Schande in Antwerpse derby: "Dat uitschot levenslang bannen"

479 stemmen
Schande in Antwerpse derby:

Waar al een hele week voor gevreesd werd, is zondagmiddag ook realiteit geworden. Zo moest de Antwerpse derby tussen Antwerp FC en Beerschot VA vroegtijdig stopgezet worden. Misnoegde supporters van de bezoekers gooiden immers herhaaldelijk met vuurwerk op het veld.

Beerschot kroonde zich vorig seizoen verrassend tot kampioen in de Challenger Pro League. Maar de terugkeer in de Jupiler Pro League is voorlopig een lijdensweg voor de promovendus. Na de puntendeling op tegen OH Leuven op de openingsspeeldag, werden alle wedstrijden verloren.

Bij de achterban is de maat dan ook vol. Na de nederlaag van vorige week tegen STVV kwamen enkele leden van de harde kern al verhaal halen. Om de gemoederen in aanloop naar de derby te bedaren, werd dan ook een onderhoud gehouden tussen vertegenwoordigers van de harde kern en het bestuur.

LEES OOK: 'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Aangekondigde acties

Maar veel leverde dat onderhoud niet op, integendeel. Zo werd bij de 'supporters' behoorlijk dreigende taal gesproken. "Ik geef het jullie op een papiertje: er zal er geen laatste fluitsignaal zijn. Dat gaat niet gebeuren", klonk het onder meer. Desondanks mocht de match toch doorgaan mét bezoekende fans.

Het bleef evenwel niet bij dreigende taal. Nadat Antwerp in de tweede helft op enkele minuten tijd kon uitlopen tot 4-0, zat het spel op de wagen. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurwerk op het veld gegooid. De match werd dan ook eventjes gestaakt, maar kon nadien wel hervat worden.

Match definitief gestaakt

Dat was echter van korte duur. Niet veel later lagen opnieuw rookbomen en vuurpijlen op het veld. Dit keer kon scheidsrechter Lothar D'Hondt niet anders dan de partij af te fluiten. Normaal gezien wordt de restant van de match later deze week afgewerkt achter gesloten deuren. Op het sociale medium 'X' wordt het gedrag van de Beerschot-aanhang dan ook zwaar veroordeeld.

🚀

Beerschot moet meerdere matchen achter gesloten deuren krijgen ...

Meest recent

'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

20
20
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

154
154
Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

34
34
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

41
41
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

195
195
Duivels likken wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

158
158
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

305
305
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

445
445
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

416
416
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

318
318
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

269
269
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

870
870
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

446
446
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

281
281
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

485
485
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

165
165
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

298
298
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

312
312
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

565
565
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

88
88
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

113
113
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

332
332
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

274
274
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

188
188
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

1177
1177

Meer sportnieuws