Transferdrama bij AA Gent: hoe draaide het tóch goed uit?

225
Transferdrama bij AA Gent: hoe draaide het tóch goed uit?

Aimé Omgba’s transfer naar AA Gent zorgde voor veel opschudding vorige zomer. Gent had vier keer een bod uitgebracht, maar NAC Breda hield vast aan hun goudklompje. Na een mislukte poging om de deal te redden, stemde NAC uiteindelijk in met een betalingsregeling, waardoor de transfer doorging.

Omgba werd voor 1 miljoen euro plus bonussen binnengehaald, een fractie van het oorspronkelijke bedrag. Ondanks een knieblessure, waardoor hij pas na Nieuwjaar beschikbaar zal zijn, tekende hij een contract tot 2028 bij Gent. Zijn snelheid en technische vaardigheden maken hem een waardevolle toevoeging voor het team.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Transfersoap van de zomer: 3,4 miljoen voor Omgba

De transfersoap van deze zomer in de Lage Landen draaide rond Aimé Omgba. AA Gent had afgelopen zomer maar liefst vier keer een miljoenenbod uitgebracht op de middenvelder, die zelf ook graag een transfer wilde maken.

NAC Breda hield echter vast aan hun speler en deed er alles aan om hem te behouden. Omgba uitte zijn frustratie in de Nederlandse pers: “Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet. Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda.” 

Uiteindelijk trok Gent de stekker uit de deal omdat er geen akkoord werd bereikt tussen de clubs.

Slechts een week na de commotie keerde Gent echter terug bij NAC. Volgens Voetbal International bereikten de clubs een mondeling akkoord, waarmee NAC een nieuw uitgaand transferrecord zou vestigen van minstens 3 miljoen euro.

Omgba verheugde zich op zijn naderende transfer, maar de deal viel opnieuw in duigen toen NAC, tegen eerdere afspraken in, het vaste gedeelte van de transfersom (2,8 miljoen euro van de totale 3,4 miljoen inclusief bonussen) in één keer wilde ontvangen.

De transfersoap kreeg een verrassende wending toen NAC uiteindelijk instemde met een betalingsregeling in drie termijnen, waardoor de deal alsnog doorgang kon vinden.

Anderlecht probeerde Omgba-deal nog te kapen

Eind juli leek Aimé Omgba klaar voor zijn overstap naar AA Gent. Hij was onderweg voor een medische keuring en stond op het punt zijn contract tot 2028 te tekenen. De Buffalo’s waren zelfs van plan hem in te schrijven voor de UEFA Conference League. Toch viel de transfer datzelfde weekend onverwachts in het water.

NAC Breda maakte officieel bekend dat verdere gesprekken met Gent van tafel waren. Bij AA Gent waren ze bijzonder verrast door deze beslissing. Volgens NAC probeerde Gent, na de medische keuring, opnieuw te onderhandelen. Mogelijk hadden de Buffalo's tijdens de tests iets ontdekt en wilden ze de voorwaarden aanpassen.

Gent deed nog een laatste poging om de deal te redden, maar NAC Breda wees het voorstel af. Ondertussen hernieuwde Anderlecht, dat Omgba al sinds de winter volgde, zijn interesse in de middenvelder en probeerde hem voor de neus van Gent weg te kapen.

Toch gaf Gent niet op. Enkele dagen voor de sluiting van de zomermercato zette de club door om Omgba alsnog binnen te halen, mede doordat ze Hong Hyun-seok aan Mainz 04 verkochten en dringend een vervanger zochten voor het middenveld.

AA Gent haalt Omgba aan absolute soldenprijs

AA Gent en NAC Breda bereikten uiteindelijk een akkoord over de transfer van Aimé Omgba voor een som van 1 miljoen euro, met maximaal 250.000 euro aan bonussen en een doorverkooppercentage.

Dit pakket was aanzienlijk minder lucratief dan de oorspronkelijke overeenkomst van 2,85 miljoen euro en lager dan het eerdere bod, toen Omgba niet door de medische keuring kwam.

