Kompany op handen gedragen: "Zelfs de bromberen in bestuur"

door
Kompany op handen gedragen:

Bayern München heeft zijn eerste puntenverlies van het seizoen geleden en bleef afgelopen weekend op 1-1 steken tegen de Duitse titelverdediger Bayer Leverkusen. Maar de ploeg van coach Vincent Kompany maakte wel weer indruk. De Belgische trainer heeft in een mum van tijd dan ook de harten veroverd.

Bayern verraste afgelopen zomer met de aanstelling van Kompany. Die had als trainer immers geen ervaring bij een Europese topclub en degradeerde vorig seizoen zelfs met Burnley FC uit de Premier League. Er werden dan ook de nodige bedenkingen geplaatst bij deze keuze. Die heeft de voormalige Rode Duivel echter al grotendeels kunnen wegnemen.

Zo opende Der Rekordmeister zijn seizoen met een duidelijke 4-0-overwinning in de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser SSV Ulm. Vervolgens werd een 12 op 12 gepakt in de Bundesliga en ook in de Champions League werd meteen met zware 9-2-cijfers gewonnen van Dinamo Zagreb.

LEES OOK: Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

Leverkusen gedomineerd

Maar op echt zware tegenstanders was het wachten tot zaterdagavond. Leverkusen pakte vorig seizoen immers de Duitse dubbel zonder ook maar één competitienederlaag te incasseren. En ook dit seizoen wordt het als de grote uitdager van Bayern bestempeld.

In een tot de nok gevulde Allianz Arena kwamen de bezoekers echter na een halfuur op voorsprong. Maar via een geweldige goal van de jonge Aleksandar Pavlovic werd het 1-1 en vervolgens bleef Bayern veruit de beste ploeg. Enkel een tweede doelpunt ontbrak om er een helemaal geslaagde avond van te maken

München gek van Kompany

Ook analist Peter Vandenbempt raakte onder de indruk van Bayern. En hij ziet hoe Kompany steeds populairder wordt in Duitsland. "Ik heb vanmorgen nog de Duitse kwaliteitskranten gelezen, die zijn er helemaal wild van. Zelfs de bromberen op de eerste verdieping die nooit tevreden zijn, met name Uli Hoeneß en co, houden weer van hun ploeg en het voetbal dat gespeeld wordt", klonk het bij Champions Club.

Vandenbempt stelde ook vast dat de achterban van Bayern volledig gecharmeerd is door het Kompany-voetbal, ook al leverde dat geen zege op. "Bayern won niet van Leverkusen. En ze creëerden ook niet al te veel kansen moet ik erbij zeggen. Hoewel ze heer en meester waren, hebben ze geen vijf doelrijpe kansen gecreëerd. Maar ze kregen wel een daverende staande ovatie."

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

'Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging'

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

7
7
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

27
27
Toby Alderweireld kookt: "Moeilijk om te verwerken"

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

6
6
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

10
10
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

114
114
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

128
128
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

58
58
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

61
61
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

127
127
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

262
262
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

35
35
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

257
257
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

64
64
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

424
424
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

81
81
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

344
344
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

599
599
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

306
306
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

205
205
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

167
167
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

131
131
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

508
508
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

484
484

Meer sportnieuws