Paars-witte opdoffer: Essevee duwt Futures dieper in moeras

door
Paars-witte opdoffer: Essevee duwt Futures dieper in moeras

In de Challenger Pro League blijft RSCA Futures troosteloos laatste staan. De beloften van RSC Anderlecht begonnen zondag nochtans uitstekend aan de partij tegen Zulte Waregem, maar verloren voor de vijfde keer op zes speeldagen tijd. Eerder op de dag won Club Luik de derby tegen RFC Seraing.

LEES OOK: KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

RSCA Futures - Zulte Waregem

De eerste ploeg van Anderlecht is bezig aan een wisselvallig seizoen, met de beloften gaat het echter van kwaad naar erger. Voor aanvang van de zesde speeldag hadden de Brusselaars nog maar één puntje geraapt. En dan kwam met Zulte Waregem ook nog eens een promotiekandidaat op bezoek.

Desondanks begon Paars-Wit sterk aan de partij. Met een flinke portie meeval kon Vergeylen de score al snel openen. De reactie van Essevee mocht echter gezien worden. Vossen (pen.) en Erenbjerg bogen de scheve situatie volledig om. Maar met zijn tweede van de partij hield Vergeylen zijn ploeg vlak voor rust in de match.

Toch liep het wederom mis voor de Futures. Opoku zette Zulte Waregem in minuut 70 opnieuw op voorsprong en de 2-3 bleek uiteindelijk ook de eindstand. De West-Vlamingen klimmen zo naar een voorlopige tweede plaats op drie punten van leider RWDM. Paars-Wit blijft dan weer laatste met een pijnlijke 1 op 18.

RFC Seraing - Club Luik

Eerder op de dag stond ook al een Luikse derby op het programma. Het duel tussen Seraing en Club Luik werd tevens een degradatiekraker. Beide clubs hadden voor aanvang van de speeldag immers slechts twee puntjes gesprokkeld. Maar voor de bezoekers kwam daar verandering in.

Via uitblinker Da Silva kon Club Luik immers uitlopen tot 0-2. Na een uurtje spelen deed D'Ostillo daar nog een doelpuntje bovenop. De 0-3 was meteen ook de eindstand. Club Luik kon zo drie punten uitlopen op Seraing en Lokeren-Temse, die de voorlaatste plek in het klassement delen.

Zulte Waregem zou een aanwinst zijn voor de JPL ...

Meest recent

Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

11
11
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

35
35
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

21
21
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

91
91
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

335
335
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

260
260
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

62
62
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

229
229
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

795
795
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

140
140
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

214
214
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

652
652
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

333
333
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

77
77
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

150
150
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

99
99
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

73
73
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

103
103
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

229
229
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

108
108
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

113
113
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

169
169
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

61
61
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

372
372
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

389
389

Meer sportnieuws