Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

820
Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

KRC Genk haalde Hyeon-gyu Oh afgelopen zomer als prioriteit binnen en hij werd gezien als de ideale vervanger voor Andi Zeqiri. Bij Celtic FC scoorde de Zuid-Koreaan vorig seizoen slechts 5 keer in 26 wedstrijden, met een conversiepercentage van 13,5%, wat hem nauwelijks beter maakte dan Zeqiri.

Oh startte het huidige seizoen als bankzitter achter Tolu Arokodare, die in topvorm is met 6 doelpunten in 9 wedstrijden. Oh kreeg tot nu toe slechts 85 minuten speelduur in zeven invalbeurten, waarin hij drie keer scoorde. De vraag rijst nu of Oh een basisplaats verdient in de aankomende wedstrijd tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft tijdens de afgelopen zomermercato meerdere spitsen overwogen, waaronder Roberto Fernández van Málaga. Toch bleef Hyeon-gyu Oh van Celtic FC altijd de absolute prioriteit voor de Limburgse club.

De 23-jarige Zuid-Koreaan heeft vorige zomer een vierjarig contract getekend bij Genk, dat een vaste transfersom van 2,7 miljoen euro neertelde, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, beschreef Oh als een spits met een neus voor goals, die niet bang is om keihard te werken voor het team. Hij omschreef Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Genk zag Oh als de ideale vervanger van Andi Zeqiri, die vorig seizoen de hoge verwachtingen niet wist in te lossen.

Oh bleek moeilijk scorende spits: amper beter dan Zeqiri

Hyeon-gyu Oh wist tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks potten te breken. In het afgelopen seizoen scoorde de spits slechts 5 keer in 26 wedstrijden, waarbij hij gehinderd werd door een scheenbeenblessure en de concurrentie van Adam Idah, een huurling van Norwich FC.

Oh zette slechts 13,5% van zijn doelkansen om in een goal, wat hem pas op de achttiende plaats plaatste van de beste spitsen in de Schotse competitie. Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Dit bracht Het Belang van Limburg ertoe om te speculeren of Genk wel over voldoende scorend vermogen zou beschikken voor het nieuwe seizoen. Misschien zou het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Bankzitter Oh is tweede spits bij KRC Genk

Hyeon-gyu Oh hoopt zijn carrière een frisse start te geven in de Cegeka Arena en ziet een unieke kans in de samenwerking met coach Thorsten Fink. Fink was twaalf jaar geleden verantwoordelijk voor de doorbraak van Oh’s landgenoot en idool Heung-min Son bij Hamburger SV, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur.

Met die ervaring op zak hoopt Oh hetzelfde pad te volgen en definitief door te breken in Europa. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Oh al indruk bij Genk. Met sterke optredens en doelpunten in oefenwedstrijden tegen onder andere Fortuna Sittard en PSV Eindhoven, liet hij zien wat hij in huis heeft.

"His shooting is crazy, bro!" merkte collega-spits Tolu Arokodare op, duidelijk onder de indruk van de precisie en kracht van Oh’s afwerking. Ook zijn mobiliteit en diepgang sprongen in het oog. "We kunnen hem goed gebruiken," verklaarde Thorsten Fink, die Oh’s agressieve en explosieve spel waardeert.

Toch moet Oh vooralsnog genoegen nemen met een rol als wisselspeler, aangezien Fink in zijn formatie vaak maar één centrumspits gebruikt, en die positie momenteel is weggelegd voor Arokodare.

Concurrentiestrijd Tolu-Oh wordt steviger

Omdat Tolu Arokodare de eerste spits is onder coach Thorsten Fink, heeft Hyeon-gyu Oh dit seizoen nog geen enkele basisplaats gehad. Arokodare verkeert in topvorm, met 6 doelpunten in 9 wedstrijden, waardoor Oh genoegen moest nemen met invalbeurten.

Toch heeft de Zuid-Koreaan indruk gemaakt met zijn beperkte speeltijd: in slechts 85 minuten verdeeld over zeven invalbeurten wist hij al drie keer te scoren, waaronder twee doelpunten in de 2-1 overwinning tegen KV Mechelen vorig weekend, wat Genk zijn zevende zege op rij opleverde.

Deze prestaties hebben de vraag opgeworpen of Oh een basisplaats verdient. Zowel Het Belang van Limburg als Het Laatste Nieuws stelden dat het misschien tijd is voor Oh om te starten in de volgende competitiewedstrijd tegen KV Kortrijk.

