Kompany op handen gedragen: "Zelfs de bromberen in bestuur"

317 stemmen
Kompany op handen gedragen:

Bayern München heeft zijn eerste puntenverlies van het seizoen geleden en bleef afgelopen weekend op 1-1 steken tegen de Duitse titelverdediger Bayer Leverkusen. Maar de ploeg van coach Vincent Kompany maakte wel weer indruk. De Belgische trainer heeft in een mum van tijd dan ook de harten veroverd.

Bayern verraste afgelopen zomer met de aanstelling van Kompany. Die had als trainer immers geen ervaring bij een Europese topclub en degradeerde vorig seizoen zelfs met Burnley FC uit de Premier League. Er werden dan ook de nodige bedenkingen geplaatst bij deze keuze. Die heeft de voormalige Rode Duivel echter al grotendeels kunnen wegnemen.

Zo opende Der Rekordmeister zijn seizoen met een duidelijke 4-0-overwinning in de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser SSV Ulm. Vervolgens werd een 12 op 12 gepakt in de Bundesliga en ook in de Champions League werd meteen met zware 9-2-cijfers gewonnen van Dinamo Zagreb.

LEES OOK: Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Leverkusen gedomineerd

Maar op echt zware tegenstanders was het wachten tot zaterdagavond. Leverkusen pakte vorig seizoen immers de Duitse dubbel zonder ook maar één competitienederlaag te incasseren. En ook dit seizoen wordt het als de grote uitdager van Bayern bestempeld.

In een tot de nok gevulde Allianz Arena kwamen de bezoekers echter na een halfuur op voorsprong. Maar via een geweldige goal van de jonge Aleksandar Pavlovic werd het 1-1 en vervolgens bleef Bayern veruit de beste ploeg. Enkel een tweede doelpunt ontbrak om er een helemaal geslaagde avond van te maken

München gek van Kompany

Ook analist Peter Vandenbempt raakte onder de indruk van Bayern. En hij ziet hoe Kompany steeds populairder wordt in Duitsland. "Ik heb vanmorgen nog de Duitse kwaliteitskranten gelezen, die zijn er helemaal wild van. Zelfs de bromberen op de eerste verdieping die nooit tevreden zijn, met name Uli Hoeneß en co, houden weer van hun ploeg en het voetbal dat gespeeld wordt", klonk het bij Champions Club.

Vandenbempt stelde ook vast dat de achterban van Bayern volledig gecharmeerd is door het Kompany-voetbal, ook al leverde dat geen zege op. "Bayern won niet van Leverkusen. En ze creëerden ook niet al te veel kansen moet ik erbij zeggen. Hoewel ze heer en meester waren, hebben ze geen vijf doelrijpe kansen gecreëerd. Maar ze kregen wel een daverende staande ovatie."

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

74
74
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

4
4
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

165
165
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

185
185
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

63
63
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

108
108
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

362
362
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

78
78
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

72
72
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

169
169
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

99
99
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

102
102
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

394
394
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

129
129
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1173
1173
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

75
75
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

60
60
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

108
108
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

247
247
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

178
178
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

414
414
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

336
336
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

509
509
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

262
262

Meer sportnieuws