Genk blijft verbazen: "Zeker één van de titelfavorieten"

382 stemmen
Genk blijft verbazen:

Afgelopen weekend deed KRC Genk alweer een uitstekende zaak in de Jupiler Pro League. Het zag Club Brugge en Anderlecht punten verliezen en won zelf wel van KV Mechelen. Daardoor zijn de Limburgers na negen speeldagen alsmaar meer de autoritaire leider.

Genk heeft nog altijd zes punten voorsprong op eerste achtervolgers AA Gent en Antwerp, terwijl Club en Anderlecht al op acht punten volgen. Ze hebben bovendien al zeven zeges op een rij gepakt, al zat het zaterdag tegen KV Mechelen wel mee. Eigenlijk verdiende Genk niet om te winnen, maar twee late goals van Oh bezorgden hen nog de drie punten.

LEES OOK: Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Gillet ziet in Genk titelfavoriet

Guillaume Gillet ziet daar echter een teken in. "Genk kende een moeilijke wedstrijd, maar als je ziet welke kracht ze zetten om toch te winnen... Dat is een signaal dat Genk zeker één van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en voor de titel", oordeelt de ex-Rode Duivel bij RTBF.

Bij Genk willen ze daar voorlopig nog niet aan denken en bekijken ze het week per week. Maar ze hebben wel het voordeel ten opzichte van hun concurrenten dat ze niet moeten omgaan met de belasting van Europees voetbal. Die extra frisheid zou weleens het verschil kunnen maken.

Genk zet onder Fink stappen

Bovendien nam Genk in de zomer ook enkele uitstekende beslissingen. Onder meer de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer blijkt vooralsnog een schot in de roos. Sinds zijn komst brengt Genk weer fris en aangenaam voetbal.

"Genk brengt offensief voetbal dat ik graag zie", aldus Gillet. "Al jaren voel je dat die club een duidelijke lijn heeft, ongeacht wie de trainer is. Er is altijd een huisstijl. Fink voegt daar nu nog een stukje Duitse degelijkheid aan toe, die hen toelaat om het match per match te bekijken en stappen in de juiste richting te zetten.

🚀

Is Genk dit seizoen een serieuze titelkandidaat?

Meest recent

WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

91
91
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

66
66
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

148
148
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

433
433
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

245
245
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

234
234
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

340
340
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

312
312
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

249
249
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

155
155
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

387
387
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

266
266
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

137
137
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

113
113
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

164
164
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

202
202
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

150
150
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

97
97
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

467
467
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

113
113
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

305
305
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

168
168
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

414
414

Meer sportnieuws