Kompany op handen gedragen: "Zelfs de bromberen in bestuur"

door stemmen
Kompany op handen gedragen:

Bayern München heeft zijn eerste puntenverlies van het seizoen geleden en bleef afgelopen weekend op 1-1 steken tegen de Duitse titelverdediger Bayer Leverkusen. Maar de ploeg van coach Vincent Kompany maakte wel weer indruk. De Belgische trainer heeft in een mum van tijd dan ook de harten veroverd.

Bayern verraste afgelopen zomer met de aanstelling van Kompany. Die had als trainer immers geen ervaring bij een Europese topclub en degradeerde vorig seizoen zelfs met Burnley FC uit de Premier League. Er werden dan ook de nodige bedenkingen geplaatst bij deze keuze. Die heeft de voormalige Rode Duivel echter al grotendeels kunnen wegnemen.

Zo opende Der Rekordmeister zijn seizoen met een duidelijke 4-0-overwinning in de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser SSV Ulm. Vervolgens werd een 12 op 12 gepakt in de Bundesliga en ook in de Champions League werd meteen met zware 9-2-cijfers gewonnen van Dinamo Zagreb.

LEES OOK: Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Leverkusen gedomineerd

Maar op echt zware tegenstanders was het wachten tot zaterdagavond. Leverkusen pakte vorig seizoen immers de Duitse dubbel zonder ook maar één competitienederlaag te incasseren. En ook dit seizoen wordt het als de grote uitdager van Bayern bestempeld.

In een tot de nok gevulde Allianz Arena kwamen de bezoekers echter na een halfuur op voorsprong. Maar via een geweldige goal van de jonge Aleksandar Pavlovic werd het 1-1 en vervolgens bleef Bayern veruit de beste ploeg. Enkel een tweede doelpunt ontbrak om er een helemaal geslaagde avond van te maken

München gek van Kompany

Ook analist Peter Vandenbempt raakte onder de indruk van Bayern. En hij ziet hoe Kompany steeds populairder wordt in Duitsland. "Ik heb vanmorgen nog de Duitse kwaliteitskranten gelezen, die zijn er helemaal wild van. Zelfs de bromberen op de eerste verdieping die nooit tevreden zijn, met name Uli Hoeneß en co, houden weer van hun ploeg en het voetbal dat gespeeld wordt", klonk het bij Champions Club.

Vandenbempt stelde ook vast dat de achterban van Bayern volledig gecharmeerd is door het Kompany-voetbal, ook al leverde dat geen zege op. "Bayern won niet van Leverkusen. En ze creëerden ook niet al te veel kansen moet ik erbij zeggen. Hoewel ze heer en meester waren, hebben ze geen vijf doelrijpe kansen gecreëerd. Maar ze kregen wel een daverende staande ovatie."

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

49
49
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

62
62
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

77
77
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

318
318
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

530
530
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

342
342
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

174
174
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

109
109
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

72
72
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

190
190
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

367
367
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

186
186
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

95
95
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

33
33
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

261
261
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

270
270
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

415
415
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

413
413
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

281
281
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

158
158
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

143
143
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

50
50
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

198
198
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

92
92

Meer sportnieuws