Fofana grote held in Ligue 1, gemiste kans Villa-Belgen

door
Fofana grote held in Ligue 1, gemiste kans Villa-Belgen

In de Engelse Premier League heeft Aston Villa de kans laten liggen om mee aan de leiding te komen. De ploeg van basisspelers Youri Tielemans en Amadou Onana bleef op 2-2 steken tegen Ipswich Town. In de Ligue 1 kroonde Malick Fofana zich dan weer tot de grote held van Olympique Lyon.

LEES OOK: ‘Bliksemvertrek Hayen: Club Brugge houdt hart vast’

Premier League

Na het puntenverlies van Manchester City, kon Liverpool zaterdag beslag leggen op de leidersplaats in Engeland. Maar de Reds konden daags nadien wel Aston Villa op gelijke hoogte zien komen. Dan moest de ploeg uit Birmingham wel zien te winnen op het veld van promovendus Ipswich.

Dat bleek echter niet evident. Na amper 8 minuten zorgde Delap immers voor de 1-0 namens de thuisploeg. Het antwoord van Villa mocht echter gezien worden. Watkins gaf eerst nog een assist op Rogers, vervolgens tekende de Engelse spits zelf voor de 1-2-voorsprong.

Een zege voor Villa leek dus in de maak. Maar dat was buiten Delap gerekend. De 21-jarige spits zorgde in minuut 72 voor zijn tweede van de namiddag en legde zo de 2-2-eindstand vast. Villa blijft daardoor vijfde staan op twee puntjes van leider Liverpool. Ipswich springt naar de 15de plaats.

Ligue 1

Een weekje nadat het in extremis verloor in de clash tegen grote rivaal Olympique Marseille, wou Lyon absoluut aanknopen met een overwinning in de Ligue 1. Maar op het veld van Toulouse liep het al snel fout. Na amper 14 minuten tekende Gboho (ex-Cercle Brugge) voor de 1-0.

Via een eigen doelpunt kwam Lyon halfweg de eerste helft wel langszij, waarna het bij 1-1 leek te blijven. Dat was echter buiten Fofana gerekend. In de 95ste minuut zorgde de jonge Belg immers voor de 1-2 en zo bezorgde hij zijn ploeg drie gouden punten.

Fofana verdient stilaan zijn kans bij de Duivels ...

Meest recent

Weer supportersboycot in JPL: “Een gebrek aan respect”

Dit seizoen komt het plots vaak voor: uitsupporters die een boycot organiseren omdat ze misnoegd ...

0
0
Net op tijd: enorme opsteker Garcia en Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het binnenkort op tegen Kazachstan en Liechtenstein namens de ...

14
14
Marc Coucke zorgt voor schokgolf: "Besluit staat vast"

Er rommelt wat in het leven van Marc Coucke. De ondernemer die zelden stilstaat, lijkt op een ...

36
36
Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

AC Milan won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van AS Roma. Alexis Saelemaekers speelde ...

20
20
In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

18
18
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

24
24
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

69
69
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

213
213
Nainggolan haalt uit: "Hij wilde mij buiten bij Antwerp"

Radja Nainggola is geen onbesproken blad. Hij was te gast in 'Het Huis' van Eric Goens en sprak er ...

125
125
Mokerslag voor Antwerp: Foulon riskeert zware straf

Voorlopig lijkt Stef Wils zijn vel nog steeds te redden, maar nu Antwerp is weggezakt tot de ...

117
117
Kane vreest ergste na Kompany-schok: dit zag hij niet komen

Kompany gooide zaterdag een schokzet: zeven wissels én Kane op de bank. Geen afrekening, wel ...

199
199
Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

210
210
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

472
472
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

527
527
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

126
126
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

69
69
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

229
229
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

311
311
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

468
468
Peter Vandenbempt verrast met emotionele bekentenis

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

89
89
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

696
696
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

287
287
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

67
67
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

784
784

Meer sportnieuws