Paars-witte opdoffer: Essevee duwt Futures dieper in moeras

122 stemmen
Paars-witte opdoffer: Essevee duwt Futures dieper in moeras

In de Challenger Pro League blijft RSCA Futures troosteloos laatste staan. De beloften van RSC Anderlecht begonnen zondag nochtans uitstekend aan de partij tegen Zulte Waregem, maar verloren voor de vijfde keer op zes speeldagen tijd. Eerder op de dag won Club Luik de derby tegen RFC Seraing.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

RSCA Futures - Zulte Waregem

De eerste ploeg van Anderlecht is bezig aan een wisselvallig seizoen, met de beloften gaat het echter van kwaad naar erger. Voor aanvang van de zesde speeldag hadden de Brusselaars nog maar één puntje geraapt. En dan kwam met Zulte Waregem ook nog eens een promotiekandidaat op bezoek.

Desondanks begon Paars-Wit sterk aan de partij. Met een flinke portie meeval kon Vergeylen de score al snel openen. De reactie van Essevee mocht echter gezien worden. Vossen (pen.) en Erenbjerg bogen de scheve situatie volledig om. Maar met zijn tweede van de partij hield Vergeylen zijn ploeg vlak voor rust in de match.

Toch liep het wederom mis voor de Futures. Opoku zette Zulte Waregem in minuut 70 opnieuw op voorsprong en de 2-3 bleek uiteindelijk ook de eindstand. De West-Vlamingen klimmen zo naar een voorlopige tweede plaats op drie punten van leider RWDM. Paars-Wit blijft dan weer laatste met een pijnlijke 1 op 18.

RFC Seraing - Club Luik

Eerder op de dag stond ook al een Luikse derby op het programma. Het duel tussen Seraing en Club Luik werd tevens een degradatiekraker. Beide clubs hadden voor aanvang van de speeldag immers slechts twee puntjes gesprokkeld. Maar voor de bezoekers kwam daar verandering in.

Via uitblinker Da Silva kon Club Luik immers uitlopen tot 0-2. Na een uurtje spelen deed D'Ostillo daar nog een doelpuntje bovenop. De 0-3 was meteen ook de eindstand. Club Luik kon zo drie punten uitlopen op Seraing en Lokeren-Temse, die de voorlaatste plek in het klassement delen.

Zulte Waregem zou een aanwinst zijn voor de JPL ...

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

42
42
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

26
26
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

40
40
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

48
48
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

43
43
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

78
78
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

60
60
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

222
222
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

62
62
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

43
43
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

105
105
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

737
737
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

452
452
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

406
406
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

220
220
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

808
808
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

560
560
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

296
296
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

274
274

Meer sportnieuws