Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

63
Union leeft weer: zomeraanwinsten doen KVK de das om

Union SG heeft voor het eerst sinds 16 augustus nog eens kunnen winnen. De vicekampioen haalde het op eigen veld met duidelijke 3-0-cijfers van een matig KV Kortrijk. Zomeraanwinsten Mohammed Fuseini en Franjo Ivanovic, die ook een owngoal afdwong, tekenden voor de Brusselse goals.

De Belgische vicekampioen is bezig aan een vrij moeizaam seizoen tot dusver. Al is dat niet helemaal onlogisch. Tijdens de zomermercato moest Union immers afscheid nemen van Cameron Puertas, Gustaf Nilsson én Mohamed Amoura. De volledige aanvalslinie werd dus onthoofd.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Flitsende Fuseini

De nieuwkomers slaagden er tot dusver niet in om het wegvallen van al dat scorend vermogen op te vangen. En dat vertaalde zich ook in de resultaten. Donderdag tegen Fenerbahçe (2-1-nederlaag) scoorde verdediger Sykes de eerste goal sinds halfweg augustus tegen Charleroi.

Deze match was overigens de die Union kon winnen. En dus moest zondag absoluut een goed resultaat volgen tegen Kortrijk, dat in de onderste regionen van het klassement vertoeft. De match ging alvast veelbelovend van start voor de vicekampioen, dat voor de eerste doelkansen zorgde.

Silva steekt handje toe

Na dik een kwartier spelen kon de thuisploeg die goede start ook verzilveren. Na een goede actie besloot Ivanovic eerst nog op doel, maar de bal belandde bij Fusseini en die legde de verdiende 1-0 binnen. Union bleef daarna ook de betere ploeg. Gunnarsson moest alles uit de kast halen om de 2-0 te voorkomen.

In de tweede periode veranderde het wedstrijdbeeld niet. Bovendien schoot KVK zich ook nog eens in de eigen voet. Na een voorzet van Ivanovic werkte Silva de bal zowaar in eigen doel. De KVK-aanvoerder zou die fout wel nog goed maken door niet veel later de 3-0 van de lijn te halen.

Eindelijk Ivanovic

Al was dat slechts uitstel van executie. Na een goede combinatie met Terho, kreeg Ivanovic eindelijk loon naar werken met zijn eerste competitiegoal namens Union. De 3-0 was meteen ook de eindstand. De VAR bekeek weliswaar nog een potentiële handsbal van Dejaegere, maar KVK werd gespaard van die strafschop. Door deze zege klimt Union naar de achtste plaats in het klassement. De Kerels staan op een zorgelijke 14de plek.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

11
11
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

6
6
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

68
68
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

21
21
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

13
13
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

7
7
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

240
240
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

64
64
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

15
15
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

71
71
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

49
49
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

129
129
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

251
251
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

89
89
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

291
291
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

135
135
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

82
82
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

194
194

Meer sportnieuws