Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

331 stemmen
Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

Zondagmiddag werd op de Bosuil de immer geladen stadsderby tussen Antwerp FC en Beerschot VA gespeeld. Op voorhand werd echter gevreesd voor protestacties bij de achterban van de bezoekers. En halfweg de tweede helft was het zover.

Beerschot is ronduit dramatisch aan het seizoen begonnen. Tijdens de openingsspeeldag pakte men nog een puntje tegen OH Leuven, vervolgens werden alle wedstrijden verloren. Met 1 op 24 staat de club dan ook afgetekend laatste in het klassement. Voor een deel van de achterban is de maat nu ook helemaal vol.

Vorige week, na de 0-3-nederlaag tegen STVV, gingen de poppetjes al een eerste keer aan het dansen. Zo wisten enkele misnoegde supporters de interview-zone en zelfs de kleedkamer binnen te dringen. Dinsdag vond dan weer een onderhoud plaats tussen enkele bestuursleden en vertegenwoordigers van de harde kern.

LEES OOK: Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Dreigende taal

Daarin werd echter forse taal gesproken. Zo werd zelfs gedreigd om de wedstrijd vroegtijdig stil te laten leggen. "Ik geef het jullie op een papiertje: er zal er geen laatste fluitsignaal zijn. Dat gaat niet gebeuren", klonk het onder meer. Desondanks mocht de match toch doorgaan mét bezoekende fans.

Uiteraard werden wel verscherpte veiligheidsmaatregelen voorzien. En die leken hun vruchten af te werpen. Op de Bosuil hing weliswaar een verhitte derby-sfeer, maar de supporters aan beide zijden wisten zich lange tijd te gedragen. Maar in de tweede periode ging het alsnog mis.

Match tijdelijk stopgezet

Beerschot kwam immers belabberd uit de kleedkamer en betaalde daar de volle prijs voor. Zo kon RAFC op enkele minuten tijd uitlopen tot een 4-0-voorsprong. Dat was voor enkele heethoofden uit het bezoekende vak het signaal om 'in te grijpen'. Zo werden met rookbommen en vuurpijlen op het veld gegooid.

Doelman Davor Matijas ging het vuurwerk echter persoonlijk weghalen, waardoor de partij na enkele minuten weer hervat kon worden. Maar niet veel later werd opnieuw met vuurwerk gegooid. Dit keer besloot ref Lothar D'Hondt wel om de spelers tijdelijk de kleedkamers in te sturen. Indien het daarna nog eens voorvalt, zit de wedstrijd erop.

🚀

Beerschot moet een zware sanctie krijgen ...

Meest recent

'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

5
5
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

64
64
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

38
38
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

56
56
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

46
46
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

25
25
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

127
127
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

44
44
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

212
212
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

92
92
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

201
201
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

285
285
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

174
174
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

884
884
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1148
1148
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

394
394
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

189
189
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

260
260
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

205
205
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

61
61
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

167
167
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

91
91
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

191
191

Meer sportnieuws