Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

331
Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

Zondagmiddag werd op de Bosuil de immer geladen stadsderby tussen Antwerp FC en Beerschot VA gespeeld. Op voorhand werd echter gevreesd voor protestacties bij de achterban van de bezoekers. En halfweg de tweede helft was het zover.

Beerschot is ronduit dramatisch aan het seizoen begonnen. Tijdens de openingsspeeldag pakte men nog een puntje tegen OH Leuven, vervolgens werden alle wedstrijden verloren. Met 1 op 24 staat de club dan ook afgetekend laatste in het klassement. Voor een deel van de achterban is de maat nu ook helemaal vol.

Vorige week, na de 0-3-nederlaag tegen STVV, gingen de poppetjes al een eerste keer aan het dansen. Zo wisten enkele misnoegde supporters de interview-zone en zelfs de kleedkamer binnen te dringen. Dinsdag vond dan weer een onderhoud plaats tussen enkele bestuursleden en vertegenwoordigers van de harde kern.

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Dreigende taal

Daarin werd echter forse taal gesproken. Zo werd zelfs gedreigd om de wedstrijd vroegtijdig stil te laten leggen. "Ik geef het jullie op een papiertje: er zal er geen laatste fluitsignaal zijn. Dat gaat niet gebeuren", klonk het onder meer. Desondanks mocht de match toch doorgaan mét bezoekende fans.

Uiteraard werden wel verscherpte veiligheidsmaatregelen voorzien. En die leken hun vruchten af te werpen. Op de Bosuil hing weliswaar een verhitte derby-sfeer, maar de supporters aan beide zijden wisten zich lange tijd te gedragen. Maar in de tweede periode ging het alsnog mis.

Match tijdelijk stopgezet

Beerschot kwam immers belabberd uit de kleedkamer en betaalde daar de volle prijs voor. Zo kon RAFC op enkele minuten tijd uitlopen tot een 4-0-voorsprong. Dat was voor enkele heethoofden uit het bezoekende vak het signaal om 'in te grijpen'. Zo werden met rookbommen en vuurpijlen op het veld gegooid.

Doelman Davor Matijas ging het vuurwerk echter persoonlijk weghalen, waardoor de partij na enkele minuten weer hervat kon worden. Maar niet veel later werd opnieuw met vuurwerk gegooid. Dit keer besloot ref Lothar D'Hondt wel om de spelers tijdelijk de kleedkamers in te sturen. Indien het daarna nog eens voorvalt, zit de wedstrijd erop.

Beerschot moet een zware sanctie krijgen ...

Meest recent

Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

68
68
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

28
28
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

51
51
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

35
35
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

90
90
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

9
9
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

10
10
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

67
67
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

172
172
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

89
89
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

79
79
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

716
716
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

137
137
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

87
87
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

36
36
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

369
369
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

399
399
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

204
204
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

385
385
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

377
377
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

85
85
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

351
351
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

118
118
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132

Meer sportnieuws