Paars-witte opdoffer: Essevee duwt Futures dieper in moeras

door
Paars-witte opdoffer: Essevee duwt Futures dieper in moeras

In de Challenger Pro League blijft RSCA Futures troosteloos laatste staan. De beloften van RSC Anderlecht begonnen zondag nochtans uitstekend aan de partij tegen Zulte Waregem, maar verloren voor de vijfde keer op zes speeldagen tijd. Eerder op de dag won Club Luik de derby tegen RFC Seraing.

LEES OOK: Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

RSCA Futures - Zulte Waregem

De eerste ploeg van Anderlecht is bezig aan een wisselvallig seizoen, met de beloften gaat het echter van kwaad naar erger. Voor aanvang van de zesde speeldag hadden de Brusselaars nog maar één puntje geraapt. En dan kwam met Zulte Waregem ook nog eens een promotiekandidaat op bezoek.

Desondanks begon Paars-Wit sterk aan de partij. Met een flinke portie meeval kon Vergeylen de score al snel openen. De reactie van Essevee mocht echter gezien worden. Vossen (pen.) en Erenbjerg bogen de scheve situatie volledig om. Maar met zijn tweede van de partij hield Vergeylen zijn ploeg vlak voor rust in de match.

Toch liep het wederom mis voor de Futures. Opoku zette Zulte Waregem in minuut 70 opnieuw op voorsprong en de 2-3 bleek uiteindelijk ook de eindstand. De West-Vlamingen klimmen zo naar een voorlopige tweede plaats op drie punten van leider RWDM. Paars-Wit blijft dan weer laatste met een pijnlijke 1 op 18.

RFC Seraing - Club Luik

Eerder op de dag stond ook al een Luikse derby op het programma. Het duel tussen Seraing en Club Luik werd tevens een degradatiekraker. Beide clubs hadden voor aanvang van de speeldag immers slechts twee puntjes gesprokkeld. Maar voor de bezoekers kwam daar verandering in.

Via uitblinker Da Silva kon Club Luik immers uitlopen tot 0-2. Na een uurtje spelen deed D'Ostillo daar nog een doelpuntje bovenop. De 0-3 was meteen ook de eindstand. Club Luik kon zo drie punten uitlopen op Seraing en Lokeren-Temse, die de voorlaatste plek in het klassement delen.

Zulte Waregem zou een aanwinst zijn voor de JPL ...

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

59
59
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

79
79
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

45
45
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

133
133
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

50
50
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

82
82
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

214
214
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

71
71
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

65
65
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

503
503
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

138
138
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

389
389
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

534
534
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

602
602
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

332
332
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

306
306
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws