Westerlo hakt knoop door over bezoek Beerschot-fans

243 stemmen
Westerlo hakt knoop door over bezoek Beerschot-fans

Dat de stopgezette derby tegen Antwerp straks nog een staartje krijgt voor Beerschot staat zo goed als vast. In afwachting van een uitspraak van het bondsparket, die nog even op zich kan laten wachten, is het evenwel de vraag hoe het op de korte termijn verder moet.

Zo staat vrijdag al de verplaatsing naar Westerlo op het programma. Even leek het erop dat de Antwerpse achterban niet welkom zouden zijn in de Kempen. Na overleg met de politie liet de lokale burgemeester Guy Van Hirtum echter al uitschijnen dat het uitvak in 't Kuipje wellicht dan toch geopend zal worden.

LEES OOK: 'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Gewoon welkom in Westerlo

Zoals de kaarten er momenteel voorliggen bleek het risicogehalte tenslotte mee te vallen. Ondertussen bevestigde Van Hirtum aan Het Laatste Nieuws ook al dat de deuren niet gesloten zullen blijven. "Wij verkregen een gunstig advies en gaan ervan uit dat de wedstrijd sportief en correct zal verlopen", klinkt het.

"Op basis van de beschikbare informatie is beslist dat het duel gewoon doorgaat in aanwezigheid van de Beerschotsupporters", vreest de burgemeester dus niet de amokmakers van afgelopen zondag weer voor ongeregeldheden zullen zorgen. "Maar als het toch fout loopt, zijn wij daar niet verantwoordelijk voor."

Beerschot zoekt betrokkenen

Opnieuw een positieve update, al merkt de krant wel op dat Westerlo de bal zo in het bezoekende kamp legt. Het is dus vooral aan Beerschot zelf om te voorkomen dat het terug verkeerd loopt. De thuisploeg blijkt alleszins niet van plan om nog extra veiligheidsmaatregelen te treffen, zoals een net voor het uitvak.

Ook van hekkens is geen sprake in 't Kuipje. Terwijl het samen met de Pro League de betrokkenen die op de Bosuil over de schreef gingen tracht te identificeren, en de spelers eventjes afschermt van de buitenwereld, pleegt Beerschot intern alvast overleg over hoe zulke scenario's in de toekomst te vermijden.

Logisch dat de Beerschot-fans nog toegelaten worden?

Meest recent

'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

0
0
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

9
9
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

211
211
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

26
26
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

110
110
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

177
177
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

75
75
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

144
144
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

152
152
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

25
25
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

231
231
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

100
100
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

178
178
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

126
126
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

265
265
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

37
37
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

168
168
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

114
114
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

235
235
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1234
1234
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

112
112
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

316
316
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

396
396
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30

Meer sportnieuws