KV Mechelen bestolen? Referee Department verschaft uitleg

door
KV Mechelen bestolen? Referee Department verschaft uitleg

Met twee doelpunten kroonde invaller Hyeon-gyu Oh zich zaterdag tegen KV Mechelen op de valreep nog tot matchwinnaar bij KRC Genk. Maar hadden de Zuid-Koreaanse spits zijn treffers wel op het scorebord mogen staan?

Niet alleen schoot Malinwa zichzelf met een resem aan gemiste kansen meermaals in de voet in de Cegeka Arena, ook op de abitrage viel misschien wel wat aan te merken. Zo kregen de Limburgers een strafschop wegens handspel van Ahmed Touba, die de bal van wel érg dichtbij op zijn arm kreeg.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Hands van Touba

Toch valt er volgens Jonathan Lardot weinig aan te merken op de beslissing van Jasper Vergoote. "Er gelden hiervoor expliciete criteria. De verdediger spreidt zijn arm, die zich in een onnatuurlijke positie bevindt. Bovendien is er ook een kleine beweging naar de bal", luidt zijn oordeel in Under Review.

Na tussenkomst van de VAR was een penalty volgens de technisch directeur van het Referee Department dan ook de enige juiste beslissing. Daarnaast was er hier en daar ook wat te doen om de tweede goal van Oh. Tenslotte was de toegevoegde tijd nog vóór de voorafgaande corner al verstreken.

Tijd niet verstreken

Of zo leek het althans voor de televisiekijker thuis. "Je moet weten dat het aantal minuten dat aangegeven wordt een minimum is. Dan moeten we er ons van vergewissen of die tijd wel echt gespeeld wordt. In het specifieke geval van Genk wil ik nog toevoegen dat de chrono's niet synchroon liepen."

De aangegeven tijd op de buis en de stadionklok kwamen volgens Lardot dus niet overeen met wat Vergoote zijn horloge zag. "Dat betrof een verschil van een tiental seconden. Daarom liet hij de laatste fase nog lopen. En eens je de actie laat beginnen, ben je verplicht ze volledig te laten uitspelen."

Vergoote had vroeger moeten affluiten

Meest recent

'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

3
3
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

59
59
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

7
7
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

64
64
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

134
134
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

13
13
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

33
33
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

13
13
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

277
277
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

140
140
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

179
179
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

55
55
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

219
219
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

101
101
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

96
96
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

119
119
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

354
354
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

96
96
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

463
463
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

274
274
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

216
216
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

495
495

Meer sportnieuws