Premier League-vete escaleert: "Hij moet duidelijk zijn"

door
Premier League-vete escaleert:

In de Engelse Premier League werpt Arsenal FC zich steeds nadrukkelijker op als grote uitdager van Manchester City. De Gunners waren in de voorbije twee seizoenen al de grote titeluitdager en willen die rol ook in de huidige jaargang opnemen. Dat doet de spanning tussen beide clubs gevoelig toenemen.

Een weekje geleden stonden de twee rivalen een eerste keer dit seizoen tegenover mekaar. De partij eindigde toen op een 2-2-gelijkspel, maar de spanningen liepen bij momenten hoog op. Met name dan bij Erling Haaland. Die kreeg het met verschillende Arsenal-spelers aan de stok, net als met coach Mikel Arteta. 

LEES OOK: Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Uitdagend Arsenal

Het meest opvallende beeld kwam er na de late gelijkmaker van City. Haaland viste de bal op en gooide die pardoes op het achterhoofd van Gabriel Magalhaes, de tegenstander met wie hij enkele pittige duels uitvocht. De Braziliaanse verdediger tilde er echter niet zwaar aan en verklaarde dat voetbal 'oorlog' is.

Op zijn wekelijkse persbabbel werd City-coach Pep Guardiola geconfronteerd met die uitspraken. "Gabriel verwoordde het perfect. Wil je oorlog? Dan krijg je oorlog. Erling zal er niet trots op zijn, maar ik snap het wel gezien het gedrag van Arsenal", nam hij zijn spits in bescherming.

Ruzie met Arteta

Daarnaast werd Guardiola ook gepolst naar een uitspraak van zijn voormalige assistent Arteta. Toen de Arsenal-coach daags na de wedstrijd gevraagd werd naar de provocaties bij zijn spelers, antwoordde hij dat er bij City ook dergelijke 'dark arts' worden gebruikt. "Ik ben er vier jaar geweest, dus ik heb alle informatie", bleef de Spanjaard cryptisch.

Guardiola vindt echter dat Arteta open kaart moet spelen als hij zo'n dingen zegt. "De volgende keer moet Mikel duidelijker zijn. Wat bedoelt hij precies? Het kan nu van alles betekenen. Misschien is het wel gerelateerd aan de 115 aanklachten tegen ons en heeft hij daar misschien wel informatie over. Ik weet het niet."

🚀

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

15
15
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

9
9
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

29
29
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

18
18
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

15
15
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

122
122
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

63
63
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

144
144
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

115
115
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

117
117
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

226
226
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

294
294
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

118
118
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

378
378
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

297
297
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

42
42
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

149
149
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

251
251
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

446
446
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

282
282
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

280
280
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

424
424
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514

Meer sportnieuws