Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

331 stemmen
Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

Zondagmiddag werd op de Bosuil de immer geladen stadsderby tussen Antwerp FC en Beerschot VA gespeeld. Op voorhand werd echter gevreesd voor protestacties bij de achterban van de bezoekers. En halfweg de tweede helft was het zover.

Beerschot is ronduit dramatisch aan het seizoen begonnen. Tijdens de openingsspeeldag pakte men nog een puntje tegen OH Leuven, vervolgens werden alle wedstrijden verloren. Met 1 op 24 staat de club dan ook afgetekend laatste in het klassement. Voor een deel van de achterban is de maat nu ook helemaal vol.

Vorige week, na de 0-3-nederlaag tegen STVV, gingen de poppetjes al een eerste keer aan het dansen. Zo wisten enkele misnoegde supporters de interview-zone en zelfs de kleedkamer binnen te dringen. Dinsdag vond dan weer een onderhoud plaats tussen enkele bestuursleden en vertegenwoordigers van de harde kern.

LEES OOK: Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Dreigende taal

Daarin werd echter forse taal gesproken. Zo werd zelfs gedreigd om de wedstrijd vroegtijdig stil te laten leggen. "Ik geef het jullie op een papiertje: er zal er geen laatste fluitsignaal zijn. Dat gaat niet gebeuren", klonk het onder meer. Desondanks mocht de match toch doorgaan mét bezoekende fans.

Uiteraard werden wel verscherpte veiligheidsmaatregelen voorzien. En die leken hun vruchten af te werpen. Op de Bosuil hing weliswaar een verhitte derby-sfeer, maar de supporters aan beide zijden wisten zich lange tijd te gedragen. Maar in de tweede periode ging het alsnog mis.

Match tijdelijk stopgezet

Beerschot kwam immers belabberd uit de kleedkamer en betaalde daar de volle prijs voor. Zo kon RAFC op enkele minuten tijd uitlopen tot een 4-0-voorsprong. Dat was voor enkele heethoofden uit het bezoekende vak het signaal om 'in te grijpen'. Zo werden met rookbommen en vuurpijlen op het veld gegooid.

Doelman Davor Matijas ging het vuurwerk echter persoonlijk weghalen, waardoor de partij na enkele minuten weer hervat kon worden. Maar niet veel later werd opnieuw met vuurwerk gegooid. Dit keer besloot ref Lothar D'Hondt wel om de spelers tijdelijk de kleedkamers in te sturen. Indien het daarna nog eens voorvalt, zit de wedstrijd erop.

🚀

Beerschot moet een zware sanctie krijgen ...

Meest recent

Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

16
16
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

7
7
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

21
21
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

67
67
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

27
27
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

49
49
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

42
42
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

54
54
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

69
69
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

104
104
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

311
311
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

84
84
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

189
189
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

146
146
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

82
82
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

484
484
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

406
406
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

129
129
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

412
412
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

302
302
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

287
287
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

541
541
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

209
209
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

96
96

Meer sportnieuws