Genk blijft verbazen: "Zeker één van de titelfavorieten"

door
Genk blijft verbazen:

Afgelopen weekend deed KRC Genk alweer een uitstekende zaak in de Jupiler Pro League. Het zag Club Brugge en Anderlecht punten verliezen en won zelf wel van KV Mechelen. Daardoor zijn de Limburgers na negen speeldagen alsmaar meer de autoritaire leider.

Genk heeft nog altijd zes punten voorsprong op eerste achtervolgers AA Gent en Antwerp, terwijl Club en Anderlecht al op acht punten volgen. Ze hebben bovendien al zeven zeges op een rij gepakt, al zat het zaterdag tegen KV Mechelen wel mee. Eigenlijk verdiende Genk niet om te winnen, maar twee late goals van Oh bezorgden hen nog de drie punten.

LEES OOK: Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Gillet ziet in Genk titelfavoriet

Guillaume Gillet ziet daar echter een teken in. "Genk kende een moeilijke wedstrijd, maar als je ziet welke kracht ze zetten om toch te winnen... Dat is een signaal dat Genk zeker één van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en voor de titel", oordeelt de ex-Rode Duivel bij RTBF.

Bij Genk willen ze daar voorlopig nog niet aan denken en bekijken ze het week per week. Maar ze hebben wel het voordeel ten opzichte van hun concurrenten dat ze niet moeten omgaan met de belasting van Europees voetbal. Die extra frisheid zou weleens het verschil kunnen maken.

Genk zet onder Fink stappen

Bovendien nam Genk in de zomer ook enkele uitstekende beslissingen. Onder meer de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer blijkt vooralsnog een schot in de roos. Sinds zijn komst brengt Genk weer fris en aangenaam voetbal.

"Genk brengt offensief voetbal dat ik graag zie", aldus Gillet. "Al jaren voel je dat die club een duidelijke lijn heeft, ongeacht wie de trainer is. Er is altijd een huisstijl. Fink voegt daar nu nog een stukje Duitse degelijkheid aan toe, die hen toelaat om het match per match te bekijken en stappen in de juiste richting te zetten.

Is Genk dit seizoen een serieuze titelkandidaat?

Meest recent

'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

50
50
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

21
21
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

55
55
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

252
252
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

52
52
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

26
26
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

172
172
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

35
35
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

141
141
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

155
155
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

153
153
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

175
175
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

366
366
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

240
240
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

350
350
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

242
242
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

241
241
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

186
186
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

151
151
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

373
373
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

206
206
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

188
188
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

405
405
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

728
728

Meer sportnieuws