Schande in Antwerpse derby: "Dat uitschot levenslang bannen"

door
Schande in Antwerpse derby:

Waar al een hele week voor gevreesd werd, is zondagmiddag ook realiteit geworden. Zo moest de Antwerpse derby tussen Antwerp FC en Beerschot VA vroegtijdig stopgezet worden. Misnoegde supporters van de bezoekers gooiden immers herhaaldelijk met vuurwerk op het veld.

Beerschot kroonde zich vorig seizoen verrassend tot kampioen in de Challenger Pro League. Maar de terugkeer in de Jupiler Pro League is voorlopig een lijdensweg voor de promovendus. Na de puntendeling op tegen OH Leuven op de openingsspeeldag, werden alle wedstrijden verloren.

Bij de achterban is de maat dan ook vol. Na de nederlaag van vorige week tegen STVV kwamen enkele leden van de harde kern al verhaal halen. Om de gemoederen in aanloop naar de derby te bedaren, werd dan ook een onderhoud gehouden tussen vertegenwoordigers van de harde kern en het bestuur.

LEES OOK: Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Aangekondigde acties

Maar veel leverde dat onderhoud niet op, integendeel. Zo werd bij de 'supporters' behoorlijk dreigende taal gesproken. "Ik geef het jullie op een papiertje: er zal er geen laatste fluitsignaal zijn. Dat gaat niet gebeuren", klonk het onder meer. Desondanks mocht de match toch doorgaan mét bezoekende fans.

Het bleef evenwel niet bij dreigende taal. Nadat Antwerp in de tweede helft op enkele minuten tijd kon uitlopen tot 4-0, zat het spel op de wagen. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurwerk op het veld gegooid. De match werd dan ook eventjes gestaakt, maar kon nadien wel hervat worden.

Match definitief gestaakt

Dat was echter van korte duur. Niet veel later lagen opnieuw rookbomen en vuurpijlen op het veld. Dit keer kon scheidsrechter Lothar D'Hondt niet anders dan de partij af te fluiten. Normaal gezien wordt de restant van de match later deze week afgewerkt achter gesloten deuren. Op het sociale medium 'X' wordt het gedrag van de Beerschot-aanhang dan ook zwaar veroordeeld.

Beerschot moet meerdere matchen achter gesloten deuren krijgen ...

Meest recent

Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

10
10
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

32
32
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

33
33
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

184
184
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

48
48
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

203
203
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

88
88
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

525
525
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

351
351
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

93
93
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

455
455
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

506
506
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

818
818
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

152
152
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

111
111
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

133
133
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

166
166
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

198
198
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

251
251
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

558
558
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

476
476
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

949
949

Meer sportnieuws