Debast doet boekje open over KDB-bom: "Zo zag ik hem nog nooit"

door
Debast doet boekje open over KDB-bom:

De Rode Duivels blazen volgende week verzamelen voor het vervolg van hun Nations League-campagne. De kans dat de geblesseerde Kevin De Bruyne van de partij zal zijn is echter klein. Een spijtige zaak, want er moest toch één een ander uitgesproken worden met de aanvoerder.

Afgelopen zomer werd even gevreesd dat De Bruyne zou afhaken als international. Het EK was immers opnieuw uitgedraaid op een sportieve teleurstelling. Bovendien lag hij ook in de knoop met de supporters, nadat hij zijn ploegmaats als aanvoerder de opdracht gaf om de fans niet te gaan groeten na de tegenvallende groepsmatch tegen Oekraïne.

Ondanks deze decepties meldde de draaischijf zich in september gewoon weer bij de rest van de selectie. Tegen Israël scoorde de kapitein zelfs meteen twee keer. Maar enkele dagen later ging hij samen met de rest van de ploeg kopje onder tegen het zwarte beest Frankrijk. En dat bleek de teleurstelling te veel voor spelmaker van Manchester City.

LEES OOK: Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Uitbarsting in kleedkamer

Na nederlaag tegen Frankrijk haalde KDB immers vernietigend uit naar zijn ploegmaats. Zo haalde hij voor de televisiecamera's aan dat bepaalde spelers te kort komen voor de absolute top en dit te weinig compenseren met hun vechtlust en inzet. Tijdens de rust had hij bovendien ook al een serieuze donderspeech gegeven binnen de kleedkamer.

Tot dusver waren er weinig andere Duivels die zich hierover uitspraken. Maar Zeno Debast doet in een reeks interviews zijn boekje dan toch open. "Ik heb het tv-interview van Kevin eerlijk gezegd niet gezien. Maar ik weet natuurlijk wat hij zei in de kleedkamer. Eerlijk? Ik denk niet dat ik De Bruyne ooit zo boos zag", stelt hij bij Het Nieuwsblad.

Weerbare ploeg

Of hij zich geviseerd voelde, laat Debast in het midden. Door de verplichtingen van de spelers op clubniveau, werd het incident ook nog niet uitgesproken. Maar de verdediger van Sporting CP is ervan overtuigd dat dit geen blijvende wonden heeft geslagen. "Dit zal niet blijven hangen. We hebben een jonge, weerbare ploeg. Het is goed dat er ervaren leiders zijn zoals Kevin die face to face zeggen waar het op staat. Neen, ik heb De Bruyne nadien ook geen bericht meer gestuurd."

Denk u dat De Bruyne ook Debast viseerde?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

108
108
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

109
109
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

53
53
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

294
294
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

414
414
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

337
337
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

183
183
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

158
158
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

91
91
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

565
565
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

336
336
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

343
343
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

393
393
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

220
220
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

355
355
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

813
813
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

279
279
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

221
221
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

300
300
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

42
42
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws