Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

820
Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

KRC Genk haalde Hyeon-gyu Oh afgelopen zomer als prioriteit binnen en hij werd gezien als de ideale vervanger voor Andi Zeqiri. Bij Celtic FC scoorde de Zuid-Koreaan vorig seizoen slechts 5 keer in 26 wedstrijden, met een conversiepercentage van 13,5%, wat hem nauwelijks beter maakte dan Zeqiri.

Oh startte het huidige seizoen als bankzitter achter Tolu Arokodare, die in topvorm is met 6 doelpunten in 9 wedstrijden. Oh kreeg tot nu toe slechts 85 minuten speelduur in zeven invalbeurten, waarin hij drie keer scoorde. De vraag rijst nu of Oh een basisplaats verdient in de aankomende wedstrijd tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft tijdens de afgelopen zomermercato meerdere spitsen overwogen, waaronder Roberto Fernández van Málaga. Toch bleef Hyeon-gyu Oh van Celtic FC altijd de absolute prioriteit voor de Limburgse club.

De 23-jarige Zuid-Koreaan heeft vorige zomer een vierjarig contract getekend bij Genk, dat een vaste transfersom van 2,7 miljoen euro neertelde, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, beschreef Oh als een spits met een neus voor goals, die niet bang is om keihard te werken voor het team. Hij omschreef Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Genk zag Oh als de ideale vervanger van Andi Zeqiri, die vorig seizoen de hoge verwachtingen niet wist in te lossen.

Oh bleek moeilijk scorende spits: amper beter dan Zeqiri

Hyeon-gyu Oh wist tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks potten te breken. In het afgelopen seizoen scoorde de spits slechts 5 keer in 26 wedstrijden, waarbij hij gehinderd werd door een scheenbeenblessure en de concurrentie van Adam Idah, een huurling van Norwich FC.

Oh zette slechts 13,5% van zijn doelkansen om in een goal, wat hem pas op de achttiende plaats plaatste van de beste spitsen in de Schotse competitie. Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Dit bracht Het Belang van Limburg ertoe om te speculeren of Genk wel over voldoende scorend vermogen zou beschikken voor het nieuwe seizoen. Misschien zou het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Bankzitter Oh is tweede spits bij KRC Genk

Hyeon-gyu Oh hoopt zijn carrière een frisse start te geven in de Cegeka Arena en ziet een unieke kans in de samenwerking met coach Thorsten Fink. Fink was twaalf jaar geleden verantwoordelijk voor de doorbraak van Oh’s landgenoot en idool Heung-min Son bij Hamburger SV, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur.

Met die ervaring op zak hoopt Oh hetzelfde pad te volgen en definitief door te breken in Europa. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Oh al indruk bij Genk. Met sterke optredens en doelpunten in oefenwedstrijden tegen onder andere Fortuna Sittard en PSV Eindhoven, liet hij zien wat hij in huis heeft.

"His shooting is crazy, bro!" merkte collega-spits Tolu Arokodare op, duidelijk onder de indruk van de precisie en kracht van Oh’s afwerking. Ook zijn mobiliteit en diepgang sprongen in het oog. "We kunnen hem goed gebruiken," verklaarde Thorsten Fink, die Oh’s agressieve en explosieve spel waardeert.

Toch moet Oh vooralsnog genoegen nemen met een rol als wisselspeler, aangezien Fink in zijn formatie vaak maar één centrumspits gebruikt, en die positie momenteel is weggelegd voor Arokodare.

Concurrentiestrijd Tolu-Oh wordt steviger

Omdat Tolu Arokodare de eerste spits is onder coach Thorsten Fink, heeft Hyeon-gyu Oh dit seizoen nog geen enkele basisplaats gehad. Arokodare verkeert in topvorm, met 6 doelpunten in 9 wedstrijden, waardoor Oh genoegen moest nemen met invalbeurten.

Toch heeft de Zuid-Koreaan indruk gemaakt met zijn beperkte speeltijd: in slechts 85 minuten verdeeld over zeven invalbeurten wist hij al drie keer te scoren, waaronder twee doelpunten in de 2-1 overwinning tegen KV Mechelen vorig weekend, wat Genk zijn zevende zege op rij opleverde.

Deze prestaties hebben de vraag opgeworpen of Oh een basisplaats verdient. Zowel Het Belang van Limburg als Het Laatste Nieuws stelden dat het misschien tijd is voor Oh om te starten in de volgende competitiewedstrijd tegen KV Kortrijk.

"Het is iets waar ik over zal moeten nadenken," gaf Fink glimlachend toe. “Ik denk dat hij complementair kan zijn met Tolu, al kan Kos (Karetsas, red.) dan niet spelen.”

Oh is een ander type dan Tolu. Hij is beweeglijker terwijl Tolu meer een spits voor in de box is en het moet hebben van zijn duels met de tegenstander. Ze zijn alleszins complementair, maar toch blijft het dilemma voor Fink, aangezien hij meestal maar één spits in zijn formatie gebruikt.

Wie moet de nummer één spits van Genk zijn?

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

2
2
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

7
7
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

19
19
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

41
41
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

53
53
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

131
131
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

64
64
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

371
371
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

31
31
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

49
49
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

392
392
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

124
124
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

65
65
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

49
49
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

51
51
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

123
123
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

49
49
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

89
89
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

182
182
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

143
143
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

40
40
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

73
73
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

61
61
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

146
146
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

100
100

Meer sportnieuws