Spanjaarden keihard na Madrileense terugkeer Vermeeren

1021 stemmen
Spanjaarden keihard na Madrileense terugkeer Vermeeren

In de Champions League heeft Atlético Madrid donderdagavond in extremis de volle buit gepakt. Los Rojiblancos scoorden in de extra tijd pas de winnende treffer tegen RB Leipzig. Voor Arthur Vermeeren werd het dus een terugkeer in mineur bij zijn moederclub.

Na zijn stormachtige doorbraak bij Antwerp FC, versierde Vermeeren begin dit kalenderjaar een toptransfer. Aanvankelijk leek het de bedoeling dat Vermeeren het seizoen zou uitdoen bij de Great Old. Maar uit financiële overwegingen besloot RAFC om in januari al over te gaan tot een verkoop. En dus nam Atlético Madrid hem per direct over.

Op korte termijn bleek dat evenwel geen goede keuze. Zo kwam Vermeeren in zijn eerste maanden amper in actie voor de ploeg van coach Diego Simeone. In een vijftal wedstrijden raakte hij niet verder dan een slordige 160 speelminuten. En bij de start van de huidige jaargang was die situatie onveranderd.

LEES OOK: 'Nieuwe start Rode Duivels': deze spelers kloppen op de deur

Sobere prestatie

Met Conor Gallagher werd zelfs nog een extra concurrent aangetrokken. En dus werd elders een oplossing gezocht. Zo werd Vermeeren uiteindelijk met aankoopoptie verhuurd aan RB Leipzig, dat hem al geruime tijd volgt. Daar krijgt hij wel de nodige minuten. Woensdag startte hij zelfs in de basis tegen uitgerekend Atlético.

De Rode Duivel speelde op het Duitse middenveld een sobere, maar vrij degelijke wedstrijd. Al liet hij zich in de eerste helft ook op enkele balverliezen betrappen, waarvan eentje rechtstreeks leidde tot een grote kans voor Atlético. Op aanvallend vlak bleef zijn inbreng dan weer tot het absolute minimum beperkt.

Steun van Atlético-fans

Het Spaanse medium El Desmarque is echter streng en bestempeld zijn terugkeer in Madrid als 'een teleurstelling'. "Zijn prestatie in de eerste helft liet te veel te wensen over om zichzelf te profileren als het grote talent waar Atlético in januari nog 18 miljoen euro voor betaalde", klinkt het. Men wijst onder meer naar de gevaarlijke balverliezen en het feit dat hij bij momenten afzag tegen de pressing van de thuisploeg.

Ook stelde het medium vast dat hij enkele keren stevig aangepakt werd door zijn ex-ploegmaats, met name Rodrigo De Paul. Wel sloot men af met een positieve noot. Zo is de Atlético-achterban hem nog niet vergeten. Toen hij gewisseld werd kreeg Vermeeren immers een luid applaus van het Metropolitano-stadion.

Vermeeren is te vroeg vertrokken bij Antwerp ...

Meest recent

De Condé spreekt zich uit over ingaande megatransfer van Genk

KRC Genk is van plan nog stevig toe te slaan op de transfermarkt. De Limburgers willen nog een spits ...

7
7
Messi reageert en zet criticasters stevig op hun plaats

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat eigenlijk geen twijfel meer over. In de halve ...

7
7
Manchester United krijgt rijpe Tielemans: nu kan hij écht schitteren

Youri Tielemans versierde knap een transfer naar Manchester United. Het is een noodzakelijke stap in ...

8
8
Anderlecht aan de bak: start deze ploeg tegen Hammarby?

RSC Anderlecht speelt binnen een week tegen Hammarby. Zijn de Brusselaars klaar? Neen, allerminst. ...

80
80
Club Brugge blijft DNA trouw: Zwitserse geluiden over Vasovic

Club Brugge investeerde alweer fors in een nieuwe speler. Ze betaalden bijna zeven miljoen euro om ...

52
52
'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

248
248
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

304
304
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

120
120
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

126
126
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

460
460
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

115
115
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

625
625
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

291
291
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

800
800
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

93
93
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

400
400
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

104
104
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

365
365
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

25
25
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

200
200
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

279
279
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

81
81
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

55
55
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

203
203
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

583
583

Meer sportnieuws