'Wangedrag heeft drastische gevolgen voor Antwerpse derby'

door
'Wangedrag heeft drastische gevolgen voor Antwerpse derby'

De Antwerpse derby van zondagmiddag is ontaard in een heuse chaos. De partij tussen Antwerp FC en Beerschot VA moest zelfs gestaakt worden door wangedrag van de bezoekende fans. En dat zou wel eens zware gevolgen kunnen hebben.

Ondanks de traditionele speldenprikjes tussen beide supportersclans bleef de situatie lange tijd onder controle in een sfeervolle Bosuil. Maar in de tweede helft liep het alsnog fout. Nadat Antwerp in een mum van tijd uitliep tot 4-0, werd vanuit het bezoekende vak met vuurpijlen op het veld gegooid.

LEES OOK: Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Aangekondigde acties

Naar verluidt werd zelfs een fotograaf geraakt door één van die vuurpijlen, ook de materiële schade was aanzienlijk. Bovendien bleven de Beerschot-'fans' met vuurwerk gooien ook nadat de match een eerste keer was stilgelegd. En dus werd de partij uiteindelijk definitief gestaakt.

Nochtans vielen deze escalaties niet bepaald als een verrassing te omschrijven. Verschillende misnoegde leden van de harde kern bij Beerschot hadden enkele dagen eerder al laten verstaan dat ze zouden proberen om de wedstrijd stop te zetten indien het opnieuw fout moest lopen voor hun club.

Politieke beslissing

Even werd dan ook gespeculeerd over een derby zonder bezoekende fans. Maar na overleg met de betrokken partijen besloot Antwerps burgemeester Bart De Wever om toch toestemming te geven voor een match mét een vol bezoekersvak. Iets waar de politicus nu al spijt van lijkt te hebben.

Oud-speler Cisse Severyns vermoedt dat de nakende gemeenteraadsverkiezingen wel een rol speelde in deze beslissing. "Was het ook zo geweest als de derby na de gemeenteraadsverkiezingen had plaatsgevonden?", vraagt de oud-spits zich af bij Gazet van Antwerpen.

Einde voor bezoekende fans?

In ieder geval kunnen deze incidenten wel eens zware gevolgen hebben. Zo vreest analist/commentator Frank Raes dat er wellicht geen Antwerpse derby's met bezoekende fans worden gespeeld. "Dat denk ik wel. Nu goed, volgend jaar zal er hoogstwaarschijnlijk toch geen derby zijn. Maar het is jammer. Voetbal leeft van de supporters en iedereen wordt dan uitgesloten omdat enkelen iets fouts doen", aldus Raes.

🚀

De derby kan niet meer gespeeld worden met bezoekende fans ...

Meest recent

Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

13
13
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

105
105
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

120
120
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

117
117
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

46
46
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

281
281
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

152
152
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

474
474
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

181
181
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

240
240
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

473
473
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

713
713
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

328
328
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

720
720
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

126
126
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

385
385
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

613
613
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

546
546
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

262
262
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

450
450
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

589
589
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

335
335

Meer sportnieuws