Evenepoel reikt Anderlecht ideale hoofdtrainer aan

861 stemmen
Evenepoel reikt Anderlecht ideale hoofdtrainer aan

RSC Anderlecht besloot na de thuisnederlaag tegen KRC Genk, om de samenwerking met Brian Riemer per direct stop te zetten. Bijgevolg moet de recordkampioen een nieuwe coach zoeken. Wielergrootheid Remco Evenepoel heeft alvast een geschikte kandidaat voor zijn ex-club.

Net geen twee jaar geleden nam Anderlecht een risico met de aanstelling van Riemer. Tot dan had de Deen namelijk amper ervaring als hoofdcoach opgedaan. Zijn eerste half seizoen werd ook geen groot succes. Al was het toen vooral puin ruimen. In de zomermercato die daarop volgde werd de selectie echter aanzienlijk versterkte en parkeerde Riemer zijn ploeg op een derde plaats.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Riemer betaalt de tol

De progressie in het klassement was dus aanzienlijk. Maar het feit dat de landstitel in extremis werd weggegeven, bleef zwaar op de maag liggen. Bovendien bleef het geleverde spel ondermaats en kon Riemer amper voor beterschap zorgen. Ook in de huidige jaargang ging het wat dat betreft de verkeerde richting uit. Na aanhoudende kritiek moest de Deen daarvoor betalen met zijn ontslag.

Over dat ontslag weerklonken de voorbije dagen gemengde geluiden. Een aantal waarnemers vindt Riemer meer krediet verdiende, toch zeker tot aan de komende interland-break. Anderen zijn dan weer van mening dat Paars-Wit net te lang heeft vastgehouden aan de Deen. Ook Evenepoel werd gepolst of het het een goede zaak is dat Riemer nu weg is. "Goh ... misschien wel", klonk het al lachend bij Sporza.

Deur open voor Van Bommel

Evenepoel speelde destijds zelf enkele jaren in de jeugdopleiding van Anderlecht. Nu duikt hij er nog geregeld op in de tribunes. Hij probeert RSCA dan ook zo goed mogelijk te volgen en weet een beetje wat er speelt binnen de club. De tweevoudige Olympische kampioen heeft zelfs al een geschikte opvolger voor Riemer in zijn gedachten. Zo zou hij Mark van Bommel wel graag in het Lotto Park zien belanden.

De Nederlandse kampioenenmaker van Antwerp staat alvast op de shortlist. "Mark van Bommel zou wel mogen komen", stelt Evenepoel met een serieuze blik. "Dat zou wel een goede stap zijn denk ik. Misschien gaan de Antwerp-fans dat niet plezant vinden. Maar uiteindelijk is Dennis Praet ook naar Antwerp gegaan, dus dat zou een mooie switch zijn", besluit de meervoudige wereldkampioen met een kwinkslag.

Anderlecht moet vol voor Van Bommel gaan ...

Meest recent

Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

5
5
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

2
2
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

12
12
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

56
56
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

180
180
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

93
93
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

250
250
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

293
293
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

24
24
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

941
941
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

36
36
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

38
38
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

97
97
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

373
373
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

144
144
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

155
155
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

73
73
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

108
108
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

62
62
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

245
245
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

147
147
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

43
43
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

313
313

Meer sportnieuws