Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

door
Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

Zondagmiddag werd op de Bosuil de immer geladen stadsderby tussen Antwerp FC en Beerschot VA gespeeld. Op voorhand werd echter gevreesd voor protestacties bij de achterban van de bezoekers. En halfweg de tweede helft was het zover.

Beerschot is ronduit dramatisch aan het seizoen begonnen. Tijdens de openingsspeeldag pakte men nog een puntje tegen OH Leuven, vervolgens werden alle wedstrijden verloren. Met 1 op 24 staat de club dan ook afgetekend laatste in het klassement. Voor een deel van de achterban is de maat nu ook helemaal vol.

Vorige week, na de 0-3-nederlaag tegen STVV, gingen de poppetjes al een eerste keer aan het dansen. Zo wisten enkele misnoegde supporters de interview-zone en zelfs de kleedkamer binnen te dringen. Dinsdag vond dan weer een onderhoud plaats tussen enkele bestuursleden en vertegenwoordigers van de harde kern.

LEES OOK: Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Dreigende taal

Daarin werd echter forse taal gesproken. Zo werd zelfs gedreigd om de wedstrijd vroegtijdig stil te laten leggen. "Ik geef het jullie op een papiertje: er zal er geen laatste fluitsignaal zijn. Dat gaat niet gebeuren", klonk het onder meer. Desondanks mocht de match toch doorgaan mét bezoekende fans.

Uiteraard werden wel verscherpte veiligheidsmaatregelen voorzien. En die leken hun vruchten af te werpen. Op de Bosuil hing weliswaar een verhitte derby-sfeer, maar de supporters aan beide zijden wisten zich lange tijd te gedragen. Maar in de tweede periode ging het alsnog mis.

Match tijdelijk stopgezet

Beerschot kwam immers belabberd uit de kleedkamer en betaalde daar de volle prijs voor. Zo kon RAFC op enkele minuten tijd uitlopen tot een 4-0-voorsprong. Dat was voor enkele heethoofden uit het bezoekende vak het signaal om 'in te grijpen'. Zo werden met rookbommen en vuurpijlen op het veld gegooid.

Doelman Davor Matijas ging het vuurwerk echter persoonlijk weghalen, waardoor de partij na enkele minuten weer hervat kon worden. Maar niet veel later werd opnieuw met vuurwerk gegooid. Dit keer besloot ref Lothar D'Hondt wel om de spelers tijdelijk de kleedkamers in te sturen. Indien het daarna nog eens voorvalt, zit de wedstrijd erop.

Beerschot moet een zware sanctie krijgen ...

Meest recent

'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

36
36
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

31
31
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

29
29
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

96
96
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

110
110
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

80
80
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

58
58
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

239
239
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

61
61
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

83
83
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

132
132
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

57
57
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

213
213
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

233
233
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

145
145
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

61
61
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

212
212
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

362
362
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

362
362
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

531
531
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

275
275
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

154
154
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

572
572

Meer sportnieuws