3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

641 stemmen
3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

Bij RSC Anderlecht hoopte men dat de Europese zege tegen Ferencvaros voor een kantelpunt zou zorgen. Maar de recordkampioen blijft voorlopig in hetzelfde bedje ziek. Zo kwam Paars-Wit zaterdag opnieuw pover voor de dag op het veld van FCV Dender (1-1).

De Brusselaars konden nochtans een goede zaak doen. Door het puntenverlies van onder meer Club Brugge en Charleroi lag de tweede plaats immers voor het grijpen. Maar al voor de vijfde competitiematch op rij kon RSCA niet winnen. De laatste zege in de JPL dateert inmiddels van 17 augustus.

Bij momenten speelde Anderlecht nochtans niet slecht, zeker in de slotfase kwam RSCA meer dan behoorlijk voor de dag. Maar die goede momenten wogen allerminst op tegen de vele mindere periodes. Zo vertoonde Paars-Wit opnieuw een gebrek aan offensieve inventiviteit en is het achterin nog te vaak alle hens aan dek.

LEES OOK: Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Andermaal onzichtbare Dreyer

Tegen de promovendus bleven verschillende spelers dan ook onder het gewenste niveau. Invallers Majeed Ashimeru en Luis Vazquez konden niet overtuigen, het centrale duo in de defensie leverde te veel ballen in. Mario Stroeykens speelde dan weer zijn minste match in weken. Maar vooral Anders Dreyer stelde teleur.

De Deen was eerder deze week nog vader geworden, dat werkte niet bepaald inspirerend. Zo speelde Dreyer opnieuw een inspiratieloze en slordige wedstrijd. Naar het beeld van zijn seizoen tot dusver. Ook zijn productiviteit, vorig seizoen zijn sterkste punt, is ondermaats: nul goals en één assist in negen matchen.

In de weg lopen van ploegmaats

De commentaren in de kranten zijn dan ook streng. Bij SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld maar een 3 op 10. "Zijn voorzet op Dolberg in de 26ste minuut werd in extremis geïntercepteerd door Cools. Een zwak schot in de 61ste minuut. Dat was het voor zijn veel te discrete rentree", analyseert het Waalse medium zijn match.

Ook Het Nieuwsblad houdt het op een 3 op 10. "Dreyer komt voortdurend naar binnen, maar snijdt daar dan soms de pas af van Stroeykens en Verschaeren. Hij loopt zowat overal, maar naar onze mening vooral in de weg", klinkt het hard. "Hij wou te fel in de match komen, waardoor hij de ruimte voor zijn ploegmaats wegnam. Hij heeft nog altijd niet zijn koelbloedigheid in de zestien teruggevonden", besluit La Dernière Heure.

Anderlecht moet Dreyer zo snel mogelijk verpatsen ...

Meest recent

Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

1
1
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

25
25
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

16
16
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

10
10
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

21
21
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

76
76
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

317
317
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

73
73
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

55
55
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

190
190
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

60
60
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

56
56
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

115
115
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

89
89
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

38
38
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

58
58
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

351
351
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

62
62
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

221
221
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

276
276
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

196
196
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

272
272
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

207
207
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

132
132

Meer sportnieuws