Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

door
Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

Club Brugge heeft niet bepaald een goede generale repetitie achter de rug voor de Europese verplaatsing naar Sturm Graz. Blauw-Zwart bleef vrijdagavond immers op 1-1 steken tegen Sporting Charleroi. Al was men bij de landskampioen niet te spreken over de beslissende rode kaart.

De Bruggelingen hadden in het hun twee voorbije wedstrijden niet slecht gespeeld, maar bleven telkens met lege handen achter. Tegen het Charleroi van oude bekende Rik De Mil moest dan ook een goed resultaat volgen. Maar op Mambourg speelde de landskampioen zijn minste van partij van de drie.

Nochtans had Blauw-Zwart wel degelijk voldoende kansen om op voorsprong te komen. Net zoals in de voorbije duels dook echter opnieuw een gebrek aan efficiëntie op. Bovendien bleven verschillende sterkhouders onder het gewenste niveau. Met name Andreas Skov Olsen was grotendeels onzichtbaar.

LEES OOK: Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Strenge rode kaart

Bovendien maakte Club het zichzelf niet gemakkelijk. Nadat het in de tweede helft op achterstand kwam, pakte Raphael Onyedika immers een rode kaart. De Nigeriaanse middenvelder ging nogal driest in op zijn tegenstander, waarna scheidsrechter Nathan Verboomen hem zonder verpinken naar de douches stuurde.

Bij Club was men evenwel niet te spreken over deze beslissing. "Hij gaat met de voeten vooruit. De eerste is echter op de grond en de tweede komt er dan bij. Er is totaal geen contact, dus het is een heel strenge beslissing", stelde coach Nicky Hayen op de clubwebstek. Hans Vanaken vond de uitsluiting dan weer 'overdreven'.

VAR moest wél ingrijpen

Tegenover Het Belang van Limburg liet ook oud-scheidsrechter Serge Gumienny zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem was een rode kaart ook te streng. Wel vindt Gumienny dat de VAR tóch had moeten ingrijpen, ook al ging het volgens andere waarnemers niet over een clear-error. "Ik zag een te strenge rode kaart voor Onyedika. Zijn been was misschien wel gestrekt, maar de impact van het contact was te licht om daar rood voor te trekken. De VAR had de scheidsrechter daar altijd moeten corrigeren", aldus Gumienny.

Bij dit soort fases moet de VAR altijd ingrijpen ...

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

3
3
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

20
20
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

25
25
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

10
10
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

165
165
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

100
100
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

285
285
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

33
33
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

263
263
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

203
203
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

299
299
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

122
122
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

190
190
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

123
123
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

153
153
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

166
166
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

638
638
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

651
651
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

300
300
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

108
108
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

194
194
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

161
161
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

52
52
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

280
280

Meer sportnieuws