3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

door
3 op 10: zwakke schakel Anderlecht van kwaad naar erger

Bij RSC Anderlecht hoopte men dat de Europese zege tegen Ferencvaros voor een kantelpunt zou zorgen. Maar de recordkampioen blijft voorlopig in hetzelfde bedje ziek. Zo kwam Paars-Wit zaterdag opnieuw pover voor de dag op het veld van FCV Dender (1-1).

De Brusselaars konden nochtans een goede zaak doen. Door het puntenverlies van onder meer Club Brugge en Charleroi lag de tweede plaats immers voor het grijpen. Maar al voor de vijfde competitiematch op rij kon RSCA niet winnen. De laatste zege in de JPL dateert inmiddels van 17 augustus.

Bij momenten speelde Anderlecht nochtans niet slecht, zeker in de slotfase kwam RSCA meer dan behoorlijk voor de dag. Maar die goede momenten wogen allerminst op tegen de vele mindere periodes. Zo vertoonde Paars-Wit opnieuw een gebrek aan offensieve inventiviteit en is het achterin nog te vaak alle hens aan dek.

LEES OOK: Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

Andermaal onzichtbare Dreyer

Tegen de promovendus bleven verschillende spelers dan ook onder het gewenste niveau. Invallers Majeed Ashimeru en Luis Vazquez konden niet overtuigen, het centrale duo in de defensie leverde te veel ballen in. Mario Stroeykens speelde dan weer zijn minste match in weken. Maar vooral Anders Dreyer stelde teleur.

De Deen was eerder deze week nog vader geworden, dat werkte niet bepaald inspirerend. Zo speelde Dreyer opnieuw een inspiratieloze en slordige wedstrijd. Naar het beeld van zijn seizoen tot dusver. Ook zijn productiviteit, vorig seizoen zijn sterkste punt, is ondermaats: nul goals en één assist in negen matchen.

In de weg lopen van ploegmaats

De commentaren in de kranten zijn dan ook streng. Bij SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld maar een 3 op 10. "Zijn voorzet op Dolberg in de 26ste minuut werd in extremis geïntercepteerd door Cools. Een zwak schot in de 61ste minuut. Dat was het voor zijn veel te discrete rentree", analyseert het Waalse medium zijn match.

Ook Het Nieuwsblad houdt het op een 3 op 10. "Dreyer komt voortdurend naar binnen, maar snijdt daar dan soms de pas af van Stroeykens en Verschaeren. Hij loopt zowat overal, maar naar onze mening vooral in de weg", klinkt het hard. "Hij wou te fel in de match komen, waardoor hij de ruimte voor zijn ploegmaats wegnam. Hij heeft nog altijd niet zijn koelbloedigheid in de zestien teruggevonden", besluit La Dernière Heure.

Anderlecht moet Dreyer zo snel mogelijk verpatsen ...

Meest recent

United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

27
27
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

132
132
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

137
137
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

211
211
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

402
402
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

133
133
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

72
72
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

642
642
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

350
350
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

146
146
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

323
323
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

875
875
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

140
140
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

338
338
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

121
121
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

353
353
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

349
349
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

137
137
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

195
195
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

181
181
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

336
336
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74

Meer sportnieuws