Fofana grote held in Ligue 1, gemiste kans Villa-Belgen

101 stemmen
Fofana grote held in Ligue 1, gemiste kans Villa-Belgen

In de Engelse Premier League heeft Aston Villa de kans laten liggen om mee aan de leiding te komen. De ploeg van basisspelers Youri Tielemans en Amadou Onana bleef op 2-2 steken tegen Ipswich Town. In de Ligue 1 kroonde Malick Fofana zich dan weer tot de grote held van Olympique Lyon.

LEES OOK: 'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Premier League

Na het puntenverlies van Manchester City, kon Liverpool zaterdag beslag leggen op de leidersplaats in Engeland. Maar de Reds konden daags nadien wel Aston Villa op gelijke hoogte zien komen. Dan moest de ploeg uit Birmingham wel zien te winnen op het veld van promovendus Ipswich.

Dat bleek echter niet evident. Na amper 8 minuten zorgde Delap immers voor de 1-0 namens de thuisploeg. Het antwoord van Villa mocht echter gezien worden. Watkins gaf eerst nog een assist op Rogers, vervolgens tekende de Engelse spits zelf voor de 1-2-voorsprong.

Een zege voor Villa leek dus in de maak. Maar dat was buiten Delap gerekend. De 21-jarige spits zorgde in minuut 72 voor zijn tweede van de namiddag en legde zo de 2-2-eindstand vast. Villa blijft daardoor vijfde staan op twee puntjes van leider Liverpool. Ipswich springt naar de 15de plaats.

Ligue 1

Een weekje nadat het in extremis verloor in de clash tegen grote rivaal Olympique Marseille, wou Lyon absoluut aanknopen met een overwinning in de Ligue 1. Maar op het veld van Toulouse liep het al snel fout. Na amper 14 minuten tekende Gboho (ex-Cercle Brugge) voor de 1-0.

Via een eigen doelpunt kwam Lyon halfweg de eerste helft wel langszij, waarna het bij 1-1 leek te blijven. Dat was echter buiten Fofana gerekend. In de 95ste minuut zorgde de jonge Belg immers voor de 1-2 en zo bezorgde hij zijn ploeg drie gouden punten.

Fofana verdient stilaan zijn kans bij de Duivels ...

Meest recent

'Witte rook bij Essevee: nieuwe hoofdcoach op komst'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

0
0
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

108
108
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

91
91
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

79
79
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

95
95
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

57
57
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

157
157
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

135
135
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

410
410
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

507
507
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

270
270
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

496
496
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

439
439
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

593
593
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

260
260
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

85
85
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

253
253
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

303
303
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

159
159
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

396
396
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

165
165
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

249
249
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

672
672
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

126
126

Meer sportnieuws