'Spraakmakende deal tussen Union en Standard'

door
'Spraakmakende deal tussen Union en Standard'

Vrijdagavond wordt de achtste speeldag van de Jupiler Pro League alweer afgetrapt met een kraker tussen Standard en Union. Beide clubs sloten twee weken geleden in het absolute slot van de mercato nog bijna een spraakmakende transferdeal.

Standard moest deze zomer zeer creatief zijn op de transfermarkt, want centen zijn er op Sclessin nog steeds amper. Mogi Bayat wou de Rouches desondanks een absolute sterkhouder uit de Jupiler Pro League bezorgen.

LEES OOK: ‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Bayat drijvende kracht achter ruil Moris-Bodart

Sudpresse weet dat de nog altijd invloedrijke makelaar er deze zomer alles aan deed om Anthony Moris en Arnaud Bodart van club te laten wisselen. Moris was de voorbije seizoenen aanvoerder en onbetwiste nummer één onder de lat bij Union, maar desondanks gingen er weleens geruchten dat de Brusselaars concurrentie zochten.

Een terugkeer naar Luik zou voor de 34-jarige Luxemburger bovendien ook een sentimentele transfer zijn. Moris genoot immers zijn opleiding bij Standard en maakte er ook zijn profdebuut. Hij was van 2000 tot 2014 aan de slag bij de club, enkel onderbroken door een uitleenbeurt van zes maanden aan STVV, en speelde er destijds veertien wedstrijden.

Bodart zei meteen neen

Tegelijk zou de deal ook eindelijk een oplossing brengen voor Arnaud Bodart, die momenteel op een zijspoor zit bij Standard. Dat schoof de Rode Duivel opzij voor Matthieu Epolo omdat het vrijwel zeker leek dat er deze zomer een transfer zou komen. Maar een overgang naar AS Roma sprong af en verder bleek er toch maar weinig interesse te zijn.

Maar uiteindelijk kwam de deal er niet omdat Bodart de deur voor Union meteen dicht gooide. Het lijkt erop dat hij in België niet voor een andere club wil spelen. Daardoor blijft hij minstens tot januari nog bij Standard, waar hij echter niet meer aan de bak lijkt te zullen komen.

Had Bodart akkoord moeten gaan met de transfer?

Meest recent

Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

3
3
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

18
18
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

155
155
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

170
170
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

91
91
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

181
181
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

209
209
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

74
74
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

20
20
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

77
77
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

65
65
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

106
106
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

155
155
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

155
155
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

156
156
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

85
85
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

397
397
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

105
105
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

64
64
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

212
212
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

238
238
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

328
328
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

169
169

Meer sportnieuws