KV Mechelen bestolen? Referee Department verschaft uitleg

door
KV Mechelen bestolen? Referee Department verschaft uitleg

Met twee doelpunten kroonde invaller Hyeon-gyu Oh zich zaterdag tegen KV Mechelen op de valreep nog tot matchwinnaar bij KRC Genk. Maar hadden de Zuid-Koreaanse spits zijn treffers wel op het scorebord mogen staan?

Niet alleen schoot Malinwa zichzelf met een resem aan gemiste kansen meermaals in de voet in de Cegeka Arena, ook op de abitrage viel misschien wel wat aan te merken. Zo kregen de Limburgers een strafschop wegens handspel van Ahmed Touba, die de bal van wel érg dichtbij op zijn arm kreeg.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Hands van Touba

Toch valt er volgens Jonathan Lardot weinig aan te merken op de beslissing van Jasper Vergoote. "Er gelden hiervoor expliciete criteria. De verdediger spreidt zijn arm, die zich in een onnatuurlijke positie bevindt. Bovendien is er ook een kleine beweging naar de bal", luidt zijn oordeel in Under Review.

Na tussenkomst van de VAR was een penalty volgens de technisch directeur van het Referee Department dan ook de enige juiste beslissing. Daarnaast was er hier en daar ook wat te doen om de tweede goal van Oh. Tenslotte was de toegevoegde tijd nog vóór de voorafgaande corner al verstreken.

Tijd niet verstreken

Of zo leek het althans voor de televisiekijker thuis. "Je moet weten dat het aantal minuten dat aangegeven wordt een minimum is. Dan moeten we er ons van vergewissen of die tijd wel echt gespeeld wordt. In het specifieke geval van Genk wil ik nog toevoegen dat de chrono's niet synchroon liepen."

De aangegeven tijd op de buis en de stadionklok kwamen volgens Lardot dus niet overeen met wat Vergoote zijn horloge zag. "Dat betrof een verschil van een tiental seconden. Daarom liet hij de laatste fase nog lopen. En eens je de actie laat beginnen, ben je verplicht ze volledig te laten uitspelen."

Vergoote had vroeger moeten affluiten

Meest recent

‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

81
81
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

9
9
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

141
141
Garcia spreekt zich uit over WK-kansen van Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

16
16
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

6
6
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

64
64
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

201
201
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

137
137
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

666
666
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

124
124
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

170
170
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

363
363
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

69
69
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

584
584
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

412
412
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

609
609
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

510
510
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

273
273
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1294
1294
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

375
375
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

398
398
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

159
159
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

330
330
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

208
208
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

85
85

Meer sportnieuws