maar in zo'n situatie moet je er gewoon mee stoppen. Er was een mislukking en hij heeft zijn grenzen laten zien. En dat is geen veroordeling van zijn talenten als coach. Maar voor zowel ons als voor hem was het beter geweest om te stoppen (na het EK, red.)."

De bond had Tedesco na het EK moeten laten gaan ...

Meest recent

Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

57
57
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

48
48
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

29
29
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

107
107
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

63
63
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

79
79
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

24
24
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

159
159
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

134
134
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

49
49
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

161
161
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

203
203
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

86
86
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

47
47
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

203
203
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

101
101
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

182
182
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

196
196
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

81
81
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

442
442
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

282
282
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

254
254
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1052
1052

Meer sportnieuws