Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

1073
Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

Club Brugge heeft niet bepaald een goede generale repetitie achter de rug voor de Europese verplaatsing naar Sturm Graz. Blauw-Zwart bleef vrijdagavond immers op 1-1 steken tegen Sporting Charleroi. Al was men bij de landskampioen niet te spreken over de beslissende rode kaart.

De Bruggelingen hadden in het hun twee voorbije wedstrijden niet slecht gespeeld, maar bleven telkens met lege handen achter. Tegen het Charleroi van oude bekende Rik De Mil moest dan ook een goed resultaat volgen. Maar op Mambourg speelde de landskampioen zijn minste van partij van de drie.

Nochtans had Blauw-Zwart wel degelijk voldoende kansen om op voorsprong te komen. Net zoals in de voorbije duels dook echter opnieuw een gebrek aan efficiëntie op. Bovendien bleven verschillende sterkhouders onder het gewenste niveau. Met name Andreas Skov Olsen was grotendeels onzichtbaar.

LEES OOK: "Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Strenge rode kaart

Bovendien maakte Club het zichzelf niet gemakkelijk. Nadat het in de tweede helft op achterstand kwam, pakte Raphael Onyedika immers een rode kaart. De Nigeriaanse middenvelder ging nogal driest in op zijn tegenstander, waarna scheidsrechter Nathan Verboomen hem zonder verpinken naar de douches stuurde.

Bij Club was men evenwel niet te spreken over deze beslissing. "Hij gaat met de voeten vooruit. De eerste is echter op de grond en de tweede komt er dan bij. Er is totaal geen contact, dus het is een heel strenge beslissing", stelde coach Nicky Hayen op de clubwebstek. Hans Vanaken vond de uitsluiting dan weer 'overdreven'.

VAR moest wél ingrijpen

Tegenover Het Belang van Limburg liet ook oud-scheidsrechter Serge Gumienny zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem was een rode kaart ook te streng. Wel vindt Gumienny dat de VAR tóch had moeten ingrijpen, ook al ging het volgens andere waarnemers niet over een clear-error. "Ik zag een te strenge rode kaart voor Onyedika. Zijn been was misschien wel gestrekt, maar de impact van het contact was te licht om daar rood voor te trekken. De VAR had de scheidsrechter daar altijd moeten corrigeren", aldus Gumienny.

Bij dit soort fases moet de VAR altijd ingrijpen ...

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

110
110
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

47
47
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

13
13
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

20
20
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

21
21
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

78
78
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

66
66
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

22
22
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

231
231
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

239
239
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws