Kayembe spreekt zich uit: kan KRC Genk de titel pakken?

door
Kayembe spreekt zich uit: kan KRC Genk de titel pakken?

Na acht speeldagen is KRC Genk de toch ietwat verrassende leider in de Jupiler Pro League. De Limburgers startten nog moeizaam met één op zes, maar wonnen sindsdien zes keer op rij en hebben daardoor zelfs al zes punten voorsprong op hun eerste achtervolgers weten te verzamelen.

Het is bovendien maar de vraag wanneer de reeks van Genk zal stoppen. Ze worden dit seizoen niet gehinderd door een drukke Europese kalender en in de komende weken treffen ze ook geen absolute kleppers. In hun komende wedstrijden worden KV Mechelen, KV Kortrijk en STVV de tegenstanders.

LEES OOK: 'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

Genk denkt nog niet aan titel

Het zou dus goed kunnen dat Genk nog een tijdje bovenaan het klassement zal blijven prijken. Ook het voetbal is uitstekend en dus stelt zich alsmaar meer de vraag of ze dit seizoen van de landstitel mogen dromen.

Joris Kayembe probeert de voetjes wel op de grond te houden. "We zullen zien. Eerst Play-Off I bereiken", vertelt hij aan RTBF. "Daarin kan vanalles gebeuren. Maar wat zeker is, is dat we van niemand schrik hebben."

Fink tilt Genk naar hoger niveau

Een belangrijke factor in het succes van Genk is de aanstelling van Thorsten Fink gebleken. De straffe prestaties van de Duitser bij STVV blijken geen toevalstreffer te zijn, want hij heeft ook Genk bliksemsnel naar zijn hand gezet. Hij geeft zijn spelers veel vertrouwen.

"Hij is gekomen met de ambitie om zoveel mogelijk te winnen", aldus Kayembe. "Dat zie je ook op training, want hij eist een hoge intensiteit. Hij zegt dat je 100 procent geven op training je al in de juiste mindset brengt voor de wedstrijd. En hij voegt eraan toe dat als we dat doen, er ons mooie dingen te wachten staan."

Kan Genk dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

D-day bij Anderlecht: opnieuw grote schoonmaak op komst?

RSC Anderlecht gaat grote veranderingen doorvoeren. De Raad van Bestuur komt vandaag samen en de ...

3
3
Tielemans bejubelt mede-Duivel: "Hij was héél goed"

Youri Tielemans werd begin deze week aangeduid als de nieuwe vaste aanvoerder van de Rode Duivels. ...

104
104
Fofana doet straffe onthulling na Duivelse glansprestatie

De Rode Duivels zijn een potentiële smaakmaker rijker. Malick Fofana startte donderdag in ...

89
89
Kranten vernietigend: één grandioze buis na zege Duivels

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest op het veld van Liechtenstein. Zoals verwacht ...

353
353
WK-kwali's: afgang voor Duitsland, Oranje maakt dure slipper

Niet alleen de Rode Duivels kwamen donderdagavond in actie, ook elders in Europa stonden ...

260
260
Geen genade: Tielemans regisseert België naar monsterzege

In hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hebben de Rode Duivels donderdagavond brandhout gemaakt ...

189
189
D-Day Anderlecht: Renard na nog geen jaar op straat?

RSC Anderlecht staat vrijdag voor een D-Day. Op de Raad van Bestuur zal onder meer het ontslag van ...

771
771
'Trainersbom in Nederland: Van Bommel grote kandidaat'

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen en dat leidt traditiegetrouw ook tot de eerste ...

264
264
Afval bij Rode Duivels: één speler genadeloos afgemaakt

In hun queeste om een ticket voor het WK 2026 te veroveren, hielden de Rode Duivels donderdagavond ...

287
287
Mitrovic stinkend rijk na last-minute transferschok

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

399
399
'Club en Gent akkoord: transferprijs Skoras bekend'

Terwijl het transfergeweld in de grote Europese voetballanden inmiddels is gaan liggen, kunnen de ...

1314
1314
Onbegrip voor keuze Garcia: "Wat moet hij nog meer doen?!"

Donderdagavond nemen de Rode Duivels het op tegen Liechtenstein in de kwalificatiecampagne voor het ...

409
409
'Lammens krijgt meteen groot transfernieuws bij United'

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

505
505
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

368
368
Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

414
414
Vandenhaute stevig afgerekend: "Het was een ramp"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

1023
1023
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

248
248
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

535
535
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

358
358
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

457
457
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

152
152
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1701
1701
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

657
657
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

243
243
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

414
414

Meer sportnieuws