Premier League-vete escaleert: "Hij moet duidelijk zijn"

156 stemmen
Premier League-vete escaleert:

In de Engelse Premier League werpt Arsenal FC zich steeds nadrukkelijker op als grote uitdager van Manchester City. De Gunners waren in de voorbije twee seizoenen al de grote titeluitdager en willen die rol ook in de huidige jaargang opnemen. Dat doet de spanning tussen beide clubs gevoelig toenemen.

Een weekje geleden stonden de twee rivalen een eerste keer dit seizoen tegenover mekaar. De partij eindigde toen op een 2-2-gelijkspel, maar de spanningen liepen bij momenten hoog op. Met name dan bij Erling Haaland. Die kreeg het met verschillende Arsenal-spelers aan de stok, net als met coach Mikel Arteta. 

LEES OOK: ‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

Uitdagend Arsenal

Het meest opvallende beeld kwam er na de late gelijkmaker van City. Haaland viste de bal op en gooide die pardoes op het achterhoofd van Gabriel Magalhaes, de tegenstander met wie hij enkele pittige duels uitvocht. De Braziliaanse verdediger tilde er echter niet zwaar aan en verklaarde dat voetbal 'oorlog' is.

Op zijn wekelijkse persbabbel werd City-coach Pep Guardiola geconfronteerd met die uitspraken. "Gabriel verwoordde het perfect. Wil je oorlog? Dan krijg je oorlog. Erling zal er niet trots op zijn, maar ik snap het wel gezien het gedrag van Arsenal", nam hij zijn spits in bescherming.

Ruzie met Arteta

Daarnaast werd Guardiola ook gepolst naar een uitspraak van zijn voormalige assistent Arteta. Toen de Arsenal-coach daags na de wedstrijd gevraagd werd naar de provocaties bij zijn spelers, antwoordde hij dat er bij City ook dergelijke 'dark arts' worden gebruikt. "Ik ben er vier jaar geweest, dus ik heb alle informatie", bleef de Spanjaard cryptisch.

Guardiola vindt echter dat Arteta open kaart moet spelen als hij zo'n dingen zegt. "De volgende keer moet Mikel duidelijker zijn. Wat bedoelt hij precies? Het kan nu van alles betekenen. Misschien is het wel gerelateerd aan de 115 aanklachten tegen ons en heeft hij daar misschien wel informatie over. Ik weet het niet."

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

140
140
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

239
239
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

116
116
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

17
17
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

299
299
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

300
300
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

152
152
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

163
163
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

39
39
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

269
269
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

210
210
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

598
598
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

97
97
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

89
89
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

749
749
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

169
169
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

72
72
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

144
144
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

353
353
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

606
606
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

332
332
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

731
731
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

271
271
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

44
44
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

366
366

Meer sportnieuws