3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

door
3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

Bij RSC Anderlecht hoopte men dat de Europese zege tegen Ferencvaros voor een kantelpunt zou zorgen. Maar de recordkampioen blijft voorlopig in hetzelfde bedje ziek. Zo kwam Paars-Wit zaterdag opnieuw pover voor de dag op het veld van FCV Dender (1-1).

De Brusselaars konden nochtans een goede zaak doen. Door het puntenverlies van onder meer Club Brugge en Charleroi lag de tweede plaats immers voor het grijpen. Maar al voor de vijfde competitiematch op rij kon RSCA niet winnen. De laatste zege in de JPL dateert inmiddels van 17 augustus.

Bij momenten speelde Anderlecht nochtans niet slecht, zeker in de slotfase kwam RSCA meer dan behoorlijk voor de dag. Maar die goede momenten wogen allerminst op tegen de vele mindere periodes. Zo vertoonde Paars-Wit opnieuw een gebrek aan offensieve inventiviteit en is het achterin nog te vaak alle hens aan dek.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

Andermaal onzichtbare Dreyer

Tegen de promovendus bleven verschillende spelers dan ook onder het gewenste niveau. Invallers Majeed Ashimeru en Luis Vazquez konden niet overtuigen, het centrale duo in de defensie leverde te veel ballen in. Mario Stroeykens speelde dan weer zijn minste match in weken. Maar vooral Anders Dreyer stelde teleur.

De Deen was eerder deze week nog vader geworden, dat werkte niet bepaald inspirerend. Zo speelde Dreyer opnieuw een inspiratieloze en slordige wedstrijd. Naar het beeld van zijn seizoen tot dusver. Ook zijn productiviteit, vorig seizoen zijn sterkste punt, is ondermaats: nul goals en één assist in negen matchen.

In de weg lopen van ploegmaats

De commentaren in de kranten zijn dan ook streng. Bij SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld maar een 3 op 10. "Zijn voorzet op Dolberg in de 26ste minuut werd in extremis geïntercepteerd door Cools. Een zwak schot in de 61ste minuut. Dat was het voor zijn veel te discrete rentree", analyseert het Waalse medium zijn match.

Ook Het Nieuwsblad houdt het op een 3 op 10. "Dreyer komt voortdurend naar binnen, maar snijdt daar dan soms de pas af van Stroeykens en Verschaeren. Hij loopt zowat overal, maar naar onze mening vooral in de weg", klinkt het hard. "Hij wou te fel in de match komen, waardoor hij de ruimte voor zijn ploegmaats wegnam. Hij heeft nog altijd niet zijn koelbloedigheid in de zestien teruggevonden", besluit La Dernière Heure.

Anderlecht moet Dreyer zo snel mogelijk verpatsen ...

Meest recent

'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

25
25
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

59
59
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

46
46
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

28
28
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

317
317
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

143
143
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

55
55
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

95
95
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

102
102
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

111
111
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

133
133
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

76
76
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

93
93
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

61
61
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

167
167
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

154
154
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

183
183
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

334
334
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

169
169
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

113
113
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

376
376
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

227
227
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

651
651
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

137
137
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

608
608

Meer sportnieuws