Gent wil superstunt: "Ook al vinden sommigen het onmogelijk"

374 stemmen
Gent wil superstunt:

AA Gent wist zich zondag te herpakken na de slipper op het veld van Cercle Brugge en won met 3-0 van OH Leuven. Die extra portie vertrouwen kwam op een ideaal moment. Aanstaande donderdag wacht immers een Europees topduel tegen Chelsea FC.

De Buffalo's hebben een week van wisselende emoties achter de rug. Na de veelbesproken overwinning tegen Club Brugge, volgde immers een deceptie tegen Cercle Brugge. Zo verloren de Oost-Vlamingen hun inhaalwedstrijd tegen de Vereniging met 2-0. En dus moest een gepaste reactie volgen op eigen veld.

LEES OOK: Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

Stunten op Chelsea

Die kwam er uiteindelijk ook. De nieuwe publiekslieveling Max Dean wist tegen OHL de score al snel te openen. Niet veel later maakte Noah Fadiga er 2-0 van. Vervolgens liet Gent de nodige kansen liggen om de boeken helemaal dicht te doen, tot Andri Gudjohnsen er alsnog 3-0 van maakte.

Een ruime en verdiende zege dus. Die kwam er bovendien op een ideaal moment. Aanstaande donderdag trapt Gent immers zijn campagne in de League Phase van de Conference League op gang. En dat met een verplaatsing naar het grote Chelsea FC, dat momenteel vierde staat in de Premier League.

Goede gameplan

Gent zal dus een enorme stunt nodig hebben om iets te rapen. Toch geeft men zich niet op voorhand gewonnen. "Wij gaan naar daar om te winnen en de club fier te maken. Makkelijk wordt het wel niet. Heel die ploeg, incl. de bankzitters, is top en bovendien zitten ze in een erg goede vorm. Maar hopelijk werkt onze gameplan", stelde Dean op de clubwebsite.

Ook Fadiga gelooft in een Gentse stunt. "Heel de ploeg kijkt er naar uit. Zolang we in elkaar geloven… Het zal zeker niet eenvoudig worden, dat weet iedereen. Maar ook al vinden sommigen het onmogelijk: in voetbal kan alles", aldus de flankspeler.

Gent moet vol voor de zege gaan op Chelsea ...

Meest recent

'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

16
16
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

36
36
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

227
227
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

16
16
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

67
67
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

57
57
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

20
20
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

69
69
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

122
122
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

70
70
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

133
133
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

78
78
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

602
602
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

158
158
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

88
88
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

358
358
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

68
68
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

109
109
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

168
168
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

243
243
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

136
136
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

523
523
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

410
410
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

164
164
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

193
193

Meer sportnieuws