Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

1073
Rode kaart Club Brugge: Gumienny velt opvallend verdict

Club Brugge heeft niet bepaald een goede generale repetitie achter de rug voor de Europese verplaatsing naar Sturm Graz. Blauw-Zwart bleef vrijdagavond immers op 1-1 steken tegen Sporting Charleroi. Al was men bij de landskampioen niet te spreken over de beslissende rode kaart.

De Bruggelingen hadden in het hun twee voorbije wedstrijden niet slecht gespeeld, maar bleven telkens met lege handen achter. Tegen het Charleroi van oude bekende Rik De Mil moest dan ook een goed resultaat volgen. Maar op Mambourg speelde de landskampioen zijn minste van partij van de drie.

Nochtans had Blauw-Zwart wel degelijk voldoende kansen om op voorsprong te komen. Net zoals in de voorbije duels dook echter opnieuw een gebrek aan efficiëntie op. Bovendien bleven verschillende sterkhouders onder het gewenste niveau. Met name Andreas Skov Olsen was grotendeels onzichtbaar.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

Strenge rode kaart

Bovendien maakte Club het zichzelf niet gemakkelijk. Nadat het in de tweede helft op achterstand kwam, pakte Raphael Onyedika immers een rode kaart. De Nigeriaanse middenvelder ging nogal driest in op zijn tegenstander, waarna scheidsrechter Nathan Verboomen hem zonder verpinken naar de douches stuurde.

Bij Club was men evenwel niet te spreken over deze beslissing. "Hij gaat met de voeten vooruit. De eerste is echter op de grond en de tweede komt er dan bij. Er is totaal geen contact, dus het is een heel strenge beslissing", stelde coach Nicky Hayen op de clubwebstek. Hans Vanaken vond de uitsluiting dan weer 'overdreven'.

VAR moest wél ingrijpen

Tegenover Het Belang van Limburg liet ook oud-scheidsrechter Serge Gumienny zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem was een rode kaart ook te streng. Wel vindt Gumienny dat de VAR tóch had moeten ingrijpen, ook al ging het volgens andere waarnemers niet over een clear-error. "Ik zag een te strenge rode kaart voor Onyedika. Zijn been was misschien wel gestrekt, maar de impact van het contact was te licht om daar rood voor te trekken. De VAR had de scheidsrechter daar altijd moeten corrigeren", aldus Gumienny.

Bij dit soort fases moet de VAR altijd ingrijpen ...

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

10
10
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

9
9
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

79
79
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

90
90
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

109
109
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

48
48
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

97
97
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

68
68
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

54
54
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

108
108
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

254
254
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

170
170
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

119
119
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

427
427
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

282
282
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

113
113
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

363
363
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

251
251

Meer sportnieuws