'Wangedrag heeft drastische gevolgen voor Antwerpse derby'

433 stemmen
'Wangedrag heeft drastische gevolgen voor Antwerpse derby'

De Antwerpse derby van zondagmiddag is ontaard in een heuse chaos. De partij tussen Antwerp FC en Beerschot VA moest zelfs gestaakt worden door wangedrag van de bezoekende fans. En dat zou wel eens zware gevolgen kunnen hebben.

Ondanks de traditionele speldenprikjes tussen beide supportersclans bleef de situatie lange tijd onder controle in een sfeervolle Bosuil. Maar in de tweede helft liep het alsnog fout. Nadat Antwerp in een mum van tijd uitliep tot 4-0, werd vanuit het bezoekende vak met vuurpijlen op het veld gegooid.

LEES OOK: Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Aangekondigde acties

Naar verluidt werd zelfs een fotograaf geraakt door één van die vuurpijlen, ook de materiële schade was aanzienlijk. Bovendien bleven de Beerschot-'fans' met vuurwerk gooien ook nadat de match een eerste keer was stilgelegd. En dus werd de partij uiteindelijk definitief gestaakt.

Nochtans vielen deze escalaties niet bepaald als een verrassing te omschrijven. Verschillende misnoegde leden van de harde kern bij Beerschot hadden enkele dagen eerder al laten verstaan dat ze zouden proberen om de wedstrijd stop te zetten indien het opnieuw fout moest lopen voor hun club.

Politieke beslissing

Even werd dan ook gespeculeerd over een derby zonder bezoekende fans. Maar na overleg met de betrokken partijen besloot Antwerps burgemeester Bart De Wever om toch toestemming te geven voor een match mét een vol bezoekersvak. Iets waar de politicus nu al spijt van lijkt te hebben.

Oud-speler Cisse Severyns vermoedt dat de nakende gemeenteraadsverkiezingen wel een rol speelde in deze beslissing. "Was het ook zo geweest als de derby na de gemeenteraadsverkiezingen had plaatsgevonden?", vraagt de oud-spits zich af bij Gazet van Antwerpen.

Einde voor bezoekende fans?

In ieder geval kunnen deze incidenten wel eens zware gevolgen hebben. Zo vreest analist/commentator Frank Raes dat er wellicht geen Antwerpse derby's met bezoekende fans worden gespeeld. "Dat denk ik wel. Nu goed, volgend jaar zal er hoogstwaarschijnlijk toch geen derby zijn. Maar het is jammer. Voetbal leeft van de supporters en iedereen wordt dan uitgesloten omdat enkelen iets fouts doen", aldus Raes.

🚀

De derby kan niet meer gespeeld worden met bezoekende fans ...

Meest recent

Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

0
0
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

67
67
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

15
15
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

45
45
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

146
146
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

104
104
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

87
87
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

60
60
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

133
133
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

369
369
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

74
74
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

436
436
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

96
96
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

292
292
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

485
485
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

357
357
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

455
455
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

537
537
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

903
903
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

217
217
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

380
380
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

127
127
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

286
286
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

521
521

Meer sportnieuws