Westerlo hakt knoop door over bezoek Beerschot-fans

door
Westerlo hakt knoop door over bezoek Beerschot-fans

Dat de stopgezette derby tegen Antwerp straks nog een staartje krijgt voor Beerschot staat zo goed als vast. In afwachting van een uitspraak van het bondsparket, die nog even op zich kan laten wachten, is het evenwel de vraag hoe het op de korte termijn verder moet.

Zo staat vrijdag al de verplaatsing naar Westerlo op het programma. Even leek het erop dat de Antwerpse achterban niet welkom zouden zijn in de Kempen. Na overleg met de politie liet de lokale burgemeester Guy Van Hirtum echter al uitschijnen dat het uitvak in 't Kuipje wellicht dan toch geopend zal worden.

LEES OOK: Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Gewoon welkom in Westerlo

Zoals de kaarten er momenteel voorliggen bleek het risicogehalte tenslotte mee te vallen. Ondertussen bevestigde Van Hirtum aan Het Laatste Nieuws ook al dat de deuren niet gesloten zullen blijven. "Wij verkregen een gunstig advies en gaan ervan uit dat de wedstrijd sportief en correct zal verlopen", klinkt het.

"Op basis van de beschikbare informatie is beslist dat het duel gewoon doorgaat in aanwezigheid van de Beerschotsupporters", vreest de burgemeester dus niet de amokmakers van afgelopen zondag weer voor ongeregeldheden zullen zorgen. "Maar als het toch fout loopt, zijn wij daar niet verantwoordelijk voor."

Beerschot zoekt betrokkenen

Opnieuw een positieve update, al merkt de krant wel op dat Westerlo de bal zo in het bezoekende kamp legt. Het is dus vooral aan Beerschot zelf om te voorkomen dat het terug verkeerd loopt. De thuisploeg blijkt alleszins niet van plan om nog extra veiligheidsmaatregelen te treffen, zoals een net voor het uitvak.

Ook van hekkens is geen sprake in 't Kuipje. Terwijl het samen met de Pro League de betrokkenen die op de Bosuil over de schreef gingen tracht te identificeren, en de spelers eventjes afschermt van de buitenwereld, pleegt Beerschot intern alvast overleg over hoe zulke scenario's in de toekomst te vermijden.

Logisch dat de Beerschot-fans nog toegelaten worden?

Meest recent

Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

1
1
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

173
173
Toby over Shauni: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

11
11
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

62
62
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

169
169
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

147
147
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

421
421
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

342
342
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

932
932
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

198
198
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

358
358
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

427
427
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

276
276
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

769
769
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

125
125
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

351
351
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

251
251
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1750
1750
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

189
189
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

229
229
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

365
365
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

368
368
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

502
502
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

652
652
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1195
1195

Meer sportnieuws