Club-sterkhouder in de rats: grijpt Hayen in?

458 stemmen
Club-sterkhouder in de rats: grijpt Hayen in?

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een cruciaal duel in de Champions League. Om de kansen op doorstoten intact te houden, moet er namelijk iets geraapt worden op het veld van Sturm Graz. Maar dan zullen bepaalde spelers hun niveau wel aanzienlijk moet opkrikken.

Hoewel het geleverde spel doorgaans degelijk tot goed was, slaagde Club er in zijn drie voorbije wedstrijden niet in om te winnen. Tegen Borussia Dortmund en vooral AA Gent betaalde Blauw-Zwart de volle prijs voor de vele gemiste kansen. Ook vrijdagavond tegen Sporting Charleroi liet de kampioen enkele mogelijkheden liggen, al was een 1-1-gelijkspel zeker niet gestolen voor de thuisploeg.

Zo speelde Club op Mambourg zijn minste van de drie voorbije duels. Over het algemeen bracht Blauw-Zwart te weinig om echt aanspraak te maken op de overwinning tegen de Carolo's. Bovendien liep er achterin ook weer één en ander fout. Met name dan bij het tegendoelpunt zag de de defensie er niet goed uit.

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Cuyper ondermaats

Joel Ordoñez liet het bijvoorbeeld na om doortastend te gaan doordekken op assist-gever Antoine Bernier. Daarvoor liet Maxim De Cuyper zich echter ook al te makkelijk aftroeven door diezelfde Bernier. En het is niet de eerste keer dat de Rode Duivel het laat afweten op verdedigend vlak.

Bovendien leek De Cuyper in het slot van de partij steeds vaker op zijn adem te trappen. Geen schande natuurlijk gezien zijn overvolle programma. Maar zijn mindere prestaties zouden wel eens zware gevolgen kunnen hebben. Op de back-posities heeft coach Nicky Hayen immers meer dan voldoende alternatieven.

Laatste kans tegen Graz

Analist Marc Degryse pleit dan ook voor een drastische ingreep als De Cuyper het tegen Sturm Graz opnieuw laat afweten. "Als hij zich woensdag niet kan herpakken, vind ik dat Hayen moet ingrijpen. Ofwel gebruik je dan De Cuyper op een andere manier - als wingback in een driemansdefensie - of je haalt hem naar de bank en je behoudt het systeem. Sabbe is een alternatief, of je brengt Seys naar links en je dropt Siquet, al is dat defensief ook geen zekerheid", aldus Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Hayen moet sowieso meer roteren met zijn basisspelers ...

Meest recent

'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

13
13
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

33
33
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

62
62
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

95
95
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

263
263
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

285
285
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

89
89
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

167
167
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

54
54
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

475
475
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

119
119
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

164
164
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

176
176
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

892
892
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

95
95
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

366
366
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

69
69

Meer sportnieuws