Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

820 stemmen
Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

KRC Genk haalde Hyeon-gyu Oh afgelopen zomer als prioriteit binnen en hij werd gezien als de ideale vervanger voor Andi Zeqiri. Bij Celtic FC scoorde de Zuid-Koreaan vorig seizoen slechts 5 keer in 26 wedstrijden, met een conversiepercentage van 13,5%, wat hem nauwelijks beter maakte dan Zeqiri.

Oh startte het huidige seizoen als bankzitter achter Tolu Arokodare, die in topvorm is met 6 doelpunten in 9 wedstrijden. Oh kreeg tot nu toe slechts 85 minuten speelduur in zeven invalbeurten, waarin hij drie keer scoorde. De vraag rijst nu of Oh een basisplaats verdient in de aankomende wedstrijd tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft tijdens de afgelopen zomermercato meerdere spitsen overwogen, waaronder Roberto Fernández van Málaga. Toch bleef Hyeon-gyu Oh van Celtic FC altijd de absolute prioriteit voor de Limburgse club.

De 23-jarige Zuid-Koreaan heeft vorige zomer een vierjarig contract getekend bij Genk, dat een vaste transfersom van 2,7 miljoen euro neertelde, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, beschreef Oh als een spits met een neus voor goals, die niet bang is om keihard te werken voor het team. Hij omschreef Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Genk zag Oh als de ideale vervanger van Andi Zeqiri, die vorig seizoen de hoge verwachtingen niet wist in te lossen.

Oh bleek moeilijk scorende spits: amper beter dan Zeqiri

Hyeon-gyu Oh wist tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks potten te breken. In het afgelopen seizoen scoorde de spits slechts 5 keer in 26 wedstrijden, waarbij hij gehinderd werd door een scheenbeenblessure en de concurrentie van Adam Idah, een huurling van Norwich FC.

Oh zette slechts 13,5% van zijn doelkansen om in een goal, wat hem pas op de achttiende plaats plaatste van de beste spitsen in de Schotse competitie. Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Dit bracht Het Belang van Limburg ertoe om te speculeren of Genk wel over voldoende scorend vermogen zou beschikken voor het nieuwe seizoen. Misschien zou het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Bankzitter Oh is tweede spits bij KRC Genk

Hyeon-gyu Oh hoopt zijn carrière een frisse start te geven in de Cegeka Arena en ziet een unieke kans in de samenwerking met coach Thorsten Fink. Fink was twaalf jaar geleden verantwoordelijk voor de doorbraak van Oh’s landgenoot en idool Heung-min Son bij Hamburger SV, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur.

Met die ervaring op zak hoopt Oh hetzelfde pad te volgen en definitief door te breken in Europa. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Oh al indruk bij Genk. Met sterke optredens en doelpunten in oefenwedstrijden tegen onder andere Fortuna Sittard en PSV Eindhoven, liet hij zien wat hij in huis heeft.

"His shooting is crazy, bro!" merkte collega-spits Tolu Arokodare op, duidelijk onder de indruk van de precisie en kracht van Oh’s afwerking. Ook zijn mobiliteit en diepgang sprongen in het oog. "We kunnen hem goed gebruiken," verklaarde Thorsten Fink, die Oh’s agressieve en explosieve spel waardeert.

Toch moet Oh vooralsnog genoegen nemen met een rol als wisselspeler, aangezien Fink in zijn formatie vaak maar één centrumspits gebruikt, en die positie momenteel is weggelegd voor Arokodare.

Concurrentiestrijd Tolu-Oh wordt steviger

Omdat Tolu Arokodare de eerste spits is onder coach Thorsten Fink, heeft Hyeon-gyu Oh dit seizoen nog geen enkele basisplaats gehad. Arokodare verkeert in topvorm, met 6 doelpunten in 9 wedstrijden, waardoor Oh genoegen moest nemen met invalbeurten.

Toch heeft de Zuid-Koreaan indruk gemaakt met zijn beperkte speeltijd: in slechts 85 minuten verdeeld over zeven invalbeurten wist hij al drie keer te scoren, waaronder twee doelpunten in de 2-1 overwinning tegen KV Mechelen vorig weekend, wat Genk zijn zevende zege op rij opleverde.

Deze prestaties hebben de vraag opgeworpen of Oh een basisplaats verdient. Zowel Het Belang van Limburg als Het Laatste Nieuws stelden dat het misschien tijd is voor Oh om te starten in de volgende competitiewedstrijd tegen KV Kortrijk.

"Het is iets waar ik over zal moeten nadenken," gaf Fink glimlachend toe. “Ik denk dat hij complementair kan zijn met Tolu, al kan Kos (Karetsas, red.) dan niet spelen.”

Oh is een ander type dan Tolu. Hij is beweeglijker terwijl Tolu meer een spits voor in de box is en het moet hebben van zijn duels met de tegenstander. Ze zijn alleszins complementair, maar toch blijft het dilemma voor Fink, aangezien hij meestal maar één spits in zijn formatie gebruikt.

Wie moet de nummer één spits van Genk zijn?

Meest recent

Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

0
0
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

77
77
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

54
54
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

63
63
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

136
136
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

115
115
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

574
574
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

220
220
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

210
210
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

141
141
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

338
338
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

138
138
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

234
234
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

83
83
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

133
133
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

71
71
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

422
422
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1242
1242
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

87
87
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

77
77
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

219
219
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

108
108
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

333
333
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

336
336
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

547
547

Meer sportnieuws