Door zijn blessure kon Gent hem voor een gereduceerde prijs binnenhalen, maar vanwege een geplande knieoperatie kan de middenvelder pas na Nieuwjaar in actie komen voor de Buffalo's.

Omgba tekende in Gent een contract met een bruto jaarloon van 650.000 euro, oplopend tot 1 miljoen euro in zijn laatste jaar, exclusief premies. De huidige deal voorkwam dat Omgba zijn revalidatie bij NAC zou doorlopen en aan het einde van het seizoen transfervrij zou vertrekken, waardoor NAC met lege handen zou blijven staan.

“Aimé was een van onze topprioriteiten in deze mercato. Er is veel gezegd en geschreven over zijn transfer, maar het belangrijkste is dat wij hard geloven in zijn kwaliteiten”, zei Arnar Vidarsson, Manager Sports van AA Gent.

“Aimé is een verfijnde speler, maar ook zijn fysieke parameters zijn top. Als middenvelder kan hij meerdere posities aan. We gaan nu een planning opmaken die hem op fysiek vlak de beste garanties geeft op lange termijn."

De klasse spat ervan af

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, beleefde vorig seizoen zijn doorbraak als profvoetballer bij NAC Breda in de Keuken Kampioen Divisie. De 21-jarige valt op als een aanvallend ingestelde en creatieve speler, die altijd naar voren wil voetballen, en het beste uit de verf komt als nummer 10.

In de afgelopen jaren heeft Omgba hard gewerkt aan zijn defensieve vaardigheden, met als doel geen typische nummer 10 te zijn, maar eerder een veelzijdige box-to-box-speler te worden.

Omgba werd getipt als een opkomende ster bij NAC Breda, en zijn horizon reikt veel verder dan de Keuken Kampioen Divisie. De club koesterde grootse plannen voor de 21-jarige middenvelder, die, zoals door het Algemeen Dagblad geschreven, wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn.

BN De Stem omschrijft Aimé Omgba als een voetballer die bulkt van het talent, een prachtig sierlijk loopje heeft en op verschillende manieren beslissend kan zijn voor een elftal. “De klasse spat ervan af.”

“Aimé’tje Omgba is een supergoeie speler. Sterk, snel, goeie techniek, professioneel”, zei NAC-ploegmaat Jan Van den Bergh in Het Nieuwsblad. “In de omgang hebben wij er vorig seizoen heel weinig problemen mee gekend. Ik denk alleen dat hij zijn hoofd heeft laten gek maken door verkeerde mensen.”

Omga is een ‘hoog-tempo’ speler

Aimé Omgba heeft zich onmisbaar gemaakt als de meest vooruitgeschoven middenvelder bij NAC Breda, ondersteund door twee controleurs. Hij is belangrijk door het ritme van de aanvalsgolven te bepalen, en eveneens door zijn defensieve bijdrage.

“Niet meer uit de basiself van NAC weg te denken”, schreef Algemeen Dagblad het “waardevolle porselein” van de club. “De klasse druipt er vanaf. Je kan hem altijd inspelen, hij is belangrijk voor de ploeg, verdedigt mee en laat het zien met twee goals in de laatste twee wedstrijden. In zijn koppie zit het ook goed”, zei ploegmaat Clint Leemans.

Trainer Jean-Paul van Gastel schonk veel vertrouwen aan Omgba en hij maakte hem een belangrijke speler binnen de ploeg. De coach prees het hoge tempo van de middenvelder, dat volgens hem van nature veel hoger lag dan bij andere spelers.

“Als Aimé aanzet, is dat meteen in een hoog tempo. Waar anderen in een laag tempo blijven hangen, heeft hij het fysieke vermogen om veel meer te brengen. Gekoppeld aan zijn technische bagage, maakt dat van hem een talentvolle speler”, zei Van Gastel.

Omgba wordt een topper voor AA Gent

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

25
25
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

27
27
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

38
38
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

385
385
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

74
74
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

23
23
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

277
277
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

330
330
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

290
290
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

256
256
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

314
314
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

107
107
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

194
194
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

195
195
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1175
1175
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws