Westerlo hakt knoop door over bezoek Beerschot-fans

243 stemmen
Westerlo hakt knoop door over bezoek Beerschot-fans

Dat de stopgezette derby tegen Antwerp straks nog een staartje krijgt voor Beerschot staat zo goed als vast. In afwachting van een uitspraak van het bondsparket, die nog even op zich kan laten wachten, is het evenwel de vraag hoe het op de korte termijn verder moet.

Zo staat vrijdag al de verplaatsing naar Westerlo op het programma. Even leek het erop dat de Antwerpse achterban niet welkom zouden zijn in de Kempen. Na overleg met de politie liet de lokale burgemeester Guy Van Hirtum echter al uitschijnen dat het uitvak in 't Kuipje wellicht dan toch geopend zal worden.

LEES OOK: 'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Gewoon welkom in Westerlo

Zoals de kaarten er momenteel voorliggen bleek het risicogehalte tenslotte mee te vallen. Ondertussen bevestigde Van Hirtum aan Het Laatste Nieuws ook al dat de deuren niet gesloten zullen blijven. "Wij verkregen een gunstig advies en gaan ervan uit dat de wedstrijd sportief en correct zal verlopen", klinkt het.

"Op basis van de beschikbare informatie is beslist dat het duel gewoon doorgaat in aanwezigheid van de Beerschotsupporters", vreest de burgemeester dus niet de amokmakers van afgelopen zondag weer voor ongeregeldheden zullen zorgen. "Maar als het toch fout loopt, zijn wij daar niet verantwoordelijk voor."

Beerschot zoekt betrokkenen

Opnieuw een positieve update, al merkt de krant wel op dat Westerlo de bal zo in het bezoekende kamp legt. Het is dus vooral aan Beerschot zelf om te voorkomen dat het terug verkeerd loopt. De thuisploeg blijkt alleszins niet van plan om nog extra veiligheidsmaatregelen te treffen, zoals een net voor het uitvak.

Ook van hekkens is geen sprake in 't Kuipje. Terwijl het samen met de Pro League de betrokkenen die op de Bosuil over de schreef gingen tracht te identificeren, en de spelers eventjes afschermt van de buitenwereld, pleegt Beerschot intern alvast overleg over hoe zulke scenario's in de toekomst te vermijden.

🚀

Logisch dat de Beerschot-fans nog toegelaten worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

66
66
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

41
41
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

81
81
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

173
173
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

78
78
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

167
167
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

435
435
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

105
105
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

522
522
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

302
302
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

641
641
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

407
407
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

182
182
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

120
120
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

300
300
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

449
449
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

493
493
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

509
509
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

181
181
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws