Gent wil superstunt: "Ook al vinden sommigen het onmogelijk"

door
Gent wil superstunt:

AA Gent wist zich zondag te herpakken na de slipper op het veld van Cercle Brugge en won met 3-0 van OH Leuven. Die extra portie vertrouwen kwam op een ideaal moment. Aanstaande donderdag wacht immers een Europees topduel tegen Chelsea FC.

De Buffalo's hebben een week van wisselende emoties achter de rug. Na de veelbesproken overwinning tegen Club Brugge, volgde immers een deceptie tegen Cercle Brugge. Zo verloren de Oost-Vlamingen hun inhaalwedstrijd tegen de Vereniging met 2-0. En dus moest een gepaste reactie volgen op eigen veld.

LEES OOK: Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Stunten op Chelsea

Die kwam er uiteindelijk ook. De nieuwe publiekslieveling Max Dean wist tegen OHL de score al snel te openen. Niet veel later maakte Noah Fadiga er 2-0 van. Vervolgens liet Gent de nodige kansen liggen om de boeken helemaal dicht te doen, tot Andri Gudjohnsen er alsnog 3-0 van maakte.

Een ruime en verdiende zege dus. Die kwam er bovendien op een ideaal moment. Aanstaande donderdag trapt Gent immers zijn campagne in de League Phase van de Conference League op gang. En dat met een verplaatsing naar het grote Chelsea FC, dat momenteel vierde staat in de Premier League.

Goede gameplan

Gent zal dus een enorme stunt nodig hebben om iets te rapen. Toch geeft men zich niet op voorhand gewonnen. "Wij gaan naar daar om te winnen en de club fier te maken. Makkelijk wordt het wel niet. Heel die ploeg, incl. de bankzitters, is top en bovendien zitten ze in een erg goede vorm. Maar hopelijk werkt onze gameplan", stelde Dean op de clubwebsite.

Ook Fadiga gelooft in een Gentse stunt. "Heel de ploeg kijkt er naar uit. Zolang we in elkaar geloven… Het zal zeker niet eenvoudig worden, dat weet iedereen. Maar ook al vinden sommigen het onmogelijk: in voetbal kan alles", aldus de flankspeler.

Gent moet vol voor de zege gaan op Chelsea ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

71
71
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

130
130
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

381
381
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

524
524
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

327
327
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

97
97
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

307
307
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

258
258
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

233
233
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

574
574
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

330
330
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

652
652
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

657
657
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

759
759
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

147
147
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

580
580
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1379
1379
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

777
777
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

243
243
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

475
475
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

389
389
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

658
658
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1047
1047
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

364
364
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

891
891

Meer sportnieuws