Kompany op handen gedragen: "Zelfs de bromberen in bestuur"

317 stemmen
Kompany op handen gedragen:

Bayern München heeft zijn eerste puntenverlies van het seizoen geleden en bleef afgelopen weekend op 1-1 steken tegen de Duitse titelverdediger Bayer Leverkusen. Maar de ploeg van coach Vincent Kompany maakte wel weer indruk. De Belgische trainer heeft in een mum van tijd dan ook de harten veroverd.

Bayern verraste afgelopen zomer met de aanstelling van Kompany. Die had als trainer immers geen ervaring bij een Europese topclub en degradeerde vorig seizoen zelfs met Burnley FC uit de Premier League. Er werden dan ook de nodige bedenkingen geplaatst bij deze keuze. Die heeft de voormalige Rode Duivel echter al grotendeels kunnen wegnemen.

Zo opende Der Rekordmeister zijn seizoen met een duidelijke 4-0-overwinning in de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser SSV Ulm. Vervolgens werd een 12 op 12 gepakt in de Bundesliga en ook in de Champions League werd meteen met zware 9-2-cijfers gewonnen van Dinamo Zagreb.

LEES OOK: Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Leverkusen gedomineerd

Maar op echt zware tegenstanders was het wachten tot zaterdagavond. Leverkusen pakte vorig seizoen immers de Duitse dubbel zonder ook maar één competitienederlaag te incasseren. En ook dit seizoen wordt het als de grote uitdager van Bayern bestempeld.

In een tot de nok gevulde Allianz Arena kwamen de bezoekers echter na een halfuur op voorsprong. Maar via een geweldige goal van de jonge Aleksandar Pavlovic werd het 1-1 en vervolgens bleef Bayern veruit de beste ploeg. Enkel een tweede doelpunt ontbrak om er een helemaal geslaagde avond van te maken

München gek van Kompany

Ook analist Peter Vandenbempt raakte onder de indruk van Bayern. En hij ziet hoe Kompany steeds populairder wordt in Duitsland. "Ik heb vanmorgen nog de Duitse kwaliteitskranten gelezen, die zijn er helemaal wild van. Zelfs de bromberen op de eerste verdieping die nooit tevreden zijn, met name Uli Hoeneß en co, houden weer van hun ploeg en het voetbal dat gespeeld wordt", klonk het bij Champions Club.

Vandenbempt stelde ook vast dat de achterban van Bayern volledig gecharmeerd is door het Kompany-voetbal, ook al leverde dat geen zege op. "Bayern won niet van Leverkusen. En ze creëerden ook niet al te veel kansen moet ik erbij zeggen. Hoewel ze heer en meester waren, hebben ze geen vijf doelrijpe kansen gecreëerd. Maar ze kregen wel een daverende staande ovatie."

🚀

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

25
25
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

402
402
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

12
12
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

32
32
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

650
650
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

114
114
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

64
64
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

260
260
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

381
381
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1122
1122
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

101
101
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

351
351
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

878
878
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

149
149
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

453
453
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

746
746
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

770
770
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

244
244
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

146
146
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

26
26
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

203
203
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

124
124
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

178
178
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

56
56
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

95
95

Meer sportnieuws