'Spraakmakende deal tussen Union en Standard'

door
'Spraakmakende deal tussen Union en Standard'

Vrijdagavond wordt de achtste speeldag van de Jupiler Pro League alweer afgetrapt met een kraker tussen Standard en Union. Beide clubs sloten twee weken geleden in het absolute slot van de mercato nog bijna een spraakmakende transferdeal.

Standard moest deze zomer zeer creatief zijn op de transfermarkt, want centen zijn er op Sclessin nog steeds amper. Mogi Bayat wou de Rouches desondanks een absolute sterkhouder uit de Jupiler Pro League bezorgen.

LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Bayat drijvende kracht achter ruil Moris-Bodart

Sudpresse weet dat de nog altijd invloedrijke makelaar er deze zomer alles aan deed om Anthony Moris en Arnaud Bodart van club te laten wisselen. Moris was de voorbije seizoenen aanvoerder en onbetwiste nummer één onder de lat bij Union, maar desondanks gingen er weleens geruchten dat de Brusselaars concurrentie zochten.

Een terugkeer naar Luik zou voor de 34-jarige Luxemburger bovendien ook een sentimentele transfer zijn. Moris genoot immers zijn opleiding bij Standard en maakte er ook zijn profdebuut. Hij was van 2000 tot 2014 aan de slag bij de club, enkel onderbroken door een uitleenbeurt van zes maanden aan STVV, en speelde er destijds veertien wedstrijden.

Bodart zei meteen neen

Tegelijk zou de deal ook eindelijk een oplossing brengen voor Arnaud Bodart, die momenteel op een zijspoor zit bij Standard. Dat schoof de Rode Duivel opzij voor Matthieu Epolo omdat het vrijwel zeker leek dat er deze zomer een transfer zou komen. Maar een overgang naar AS Roma sprong af en verder bleek er toch maar weinig interesse te zijn.

Maar uiteindelijk kwam de deal er niet omdat Bodart de deur voor Union meteen dicht gooide. Het lijkt erop dat hij in België niet voor een andere club wil spelen. Daardoor blijft hij minstens tot januari nog bij Standard, waar hij echter niet meer aan de bak lijkt te zullen komen.

Had Bodart akkoord moeten gaan met de transfer?

Meest recent

Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

2
2
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

154
154
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

317
317
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

429
429
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

247
247
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

285
285
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

207
207
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

530
530
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

200
200
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

78
78
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

242
242
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

77
77
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

426
426
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

186
186
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

66
66
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

44
44
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

70
70
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

181
181
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

115
115
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

61
61
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

256
256
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

119
119
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

271
271
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

167
167

Meer sportnieuws