Fofana grote held in Ligue 1, gemiste kans Villa-Belgen

door
Fofana grote held in Ligue 1, gemiste kans Villa-Belgen

In de Engelse Premier League heeft Aston Villa de kans laten liggen om mee aan de leiding te komen. De ploeg van basisspelers Youri Tielemans en Amadou Onana bleef op 2-2 steken tegen Ipswich Town. In de Ligue 1 kroonde Malick Fofana zich dan weer tot de grote held van Olympique Lyon.

LEES OOK: ‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Premier League

Na het puntenverlies van Manchester City, kon Liverpool zaterdag beslag leggen op de leidersplaats in Engeland. Maar de Reds konden daags nadien wel Aston Villa op gelijke hoogte zien komen. Dan moest de ploeg uit Birmingham wel zien te winnen op het veld van promovendus Ipswich.

Dat bleek echter niet evident. Na amper 8 minuten zorgde Delap immers voor de 1-0 namens de thuisploeg. Het antwoord van Villa mocht echter gezien worden. Watkins gaf eerst nog een assist op Rogers, vervolgens tekende de Engelse spits zelf voor de 1-2-voorsprong.

Een zege voor Villa leek dus in de maak. Maar dat was buiten Delap gerekend. De 21-jarige spits zorgde in minuut 72 voor zijn tweede van de namiddag en legde zo de 2-2-eindstand vast. Villa blijft daardoor vijfde staan op twee puntjes van leider Liverpool. Ipswich springt naar de 15de plaats.

Ligue 1

Een weekje nadat het in extremis verloor in de clash tegen grote rivaal Olympique Marseille, wou Lyon absoluut aanknopen met een overwinning in de Ligue 1. Maar op het veld van Toulouse liep het al snel fout. Na amper 14 minuten tekende Gboho (ex-Cercle Brugge) voor de 1-0.

Via een eigen doelpunt kwam Lyon halfweg de eerste helft wel langszij, waarna het bij 1-1 leek te blijven. Dat was echter buiten Fofana gerekend. In de 95ste minuut zorgde de jonge Belg immers voor de 1-2 en zo bezorgde hij zijn ploeg drie gouden punten.

Fofana verdient stilaan zijn kans bij de Duivels ...

Meest recent

Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

4
4
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

42
42
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

93
93
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

60
60
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

187
187
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

194
194
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

231
231
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

90
90
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

377
377
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

228
228
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

122
122
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

78
78
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

212
212
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

424
424
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

364
364
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

153
153
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

215
215
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

535
535
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

923
923
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

98
98
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

357
357
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

63
63

Meer sportnieuws