Club-sterkhouder in de rats: grijpt Hayen in?

door
Club-sterkhouder in de rats: grijpt Hayen in?

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een cruciaal duel in de Champions League. Om de kansen op doorstoten intact te houden, moet er namelijk iets geraapt worden op het veld van Sturm Graz. Maar dan zullen bepaalde spelers hun niveau wel aanzienlijk moet opkrikken.

Hoewel het geleverde spel doorgaans degelijk tot goed was, slaagde Club er in zijn drie voorbije wedstrijden niet in om te winnen. Tegen Borussia Dortmund en vooral AA Gent betaalde Blauw-Zwart de volle prijs voor de vele gemiste kansen. Ook vrijdagavond tegen Sporting Charleroi liet de kampioen enkele mogelijkheden liggen, al was een 1-1-gelijkspel zeker niet gestolen voor de thuisploeg.

Zo speelde Club op Mambourg zijn minste van de drie voorbije duels. Over het algemeen bracht Blauw-Zwart te weinig om echt aanspraak te maken op de overwinning tegen de Carolo's. Bovendien liep er achterin ook weer één en ander fout. Met name dan bij het tegendoelpunt zag de de defensie er niet goed uit.

LEES OOK: Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

De Cuyper ondermaats

Joel Ordoñez liet het bijvoorbeeld na om doortastend te gaan doordekken op assist-gever Antoine Bernier. Daarvoor liet Maxim De Cuyper zich echter ook al te makkelijk aftroeven door diezelfde Bernier. En het is niet de eerste keer dat de Rode Duivel het laat afweten op verdedigend vlak.

Bovendien leek De Cuyper in het slot van de partij steeds vaker op zijn adem te trappen. Geen schande natuurlijk gezien zijn overvolle programma. Maar zijn mindere prestaties zouden wel eens zware gevolgen kunnen hebben. Op de back-posities heeft coach Nicky Hayen immers meer dan voldoende alternatieven.

Laatste kans tegen Graz

Analist Marc Degryse pleit dan ook voor een drastische ingreep als De Cuyper het tegen Sturm Graz opnieuw laat afweten. "Als hij zich woensdag niet kan herpakken, vind ik dat Hayen moet ingrijpen. Ofwel gebruik je dan De Cuyper op een andere manier - als wingback in een driemansdefensie - of je haalt hem naar de bank en je behoudt het systeem. Sabbe is een alternatief, of je brengt Seys naar links en je dropt Siquet, al is dat defensief ook geen zekerheid", aldus Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Hayen moet sowieso meer roteren met zijn basisspelers ...

Meest recent

Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

26
26
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

50
50
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

9
9
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

267
267
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

87
87
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

262
262
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

23
23
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

47
47
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

57
57
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

247
247
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

243
243
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

111
111
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

514
514
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

324
324
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

409
409
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

296
296
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

155
155
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

324
324
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

251
251
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1361
1361
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

294
294
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

203
203
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1369
1369

Meer sportnieuws