Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

door
Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

Union SG heeft voor het eerst sinds 16 augustus nog eens kunnen winnen. De vicekampioen haalde het op eigen veld met duidelijke 3-0-cijfers van een matig KV Kortrijk. Zomeraanwinsten Mohammed Fuseini en Franjo Ivanovic, die ook een owngoal afdwong, tekenden voor de Brusselse goals.

De Belgische vicekampioen is bezig aan een vrij moeizaam seizoen tot dusver. Al is dat niet helemaal onlogisch. Tijdens de zomermercato moest Union immers afscheid nemen van Cameron Puertas, Gustaf Nilsson én Mohamed Amoura. De volledige aanvalslinie werd dus onthoofd.

LEES OOK: VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

Flitsende Fuseini

De nieuwkomers slaagden er tot dusver niet in om het wegvallen van al dat scorend vermogen op te vangen. En dat vertaalde zich ook in de resultaten. Donderdag tegen Fenerbahçe (2-1-nederlaag) scoorde verdediger Sykes de eerste goal sinds halfweg augustus tegen Charleroi.

Deze match was overigens de die Union kon winnen. En dus moest zondag absoluut een goed resultaat volgen tegen Kortrijk, dat in de onderste regionen van het klassement vertoeft. De match ging alvast veelbelovend van start voor de vicekampioen, dat voor de eerste doelkansen zorgde.

Silva steekt handje toe

Na dik een kwartier spelen kon de thuisploeg die goede start ook verzilveren. Na een goede actie besloot Ivanovic eerst nog op doel, maar de bal belandde bij Fusseini en die legde de verdiende 1-0 binnen. Union bleef daarna ook de betere ploeg. Gunnarsson moest alles uit de kast halen om de 2-0 te voorkomen.

In de tweede periode veranderde het wedstrijdbeeld niet. Bovendien schoot KVK zich ook nog eens in de eigen voet. Na een voorzet van Ivanovic werkte Silva de bal zowaar in eigen doel. De KVK-aanvoerder zou die fout wel nog goed maken door niet veel later de 3-0 van de lijn te halen.

Eindelijk Ivanovic

Al was dat slechts uitstel van executie. Na een goede combinatie met Terho, kreeg Ivanovic eindelijk loon naar werken met zijn eerste competitiegoal namens Union. De 3-0 was meteen ook de eindstand. De VAR bekeek weliswaar nog een potentiële handsbal van Dejaegere, maar KVK werd gespaard van die strafschop. Door deze zege klimt Union naar de achtste plaats in het klassement. De Kerels staan op een zorgelijke 14de plek.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

2
2
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

98
98
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

27
27
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

96
96
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

89
89
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

52
52
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

26
26
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

248
248
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

39
39
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

42
42
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

206
206
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

106
106
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

259
259
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

201
201
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

247
247
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

595
595
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

278
278
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

145
145
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

494
494
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

215
215
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

502
502
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

93
93
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100

Meer sportnieuws