3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

door
3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

Bij RSC Anderlecht hoopte men dat de Europese zege tegen Ferencvaros voor een kantelpunt zou zorgen. Maar de recordkampioen blijft voorlopig in hetzelfde bedje ziek. Zo kwam Paars-Wit zaterdag opnieuw pover voor de dag op het veld van FCV Dender (1-1).

De Brusselaars konden nochtans een goede zaak doen. Door het puntenverlies van onder meer Club Brugge en Charleroi lag de tweede plaats immers voor het grijpen. Maar al voor de vijfde competitiematch op rij kon RSCA niet winnen. De laatste zege in de JPL dateert inmiddels van 17 augustus.

Bij momenten speelde Anderlecht nochtans niet slecht, zeker in de slotfase kwam RSCA meer dan behoorlijk voor de dag. Maar die goede momenten wogen allerminst op tegen de vele mindere periodes. Zo vertoonde Paars-Wit opnieuw een gebrek aan offensieve inventiviteit en is het achterin nog te vaak alle hens aan dek.

LEES OOK: Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

Andermaal onzichtbare Dreyer

Tegen de promovendus bleven verschillende spelers dan ook onder het gewenste niveau. Invallers Majeed Ashimeru en Luis Vazquez konden niet overtuigen, het centrale duo in de defensie leverde te veel ballen in. Mario Stroeykens speelde dan weer zijn minste match in weken. Maar vooral Anders Dreyer stelde teleur.

De Deen was eerder deze week nog vader geworden, dat werkte niet bepaald inspirerend. Zo speelde Dreyer opnieuw een inspiratieloze en slordige wedstrijd. Naar het beeld van zijn seizoen tot dusver. Ook zijn productiviteit, vorig seizoen zijn sterkste punt, is ondermaats: nul goals en één assist in negen matchen.

In de weg lopen van ploegmaats

De commentaren in de kranten zijn dan ook streng. Bij SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld maar een 3 op 10. "Zijn voorzet op Dolberg in de 26ste minuut werd in extremis geïntercepteerd door Cools. Een zwak schot in de 61ste minuut. Dat was het voor zijn veel te discrete rentree", analyseert het Waalse medium zijn match.

Ook Het Nieuwsblad houdt het op een 3 op 10. "Dreyer komt voortdurend naar binnen, maar snijdt daar dan soms de pas af van Stroeykens en Verschaeren. Hij loopt zowat overal, maar naar onze mening vooral in de weg", klinkt het hard. "Hij wou te fel in de match komen, waardoor hij de ruimte voor zijn ploegmaats wegnam. Hij heeft nog altijd niet zijn koelbloedigheid in de zestien teruggevonden", besluit La Dernière Heure.

Anderlecht moet Dreyer zo snel mogelijk verpatsen ...

Meest recent

Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

7
7
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

221
221
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

4
4
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

161
161
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

31
31
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

308
308
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

44
44
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

77
77
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

152
152
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

25
25
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

101
101
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

96
96
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

51
51
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

113
113
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

171
171
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

229
229
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

84
84
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

526
526
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

156
156
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

172
172
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

389
389
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

152
152
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

167
167
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

115
115

Meer sportnieuws