Westerlo hakt knoop door over bezoek Beerschot-fans

243 stemmen
Westerlo hakt knoop door over bezoek Beerschot-fans

Dat de stopgezette derby tegen Antwerp straks nog een staartje krijgt voor Beerschot staat zo goed als vast. In afwachting van een uitspraak van het bondsparket, die nog even op zich kan laten wachten, is het evenwel de vraag hoe het op de korte termijn verder moet.

Zo staat vrijdag al de verplaatsing naar Westerlo op het programma. Even leek het erop dat de Antwerpse achterban niet welkom zouden zijn in de Kempen. Na overleg met de politie liet de lokale burgemeester Guy Van Hirtum echter al uitschijnen dat het uitvak in 't Kuipje wellicht dan toch geopend zal worden.

LEES OOK: Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Gewoon welkom in Westerlo

Zoals de kaarten er momenteel voorliggen bleek het risicogehalte tenslotte mee te vallen. Ondertussen bevestigde Van Hirtum aan Het Laatste Nieuws ook al dat de deuren niet gesloten zullen blijven. "Wij verkregen een gunstig advies en gaan ervan uit dat de wedstrijd sportief en correct zal verlopen", klinkt het.

"Op basis van de beschikbare informatie is beslist dat het duel gewoon doorgaat in aanwezigheid van de Beerschotsupporters", vreest de burgemeester dus niet de amokmakers van afgelopen zondag weer voor ongeregeldheden zullen zorgen. "Maar als het toch fout loopt, zijn wij daar niet verantwoordelijk voor."

Beerschot zoekt betrokkenen

Opnieuw een positieve update, al merkt de krant wel op dat Westerlo de bal zo in het bezoekende kamp legt. Het is dus vooral aan Beerschot zelf om te voorkomen dat het terug verkeerd loopt. De thuisploeg blijkt alleszins niet van plan om nog extra veiligheidsmaatregelen te treffen, zoals een net voor het uitvak.

Ook van hekkens is geen sprake in 't Kuipje. Terwijl het samen met de Pro League de betrokkenen die op de Bosuil over de schreef gingen tracht te identificeren, en de spelers eventjes afschermt van de buitenwereld, pleegt Beerschot intern alvast overleg over hoe zulke scenario's in de toekomst te vermijden.

🚀

Logisch dat de Beerschot-fans nog toegelaten worden?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

65
65
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

33
33
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

44
44
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

57
57
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

48
48
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

85
85
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

64
64
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

236
236
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

68
68
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

46
46
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

110
110
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

747
747
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

458
458
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

41
41
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

411
411
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

321
321
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

222
222
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

810
810
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

565
565
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

426
426
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

298
298
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

277
277

Meer sportnieuws