Debast doet boekje open over KDB-bom: "Zo zag ik hem nog nooit"

1171 stemmen
Debast doet boekje open over KDB-bom:

De Rode Duivels blazen volgende week verzamelen voor het vervolg van hun Nations League-campagne. De kans dat de geblesseerde Kevin De Bruyne van de partij zal zijn is echter klein. Een spijtige zaak, want er moest toch één een ander uitgesproken worden met de aanvoerder.

Afgelopen zomer werd even gevreesd dat De Bruyne zou afhaken als international. Het EK was immers opnieuw uitgedraaid op een sportieve teleurstelling. Bovendien lag hij ook in de knoop met de supporters, nadat hij zijn ploegmaats als aanvoerder de opdracht gaf om de fans niet te gaan groeten na de tegenvallende groepsmatch tegen Oekraïne.

Ondanks deze decepties meldde de draaischijf zich in september gewoon weer bij de rest van de selectie. Tegen Israël scoorde de kapitein zelfs meteen twee keer. Maar enkele dagen later ging hij samen met de rest van de ploeg kopje onder tegen het zwarte beest Frankrijk. En dat bleek de teleurstelling te veel voor spelmaker van Manchester City.

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Uitbarsting in kleedkamer

Na nederlaag tegen Frankrijk haalde KDB immers vernietigend uit naar zijn ploegmaats. Zo haalde hij voor de televisiecamera's aan dat bepaalde spelers te kort komen voor de absolute top en dit te weinig compenseren met hun vechtlust en inzet. Tijdens de rust had hij bovendien ook al een serieuze donderspeech gegeven binnen de kleedkamer.

Tot dusver waren er weinig andere Duivels die zich hierover uitspraken. Maar Zeno Debast doet in een reeks interviews zijn boekje dan toch open. "Ik heb het tv-interview van Kevin eerlijk gezegd niet gezien. Maar ik weet natuurlijk wat hij zei in de kleedkamer. Eerlijk? Ik denk niet dat ik De Bruyne ooit zo boos zag", stelt hij bij Het Nieuwsblad.

Weerbare ploeg

Of hij zich geviseerd voelde, laat Debast in het midden. Door de verplichtingen van de spelers op clubniveau, werd het incident ook nog niet uitgesproken. Maar de verdediger van Sporting CP is ervan overtuigd dat dit geen blijvende wonden heeft geslagen. "Dit zal niet blijven hangen. We hebben een jonge, weerbare ploeg. Het is goed dat er ervaren leiders zijn zoals Kevin die face to face zeggen waar het op staat. Neen, ik heb De Bruyne nadien ook geen bericht meer gestuurd."

Denk u dat De Bruyne ook Debast viseerde?

Meest recent

'Zeer verrassende club strijdt mee om De Cat'

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

0
0
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

3
3
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

12
12
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

111
111
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

77
77
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

58
58
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

74
74
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

117
117
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

356
356
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

120
120
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

117
117
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

172
172
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

212
212
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

212
212
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

67
67
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

169
169
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

295
295
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

404
404
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

544
544
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

82
82
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

467
467
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

657
657
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

259
259
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

312
312

Meer sportnieuws