Debast doet boekje open over KDB-bom: "Zo zag ik hem nog nooit"

1171 stemmen
Debast doet boekje open over KDB-bom:

De Rode Duivels blazen volgende week verzamelen voor het vervolg van hun Nations League-campagne. De kans dat de geblesseerde Kevin De Bruyne van de partij zal zijn is echter klein. Een spijtige zaak, want er moest toch één een ander uitgesproken worden met de aanvoerder.

Afgelopen zomer werd even gevreesd dat De Bruyne zou afhaken als international. Het EK was immers opnieuw uitgedraaid op een sportieve teleurstelling. Bovendien lag hij ook in de knoop met de supporters, nadat hij zijn ploegmaats als aanvoerder de opdracht gaf om de fans niet te gaan groeten na de tegenvallende groepsmatch tegen Oekraïne.

Ondanks deze decepties meldde de draaischijf zich in september gewoon weer bij de rest van de selectie. Tegen Israël scoorde de kapitein zelfs meteen twee keer. Maar enkele dagen later ging hij samen met de rest van de ploeg kopje onder tegen het zwarte beest Frankrijk. En dat bleek de teleurstelling te veel voor spelmaker van Manchester City.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

Uitbarsting in kleedkamer

Na nederlaag tegen Frankrijk haalde KDB immers vernietigend uit naar zijn ploegmaats. Zo haalde hij voor de televisiecamera's aan dat bepaalde spelers te kort komen voor de absolute top en dit te weinig compenseren met hun vechtlust en inzet. Tijdens de rust had hij bovendien ook al een serieuze donderspeech gegeven binnen de kleedkamer.

Tot dusver waren er weinig andere Duivels die zich hierover uitspraken. Maar Zeno Debast doet in een reeks interviews zijn boekje dan toch open. "Ik heb het tv-interview van Kevin eerlijk gezegd niet gezien. Maar ik weet natuurlijk wat hij zei in de kleedkamer. Eerlijk? Ik denk niet dat ik De Bruyne ooit zo boos zag", stelt hij bij Het Nieuwsblad.

Weerbare ploeg

Of hij zich geviseerd voelde, laat Debast in het midden. Door de verplichtingen van de spelers op clubniveau, werd het incident ook nog niet uitgesproken. Maar de verdediger van Sporting CP is ervan overtuigd dat dit geen blijvende wonden heeft geslagen. "Dit zal niet blijven hangen. We hebben een jonge, weerbare ploeg. Het is goed dat er ervaren leiders zijn zoals Kevin die face to face zeggen waar het op staat. Neen, ik heb De Bruyne nadien ook geen bericht meer gestuurd."

Denk u dat De Bruyne ook Debast viseerde?

Meest recent

'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

5
5
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

10
10
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

35
35
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

13
13
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

83
83
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

203
203
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

79
79
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

292
292
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

395
395
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

119
119
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

189
189
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

246
246
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

156
156
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

262
262
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

509
509
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

152
152
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

154
154
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

156
156
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

163
163
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

143
143
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

300
300
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

376
376
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

633
633
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

480
480
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

579
579

Meer sportnieuws