Genk blijft verbazen: "Zeker één van de titelfavorieten"

door
Genk blijft verbazen:

Afgelopen weekend deed KRC Genk alweer een uitstekende zaak in de Jupiler Pro League. Het zag Club Brugge en Anderlecht punten verliezen en won zelf wel van KV Mechelen. Daardoor zijn de Limburgers na negen speeldagen alsmaar meer de autoritaire leider.

Genk heeft nog altijd zes punten voorsprong op eerste achtervolgers AA Gent en Antwerp, terwijl Club en Anderlecht al op acht punten volgen. Ze hebben bovendien al zeven zeges op een rij gepakt, al zat het zaterdag tegen KV Mechelen wel mee. Eigenlijk verdiende Genk niet om te winnen, maar twee late goals van Oh bezorgden hen nog de drie punten.

LEES OOK: KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

Gillet ziet in Genk titelfavoriet

Guillaume Gillet ziet daar echter een teken in. "Genk kende een moeilijke wedstrijd, maar als je ziet welke kracht ze zetten om toch te winnen... Dat is een signaal dat Genk zeker één van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en voor de titel", oordeelt de ex-Rode Duivel bij RTBF.

Bij Genk willen ze daar voorlopig nog niet aan denken en bekijken ze het week per week. Maar ze hebben wel het voordeel ten opzichte van hun concurrenten dat ze niet moeten omgaan met de belasting van Europees voetbal. Die extra frisheid zou weleens het verschil kunnen maken.

Genk zet onder Fink stappen

Bovendien nam Genk in de zomer ook enkele uitstekende beslissingen. Onder meer de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer blijkt vooralsnog een schot in de roos. Sinds zijn komst brengt Genk weer fris en aangenaam voetbal.

"Genk brengt offensief voetbal dat ik graag zie", aldus Gillet. "Al jaren voel je dat die club een duidelijke lijn heeft, ongeacht wie de trainer is. Er is altijd een huisstijl. Fink voegt daar nu nog een stukje Duitse degelijkheid aan toe, die hen toelaat om het match per match te bekijken en stappen in de juiste richting te zetten.

Is Genk dit seizoen een serieuze titelkandidaat?

Meest recent

Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

12
12
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

89
89
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

40
40
Ruben Van Gucht verrast met grote dump: "Wees moedig!"

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

25
25
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

101
101
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

123
123
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

234
234
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

209
209
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

192
192
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

119
119
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

55
55
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

63
63
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

536
536
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

194
194
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

282
282
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

218
218
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

294
294
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

43
43
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

259
259
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

286
286
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

170
170
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

40
40
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

241
241
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

164
164
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

447
447

Meer sportnieuws