"Het is iets waar ik over zal moeten nadenken," gaf Fink glimlachend toe. “Ik denk dat hij complementair kan zijn met Tolu, al kan Kos (Karetsas, red.) dan niet spelen.”

Oh is een ander type dan Tolu. Hij is beweeglijker terwijl Tolu meer een spits voor in de box is en het moet hebben van zijn duels met de tegenstander. Ze zijn alleszins complementair, maar toch blijft het dilemma voor Fink, aangezien hij meestal maar één spits in zijn formatie gebruikt.

Wie moet de nummer één spits van Genk zijn?

Meest recent

Penders krijgt kans: Martinez bevestigt afwezigheid

Mike Penders heeft zaterdagmiddag zijn debuut in de Premier League gemaakt. De Rode Duivel mocht bij ...

11
11
Bruno hint naar totale ommekeer: "Hij verdient meer kansen"

Bij Anderlecht zullen ze na de voorbije week met heel wat vraagtekens zitten. Ze blikken immers ...

66
66
Real stoomt na gelukkig VAR-moment naar vlotte zege

Real Madrid heeft zondag ervoor gezorgd dat het een week voor de Clasico de kloof met FC Barcelona ...

9
9
Lomme-coach haalt keihard uit naar spelers na blamage

Voor Lommel kwam er zondag alweer een einde aan het avontuur in de Croky Cup. De Limburgers kregen ...

17
17
Kranten geven 'onzichtbare' Anderlecht-pion forse buis

Voor Anderlecht is zondag meteen op zeer pijnlijke wijze een einde gekomen aan het avontuur in de ...

121
121
'UEFA op scherp: vrees voor rellen in Brugge'

Veel tijd om uit te blazen heeft Club Brugge niet. Na de bekerzege tegen Lokeren van zaterdag moet ...

200
200
Crisis bij Anderlecht? Vitor Bruno reageert duidelijk

Het is voor Anderlecht een rampzalige week geworden. Vorig weekend kroop het op Cercle nog door het ...

290
290
Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zondag werden de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt, met enkele ...

103
103
'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Bij Real Madrid besloten ze in de zomer dat het zo niet verder kon na twee seizoenen zonder prijs. ...

93
93
Anderlecht in zak en as: "Er is veel frustratie"

Het is een gitzwarte week voor RSC Anderlecht. Paars-Wit, dat de afgelopen jaren drie keer de ...

516
516
STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Klaart de hemel stilaan weer op boven Stayen? De Kanaries kenden een donkere periode in de Jupiler ...

42
42
De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

165
165
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

492
492
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

210
210
Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Noa Lang heeft nooit veel moeite gehad om de aandacht naar zich toe te trekken. De voormalige ...

191
191
Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

In de Premier League is Manchester City onstopbaar met een 21 op 21. Arsenal wist dus wat het moest ...

8
8
Drama voor De Cat: jonge Belg loopt stevige blessure op

Slecht nieuws voor Nathan De Cat. De jonge Belgische middenvelder heeft een gescheurde meniscus ...

83
83
Anderlecht in penarie op Kiel: "Hij speelt op amateurniveau"

In de Croky Cup stond zondagavond een erg fraaie affiche op het programma. Zo kreeg Beerschot VA het ...

221
221
KVM eindelijk vertrokken? "Als we volgende week winnen ..."

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

103
103
Beerschot-aanhang deelt heerlijke sneer uit aan Anderlecht

In de Croky Cup zijn de ogen zondagavond op 't Kiel gericht. Beerschot VA krijgt dan immers het ...

252
252
Bekerdrama Gent: scheidsrechter zondebok na bizarre penalty

Union Rocherfortoise heeft voor een immense stunt gezorgd in de 1/16de finales van de Croky Cup. De ...

299
299
Sleutelmatch Club: Leko plakt percentage op clash met Lens

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

297
297
Beerschot mét Rits; Bruno kiest opnieuw onuitgegeven elftal

Zondagavond staat dé topaffiche in de 1/16de finales van Croky Cup op het programma. Zo gaat ...

75
75
Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

In de Engelse Premier League blijven Maxim De Cuyper en zijn maats van Brighton hoge toppen scheren. ...

58
58
'Commotie rond Noa Lang: ervaren ploegmaat moet ingrijpen'

Na de nederlaag op hekkensluiter Venezia is de spanning bij SSC Napoli om te snijden. Zo kreeg Kevin ...

164
164

Meer sportnieuws