Genk blijft verbazen: "Zeker één van de titelfavorieten"

door
Genk blijft verbazen:

Afgelopen weekend deed KRC Genk alweer een uitstekende zaak in de Jupiler Pro League. Het zag Club Brugge en Anderlecht punten verliezen en won zelf wel van KV Mechelen. Daardoor zijn de Limburgers na negen speeldagen alsmaar meer de autoritaire leider.

Genk heeft nog altijd zes punten voorsprong op eerste achtervolgers AA Gent en Antwerp, terwijl Club en Anderlecht al op acht punten volgen. Ze hebben bovendien al zeven zeges op een rij gepakt, al zat het zaterdag tegen KV Mechelen wel mee. Eigenlijk verdiende Genk niet om te winnen, maar twee late goals van Oh bezorgden hen nog de drie punten.

LEES OOK: Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Gillet ziet in Genk titelfavoriet

Guillaume Gillet ziet daar echter een teken in. "Genk kende een moeilijke wedstrijd, maar als je ziet welke kracht ze zetten om toch te winnen... Dat is een signaal dat Genk zeker één van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en voor de titel", oordeelt de ex-Rode Duivel bij RTBF.

Bij Genk willen ze daar voorlopig nog niet aan denken en bekijken ze het week per week. Maar ze hebben wel het voordeel ten opzichte van hun concurrenten dat ze niet moeten omgaan met de belasting van Europees voetbal. Die extra frisheid zou weleens het verschil kunnen maken.

Genk zet onder Fink stappen

Bovendien nam Genk in de zomer ook enkele uitstekende beslissingen. Onder meer de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer blijkt vooralsnog een schot in de roos. Sinds zijn komst brengt Genk weer fris en aangenaam voetbal.

"Genk brengt offensief voetbal dat ik graag zie", aldus Gillet. "Al jaren voel je dat die club een duidelijke lijn heeft, ongeacht wie de trainer is. Er is altijd een huisstijl. Fink voegt daar nu nog een stukje Duitse degelijkheid aan toe, die hen toelaat om het match per match te bekijken en stappen in de juiste richting te zetten.

Is Genk dit seizoen een serieuze titelkandidaat?

Meest recent

Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

7
7
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

23
23
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

36
36
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

30
30
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

21
21
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

64
64
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

142
142
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

29
29
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

221
221
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

126
126
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

164
164
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

85
85
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

113
113
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

67
67
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

124
124
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

221
221
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

65
65
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

470
470
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

92
92
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

301
301
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

104
104
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

128
128
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

121
121

Meer sportnieuws