Kuyt's diepe val: van Club Brugge droom naar Beerschot-drama

323 stemmen
Kuyt's diepe val: van Club Brugge droom naar Beerschot-drama

In december kwam Dirk Kuyt met veel verwachtingen naar Beerschot, met de hoop op een succesverhaal vergelijkbaar met dat van Mark van Bommel bij Antwerp. Ondanks de aanvankelijke kritiek van Nico Dijkshoorn, die twijfels uitte over Kuyt's capaciteiten, leidde zijn aanpak tot promotie naar 1A. Het huidige seizoen is echter een zware uitdaging voor Kuyt. Beerschot staat onderaan de ranglijst met slechts 1 punt uit 21 wedstrijden.

Hoewel de fans de promotie vorig jaar nog waarderen en het bestuur vertrouwen heeft in Kuyt, groeit de frustratie. De ploeg mist constante prestaties en wisselt tussen goede en slechte wedstrijden. Drie jaar geleden werd Peter Maes na een vergelijkbare slechte start snel ontslagen, maar momenteel lijkt Beerschot niet meteen actie te ondernemen. De komende weken zijn cruciaal; analisten benadrukken dat Kuyt een overwinning moet behalen om de druk te verlichten en de club uit de crisis te trekken.

LEES OOK: Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

Beerschot hoopte op Van Bommel-verhaal met Kuyt

Eind december kondigde Beerschot vol enthousiasme Dirk Kuyt aan als nieuwe hoofdcoach. Hoewel er ook interesse was in namen als Miroslav Klose en Mo Messoudi, viel de keuze uiteindelijk op de Nederlandse oud-voetballer, bekend van zijn tijd bij Liverpool, Oranje en Feyenoord.

Kuyt kreeg hiermee een nieuwe uitdaging voor de kiezen, nadat zijn periode bij ADO Den Haag vroegtijdig eindigde door tegenvallende resultaten—slechts 176 dagen na zijn aanstelling.

De komst van Kuyt naar Beerschot zorgde voor gemengde reacties. Schrijver Nico Dijkshoorn was in zijn column voor Het Nieuwsblad niet mals in zijn oordeel. Hij had weinig vertrouwen in Kuyt's capaciteiten, en uitte stevige kritiek op diens analyses als televisie-analist.

“Tien van de tien keer zit hij er op alle fronten naast.” Hij voorspelde zelfs dat binnen twee maanden iedereen bij Beerschot zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd zou trekken en dat de club een kat in de zak had gekocht.

Niet iedereen was het eens met Dijkshoorn's kritiek. Jeroen Kapteijns, een journalist van De Telegraaf, was juist lovend over Kuyt. “Ik hoop een beetje op een Van Bommel-verhaal, die na een valse start (PSV, Wolfsburg, red.) toch zijn doorstart kon ­maken bij Antwerp”, zei hij in Het Laatste Nieuws.

Kuyt maakt indruk: “Schiet op alles wat uit Club Brugge komt”

Ondanks de hoge druk bij Beerschot om promotie naar 1A te behalen, wist Dirk Kuyt het vertrouwen van de spelersgroep te winnen en de verwachtingen waar te maken. Zijn aanstelling als hoofdcoach, ter vervanging van Andreas Wieland, werd bijzonder goed ontvangen binnen het team.

Kuyt bracht een duidelijke tactische focus op omschakeling en een winnaarsmentaliteit, waarbij hij nadruk legde op aanvallend voetbal en dominantie in balbezit. Slim genoeg bouwde hij voort op het sterke fundament dat door zijn succesvolle voorganger was gelegd.

Volgens speler Thibaud Verlinden bleef het team onder Kuyt trouw aan de identiteit die Wieland had ontwikkeld, maar voegde de Nederlander een extra dimensie toe: meer vechtlust. Deze combinatie bleek succesvol, en leidde uiteindelijk tot promotie naar 1A.

