Evenepoel reikt Anderlecht ideale hoofdtrainer aan

door
Evenepoel reikt Anderlecht ideale hoofdtrainer aan

RSC Anderlecht besloot na de thuisnederlaag tegen KRC Genk, om de samenwerking met Brian Riemer per direct stop te zetten. Bijgevolg moet de recordkampioen een nieuwe coach zoeken. Wielergrootheid Remco Evenepoel heeft alvast een geschikte kandidaat voor zijn ex-club.

Net geen twee jaar geleden nam Anderlecht een risico met de aanstelling van Riemer. Tot dan had de Deen namelijk amper ervaring als hoofdcoach opgedaan. Zijn eerste half seizoen werd ook geen groot succes. Al was het toen vooral puin ruimen. In de zomermercato die daarop volgde werd de selectie echter aanzienlijk versterkte en parkeerde Riemer zijn ploeg op een derde plaats.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Riemer betaalt de tol

De progressie in het klassement was dus aanzienlijk. Maar het feit dat de landstitel in extremis werd weggegeven, bleef zwaar op de maag liggen. Bovendien bleef het geleverde spel ondermaats en kon Riemer amper voor beterschap zorgen. Ook in de huidige jaargang ging het wat dat betreft de verkeerde richting uit. Na aanhoudende kritiek moest de Deen daarvoor betalen met zijn ontslag.

Over dat ontslag weerklonken de voorbije dagen gemengde geluiden. Een aantal waarnemers vindt Riemer meer krediet verdiende, toch zeker tot aan de komende interland-break. Anderen zijn dan weer van mening dat Paars-Wit net te lang heeft vastgehouden aan de Deen. Ook Evenepoel werd gepolst of het het een goede zaak is dat Riemer nu weg is. "Goh ... misschien wel", klonk het al lachend bij Sporza.

Deur open voor Van Bommel

Evenepoel speelde destijds zelf enkele jaren in de jeugdopleiding van Anderlecht. Nu duikt hij er nog geregeld op in de tribunes. Hij probeert RSCA dan ook zo goed mogelijk te volgen en weet een beetje wat er speelt binnen de club. De tweevoudige Olympische kampioen heeft zelfs al een geschikte opvolger voor Riemer in zijn gedachten. Zo zou hij Mark van Bommel wel graag in het Lotto Park zien belanden.

De Nederlandse kampioenenmaker van Antwerp staat alvast op de shortlist. "Mark van Bommel zou wel mogen komen", stelt Evenepoel met een serieuze blik. "Dat zou wel een goede stap zijn denk ik. Misschien gaan de Antwerp-fans dat niet plezant vinden. Maar uiteindelijk is Dennis Praet ook naar Antwerp gegaan, dus dat zou een mooie switch zijn", besluit de meervoudige wereldkampioen met een kwinkslag.

Anderlecht moet vol voor Van Bommel gaan ...

Meest recent

‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

67
67
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

42
42
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

43
43
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

68
68
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

85
85
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

88
88
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

68
68
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

216
216
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

340
340
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

146
146
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

187
187
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

247
247
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

442
442
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

269
269
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

87
87
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

787
787
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

232
232
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

265
265
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

237
237
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

108
108
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

70
70
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

568
568
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

257
257
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

105
105

Meer sportnieuws