Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

door
Poppen aan het dansen: clash op Bosuil tijdelijk gestaakt

Zondagmiddag werd op de Bosuil de immer geladen stadsderby tussen Antwerp FC en Beerschot VA gespeeld. Op voorhand werd echter gevreesd voor protestacties bij de achterban van de bezoekers. En halfweg de tweede helft was het zover.

Beerschot is ronduit dramatisch aan het seizoen begonnen. Tijdens de openingsspeeldag pakte men nog een puntje tegen OH Leuven, vervolgens werden alle wedstrijden verloren. Met 1 op 24 staat de club dan ook afgetekend laatste in het klassement. Voor een deel van de achterban is de maat nu ook helemaal vol.

Vorige week, na de 0-3-nederlaag tegen STVV, gingen de poppetjes al een eerste keer aan het dansen. Zo wisten enkele misnoegde supporters de interview-zone en zelfs de kleedkamer binnen te dringen. Dinsdag vond dan weer een onderhoud plaats tussen enkele bestuursleden en vertegenwoordigers van de harde kern.

LEES OOK: RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

Dreigende taal

Daarin werd echter forse taal gesproken. Zo werd zelfs gedreigd om de wedstrijd vroegtijdig stil te laten leggen. "Ik geef het jullie op een papiertje: er zal er geen laatste fluitsignaal zijn. Dat gaat niet gebeuren", klonk het onder meer. Desondanks mocht de match toch doorgaan mét bezoekende fans.

Uiteraard werden wel verscherpte veiligheidsmaatregelen voorzien. En die leken hun vruchten af te werpen. Op de Bosuil hing weliswaar een verhitte derby-sfeer, maar de supporters aan beide zijden wisten zich lange tijd te gedragen. Maar in de tweede periode ging het alsnog mis.

Match tijdelijk stopgezet

Beerschot kwam immers belabberd uit de kleedkamer en betaalde daar de volle prijs voor. Zo kon RAFC op enkele minuten tijd uitlopen tot een 4-0-voorsprong. Dat was voor enkele heethoofden uit het bezoekende vak het signaal om 'in te grijpen'. Zo werden met rookbommen en vuurpijlen op het veld gegooid.

Doelman Davor Matijas ging het vuurwerk echter persoonlijk weghalen, waardoor de partij na enkele minuten weer hervat kon worden. Maar niet veel later werd opnieuw met vuurwerk gegooid. Dit keer besloot ref Lothar D'Hondt wel om de spelers tijdelijk de kleedkamers in te sturen. Indien het daarna nog eens voorvalt, zit de wedstrijd erop.

🚀

Beerschot moet een zware sanctie krijgen ...

Meest recent

Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

15
15
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

18
18
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

37
37
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

64
64
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

32
32
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

336
336
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

34
34
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

45
45
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

55
55
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

316
316
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

50
50
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

86
86
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

234
234
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

149
149
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

289
289
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

315
315
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

236
236
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

115
115
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

171
171
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

105
105
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

146
146
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

128
128
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

183
183

Meer sportnieuws