Club Brugge beslist: "Zo'n deal doen we nooit meer"

door
Club Brugge beslist:

Bij Club Brugge is het nog zoeken in het nieuwe oganigram sinds het vertrek van Vincent Mannaert. Bart Verhaeghe zit er daardoor nog dichter op dan voorheen, samen met zijn zoon. De club haalde met Jan-Pieter Martens een nieuwe ‘Head of Scouting’ in huis. Hij zat bij TVL Sportcafé.

LEES OOK: Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Martens kwam Club Brugge versterken

Hoe kwam Martens in juli bij Club Brugge terecht? “Het verhaal liep af bij Schalke 04. Dan zijn er contacten geweest met Club Brugge en in juli kwam alles in een stroomversnelling”, verklaart hij. “Club Brugge zat na het afscheid van Vincent Mannaert even in een transitieperiode en er ging een nieuw verhaal geschreven worden. Ze zochten een ‘Head of Scouting’ en kwamen dan bij mij uit. Er was meteen een goede klik. Ik leid het scoutingsdepartement. Ik geef dan adviezen aan de ‘recruiters’, dat is de zoon van Bart Verhaeghe (Lucas) en Dévy Rigaux. Zij doen de transfers en ik zit in het proces daar net voordien”, aldus Martens.

Club Brugge pakt het anders aan dan onder Mannaert. Scouting wordt nog belangrijker. “We scouten wereldwijd, onder meer door de opkomst van data. Dat is niets nieuw. Club Brugge scout op spelers die een bepaalde waarde hebben, we moeten voor de titel meespelen, maar ze zouden financieel ook nog wat geld moeten opbrengen in de toekomst.”

Geen Yaremchuk meer

De laatste mercato’s van Mannaert waren peperduur en zeker niet altijd een succes. Zonder de onverwachte titel had Club Brugge deze zomer meer moeten verkopen. Blauw-Zwart gaat niet meer zo gek doen als voordien. Slim, want het kan soms snel gaan. Kijk maar naar Ajax. “Een transfer à la Yaremchuk ? Zeg nooit, nooit, maar dat is eigenlijk een voorbeeld van hoe het niet zou moeten gaan”, verklaarde hij.

Martens werkte in de Tweede Bundesliga bij Schalke 04, maar Christos Tzolis kwam niet via hem. “Die overgang was al bijna afgerond toen ik bij de club aankwam. Daar had ik niets mee te maken.

Goede aanpak van Club?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

23
23
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

60
60
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

45
45
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

47
47
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

80
80
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

182
182
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

56
56
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

135
135
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

41
41
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

293
293
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

139
139
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

120
120
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

68
68
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

129
129
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

42
42
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

422
422
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

63
63
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

188
188
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

91
91
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

356
356
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

752
752
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

152
152

Meer sportnieuws