Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

door
Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

Union SG heeft voor het eerst sinds 16 augustus nog eens kunnen winnen. De vicekampioen haalde het op eigen veld met duidelijke 3-0-cijfers van een matig KV Kortrijk. Zomeraanwinsten Mohammed Fuseini en Franjo Ivanovic, die ook een owngoal afdwong, tekenden voor de Brusselse goals.

De Belgische vicekampioen is bezig aan een vrij moeizaam seizoen tot dusver. Al is dat niet helemaal onlogisch. Tijdens de zomermercato moest Union immers afscheid nemen van Cameron Puertas, Gustaf Nilsson én Mohamed Amoura. De volledige aanvalslinie werd dus onthoofd.

LEES OOK: Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

Flitsende Fuseini

De nieuwkomers slaagden er tot dusver niet in om het wegvallen van al dat scorend vermogen op te vangen. En dat vertaalde zich ook in de resultaten. Donderdag tegen Fenerbahçe (2-1-nederlaag) scoorde verdediger Sykes de eerste goal sinds halfweg augustus tegen Charleroi.

Deze match was overigens de die Union kon winnen. En dus moest zondag absoluut een goed resultaat volgen tegen Kortrijk, dat in de onderste regionen van het klassement vertoeft. De match ging alvast veelbelovend van start voor de vicekampioen, dat voor de eerste doelkansen zorgde.

Silva steekt handje toe

Na dik een kwartier spelen kon de thuisploeg die goede start ook verzilveren. Na een goede actie besloot Ivanovic eerst nog op doel, maar de bal belandde bij Fusseini en die legde de verdiende 1-0 binnen. Union bleef daarna ook de betere ploeg. Gunnarsson moest alles uit de kast halen om de 2-0 te voorkomen.

In de tweede periode veranderde het wedstrijdbeeld niet. Bovendien schoot KVK zich ook nog eens in de eigen voet. Na een voorzet van Ivanovic werkte Silva de bal zowaar in eigen doel. De KVK-aanvoerder zou die fout wel nog goed maken door niet veel later de 3-0 van de lijn te halen.

Eindelijk Ivanovic

Al was dat slechts uitstel van executie. Na een goede combinatie met Terho, kreeg Ivanovic eindelijk loon naar werken met zijn eerste competitiegoal namens Union. De 3-0 was meteen ook de eindstand. De VAR bekeek weliswaar nog een potentiële handsbal van Dejaegere, maar KVK werd gespaard van die strafschop. Door deze zege klimt Union naar de achtste plaats in het klassement. De Kerels staan op een zorgelijke 14de plek.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

0
0
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

58
58
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

25
25
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

188
188
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

95
95
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

43
43
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

61
61
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

227
227
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

277
277
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

72
72
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

192
192
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

409
409
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

616
616
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

143
143
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

673
673
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

173
173
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

86
86
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

45
45
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

545
545
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

568
568
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

112
112
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

58
58
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

100
100
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

297
297
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

151
151

Meer sportnieuws