Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

1073
Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

Club Brugge heeft niet bepaald een goede generale repetitie achter de rug voor de Europese verplaatsing naar Sturm Graz. Blauw-Zwart bleef vrijdagavond immers op 1-1 steken tegen Sporting Charleroi. Al was men bij de landskampioen niet te spreken over de beslissende rode kaart.

De Bruggelingen hadden in het hun twee voorbije wedstrijden niet slecht gespeeld, maar bleven telkens met lege handen achter. Tegen het Charleroi van oude bekende Rik De Mil moest dan ook een goed resultaat volgen. Maar op Mambourg speelde de landskampioen zijn minste van partij van de drie.

Nochtans had Blauw-Zwart wel degelijk voldoende kansen om op voorsprong te komen. Net zoals in de voorbije duels dook echter opnieuw een gebrek aan efficiëntie op. Bovendien bleven verschillende sterkhouders onder het gewenste niveau. Met name Andreas Skov Olsen was grotendeels onzichtbaar.

LEES OOK: 'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Strenge rode kaart

Bovendien maakte Club het zichzelf niet gemakkelijk. Nadat het in de tweede helft op achterstand kwam, pakte Raphael Onyedika immers een rode kaart. De Nigeriaanse middenvelder ging nogal driest in op zijn tegenstander, waarna scheidsrechter Nathan Verboomen hem zonder verpinken naar de douches stuurde.

Bij Club was men evenwel niet te spreken over deze beslissing. "Hij gaat met de voeten vooruit. De eerste is echter op de grond en de tweede komt er dan bij. Er is totaal geen contact, dus het is een heel strenge beslissing", stelde coach Nicky Hayen op de clubwebstek. Hans Vanaken vond de uitsluiting dan weer 'overdreven'.

VAR moest wél ingrijpen

Tegenover Het Belang van Limburg liet ook oud-scheidsrechter Serge Gumienny zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem was een rode kaart ook te streng. Wel vindt Gumienny dat de VAR tóch had moeten ingrijpen, ook al ging het volgens andere waarnemers niet over een clear-error. "Ik zag een te strenge rode kaart voor Onyedika. Zijn been was misschien wel gestrekt, maar de impact van het contact was te licht om daar rood voor te trekken. De VAR had de scheidsrechter daar altijd moeten corrigeren", aldus Gumienny.

Bij dit soort fases moet de VAR altijd ingrijpen ...

Meest recent

Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

17
17
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

27
27
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

37
37
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

41
41
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

88
88
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

356
356
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

28
28
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

146
146
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

62
62
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

31
31
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

40
40
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

300
300
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

49
49
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

70
70
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

267
267
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

225
225
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

386
386
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

175
175
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

136
136
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

101
101
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

83
83
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

567
567
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

44
44
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

269
269
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

80
80

Meer sportnieuws