Schande in Antwerpse derby: "Dat uitschot levenslang bannen"

door
Schande in Antwerpse derby:

Waar al een hele week voor gevreesd werd, is zondagmiddag ook realiteit geworden. Zo moest de Antwerpse derby tussen Antwerp FC en Beerschot VA vroegtijdig stopgezet worden. Misnoegde supporters van de bezoekers gooiden immers herhaaldelijk met vuurwerk op het veld.

Beerschot kroonde zich vorig seizoen verrassend tot kampioen in de Challenger Pro League. Maar de terugkeer in de Jupiler Pro League is voorlopig een lijdensweg voor de promovendus. Na de puntendeling op tegen OH Leuven op de openingsspeeldag, werden alle wedstrijden verloren.

Bij de achterban is de maat dan ook vol. Na de nederlaag van vorige week tegen STVV kwamen enkele leden van de harde kern al verhaal halen. Om de gemoederen in aanloop naar de derby te bedaren, werd dan ook een onderhoud gehouden tussen vertegenwoordigers van de harde kern en het bestuur.

LEES OOK: Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Aangekondigde acties

Maar veel leverde dat onderhoud niet op, integendeel. Zo werd bij de 'supporters' behoorlijk dreigende taal gesproken. "Ik geef het jullie op een papiertje: er zal er geen laatste fluitsignaal zijn. Dat gaat niet gebeuren", klonk het onder meer. Desondanks mocht de match toch doorgaan mét bezoekende fans.

Het bleef evenwel niet bij dreigende taal. Nadat Antwerp in de tweede helft op enkele minuten tijd kon uitlopen tot 4-0, zat het spel op de wagen. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurwerk op het veld gegooid. De match werd dan ook eventjes gestaakt, maar kon nadien wel hervat worden.

Match definitief gestaakt

Dat was echter van korte duur. Niet veel later lagen opnieuw rookbomen en vuurpijlen op het veld. Dit keer kon scheidsrechter Lothar D'Hondt niet anders dan de partij af te fluiten. Normaal gezien wordt de restant van de match later deze week afgewerkt achter gesloten deuren. Op het sociale medium 'X' wordt het gedrag van de Beerschot-aanhang dan ook zwaar veroordeeld.

Beerschot moet meerdere matchen achter gesloten deuren krijgen ...

Meest recent

Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

13
13
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

28
28
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

230
230
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

29
29
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

145
145
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

73
73
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

45
45
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

153
153
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

32
32
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

206
206
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

173
173
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

31
31
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

342
342
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

114
114
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

55
55
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

88
88
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

57
57
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

279
279
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

398
398
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

89
89
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

502
502
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

141
141
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

695
695
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

250
250
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

195
195

Meer sportnieuws