Fofana grote held in Ligue 1, gemiste kans Villa-Belgen

door
Fofana grote held in Ligue 1, gemiste kans Villa-Belgen

In de Engelse Premier League heeft Aston Villa de kans laten liggen om mee aan de leiding te komen. De ploeg van basisspelers Youri Tielemans en Amadou Onana bleef op 2-2 steken tegen Ipswich Town. In de Ligue 1 kroonde Malick Fofana zich dan weer tot de grote held van Olympique Lyon.

LEES OOK: 'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Premier League

Na het puntenverlies van Manchester City, kon Liverpool zaterdag beslag leggen op de leidersplaats in Engeland. Maar de Reds konden daags nadien wel Aston Villa op gelijke hoogte zien komen. Dan moest de ploeg uit Birmingham wel zien te winnen op het veld van promovendus Ipswich.

Dat bleek echter niet evident. Na amper 8 minuten zorgde Delap immers voor de 1-0 namens de thuisploeg. Het antwoord van Villa mocht echter gezien worden. Watkins gaf eerst nog een assist op Rogers, vervolgens tekende de Engelse spits zelf voor de 1-2-voorsprong.

Een zege voor Villa leek dus in de maak. Maar dat was buiten Delap gerekend. De 21-jarige spits zorgde in minuut 72 voor zijn tweede van de namiddag en legde zo de 2-2-eindstand vast. Villa blijft daardoor vijfde staan op twee puntjes van leider Liverpool. Ipswich springt naar de 15de plaats.

Ligue 1

Een weekje nadat het in extremis verloor in de clash tegen grote rivaal Olympique Marseille, wou Lyon absoluut aanknopen met een overwinning in de Ligue 1. Maar op het veld van Toulouse liep het al snel fout. Na amper 14 minuten tekende Gboho (ex-Cercle Brugge) voor de 1-0.

Via een eigen doelpunt kwam Lyon halfweg de eerste helft wel langszij, waarna het bij 1-1 leek te blijven. Dat was echter buiten Fofana gerekend. In de 95ste minuut zorgde de jonge Belg immers voor de 1-2 en zo bezorgde hij zijn ploeg drie gouden punten.

Fofana verdient stilaan zijn kans bij de Duivels ...

Meest recent

Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

9
9
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

33
33
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

22
22
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

27
27
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

105
105
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

140
140
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

47
47
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

208
208
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

358
358
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

183
183
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

142
142
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

488
488
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

108
108
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

379
379
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

116
116
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

43
43
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

123
123
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

286
286
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

167
167
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

517
517
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

179
179
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

135
135
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

311
311
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

327
327
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

472
472

Meer sportnieuws