Premier League-vete escaleert: "Hij moet duidelijk zijn"

door
Premier League-vete escaleert:

In de Engelse Premier League werpt Arsenal FC zich steeds nadrukkelijker op als grote uitdager van Manchester City. De Gunners waren in de voorbije twee seizoenen al de grote titeluitdager en willen die rol ook in de huidige jaargang opnemen. Dat doet de spanning tussen beide clubs gevoelig toenemen.

Een weekje geleden stonden de twee rivalen een eerste keer dit seizoen tegenover mekaar. De partij eindigde toen op een 2-2-gelijkspel, maar de spanningen liepen bij momenten hoog op. Met name dan bij Erling Haaland. Die kreeg het met verschillende Arsenal-spelers aan de stok, net als met coach Mikel Arteta. 

LEES OOK: ‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Uitdagend Arsenal

Het meest opvallende beeld kwam er na de late gelijkmaker van City. Haaland viste de bal op en gooide die pardoes op het achterhoofd van Gabriel Magalhaes, de tegenstander met wie hij enkele pittige duels uitvocht. De Braziliaanse verdediger tilde er echter niet zwaar aan en verklaarde dat voetbal 'oorlog' is.

Op zijn wekelijkse persbabbel werd City-coach Pep Guardiola geconfronteerd met die uitspraken. "Gabriel verwoordde het perfect. Wil je oorlog? Dan krijg je oorlog. Erling zal er niet trots op zijn, maar ik snap het wel gezien het gedrag van Arsenal", nam hij zijn spits in bescherming.

Ruzie met Arteta

Daarnaast werd Guardiola ook gepolst naar een uitspraak van zijn voormalige assistent Arteta. Toen de Arsenal-coach daags na de wedstrijd gevraagd werd naar de provocaties bij zijn spelers, antwoordde hij dat er bij City ook dergelijke 'dark arts' worden gebruikt. "Ik ben er vier jaar geweest, dus ik heb alle informatie", bleef de Spanjaard cryptisch.

Guardiola vindt echter dat Arteta open kaart moet spelen als hij zo'n dingen zegt. "De volgende keer moet Mikel duidelijker zijn. Wat bedoelt hij precies? Het kan nu van alles betekenen. Misschien is het wel gerelateerd aan de 115 aanklachten tegen ons en heeft hij daar misschien wel informatie over. Ik weet het niet."

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

12
12
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

74
74
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

20
20
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

216
216
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

219
219
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

42
42
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

310
310
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

134
134
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

284
284
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

382
382
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

399
399
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

173
173
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

83
83
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

287
287
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

107
107
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

535
535
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

187
187
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

217
217
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

61
61
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

138
138
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

130
130
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

134
134
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

110
110
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

44
44
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

216
216

Meer sportnieuws