KV Mechelen bestolen? Referee Department verschaft uitleg

door
KV Mechelen bestolen? Referee Department verschaft uitleg

Met twee doelpunten kroonde invaller Hyeon-gyu Oh zich zaterdag tegen KV Mechelen op de valreep nog tot matchwinnaar bij KRC Genk. Maar hadden de Zuid-Koreaanse spits zijn treffers wel op het scorebord mogen staan?

Niet alleen schoot Malinwa zichzelf met een resem aan gemiste kansen meermaals in de voet in de Cegeka Arena, ook op de abitrage viel misschien wel wat aan te merken. Zo kregen de Limburgers een strafschop wegens handspel van Ahmed Touba, die de bal van wel érg dichtbij op zijn arm kreeg.

LEES OOK: Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

Hands van Touba

Toch valt er volgens Jonathan Lardot weinig aan te merken op de beslissing van Jasper Vergoote. "Er gelden hiervoor expliciete criteria. De verdediger spreidt zijn arm, die zich in een onnatuurlijke positie bevindt. Bovendien is er ook een kleine beweging naar de bal", luidt zijn oordeel in Under Review.

Na tussenkomst van de VAR was een penalty volgens de technisch directeur van het Referee Department dan ook de enige juiste beslissing. Daarnaast was er hier en daar ook wat te doen om de tweede goal van Oh. Tenslotte was de toegevoegde tijd nog vóór de voorafgaande corner al verstreken.

Tijd niet verstreken

Of zo leek het althans voor de televisiekijker thuis. "Je moet weten dat het aantal minuten dat aangegeven wordt een minimum is. Dan moeten we er ons van vergewissen of die tijd wel echt gespeeld wordt. In het specifieke geval van Genk wil ik nog toevoegen dat de chrono's niet synchroon liepen."

De aangegeven tijd op de buis en de stadionklok kwamen volgens Lardot dus niet overeen met wat Vergoote zijn horloge zag. "Dat betrof een verschil van een tiental seconden. Daarom liet hij de laatste fase nog lopen. En eens je de actie laat beginnen, ben je verplicht ze volledig te laten uitspelen."

Vergoote had vroeger moeten affluiten

Meest recent

Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

2
2
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

103
103
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

57
57
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

23
23
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

84
84
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

128
128
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

37
37
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

102
102
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

226
226
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

202
202
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

165
165
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

42
42
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

235
235
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

290
290
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

189
189
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

189
189
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

298
298
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

364
364
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

378
378
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

196
196
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

134
134
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

291
291
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

76
76
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

293
293

Meer sportnieuws