Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

63 stemmen
Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

Union SG heeft voor het eerst sinds 16 augustus nog eens kunnen winnen. De vicekampioen haalde het op eigen veld met duidelijke 3-0-cijfers van een matig KV Kortrijk. Zomeraanwinsten Mohammed Fuseini en Franjo Ivanovic, die ook een owngoal afdwong, tekenden voor de Brusselse goals.

De Belgische vicekampioen is bezig aan een vrij moeizaam seizoen tot dusver. Al is dat niet helemaal onlogisch. Tijdens de zomermercato moest Union immers afscheid nemen van Cameron Puertas, Gustaf Nilsson én Mohamed Amoura. De volledige aanvalslinie werd dus onthoofd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Flitsende Fuseini

De nieuwkomers slaagden er tot dusver niet in om het wegvallen van al dat scorend vermogen op te vangen. En dat vertaalde zich ook in de resultaten. Donderdag tegen Fenerbahçe (2-1-nederlaag) scoorde verdediger Sykes de eerste goal sinds halfweg augustus tegen Charleroi.

Deze match was overigens de die Union kon winnen. En dus moest zondag absoluut een goed resultaat volgen tegen Kortrijk, dat in de onderste regionen van het klassement vertoeft. De match ging alvast veelbelovend van start voor de vicekampioen, dat voor de eerste doelkansen zorgde.

Silva steekt handje toe

Na dik een kwartier spelen kon de thuisploeg die goede start ook verzilveren. Na een goede actie besloot Ivanovic eerst nog op doel, maar de bal belandde bij Fusseini en die legde de verdiende 1-0 binnen. Union bleef daarna ook de betere ploeg. Gunnarsson moest alles uit de kast halen om de 2-0 te voorkomen.

In de tweede periode veranderde het wedstrijdbeeld niet. Bovendien schoot KVK zich ook nog eens in de eigen voet. Na een voorzet van Ivanovic werkte Silva de bal zowaar in eigen doel. De KVK-aanvoerder zou die fout wel nog goed maken door niet veel later de 3-0 van de lijn te halen.

Eindelijk Ivanovic

Al was dat slechts uitstel van executie. Na een goede combinatie met Terho, kreeg Ivanovic eindelijk loon naar werken met zijn eerste competitiegoal namens Union. De 3-0 was meteen ook de eindstand. De VAR bekeek weliswaar nog een potentiële handsbal van Dejaegere, maar KVK werd gespaard van die strafschop. Door deze zege klimt Union naar de achtste plaats in het klassement. De Kerels staan op een zorgelijke 14de plek.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

60
60
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

110
110
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

386
386
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

91
91
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

271
271
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

118
118
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

115
115
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

202
202
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

84
84
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

399
399
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

168
168
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

259
259
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

139
139
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

184
184
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

117
117
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

929
929
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1182
1182
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

631
631
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

189
189
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

296
296
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

675
675
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

171
171
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

163
163
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

408
408

Meer sportnieuws