Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

820
Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

KRC Genk haalde Hyeon-gyu Oh afgelopen zomer als prioriteit binnen en hij werd gezien als de ideale vervanger voor Andi Zeqiri. Bij Celtic FC scoorde de Zuid-Koreaan vorig seizoen slechts 5 keer in 26 wedstrijden, met een conversiepercentage van 13,5%, wat hem nauwelijks beter maakte dan Zeqiri.

Oh startte het huidige seizoen als bankzitter achter Tolu Arokodare, die in topvorm is met 6 doelpunten in 9 wedstrijden. Oh kreeg tot nu toe slechts 85 minuten speelduur in zeven invalbeurten, waarin hij drie keer scoorde. De vraag rijst nu of Oh een basisplaats verdient in de aankomende wedstrijd tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: Thorup dropt hint: opmerkelijke wissel bij KRC Genk?

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft tijdens de afgelopen zomermercato meerdere spitsen overwogen, waaronder Roberto Fernández van Málaga. Toch bleef Hyeon-gyu Oh van Celtic FC altijd de absolute prioriteit voor de Limburgse club.

De 23-jarige Zuid-Koreaan heeft vorige zomer een vierjarig contract getekend bij Genk, dat een vaste transfersom van 2,7 miljoen euro neertelde, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, beschreef Oh als een spits met een neus voor goals, die niet bang is om keihard te werken voor het team. Hij omschreef Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Genk zag Oh als de ideale vervanger van Andi Zeqiri, die vorig seizoen de hoge verwachtingen niet wist in te lossen.

Oh bleek moeilijk scorende spits: amper beter dan Zeqiri

Hyeon-gyu Oh wist tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks potten te breken. In het afgelopen seizoen scoorde de spits slechts 5 keer in 26 wedstrijden, waarbij hij gehinderd werd door een scheenbeenblessure en de concurrentie van Adam Idah, een huurling van Norwich FC.

Oh zette slechts 13,5% van zijn doelkansen om in een goal, wat hem pas op de achttiende plaats plaatste van de beste spitsen in de Schotse competitie. Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Dit bracht Het Belang van Limburg ertoe om te speculeren of Genk wel over voldoende scorend vermogen zou beschikken voor het nieuwe seizoen. Misschien zou het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Bankzitter Oh is tweede spits bij KRC Genk

Hyeon-gyu Oh hoopt zijn carrière een frisse start te geven in de Cegeka Arena en ziet een unieke kans in de samenwerking met coach Thorsten Fink. Fink was twaalf jaar geleden verantwoordelijk voor de doorbraak van Oh’s landgenoot en idool Heung-min Son bij Hamburger SV, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur.

Met die ervaring op zak hoopt Oh hetzelfde pad te volgen en definitief door te breken in Europa. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Oh al indruk bij Genk. Met sterke optredens en doelpunten in oefenwedstrijden tegen onder andere Fortuna Sittard en PSV Eindhoven, liet hij zien wat hij in huis heeft.

"His shooting is crazy, bro!" merkte collega-spits Tolu Arokodare op, duidelijk onder de indruk van de precisie en kracht van Oh’s afwerking. Ook zijn mobiliteit en diepgang sprongen in het oog. "We kunnen hem goed gebruiken," verklaarde Thorsten Fink, die Oh’s agressieve en explosieve spel waardeert.

Toch moet Oh vooralsnog genoegen nemen met een rol als wisselspeler, aangezien Fink in zijn formatie vaak maar één centrumspits gebruikt, en die positie momenteel is weggelegd voor Arokodare.

Concurrentiestrijd Tolu-Oh wordt steviger

Omdat Tolu Arokodare de eerste spits is onder coach Thorsten Fink, heeft Hyeon-gyu Oh dit seizoen nog geen enkele basisplaats gehad. Arokodare verkeert in topvorm, met 6 doelpunten in 9 wedstrijden, waardoor Oh genoegen moest nemen met invalbeurten.

Toch heeft de Zuid-Koreaan indruk gemaakt met zijn beperkte speeltijd: in slechts 85 minuten verdeeld over zeven invalbeurten wist hij al drie keer te scoren, waaronder twee doelpunten in de 2-1 overwinning tegen KV Mechelen vorig weekend, wat Genk zijn zevende zege op rij opleverde.

Deze prestaties hebben de vraag opgeworpen of Oh een basisplaats verdient. Zowel Het Belang van Limburg als Het Laatste Nieuws stelden dat het misschien tijd is voor Oh om te starten in de volgende competitiewedstrijd tegen KV Kortrijk.

"Het is iets waar ik over zal moeten nadenken," gaf Fink glimlachend toe. “Ik denk dat hij complementair kan zijn met Tolu, al kan Kos (Karetsas, red.) dan niet spelen.”

Oh is een ander type dan Tolu. Hij is beweeglijker terwijl Tolu meer een spits voor in de box is en het moet hebben van zijn duels met de tegenstander. Ze zijn alleszins complementair, maar toch blijft het dilemma voor Fink, aangezien hij meestal maar één spits in zijn formatie gebruikt.

Wie moet de nummer één spits van Genk zijn?

Meest recent

Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

18
18
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

165
165
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

153
153
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

167
167
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

459
459
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

428
428
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

11
11
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

61
61
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

259
259
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

85
85
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

190
190
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1203
1203
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

97
97
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

356
356
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

218
218
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

117
117
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

187
187
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

263
263
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

202
202
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

92
92
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

510
510
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

169
169
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

484
484

Meer sportnieuws