Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

1073
Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

Club Brugge heeft niet bepaald een goede generale repetitie achter de rug voor de Europese verplaatsing naar Sturm Graz. Blauw-Zwart bleef vrijdagavond immers op 1-1 steken tegen Sporting Charleroi. Al was men bij de landskampioen niet te spreken over de beslissende rode kaart.

De Bruggelingen hadden in het hun twee voorbije wedstrijden niet slecht gespeeld, maar bleven telkens met lege handen achter. Tegen het Charleroi van oude bekende Rik De Mil moest dan ook een goed resultaat volgen. Maar op Mambourg speelde de landskampioen zijn minste van partij van de drie.

Nochtans had Blauw-Zwart wel degelijk voldoende kansen om op voorsprong te komen. Net zoals in de voorbije duels dook echter opnieuw een gebrek aan efficiëntie op. Bovendien bleven verschillende sterkhouders onder het gewenste niveau. Met name Andreas Skov Olsen was grotendeels onzichtbaar.

LEES OOK: Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Strenge rode kaart

Bovendien maakte Club het zichzelf niet gemakkelijk. Nadat het in de tweede helft op achterstand kwam, pakte Raphael Onyedika immers een rode kaart. De Nigeriaanse middenvelder ging nogal driest in op zijn tegenstander, waarna scheidsrechter Nathan Verboomen hem zonder verpinken naar de douches stuurde.

Bij Club was men evenwel niet te spreken over deze beslissing. "Hij gaat met de voeten vooruit. De eerste is echter op de grond en de tweede komt er dan bij. Er is totaal geen contact, dus het is een heel strenge beslissing", stelde coach Nicky Hayen op de clubwebstek. Hans Vanaken vond de uitsluiting dan weer 'overdreven'.

VAR moest wél ingrijpen

Tegenover Het Belang van Limburg liet ook oud-scheidsrechter Serge Gumienny zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem was een rode kaart ook te streng. Wel vindt Gumienny dat de VAR tóch had moeten ingrijpen, ook al ging het volgens andere waarnemers niet over een clear-error. "Ik zag een te strenge rode kaart voor Onyedika. Zijn been was misschien wel gestrekt, maar de impact van het contact was te licht om daar rood voor te trekken. De VAR had de scheidsrechter daar altijd moeten corrigeren", aldus Gumienny.

Bij dit soort fases moet de VAR altijd ingrijpen ...

Meest recent

Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

1
1
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

10
10
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

4
4
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

12
12
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

22
22
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

59
59
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

27
27
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

87
87
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

63
63
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

69
69
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

152
152
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

43
43
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

40
40
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

146
146
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

53
53
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

36
36
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

266
266
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

378
378
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

148
148
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

294
294
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

645
645
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

161
161
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

645
645
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

594
594
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

109
109

Meer sportnieuws