Premier League-vete escaleert: "Hij moet duidelijk zijn"

156
Premier League-vete escaleert:

In de Engelse Premier League werpt Arsenal FC zich steeds nadrukkelijker op als grote uitdager van Manchester City. De Gunners waren in de voorbije twee seizoenen al de grote titeluitdager en willen die rol ook in de huidige jaargang opnemen. Dat doet de spanning tussen beide clubs gevoelig toenemen.

Een weekje geleden stonden de twee rivalen een eerste keer dit seizoen tegenover mekaar. De partij eindigde toen op een 2-2-gelijkspel, maar de spanningen liepen bij momenten hoog op. Met name dan bij Erling Haaland. Die kreeg het met verschillende Arsenal-spelers aan de stok, net als met coach Mikel Arteta. 

LEES OOK: Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

Uitdagend Arsenal

Het meest opvallende beeld kwam er na de late gelijkmaker van City. Haaland viste de bal op en gooide die pardoes op het achterhoofd van Gabriel Magalhaes, de tegenstander met wie hij enkele pittige duels uitvocht. De Braziliaanse verdediger tilde er echter niet zwaar aan en verklaarde dat voetbal 'oorlog' is.

Op zijn wekelijkse persbabbel werd City-coach Pep Guardiola geconfronteerd met die uitspraken. "Gabriel verwoordde het perfect. Wil je oorlog? Dan krijg je oorlog. Erling zal er niet trots op zijn, maar ik snap het wel gezien het gedrag van Arsenal", nam hij zijn spits in bescherming.

Ruzie met Arteta

Daarnaast werd Guardiola ook gepolst naar een uitspraak van zijn voormalige assistent Arteta. Toen de Arsenal-coach daags na de wedstrijd gevraagd werd naar de provocaties bij zijn spelers, antwoordde hij dat er bij City ook dergelijke 'dark arts' worden gebruikt. "Ik ben er vier jaar geweest, dus ik heb alle informatie", bleef de Spanjaard cryptisch.

Guardiola vindt echter dat Arteta open kaart moet spelen als hij zo'n dingen zegt. "De volgende keer moet Mikel duidelijker zijn. Wat bedoelt hij precies? Het kan nu van alles betekenen. Misschien is het wel gerelateerd aan de 115 aanklachten tegen ons en heeft hij daar misschien wel informatie over. Ik weet het niet."

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

3
3
Lavia klaar voor absolute top? “Real Madrid, Barça en PSG”

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

6
6
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

89
89
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

152
152
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

101
101
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

97
97
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

90
90
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

155
155
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

155
155
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1351
1351
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

319
319
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

273
273
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

278
278
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

87
87
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

213
213
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

226
226
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

101
101
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

33
33
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

128
128
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

339
339
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

202
202
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

478
478

Meer sportnieuws