3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

641 stemmen
3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

Bij RSC Anderlecht hoopte men dat de Europese zege tegen Ferencvaros voor een kantelpunt zou zorgen. Maar de recordkampioen blijft voorlopig in hetzelfde bedje ziek. Zo kwam Paars-Wit zaterdag opnieuw pover voor de dag op het veld van FCV Dender (1-1).

De Brusselaars konden nochtans een goede zaak doen. Door het puntenverlies van onder meer Club Brugge en Charleroi lag de tweede plaats immers voor het grijpen. Maar al voor de vijfde competitiematch op rij kon RSCA niet winnen. De laatste zege in de JPL dateert inmiddels van 17 augustus.

Bij momenten speelde Anderlecht nochtans niet slecht, zeker in de slotfase kwam RSCA meer dan behoorlijk voor de dag. Maar die goede momenten wogen allerminst op tegen de vele mindere periodes. Zo vertoonde Paars-Wit opnieuw een gebrek aan offensieve inventiviteit en is het achterin nog te vaak alle hens aan dek.

LEES OOK: Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Andermaal onzichtbare Dreyer

Tegen de promovendus bleven verschillende spelers dan ook onder het gewenste niveau. Invallers Majeed Ashimeru en Luis Vazquez konden niet overtuigen, het centrale duo in de defensie leverde te veel ballen in. Mario Stroeykens speelde dan weer zijn minste match in weken. Maar vooral Anders Dreyer stelde teleur.

De Deen was eerder deze week nog vader geworden, dat werkte niet bepaald inspirerend. Zo speelde Dreyer opnieuw een inspiratieloze en slordige wedstrijd. Naar het beeld van zijn seizoen tot dusver. Ook zijn productiviteit, vorig seizoen zijn sterkste punt, is ondermaats: nul goals en één assist in negen matchen.

In de weg lopen van ploegmaats

De commentaren in de kranten zijn dan ook streng. Bij SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld maar een 3 op 10. "Zijn voorzet op Dolberg in de 26ste minuut werd in extremis geïntercepteerd door Cools. Een zwak schot in de 61ste minuut. Dat was het voor zijn veel te discrete rentree", analyseert het Waalse medium zijn match.

Ook Het Nieuwsblad houdt het op een 3 op 10. "Dreyer komt voortdurend naar binnen, maar snijdt daar dan soms de pas af van Stroeykens en Verschaeren. Hij loopt zowat overal, maar naar onze mening vooral in de weg", klinkt het hard. "Hij wou te fel in de match komen, waardoor hij de ruimte voor zijn ploegmaats wegnam. Hij heeft nog altijd niet zijn koelbloedigheid in de zestien teruggevonden", besluit La Dernière Heure.

Anderlecht moet Dreyer zo snel mogelijk verpatsen ...

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

457
457
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

84
84
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

234
234
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

116
116
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

88
88
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

353
353
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

117
117
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

213
213
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

20
20
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

128
128
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

433
433
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

410
410
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

338
338
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

260
260
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

327
327
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

89
89
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

195
195

Meer sportnieuws