KV Mechelen bestolen? Referee Department verschaft uitleg

3206
KV Mechelen bestolen? Referee Department verschaft uitleg

Met twee doelpunten kroonde invaller Hyeon-gyu Oh zich zaterdag tegen KV Mechelen op de valreep nog tot matchwinnaar bij KRC Genk. Maar hadden de Zuid-Koreaanse spits zijn treffers wel op het scorebord mogen staan?

Niet alleen schoot Malinwa zichzelf met een resem aan gemiste kansen meermaals in de voet in de Cegeka Arena, ook op de abitrage viel misschien wel wat aan te merken. Zo kregen de Limburgers een strafschop wegens handspel van Ahmed Touba, die de bal van wel érg dichtbij op zijn arm kreeg.

LEES OOK: Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

Hands van Touba

Toch valt er volgens Jonathan Lardot weinig aan te merken op de beslissing van Jasper Vergoote. "Er gelden hiervoor expliciete criteria. De verdediger spreidt zijn arm, die zich in een onnatuurlijke positie bevindt. Bovendien is er ook een kleine beweging naar de bal", luidt zijn oordeel in Under Review.

Na tussenkomst van de VAR was een penalty volgens de technisch directeur van het Referee Department dan ook de enige juiste beslissing. Daarnaast was er hier en daar ook wat te doen om de tweede goal van Oh. Tenslotte was de toegevoegde tijd nog vóór de voorafgaande corner al verstreken.

Tijd niet verstreken

Of zo leek het althans voor de televisiekijker thuis. "Je moet weten dat het aantal minuten dat aangegeven wordt een minimum is. Dan moeten we er ons van vergewissen of die tijd wel echt gespeeld wordt. In het specifieke geval van Genk wil ik nog toevoegen dat de chrono's niet synchroon liepen."

De aangegeven tijd op de buis en de stadionklok kwamen volgens Lardot dus niet overeen met wat Vergoote zijn horloge zag. "Dat betrof een verschil van een tiental seconden. Daarom liet hij de laatste fase nog lopen. En eens je de actie laat beginnen, ben je verplicht ze volledig te laten uitspelen."

Vergoote had vroeger moeten affluiten

Meest recent

Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

10
10
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

89
89
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

18
18
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

196
196
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

85
85
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

133
133
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

289
289
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

122
122
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

116
116
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

524
524
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

147
147
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

101
101
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

121
121
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

34
34
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

81
81
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

320
320
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

58
58
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

128
128
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

233
233
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

239
239
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33

Meer sportnieuws