Club-sterkhouder in de rats: grijpt Hayen in?

door
Club-sterkhouder in de rats: grijpt Hayen in?

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een cruciaal duel in de Champions League. Om de kansen op doorstoten intact te houden, moet er namelijk iets geraapt worden op het veld van Sturm Graz. Maar dan zullen bepaalde spelers hun niveau wel aanzienlijk moet opkrikken.

Hoewel het geleverde spel doorgaans degelijk tot goed was, slaagde Club er in zijn drie voorbije wedstrijden niet in om te winnen. Tegen Borussia Dortmund en vooral AA Gent betaalde Blauw-Zwart de volle prijs voor de vele gemiste kansen. Ook vrijdagavond tegen Sporting Charleroi liet de kampioen enkele mogelijkheden liggen, al was een 1-1-gelijkspel zeker niet gestolen voor de thuisploeg.

Zo speelde Club op Mambourg zijn minste van de drie voorbije duels. Over het algemeen bracht Blauw-Zwart te weinig om echt aanspraak te maken op de overwinning tegen de Carolo's. Bovendien liep er achterin ook weer één en ander fout. Met name dan bij het tegendoelpunt zag de de defensie er niet goed uit.

LEES OOK: Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De Cuyper ondermaats

Joel Ordoñez liet het bijvoorbeeld na om doortastend te gaan doordekken op assist-gever Antoine Bernier. Daarvoor liet Maxim De Cuyper zich echter ook al te makkelijk aftroeven door diezelfde Bernier. En het is niet de eerste keer dat de Rode Duivel het laat afweten op verdedigend vlak.

Bovendien leek De Cuyper in het slot van de partij steeds vaker op zijn adem te trappen. Geen schande natuurlijk gezien zijn overvolle programma. Maar zijn mindere prestaties zouden wel eens zware gevolgen kunnen hebben. Op de back-posities heeft coach Nicky Hayen immers meer dan voldoende alternatieven.

Laatste kans tegen Graz

Analist Marc Degryse pleit dan ook voor een drastische ingreep als De Cuyper het tegen Sturm Graz opnieuw laat afweten. "Als hij zich woensdag niet kan herpakken, vind ik dat Hayen moet ingrijpen. Ofwel gebruik je dan De Cuyper op een andere manier - als wingback in een driemansdefensie - of je haalt hem naar de bank en je behoudt het systeem. Sabbe is een alternatief, of je brengt Seys naar links en je dropt Siquet, al is dat defensief ook geen zekerheid", aldus Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Hayen moet sowieso meer roteren met zijn basisspelers ...

Meest recent

CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

5
5
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

18
18
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

126
126
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

22
22
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

268
268
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

244
244
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

284
284
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

13
13
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

29
29
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

53
53
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

89
89
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

89
89
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

60
60
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

374
374
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

305
305
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

461
461
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

272
272
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

215
215
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

169
169
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

245
245
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

68
68
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

734
734
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59

Meer sportnieuws