‘Sterspeler’ werkt Anderlecht op de zenuwen: er ontbreekt iets

door
‘Sterspeler’ werkt Anderlecht op de zenuwen: er ontbreekt iets

Toen Nilson Ángulo in de zomer van 2022 een vijfjarig contract bij Anderlecht tekende, waren de verwachtingen hoog. Vorig seizoen leek het erop dat Ángulo eindelijk door zou breken, maar zijn situatie verslechterde opnieuw. Brian Riemer en de Anderlecht-directie bleven hoopvol over zijn ontwikkeling, maar de 21-jarige heeft nog veel vooruitgang te boeken.

Hoewel hij in staat is om tegenstanders te passeren, ontbreekt het hem aan tactisch inzicht en samenwerking. In wedstrijden zoals tegen Dinamo Minsk, Sporting Charleroi en Ferencvaros kon hij niet overtuigen en werkte hij toenmalig coach Riemer op de zenuwen door de zaken te willen forceren. Ondanks zijn kwaliteiten blijft de vraag hangen: kan Ángulo ooit het potentieel waarmaken dat iedereen in hem ziet?

LEES OOK: 'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

De grote slag van Anderlecht in 2022

Toen Nilson Ángulo in de zomer van 2022 een vijfjarig contract tekende bij Anderlecht, leek het erop dat de club een grote slag had geslagen. De verwachtingen waren hooggespannen voor de Ecuadoriaanse tieneraanvaller, die in zijn thuisland al werd gezien als een van de grootste opkomende sterren.

Ángulo werd uitgeroepen tot Belofte van het Jaar in de Ecuadoriaanse Serie A en had zelfs zijn debuut gemaakt voor het nationale elftal. In Brussel moest hij echter wennen aan het Belgische voetbal, het leven in een nieuw land en zelfs aan de lokale voeding.

Kleine fysieke ongemakken en die aanpassingsperiode zorgden ervoor dat hij weinig kansen kreeg in het eerste elftal van Anderlecht

Angulo heeft alles om door te breken bij Anderlecht

Bij de RSCA Futures bewees Nilson Ángulo echter zijn potentieel. In de Challenger Pro League liet hij met zijn acties en dribbels keer op keer zien waarom hij als een talentvolle aanvaller werd gezien.

Zijn optredens tijdens het WK U20 in de zomer van 2022 bevestigden zijn status als een veelbelovend talent. Daar stonden alle ogen gericht op zijn indrukwekkende spel. “Het verhaal van Ángulo bij Anderlecht lijkt nog niet verloren”, voorspelde Het Nieuwsblad.

“Als je me vraagt wie veel potentieel heeft om straks door te breken bij Anderlecht, zeg ik Nilson Agulo”, zei Robin Veldman, ex-coach van de RSCA Futures, in januari aan Het Nieuwsblad.

“Ik was al gecharmeerd door Nilson toen Anderlecht hem in 2022 weghaalde uit Ecuador. Een flankspeler met snelheid, een dribbel naar binnen, een schot…”

Zorgwekkende situatie vorig seizoen

Anderlecht hoopte dat Nilson Ángulo vorig seizoen eindelijk zijn potentieel zou waarmaken, maar in eerste instantie leek zijn situatie nog zorgwekkender dan in zijn debuutjaar. De Ecuadoriaan werd nauwelijks geselecteerd voor het eerste elftal en speelde slechts sporadisch.

Zijn kans kwam pas toen Francis Amuzu geblesseerd raakte. Coach Brian Riemer sprak toen hoopvol over Ángulo: “Met Ángulo hebben we een soort vleugelaanvaller die al bij ons speelt en eventueel kan doorgroeien naar de eerste ploeg”, aldus de toenmalige coach van Anderlecht.

“We zullen de komende weken en maanden zien of hij de grote sprong kan maken. Hij doet het heel goed bij de Futures en bezit veel kwaliteiten waar we echt in geloven.”

Fredberg: “Hij is klaar om het verschil te maken”

De directie van Anderlecht stond volledig achter de analyse van Brian Riemer en was optimistisch over Nilson Ángulo’s ontwikkeling. Jesper Fredberg benadrukte dat de Ecuadoriaan een kans verdiende en dat Anderlecht vorige wintermercato daarom geen snelle flankaanvaller ging halen.

“Hij heeft snelheid, potentieel en een langdurig contract. Ángulo evolueert heel goed bij de RSCA Futures. Hij is klaar. Hij is nu in staat om het verschil te maken in het eerste elftal, wat niet het geval was toen we hier aankwamen.”

Ángulo’s profiel maakt hem bijzonder aantrekkelijk voor de staf. Met zijn snelheid, dribbelvaardigheid, fysieke kracht en schot kan hij in één actie een wedstrijd beslissen. Zijn speelstijl vertoont veel gelijkenissen met die van Francis Amuzu, wat hem een potentiële sleutelspeler voor de toekomst maakt.

Toekomstige ster dribbelt zichzelf voorbij

Na twee jaar bij Anderlecht heeft Nilson Ángulo nog steeds niet kunnen voldoen aan de hoge verwachtingen, mede door zowel sportieve als extrasportieve uitdagingen. Ondanks zijn potentieel blijft de Ecuadoriaan worstelen om zijn stempel te drukken, terwijl Anderlecht er alles aan doet om hem ook naast het veld te ondersteunen.

Zo loopt er bijvoorbeeld een procedure om zijn moeder naar België te halen, in een poging om zijn heimwee te verlichten en hem beter te laten acclimatiseren.

Coach Brian Riemer zag in Ángulo een toekomstige ster, maar wilde hem niet te snel brengen om zijn ontwikkeling niet te schaden. Toch moet de 21-jarige nog veel vooruitgang boeken.

Hoewel hij individueel sterke acties toont en gemakkelijk een man kan passeren, ontbreekt het hem aan tactisch inzicht en samenwerking op het veld. Soms lijkt het alsof hij zichzelf voorbij dribbelt, en als hij zijn tegenstander passeert, is het vervolg vaak teleurstellend.

Angulo werkte Riemer op de zenuwen

In wedstrijden zoals tegen Dinamo Minsk kreeg Nilson Ángulo de kans zich te bewijzen, maar hij faalde opnieuw door te veel te forceren en zijn acties niet goed af te maken. 

“Nilson Angulo werkte Riemer al snel op de zenuwen. De Ecuadoraan heeft de kwaliteiten om het hart van het publiek sneller te doen slaan, dit soort wedstrijden zouden een kolfje naar de hand van de technisch vaardige winger moeten zijn”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

In de terugwedstrijd tegen Minsk liet hij zijn kwaliteiten even zien in de eerste 20 minuten, maar dat was niet genoeg om een blijvende impact te maken. Ook tegen Sporting Charleroi en Ferencváros woensdag, waar hij twee domme gele kaarten pakte, bleef hij ondermaats presteren, ondanks alle tactische richtlijnen die hem waren meegegeven.

Zal Angulo volledig doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

36
36
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

83
83
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

44
44
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

53
53
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

139
139
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

84
84
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

108
108
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

269
269
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

302
302
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

145
145
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

315
315
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

98
98
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

214
214
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

453
453
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws