'Wangedrag heeft drastische gevolgen voor Antwerpse derby'

door
'Wangedrag heeft drastische gevolgen voor Antwerpse derby'

De Antwerpse derby van zondagmiddag is ontaard in een heuse chaos. De partij tussen Antwerp FC en Beerschot VA moest zelfs gestaakt worden door wangedrag van de bezoekende fans. En dat zou wel eens zware gevolgen kunnen hebben.

Ondanks de traditionele speldenprikjes tussen beide supportersclans bleef de situatie lange tijd onder controle in een sfeervolle Bosuil. Maar in de tweede helft liep het alsnog fout. Nadat Antwerp in een mum van tijd uitliep tot 4-0, werd vanuit het bezoekende vak met vuurpijlen op het veld gegooid.

LEES OOK: Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

Aangekondigde acties

Naar verluidt werd zelfs een fotograaf geraakt door één van die vuurpijlen, ook de materiële schade was aanzienlijk. Bovendien bleven de Beerschot-'fans' met vuurwerk gooien ook nadat de match een eerste keer was stilgelegd. En dus werd de partij uiteindelijk definitief gestaakt.

Nochtans vielen deze escalaties niet bepaald als een verrassing te omschrijven. Verschillende misnoegde leden van de harde kern bij Beerschot hadden enkele dagen eerder al laten verstaan dat ze zouden proberen om de wedstrijd stop te zetten indien het opnieuw fout moest lopen voor hun club.

Politieke beslissing

Even werd dan ook gespeculeerd over een derby zonder bezoekende fans. Maar na overleg met de betrokken partijen besloot Antwerps burgemeester Bart De Wever om toch toestemming te geven voor een match mét een vol bezoekersvak. Iets waar de politicus nu al spijt van lijkt te hebben.

Oud-speler Cisse Severyns vermoedt dat de nakende gemeenteraadsverkiezingen wel een rol speelde in deze beslissing. "Was het ook zo geweest als de derby na de gemeenteraadsverkiezingen had plaatsgevonden?", vraagt de oud-spits zich af bij Gazet van Antwerpen.

Einde voor bezoekende fans?

In ieder geval kunnen deze incidenten wel eens zware gevolgen hebben. Zo vreest analist/commentator Frank Raes dat er wellicht geen Antwerpse derby's met bezoekende fans worden gespeeld. "Dat denk ik wel. Nu goed, volgend jaar zal er hoogstwaarschijnlijk toch geen derby zijn. Maar het is jammer. Voetbal leeft van de supporters en iedereen wordt dan uitgesloten omdat enkelen iets fouts doen", aldus Raes.

De derby kan niet meer gespeeld worden met bezoekende fans ...

Meest recent

Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

36
36
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

91
91
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

36
36
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

130
130
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

133
133
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

208
208
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

244
244
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

287
287
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

132
132
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

81
81
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

191
191
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

77
77
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

85
85
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

84
84
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

143
143
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

149
149
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

189
189
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

385
385
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

237
237
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

279
279
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

102
102
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

101
101
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

385
385

Meer sportnieuws