Spanjaarden keihard na Madrileense terugkeer Vermeeren

door
Spanjaarden keihard na Madrileense terugkeer Vermeeren

In de Champions League heeft Atlético Madrid donderdagavond in extremis de volle buit gepakt. Los Rojiblancos scoorden in de extra tijd pas de winnende treffer tegen RB Leipzig. Voor Arthur Vermeeren werd het dus een terugkeer in mineur bij zijn moederclub.

Na zijn stormachtige doorbraak bij Antwerp FC, versierde Vermeeren begin dit kalenderjaar een toptransfer. Aanvankelijk leek het de bedoeling dat Vermeeren het seizoen zou uitdoen bij de Great Old. Maar uit financiële overwegingen besloot RAFC om in januari al over te gaan tot een verkoop. En dus nam Atlético Madrid hem per direct over.

Op korte termijn bleek dat evenwel geen goede keuze. Zo kwam Vermeeren in zijn eerste maanden amper in actie voor de ploeg van coach Diego Simeone. In een vijftal wedstrijden raakte hij niet verder dan een slordige 160 speelminuten. En bij de start van de huidige jaargang was die situatie onveranderd.

LEES OOK: Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Sobere prestatie

Met Conor Gallagher werd zelfs nog een extra concurrent aangetrokken. En dus werd elders een oplossing gezocht. Zo werd Vermeeren uiteindelijk met aankoopoptie verhuurd aan RB Leipzig, dat hem al geruime tijd volgt. Daar krijgt hij wel de nodige minuten. Woensdag startte hij zelfs in de basis tegen uitgerekend Atlético.

De Rode Duivel speelde op het Duitse middenveld een sobere, maar vrij degelijke wedstrijd. Al liet hij zich in de eerste helft ook op enkele balverliezen betrappen, waarvan eentje rechtstreeks leidde tot een grote kans voor Atlético. Op aanvallend vlak bleef zijn inbreng dan weer tot het absolute minimum beperkt.

Steun van Atlético-fans

Het Spaanse medium El Desmarque is echter streng en bestempeld zijn terugkeer in Madrid als 'een teleurstelling'. "Zijn prestatie in de eerste helft liet te veel te wensen over om zichzelf te profileren als het grote talent waar Atlético in januari nog 18 miljoen euro voor betaalde", klinkt het. Men wijst onder meer naar de gevaarlijke balverliezen en het feit dat hij bij momenten afzag tegen de pressing van de thuisploeg.

Ook stelde het medium vast dat hij enkele keren stevig aangepakt werd door zijn ex-ploegmaats, met name Rodrigo De Paul. Wel sloot men af met een positieve noot. Zo is de Atlético-achterban hem nog niet vergeten. Toen hij gewisseld werd kreeg Vermeeren immers een luid applaus van het Metropolitano-stadion.

Vermeeren is te vroeg vertrokken bij Antwerp ...

Meest recent

Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

49
49
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

41
41
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

151
151
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

33
33
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

175
175
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

69
69
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

86
86
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

760
760
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

443
443
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

195
195
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1384
1384
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

520
520
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

310
310
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1032
1032
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2211
2211
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

792
792
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1283
1283
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1163
1163
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

2042
2042
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2830
2830
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2378
2378
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1309
1309
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

928
928
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

292
292

Meer sportnieuws