Spanjaarden keihard na Madrileense terugkeer Vermeeren

door
Spanjaarden keihard na Madrileense terugkeer Vermeeren

In de Champions League heeft Atlético Madrid donderdagavond in extremis de volle buit gepakt. Los Rojiblancos scoorden in de extra tijd pas de winnende treffer tegen RB Leipzig. Voor Arthur Vermeeren werd het dus een terugkeer in mineur bij zijn moederclub.

Na zijn stormachtige doorbraak bij Antwerp FC, versierde Vermeeren begin dit kalenderjaar een toptransfer. Aanvankelijk leek het de bedoeling dat Vermeeren het seizoen zou uitdoen bij de Great Old. Maar uit financiële overwegingen besloot RAFC om in januari al over te gaan tot een verkoop. En dus nam Atlético Madrid hem per direct over.

Op korte termijn bleek dat evenwel geen goede keuze. Zo kwam Vermeeren in zijn eerste maanden amper in actie voor de ploeg van coach Diego Simeone. In een vijftal wedstrijden raakte hij niet verder dan een slordige 160 speelminuten. En bij de start van de huidige jaargang was die situatie onveranderd.

LEES OOK: Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Sobere prestatie

Met Conor Gallagher werd zelfs nog een extra concurrent aangetrokken. En dus werd elders een oplossing gezocht. Zo werd Vermeeren uiteindelijk met aankoopoptie verhuurd aan RB Leipzig, dat hem al geruime tijd volgt. Daar krijgt hij wel de nodige minuten. Woensdag startte hij zelfs in de basis tegen uitgerekend Atlético.

De Rode Duivel speelde op het Duitse middenveld een sobere, maar vrij degelijke wedstrijd. Al liet hij zich in de eerste helft ook op enkele balverliezen betrappen, waarvan eentje rechtstreeks leidde tot een grote kans voor Atlético. Op aanvallend vlak bleef zijn inbreng dan weer tot het absolute minimum beperkt.

Steun van Atlético-fans

Het Spaanse medium El Desmarque is echter streng en bestempeld zijn terugkeer in Madrid als 'een teleurstelling'. "Zijn prestatie in de eerste helft liet te veel te wensen over om zichzelf te profileren als het grote talent waar Atlético in januari nog 18 miljoen euro voor betaalde", klinkt het. Men wijst onder meer naar de gevaarlijke balverliezen en het feit dat hij bij momenten afzag tegen de pressing van de thuisploeg.

Ook stelde het medium vast dat hij enkele keren stevig aangepakt werd door zijn ex-ploegmaats, met name Rodrigo De Paul. Wel sloot men af met een positieve noot. Zo is de Atlético-achterban hem nog niet vergeten. Toen hij gewisseld werd kreeg Vermeeren immers een luid applaus van het Metropolitano-stadion.

Vermeeren is te vroeg vertrokken bij Antwerp ...

Meest recent

Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

20
20
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

25
25
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

52
52
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

11
11
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

102
102
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

439
439
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

110
110
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

283
283
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

59
59
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

415
415
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

118
118
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

51
51
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

357
357
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

117
117
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

246
246
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

285
285
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

759
759
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

96
96
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

206
206
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

506
506
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

62
62
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

317
317
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

331
331
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

134
134
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

682
682

Meer sportnieuws