'Spraakmakende deal tussen Union en Standard'

door
'Spraakmakende deal tussen Union en Standard'

Vrijdagavond wordt de achtste speeldag van de Jupiler Pro League alweer afgetrapt met een kraker tussen Standard en Union. Beide clubs sloten twee weken geleden in het absolute slot van de mercato nog bijna een spraakmakende transferdeal.

Standard moest deze zomer zeer creatief zijn op de transfermarkt, want centen zijn er op Sclessin nog steeds amper. Mogi Bayat wou de Rouches desondanks een absolute sterkhouder uit de Jupiler Pro League bezorgen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Bayat drijvende kracht achter ruil Moris-Bodart

Sudpresse weet dat de nog altijd invloedrijke makelaar er deze zomer alles aan deed om Anthony Moris en Arnaud Bodart van club te laten wisselen. Moris was de voorbije seizoenen aanvoerder en onbetwiste nummer één onder de lat bij Union, maar desondanks gingen er weleens geruchten dat de Brusselaars concurrentie zochten.

Een terugkeer naar Luik zou voor de 34-jarige Luxemburger bovendien ook een sentimentele transfer zijn. Moris genoot immers zijn opleiding bij Standard en maakte er ook zijn profdebuut. Hij was van 2000 tot 2014 aan de slag bij de club, enkel onderbroken door een uitleenbeurt van zes maanden aan STVV, en speelde er destijds veertien wedstrijden.

Bodart zei meteen neen

Tegelijk zou de deal ook eindelijk een oplossing brengen voor Arnaud Bodart, die momenteel op een zijspoor zit bij Standard. Dat schoof de Rode Duivel opzij voor Matthieu Epolo omdat het vrijwel zeker leek dat er deze zomer een transfer zou komen. Maar een overgang naar AS Roma sprong af en verder bleek er toch maar weinig interesse te zijn.

Maar uiteindelijk kwam de deal er niet omdat Bodart de deur voor Union meteen dicht gooide. Het lijkt erop dat hij in België niet voor een andere club wil spelen. Daardoor blijft hij minstens tot januari nog bij Standard, waar hij echter niet meer aan de bak lijkt te zullen komen.

Had Bodart akkoord moeten gaan met de transfer?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

41
41
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

26
26
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

39
39
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

48
48
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

44
44
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

14
14
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

315
315
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

136
136
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

416
416
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

181
181
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

72
72
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

379
379
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

362
362
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

297
297
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

364
364
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

504
504
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

383
383
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

740
740

Meer sportnieuws