Evenepoel reikt Anderlecht ideale hoofdtrainer aan

861 stemmen
Evenepoel reikt Anderlecht ideale hoofdtrainer aan

RSC Anderlecht besloot na de thuisnederlaag tegen KRC Genk, om de samenwerking met Brian Riemer per direct stop te zetten. Bijgevolg moet de recordkampioen een nieuwe coach zoeken. Wielergrootheid Remco Evenepoel heeft alvast een geschikte kandidaat voor zijn ex-club.

Net geen twee jaar geleden nam Anderlecht een risico met de aanstelling van Riemer. Tot dan had de Deen namelijk amper ervaring als hoofdcoach opgedaan. Zijn eerste half seizoen werd ook geen groot succes. Al was het toen vooral puin ruimen. In de zomermercato die daarop volgde werd de selectie echter aanzienlijk versterkte en parkeerde Riemer zijn ploeg op een derde plaats.

LEES OOK: Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Riemer betaalt de tol

De progressie in het klassement was dus aanzienlijk. Maar het feit dat de landstitel in extremis werd weggegeven, bleef zwaar op de maag liggen. Bovendien bleef het geleverde spel ondermaats en kon Riemer amper voor beterschap zorgen. Ook in de huidige jaargang ging het wat dat betreft de verkeerde richting uit. Na aanhoudende kritiek moest de Deen daarvoor betalen met zijn ontslag.

Over dat ontslag weerklonken de voorbije dagen gemengde geluiden. Een aantal waarnemers vindt Riemer meer krediet verdiende, toch zeker tot aan de komende interland-break. Anderen zijn dan weer van mening dat Paars-Wit net te lang heeft vastgehouden aan de Deen. Ook Evenepoel werd gepolst of het het een goede zaak is dat Riemer nu weg is. "Goh ... misschien wel", klonk het al lachend bij Sporza.

Deur open voor Van Bommel

Evenepoel speelde destijds zelf enkele jaren in de jeugdopleiding van Anderlecht. Nu duikt hij er nog geregeld op in de tribunes. Hij probeert RSCA dan ook zo goed mogelijk te volgen en weet een beetje wat er speelt binnen de club. De tweevoudige Olympische kampioen heeft zelfs al een geschikte opvolger voor Riemer in zijn gedachten. Zo zou hij Mark van Bommel wel graag in het Lotto Park zien belanden.

De Nederlandse kampioenenmaker van Antwerp staat alvast op de shortlist. "Mark van Bommel zou wel mogen komen", stelt Evenepoel met een serieuze blik. "Dat zou wel een goede stap zijn denk ik. Misschien gaan de Antwerp-fans dat niet plezant vinden. Maar uiteindelijk is Dennis Praet ook naar Antwerp gegaan, dus dat zou een mooie switch zijn", besluit de meervoudige wereldkampioen met een kwinkslag.

Anderlecht moet vol voor Van Bommel gaan ...

Meest recent

Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

32
32
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

29
29
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

237
237
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

128
128
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

291
291
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

122
122
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

561
561
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

378
378
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

208
208
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

304
304
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

19
19
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

416
416
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

82
82
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

223
223
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

440
440
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

132
132
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

603
603
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

367
367
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

252
252
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

403
403
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

663
663
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

136
136
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

457
457
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

176
176
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

66
66

Meer sportnieuws