Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

820
Hoog op verlanglijst KRC Genk, maar amper beter dan Zeqiri

KRC Genk haalde Hyeon-gyu Oh afgelopen zomer als prioriteit binnen en hij werd gezien als de ideale vervanger voor Andi Zeqiri. Bij Celtic FC scoorde de Zuid-Koreaan vorig seizoen slechts 5 keer in 26 wedstrijden, met een conversiepercentage van 13,5%, wat hem nauwelijks beter maakte dan Zeqiri.

Oh startte het huidige seizoen als bankzitter achter Tolu Arokodare, die in topvorm is met 6 doelpunten in 9 wedstrijden. Oh kreeg tot nu toe slechts 85 minuten speelduur in zeven invalbeurten, waarin hij drie keer scoorde. De vraag rijst nu of Oh een basisplaats verdient in de aankomende wedstrijd tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Oh stond altijd bovenaan de lijst van KRC Genk

KRC Genk heeft tijdens de afgelopen zomermercato meerdere spitsen overwogen, waaronder Roberto Fernández van Málaga. Toch bleef Hyeon-gyu Oh van Celtic FC altijd de absolute prioriteit voor de Limburgse club.

De 23-jarige Zuid-Koreaan heeft vorige zomer een vierjarig contract getekend bij Genk, dat een vaste transfersom van 2,7 miljoen euro neertelde, aangevuld met maximaal 1,2 miljoen euro aan bonussen.

Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, beschreef Oh als een spits met een neus voor goals, die niet bang is om keihard te werken voor het team. Hij omschreef Oh als een vinnige speler die dankzij zijn gestalte ook een stevige présence in de box heeft.

De Zuid-Koreaan beschikt over zowel snelheid als kracht, wat hem tot een veelzijdige aanvaller maakt. Genk zag Oh als de ideale vervanger van Andi Zeqiri, die vorig seizoen de hoge verwachtingen niet wist in te lossen.

Oh bleek moeilijk scorende spits: amper beter dan Zeqiri

Hyeon-gyu Oh wist tijdens zijn anderhalf jaar bij Celtic FC nauwelijks potten te breken. In het afgelopen seizoen scoorde de spits slechts 5 keer in 26 wedstrijden, waarbij hij gehinderd werd door een scheenbeenblessure en de concurrentie van Adam Idah, een huurling van Norwich FC.

Oh zette slechts 13,5% van zijn doelkansen om in een goal, wat hem pas op de achttiende plaats plaatste van de beste spitsen in de Schotse competitie. Dit is slechts iets beter dan Andi Zeqiri (12,2%) in de Jupiler Pro League vorig seizoen, die vorige zomer ook als low-cost transfer werd aangetrokken met de reputatie om vlot te scoren.

Dit bracht Het Belang van Limburg ertoe om te speculeren of Genk wel over voldoende scorend vermogen zou beschikken voor het nieuwe seizoen. Misschien zou het Hyeon-gyu Oh beter vergaan bij Genk dan bij Celtic FC, aangezien de Limburgers overtuigd zijn van de kwaliteiten en het potentieel van de Zuid-Koreaan.

Bankzitter Oh is tweede spits bij KRC Genk

Hyeon-gyu Oh hoopt zijn carrière een frisse start te geven in de Cegeka Arena en ziet een unieke kans in de samenwerking met coach Thorsten Fink. Fink was twaalf jaar geleden verantwoordelijk voor de doorbraak van Oh’s landgenoot en idool Heung-min Son bij Hamburger SV, nu aanvoerder van Tottenham Hotspur.

Met die ervaring op zak hoopt Oh hetzelfde pad te volgen en definitief door te breken in Europa. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Oh al indruk bij Genk. Met sterke optredens en doelpunten in oefenwedstrijden tegen onder andere Fortuna Sittard en PSV Eindhoven, liet hij zien wat hij in huis heeft.

"His shooting is crazy, bro!" merkte collega-spits Tolu Arokodare op, duidelijk onder de indruk van de precisie en kracht van Oh’s afwerking. Ook zijn mobiliteit en diepgang sprongen in het oog. "We kunnen hem goed gebruiken," verklaarde Thorsten Fink, die Oh’s agressieve en explosieve spel waardeert.

Toch moet Oh vooralsnog genoegen nemen met een rol als wisselspeler, aangezien Fink in zijn formatie vaak maar één centrumspits gebruikt, en die positie momenteel is weggelegd voor Arokodare.

Concurrentiestrijd Tolu-Oh wordt steviger

Omdat Tolu Arokodare de eerste spits is onder coach Thorsten Fink, heeft Hyeon-gyu Oh dit seizoen nog geen enkele basisplaats gehad. Arokodare verkeert in topvorm, met 6 doelpunten in 9 wedstrijden, waardoor Oh genoegen moest nemen met invalbeurten.

