Debast doet boekje open over KDB-bom: "Zo zag ik hem nog nooit"

1171
Debast doet boekje open over KDB-bom:

De Rode Duivels blazen volgende week verzamelen voor het vervolg van hun Nations League-campagne. De kans dat de geblesseerde Kevin De Bruyne van de partij zal zijn is echter klein. Een spijtige zaak, want er moest toch één een ander uitgesproken worden met de aanvoerder.

Afgelopen zomer werd even gevreesd dat De Bruyne zou afhaken als international. Het EK was immers opnieuw uitgedraaid op een sportieve teleurstelling. Bovendien lag hij ook in de knoop met de supporters, nadat hij zijn ploegmaats als aanvoerder de opdracht gaf om de fans niet te gaan groeten na de tegenvallende groepsmatch tegen Oekraïne.

Ondanks deze decepties meldde de draaischijf zich in september gewoon weer bij de rest van de selectie. Tegen Israël scoorde de kapitein zelfs meteen twee keer. Maar enkele dagen later ging hij samen met de rest van de ploeg kopje onder tegen het zwarte beest Frankrijk. En dat bleek de teleurstelling te veel voor spelmaker van Manchester City.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Uitbarsting in kleedkamer

Na nederlaag tegen Frankrijk haalde KDB immers vernietigend uit naar zijn ploegmaats. Zo haalde hij voor de televisiecamera's aan dat bepaalde spelers te kort komen voor de absolute top en dit te weinig compenseren met hun vechtlust en inzet. Tijdens de rust had hij bovendien ook al een serieuze donderspeech gegeven binnen de kleedkamer.

Tot dusver waren er weinig andere Duivels die zich hierover uitspraken. Maar Zeno Debast doet in een reeks interviews zijn boekje dan toch open. "Ik heb het tv-interview van Kevin eerlijk gezegd niet gezien. Maar ik weet natuurlijk wat hij zei in de kleedkamer. Eerlijk? Ik denk niet dat ik De Bruyne ooit zo boos zag", stelt hij bij Het Nieuwsblad.

Weerbare ploeg

Of hij zich geviseerd voelde, laat Debast in het midden. Door de verplichtingen van de spelers op clubniveau, werd het incident ook nog niet uitgesproken. Maar de verdediger van Sporting CP is ervan overtuigd dat dit geen blijvende wonden heeft geslagen. "Dit zal niet blijven hangen. We hebben een jonge, weerbare ploeg. Het is goed dat er ervaren leiders zijn zoals Kevin die face to face zeggen waar het op staat. Neen, ik heb De Bruyne nadien ook geen bericht meer gestuurd."

Denk u dat De Bruyne ook Debast viseerde?

Meest recent

Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

5
5
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

42
42
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

40
40
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

67
67
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

53
53
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

54
54
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

154
154
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

102
102
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

236
236
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

74
74
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

409
409
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

452
452
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

189
189
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

124
124
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

201
201
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

194
194
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1708
1708
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

400
400
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

310
310
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

335
335

Meer sportnieuws