Kompany op handen gedragen: "Zelfs de bromberen in bestuur"

317 stemmen
Kompany op handen gedragen:

Bayern München heeft zijn eerste puntenverlies van het seizoen geleden en bleef afgelopen weekend op 1-1 steken tegen de Duitse titelverdediger Bayer Leverkusen. Maar de ploeg van coach Vincent Kompany maakte wel weer indruk. De Belgische trainer heeft in een mum van tijd dan ook de harten veroverd.

Bayern verraste afgelopen zomer met de aanstelling van Kompany. Die had als trainer immers geen ervaring bij een Europese topclub en degradeerde vorig seizoen zelfs met Burnley FC uit de Premier League. Er werden dan ook de nodige bedenkingen geplaatst bij deze keuze. Die heeft de voormalige Rode Duivel echter al grotendeels kunnen wegnemen.

Zo opende Der Rekordmeister zijn seizoen met een duidelijke 4-0-overwinning in de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser SSV Ulm. Vervolgens werd een 12 op 12 gepakt in de Bundesliga en ook in de Champions League werd meteen met zware 9-2-cijfers gewonnen van Dinamo Zagreb.

LEES OOK: Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Leverkusen gedomineerd

Maar op echt zware tegenstanders was het wachten tot zaterdagavond. Leverkusen pakte vorig seizoen immers de Duitse dubbel zonder ook maar één competitienederlaag te incasseren. En ook dit seizoen wordt het als de grote uitdager van Bayern bestempeld.

In een tot de nok gevulde Allianz Arena kwamen de bezoekers echter na een halfuur op voorsprong. Maar via een geweldige goal van de jonge Aleksandar Pavlovic werd het 1-1 en vervolgens bleef Bayern veruit de beste ploeg. Enkel een tweede doelpunt ontbrak om er een helemaal geslaagde avond van te maken

München gek van Kompany

Ook analist Peter Vandenbempt raakte onder de indruk van Bayern. En hij ziet hoe Kompany steeds populairder wordt in Duitsland. "Ik heb vanmorgen nog de Duitse kwaliteitskranten gelezen, die zijn er helemaal wild van. Zelfs de bromberen op de eerste verdieping die nooit tevreden zijn, met name Uli Hoeneß en co, houden weer van hun ploeg en het voetbal dat gespeeld wordt", klonk het bij Champions Club.

Vandenbempt stelde ook vast dat de achterban van Bayern volledig gecharmeerd is door het Kompany-voetbal, ook al leverde dat geen zege op. "Bayern won niet van Leverkusen. En ze creëerden ook niet al te veel kansen moet ik erbij zeggen. Hoewel ze heer en meester waren, hebben ze geen vijf doelrijpe kansen gecreëerd. Maar ze kregen wel een daverende staande ovatie."

🚀 FC Bayern München-fans lezen nu:

Real Madrid komt met officieel statement over Olise
Real Madrid komt met officieel statement over Olise
177

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

19
19
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

51
51
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

103
103
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

21
21
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

35
35
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

48
48
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

87
87
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

74
74
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

203
203
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

443
443
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

206
206
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

314
314
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

177
177
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

208
208
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

506
506
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

134
134

Meer sportnieuws