Fink komt met schokkende update over sterkhouder

door
Fink komt met schokkende update over sterkhouder

KRC Genk is na een moeizame start helemaal onder stoom geraakt. De Limburgers hebben intussen al zes opeenvolgende overwinningen laten noteren en staan daardoor autoritair aan de leiding in de Jupiler Pro League. Ze hebben al zes punten voorsprong op hun eerste achtervolgers.

Vorig weekend klopten ze nog revelatie Dender met klinkende 4-0-cijfers. Nochtans moest Thorsten Fink daarbij één van zijn absolute sterkhouders missen. Voor de eerste keer in anderhalf jaar tijd moest Matte Smets een wedstrijd missen.

LEES OOK: Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Smets is vijf kilo afgevallen

De jonge verdediger was vorige week geveld door buikgriep en zat de hele match op de bank. Opvallend genoeg was hij woensdag nog steeds afwezig op training. Fink kwam met een opmerkelijke update.

"Matte heeft in totaal vijf kilo verloren bij een buikgriepaanval", legde hij immers uit aan Het Belang van Limburg. "Langzaam maar zeker komt hij weer op zijn stukken, donderdag keert hij wellicht terug op het oefenveld."

Wellicht nog niet in basis tegen KV Mechelen

Smets blijkt dus stevig verzwakt door zijn ziekte en het wordt daardoor ook afwachten of hij zaterdag tegen KV Mechelen wel in de ploeg zal terugkeren. Fink koos tegen Dender voor het duo Cuesta-Sadick in het hart van de defensie en zij deden het uitstekend.

De kans lijkt daardoor groot dat zij zullen blijven staan en Smets nog op de bank plaats zal nemen. Op die manier krijgt hij wat extra tijd om zeker helemaal te herstellen van zijn ziekte.

Moet hij zaterdag nog gespaard worden?

Meest recent

The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

36
36
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

172
172
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

54
54
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

22
22
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

47
47
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

127
127
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

62
62
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

299
299
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

95
95
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

239
239
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

100
100
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

641
641
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

917
917
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

364
364
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

204
204
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

78
78
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

234
234
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

153
153
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

436
436
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

195
195
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

250
250
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

79
79
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

127
127
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

323
323

Meer sportnieuws