Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

door
Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

Union SG heeft voor het eerst sinds 16 augustus nog eens kunnen winnen. De vicekampioen haalde het op eigen veld met duidelijke 3-0-cijfers van een matig KV Kortrijk. Zomeraanwinsten Mohammed Fuseini en Franjo Ivanovic, die ook een owngoal afdwong, tekenden voor de Brusselse goals.

De Belgische vicekampioen is bezig aan een vrij moeizaam seizoen tot dusver. Al is dat niet helemaal onlogisch. Tijdens de zomermercato moest Union immers afscheid nemen van Cameron Puertas, Gustaf Nilsson én Mohamed Amoura. De volledige aanvalslinie werd dus onthoofd.

LEES OOK: Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Flitsende Fuseini

De nieuwkomers slaagden er tot dusver niet in om het wegvallen van al dat scorend vermogen op te vangen. En dat vertaalde zich ook in de resultaten. Donderdag tegen Fenerbahçe (2-1-nederlaag) scoorde verdediger Sykes de eerste goal sinds halfweg augustus tegen Charleroi.

Deze match was overigens de die Union kon winnen. En dus moest zondag absoluut een goed resultaat volgen tegen Kortrijk, dat in de onderste regionen van het klassement vertoeft. De match ging alvast veelbelovend van start voor de vicekampioen, dat voor de eerste doelkansen zorgde.

Silva steekt handje toe

Na dik een kwartier spelen kon de thuisploeg die goede start ook verzilveren. Na een goede actie besloot Ivanovic eerst nog op doel, maar de bal belandde bij Fusseini en die legde de verdiende 1-0 binnen. Union bleef daarna ook de betere ploeg. Gunnarsson moest alles uit de kast halen om de 2-0 te voorkomen.

In de tweede periode veranderde het wedstrijdbeeld niet. Bovendien schoot KVK zich ook nog eens in de eigen voet. Na een voorzet van Ivanovic werkte Silva de bal zowaar in eigen doel. De KVK-aanvoerder zou die fout wel nog goed maken door niet veel later de 3-0 van de lijn te halen.

Eindelijk Ivanovic

Al was dat slechts uitstel van executie. Na een goede combinatie met Terho, kreeg Ivanovic eindelijk loon naar werken met zijn eerste competitiegoal namens Union. De 3-0 was meteen ook de eindstand. De VAR bekeek weliswaar nog een potentiële handsbal van Dejaegere, maar KVK werd gespaard van die strafschop. Door deze zege klimt Union naar de achtste plaats in het klassement. De Kerels staan op een zorgelijke 14de plek.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

10
10
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

8
8
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

93
93
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

112
112
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

327
327
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

208
208
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

84
84
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

86
86
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

365
365
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

344
344
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

464
464
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

529
529
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

230
230
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

818
818
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

467
467
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

130
130
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

198
198
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

138
138
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

118
118
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

279
279
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

173
173
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

641
641
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

315
315
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

101
101

Meer sportnieuws