Vrancken doet Anderlecht-onthulling: 'Dankzij Boussoufa'

377
Vrancken doet Anderlecht-onthulling: 'Dankzij Boussoufa'

Wouter Vrancken is momenteel bezig aan een straf parcours als hoofdtrainer. Maar ook als speler bouwde hij destijds een mooie carrière uit. Al had die ook helemaal anders kunnen verlopen, bijvoorbeeld met een transfer naar ... RSC Anderlecht.

Vrancken begon zijn loopbaan als coach in de lagere divisies. Via onder meer Gravelo, THES en Lommel schopte hij het uiteindelijk tot assistent-trainer bij KV Kortrijk. Daar werd hij vervolgens weg gehaald door KV Mechelen, dat hem zowaar een job als hoofdtrainer aanbood.

LEES OOK: 'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

Mooie carrière als speler

De rest is geschiedenis. Vrancken leverde puik werk af bij KVM en won er onder meer de Beker van België. Vervolgens liet hij ook mooie dingen zien bij KRC Genk. En momenteel is hij zoals geweten aan het werk bij AA Gent. Opvallend: bij zijn vier laatste clubs was hij destijds ook al als speler aan de slag.

Als middenvelder brak Vrancken midden jaren '90 helemaal door bij STVV. Daar werkte hij ruim 160 matchen af. Zijn prestaties op Stayen leverden hem een mooie transfer naar AA Gent op. Vervolgens kende hij nog enkele mooie jaren bij Genk en KVM, waarna hij zijn carrière als profspeler afsloot bij KV Kortrijk.

Bijna met Boussoufa bij RSCA

Maar die loopbaan had blijkbaar ook anders kunnen lopen. Dat onthult Vrancken zelf in het clubblad 'WigWam'. Destijds bij Gent had hij immers een uitstekende connectie met Mbark Boussoufa. En de tweevoudige Gouden Schoen wilde in een latere fase van hun carrières opnieuw met Vrancken samen spelen.

Zo probeerde Boussoufa om hem naar Anderlecht te halen. "Wij wisten van elkaar wat we konden en hoe we elkaar nodig hadden op het veld. Toen ik al bij Genk zat later, heeft hij nog geprobeerd om mij bij Anderlecht te krijgen. Toen namen ze uiteindelijk Jan Polak, ik heb nooit echt onderhandeld met Anderlecht", aldus de Gentse T1.

Vrancken zou een goede trainer zijn geweest voor het huidige RSCA ...

Meest recent

Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

1
1
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

76
76
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

232
232
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

120
120
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

182
182
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

117
117
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

49
49
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

195
195
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

78
78
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

103
103
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

32
32
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

212
212
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

156
156
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

52
52
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

180
180
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1092
1092
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

90
90
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

208
208
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

192
192
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

201
201
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

48
48
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

85
85

Meer sportnieuws