Toch heeft de Zuid-Koreaan indruk gemaakt met zijn beperkte speeltijd: in slechts 85 minuten verdeeld over zeven invalbeurten wist hij al drie keer te scoren, waaronder twee doelpunten in de 2-1 overwinning tegen KV Mechelen vorig weekend, wat Genk zijn zevende zege op rij opleverde.

Deze prestaties hebben de vraag opgeworpen of Oh een basisplaats verdient. Zowel Het Belang van Limburg als Het Laatste Nieuws stelden dat het misschien tijd is voor Oh om te starten in de volgende competitiewedstrijd tegen KV Kortrijk.

"Het is iets waar ik over zal moeten nadenken," gaf Fink glimlachend toe. “Ik denk dat hij complementair kan zijn met Tolu, al kan Kos (Karetsas, red.) dan niet spelen.”

Oh is een ander type dan Tolu. Hij is beweeglijker terwijl Tolu meer een spits voor in de box is en het moet hebben van zijn duels met de tegenstander. Ze zijn alleszins complementair, maar toch blijft het dilemma voor Fink, aangezien hij meestal maar één spits in zijn formatie gebruikt.

🚀 KRC Genk-fans lezen nu:

Thorup vol lof: "Zij verdienen het"
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"
123

Wie moet de nummer één spits van Genk zijn?

Meest recent

Pocognoli onthult zijn plannen met Schotland

De nieuwe campagne in de Nations League wordt donderdag op gang getrapt. De Rode Duivels zullen niet ...

1
1
Van Bommel maakt meteen grote indruk: "Hij is top"

De Rode Duivels hebben hun eerste trainingsdagen achter de kiezen onder de nieuwe bondscoach. Na het ...

39
39
'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Club Brugge kende een zeer drukke transferzomer. Het zag heel wat spelers vertrekken en moest daarom ...

93
93
Swerts voert druk op voor cruciaal drieluik Jonge Duivels

De Rode Duivels beginnen in de komende weken aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar in ...

13
13
Italië-België: deze opstelling mogen Duivels verwachten

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League met een verplaatsing ...

109
109
Kompany doet straffe onthulling: "Al 12 miljoen in gepompt"

Het clubvoetbal gaat de komende twee à drie weken op slot en dat betekent een zeldzame pauze ...

87
87
Jonge Duivels slikken enorme domper voor cruciaal drieluik

De komende weken zijn alle ogen gericht op de Rode Duivels, die hopen om een sterke start te nemen ...

46
46
Raskin speelt open kaart over gemiste toptransfer

Na het WK beleefden heel wat Rode Duivels een intense transferzomer. Verschillende spelers wisten ...

49
49
Man Utd incasseert na sportieve ook financiële tegenvaller

Manchester United heeft ondanks een bewogen seizoen een recordomzet geboekt. De Engelse topclub ...

39
39
Hommeles bij Nederland: Van Dijk en Driessen clashen stevig

Virgil van Dijk heeft tijdens de persconferentie in Zeist stevig gereageerd op de kritiek die hij de ...

79
79
Barça en Club, Ghana of België: Bisiwu speelt open kaart

Jesse Bisiwu heeft zijn keuze voor FC Barcelona toegelicht. De jonge Leuvenaar maakte de overstap ...

385
385
Eriksen en Wolfsburg uit elkaar: cruciale vraag duikt op

Christian Eriksen en VfL Wolfsburg gaan per direct uit elkaar. De Duitse club en de Deense ...

50
50
David Alaba heeft transfer beet en strijkt neer in Serie A

David Alaba staat op het punt om een opvallende nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De ...

23
23
Aanwinst Anderlecht: "Dit is niet mijn eindstation"

Lukas Ambros heeft zich in geen tijd in de harten van de Anderlecht-supporters gespeeld. De ...

307
307
'Union wil Europese top aftroeven voor supertalent'

Union heeft dit seizoen alweer een vliegende start genomen, ondanks nogmaals een bewogen ...

143
143
'Nachtmerrie voor Stankovic: transferwending in de maak'

Club Brugge zag afgelopen zomer zijn kassa weer stevig rinkelen. Het zag enkele smaakmakers de stap ...

465
465
Weldra Standard-reünie bij Rode Duivels?

Ten tijde van de gouden generatie was Standard nog één van de hofleveranciers van de ...

48
48
'Dilemma voor Van Bommel: 5 zware knopen door te hakken'

Het grote debuut van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels nadert met rasse schreden. ...

127
127
Storm blijft waaien boven KVDO: opvallende wending schokt

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

54
54
'Alaba vindt na vertrek bij Real eindelijk nieuwe club'

De transfermarkt sloot enkele weken geleden in de meeste Europese voetballanden zijn deuren, maar ...

22
22
Eerste transfer van Union voor volgende zomer al bekend?

Net als de vorige jaren werden er afgelopen zomer opnieuw twijfels geplaatst bij Union. Opnieuw zag ...

100
100
Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

223
223
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

32
32
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

293
293
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

141
141

Meer sportnieuws