Zelfs Nico Dijkshoorn, die aanvankelijk kritisch was over Kuyt's aanstelling, moest zijn mening bijstellen. In een nieuwe column omschreef hij het behalen van de titel door Beerschot als de "feelgoodmovie van het jaar," maar voegde daar cynisch aan toe dat het tegelijkertijd het slechtste scenario zou kunnen zijn.

“Laat hem ver weg blijven bij het grote geld. Eerlijk gezegd houd ik mijn hart vast. Beerschot, bind hem vast. Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

Kuyt haalt 1 op 21: ontslag ligt (nog) niet op tafel

Toch is Beerschot momenteel het zwakke broertje in de competitie, met slechts 1 punt uit 21. Hoewel de fans de promotie van vorig jaar nog steeds waarderen en begrip tonen voor de beperkte kwaliteitsinjectie op het Kiel, groeit de frustratie.

Kuyt heeft zijn stempel nog niet kunnen drukken, en het team blijft grotendeels spelen volgens de tactiek van zijn voorganger, Andreas Wieland. Zonder positieve resultaten neemt de druk op elke coach toe.

Intern is er echter weinig twijfel over Kuyt’s positie. Het bestuur blijft vertrouwen houden in zijn aanpak en waardeert hoe hij de spelersgroep managet. Sportief directeur Benjamin Ehresmann heeft een uitstekende relatie met Kuyt en ziet geen reden om aan zijn positie te tornen.

“Ik heb nog geen seconde overwogen om Kuyt te ontslaan. Waarom zou ik?” zei Ehresmann vorige week in Gazet van Antwerpen. “We geloven in Kuyt en we geloven in deze spelersgroep. Als je succesvol wil zijn in het profvoetbal, moet je standvastig zijn.”

Ondanks de tegenvallende resultaten wijst achterliggende data erop dat Beerschot drie punten meer had moeten hebben, wat het vertrouwen binnen de club verder versterkt. Desalniettemin blijft degradatie een reëel risico, en de komende weken zullen bepalend zijn voor zowel Kuyt als de club.

Kuyt moet zich zorgen maken: cruciale weken

Drie jaar geleden werd Peter Maes na een teleurstellende reeks van 1 op 21 nog snel aan de kant geschoven bij Beerschot. Maar deze keer lijkt het bestuur van de club niet direct te willen reageren op de matige start onder Dirk Kuyt.

Hoewel het ontslag van de Nederlandse coach voor de buitenwereld nog niet op tafel lijkt te liggen, waarschuwt Het Nieuwsblad dat dit juist het moment is waarop een trainer zich zorgen moet maken. De supporters vragen voorlopig nog niet om Kuyt's vertrek, maar de huidige situatie kan onmogelijk een heel seizoen blijven aanhouden.

Het grootste probleem is het gebrek aan constante prestaties bij Beerschot. De ploeg wisselt tussen hoopgevende optredens tegen sterke teams zoals Genk en Standard, en teleurstellende non-matchen tegen tegenstanders zoals Cercle Brugge en Charleroi.

De komende twee weken zullen cruciaal zijn voor Kuyt en zijn team. Het Laatste Nieuws vraagt zich af of de Nederlandse coach zijn ploeg nog uit deze neerwaartse spiraal kan trekken.

Patrick Goots, analist bij Gazet van Antwerpen, was scherp: “Goed of slecht voetbal maakt komende zaterdag niet uit, die match móét gewonnen worden om in de race te blijven”, aldus Goots. “Met een puntje moeten ze niet afkomen. Dat volstaat heus niet om de ploeg wat zuurstof te geven richting de stadsderby over twee weken.”

🚀

Zal Beerschot zich redden?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

32
32
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

74
74
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

141
141
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

382
382
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

490
490
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

135
135
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

101
101
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

62
62
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

146
146
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

92
92
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

122
122
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

40
40
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

234
234
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

54
54
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

390
390
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

235
235
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

239
239
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

235
235
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

250
250
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

333
333
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

576
576
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

91
91
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

276
276

Meer sportnieuws