Debast doet boekje open over KDB-bom: "Zo zag ik hem nog nooit"

1171 stemmen
Debast doet boekje open over KDB-bom:

De Rode Duivels blazen volgende week verzamelen voor het vervolg van hun Nations League-campagne. De kans dat de geblesseerde Kevin De Bruyne van de partij zal zijn is echter klein. Een spijtige zaak, want er moest toch één een ander uitgesproken worden met de aanvoerder.

Afgelopen zomer werd even gevreesd dat De Bruyne zou afhaken als international. Het EK was immers opnieuw uitgedraaid op een sportieve teleurstelling. Bovendien lag hij ook in de knoop met de supporters, nadat hij zijn ploegmaats als aanvoerder de opdracht gaf om de fans niet te gaan groeten na de tegenvallende groepsmatch tegen Oekraïne.

Ondanks deze decepties meldde de draaischijf zich in september gewoon weer bij de rest van de selectie. Tegen Israël scoorde de kapitein zelfs meteen twee keer. Maar enkele dagen later ging hij samen met de rest van de ploeg kopje onder tegen het zwarte beest Frankrijk. En dat bleek de teleurstelling te veel voor spelmaker van Manchester City.

LEES OOK: Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Uitbarsting in kleedkamer

Na nederlaag tegen Frankrijk haalde KDB immers vernietigend uit naar zijn ploegmaats. Zo haalde hij voor de televisiecamera's aan dat bepaalde spelers te kort komen voor de absolute top en dit te weinig compenseren met hun vechtlust en inzet. Tijdens de rust had hij bovendien ook al een serieuze donderspeech gegeven binnen de kleedkamer.

Tot dusver waren er weinig andere Duivels die zich hierover uitspraken. Maar Zeno Debast doet in een reeks interviews zijn boekje dan toch open. "Ik heb het tv-interview van Kevin eerlijk gezegd niet gezien. Maar ik weet natuurlijk wat hij zei in de kleedkamer. Eerlijk? Ik denk niet dat ik De Bruyne ooit zo boos zag", stelt hij bij Het Nieuwsblad.

Weerbare ploeg

Of hij zich geviseerd voelde, laat Debast in het midden. Door de verplichtingen van de spelers op clubniveau, werd het incident ook nog niet uitgesproken. Maar de verdediger van Sporting CP is ervan overtuigd dat dit geen blijvende wonden heeft geslagen. "Dit zal niet blijven hangen. We hebben een jonge, weerbare ploeg. Het is goed dat er ervaren leiders zijn zoals Kevin die face to face zeggen waar het op staat. Neen, ik heb De Bruyne nadien ook geen bericht meer gestuurd."

Denk u dat De Bruyne ook Debast viseerde?

Meest recent

'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

61
61
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

168
168
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

14
14
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

467
467
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

45
45
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

198
198
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

254
254
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

165
165
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

172
172
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

190
190
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

575
575
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

117
117
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

263
263
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

334
334
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

338
338
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

593
593
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

404
404
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

153
153
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

441
441
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

567
567
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

389
389
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

186
186
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

424
424

Meer sportnieuws