Club-sterkhouder in de rats: grijpt Hayen in?

458
Club-sterkhouder in de rats: grijpt Hayen in?

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een cruciaal duel in de Champions League. Om de kansen op doorstoten intact te houden, moet er namelijk iets geraapt worden op het veld van Sturm Graz. Maar dan zullen bepaalde spelers hun niveau wel aanzienlijk moet opkrikken.

Hoewel het geleverde spel doorgaans degelijk tot goed was, slaagde Club er in zijn drie voorbije wedstrijden niet in om te winnen. Tegen Borussia Dortmund en vooral AA Gent betaalde Blauw-Zwart de volle prijs voor de vele gemiste kansen. Ook vrijdagavond tegen Sporting Charleroi liet de kampioen enkele mogelijkheden liggen, al was een 1-1-gelijkspel zeker niet gestolen voor de thuisploeg.

Zo speelde Club op Mambourg zijn minste van de drie voorbije duels. Over het algemeen bracht Blauw-Zwart te weinig om echt aanspraak te maken op de overwinning tegen de Carolo's. Bovendien liep er achterin ook weer één en ander fout. Met name dan bij het tegendoelpunt zag de de defensie er niet goed uit.

LEES OOK: Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

De Cuyper ondermaats

Joel Ordoñez liet het bijvoorbeeld na om doortastend te gaan doordekken op assist-gever Antoine Bernier. Daarvoor liet Maxim De Cuyper zich echter ook al te makkelijk aftroeven door diezelfde Bernier. En het is niet de eerste keer dat de Rode Duivel het laat afweten op verdedigend vlak.

Bovendien leek De Cuyper in het slot van de partij steeds vaker op zijn adem te trappen. Geen schande natuurlijk gezien zijn overvolle programma. Maar zijn mindere prestaties zouden wel eens zware gevolgen kunnen hebben. Op de back-posities heeft coach Nicky Hayen immers meer dan voldoende alternatieven.

Laatste kans tegen Graz

Analist Marc Degryse pleit dan ook voor een drastische ingreep als De Cuyper het tegen Sturm Graz opnieuw laat afweten. "Als hij zich woensdag niet kan herpakken, vind ik dat Hayen moet ingrijpen. Ofwel gebruik je dan De Cuyper op een andere manier - als wingback in een driemansdefensie - of je haalt hem naar de bank en je behoudt het systeem. Sabbe is een alternatief, of je brengt Seys naar links en je dropt Siquet, al is dat defensief ook geen zekerheid", aldus Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Hayen moet sowieso meer roteren met zijn basisspelers ...

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

104
104
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

101
101
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

178
178
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

142
142
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

186
186
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

312
312
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

139
139
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

162
162
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

142
142
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

123
123
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

72
72
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

197
197
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

127
127
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

59
59
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

72
72
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

32
32
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

309
309
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

83
83
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

134
134
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

113
113
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

116
116
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

120
120
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

357
357

Meer sportnieuws