Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

820
Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

KRC Genk haalde Hyeon-gyu Oh afgelopen zomer als prioriteit binnen en hij werd gezien als de ideale vervanger voor Andi Zeqiri. Bij Celtic FC scoorde de Zuid-Koreaan vorig seizoen slechts 5 keer in 26 wedstrijden, met een conversiepercentage van 13,5%, wat hem nauwelijks beter maakte dan Zeqiri.

Oh startte het huidige seizoen als bankzitter achter Tolu Arokodare, die in topvorm is met 6 doelpunten in 9 wedstrijden. Oh kreeg tot nu toe slechts 85 minuten speelduur in zeven invalbeurten, waarin hij drie keer scoorde. De vraag rijst nu of Oh een basisplaats verdient in de aankomende wedstrijd tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft tijdens de afgelopen zomermercato meerdere spitsen overwogen, waaronder Roberto Fernández van Málaga. Toch bleef Hyeon-gyu Oh van Celtic FC altijd de absolute prioriteit voor de Limburgse club.

De 23-jarige Zuid-Koreaan heeft vorige zomer een vierjarig contract getekend bij Genk, dat een vaste transfersom van 2,7 miljoen euro neertelde, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, beschreef Oh als een spits met een neus voor goals, die niet bang is om keihard te werken voor het team. Hij omschreef Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Genk zag Oh als de ideale vervanger van Andi Zeqiri, die vorig seizoen de hoge verwachtingen niet wist in te lossen.

Oh bleek moeilijk scorende spits: amper beter dan Zeqiri

Hyeon-gyu Oh wist tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks potten te breken. In het afgelopen seizoen scoorde de spits slechts 5 keer in 26 wedstrijden, waarbij hij gehinderd werd door een scheenbeenblessure en de concurrentie van Adam Idah, een huurling van Norwich FC.

Oh zette slechts 13,5% van zijn doelkansen om in een goal, wat hem pas op de achttiende plaats plaatste van de beste spitsen in de Schotse competitie. Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Dit bracht Het Belang van Limburg ertoe om te speculeren of Genk wel over voldoende scorend vermogen zou beschikken voor het nieuwe seizoen. Misschien zou het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Bankzitter Oh is tweede spits bij KRC Genk

Hyeon-gyu Oh hoopt zijn carrière een frisse start te geven in de Cegeka Arena en ziet een unieke kans in de samenwerking met coach Thorsten Fink. Fink was twaalf jaar geleden verantwoordelijk voor de doorbraak van Oh’s landgenoot en idool Heung-min Son bij Hamburger SV, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur.

Met die ervaring op zak hoopt Oh hetzelfde pad te volgen en definitief door te breken in Europa. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Oh al indruk bij Genk. Met sterke optredens en doelpunten in oefenwedstrijden tegen onder andere Fortuna Sittard en PSV Eindhoven, liet hij zien wat hij in huis heeft.

"His shooting is crazy, bro!" merkte collega-spits Tolu Arokodare op, duidelijk onder de indruk van de precisie en kracht van Oh’s afwerking. Ook zijn mobiliteit en diepgang sprongen in het oog. "We kunnen hem goed gebruiken," verklaarde Thorsten Fink, die Oh’s agressieve en explosieve spel waardeert.

Toch moet Oh vooralsnog genoegen nemen met een rol als wisselspeler, aangezien Fink in zijn formatie vaak maar één centrumspits gebruikt, en die positie momenteel is weggelegd voor Arokodare.

Concurrentiestrijd Tolu-Oh wordt steviger

Omdat Tolu Arokodare de eerste spits is onder coach Thorsten Fink, heeft Hyeon-gyu Oh dit seizoen nog geen enkele basisplaats gehad. Arokodare verkeert in topvorm, met 6 doelpunten in 9 wedstrijden, waardoor Oh genoegen moest nemen met invalbeurten.

Toch heeft de Zuid-Koreaan indruk gemaakt met zijn beperkte speeltijd: in slechts 85 minuten verdeeld over zeven invalbeurten wist hij al drie keer te scoren, waaronder twee doelpunten in de 2-1 overwinning tegen KV Mechelen vorig weekend, wat Genk zijn zevende zege op rij opleverde.

Deze prestaties hebben de vraag opgeworpen of Oh een basisplaats verdient. Zowel Het Belang van Limburg als Het Laatste Nieuws stelden dat het misschien tijd is voor Oh om te starten in de volgende competitiewedstrijd tegen KV Kortrijk.

"Het is iets waar ik over zal moeten nadenken," gaf Fink glimlachend toe. “Ik denk dat hij complementair kan zijn met Tolu, al kan Kos (Karetsas, red.) dan niet spelen.”

Oh is een ander type dan Tolu. Hij is beweeglijker terwijl Tolu meer een spits voor in de box is en het moet hebben van zijn duels met de tegenstander. Ze zijn alleszins complementair, maar toch blijft het dilemma voor Fink, aangezien hij meestal maar één spits in zijn formatie gebruikt.

Wie moet de nummer één spits van Genk zijn?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

49
49
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

34
34
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

19
19
‘Doodsteek voor Lammens: United haalt nieuwe Casillas’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

29
29
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

45
45
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

27
27
Aanwinst Club Brugge: "Gaat met de week beter voor mij"

Club Brugge blijft uitstekend voor de dag komen. Een 24 op 27 in de competitie, door in de Croky Cup ...

225
225
Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Vincent Mannaert en Simon Mignolet moeten de komende weken en maanden toch stevig gaan inzetten op ...

50
50
Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

86
86
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

132
132
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

61
61
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

280
280
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

156
156
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

221
221
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

229
229
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

29
29
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

47
47
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

470
470
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

207
207
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

602
602
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

243
243
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

51
51
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

198
198
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

139
139
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

65
65

Meer sportnieuws