Riemer delft eigen graf: "Dat is hem zwaar aangerekend"

310 stemmen
Riemer delft eigen graf:

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De recordkampioen maakte donderdagochtend immers bekend dat de samenwerking met Brian Riemer met onmiddelijke ingang werd stopgezet. Een ontslag dat al een hele poos in de lucht hing.

Net geen twee jaar geleden moest RSCA op zoek naar een nieuwe trainer. Felice Mazzu was al na enkele weken immers bedankt voor bewezen diensten en zijn vervanger Robin Veldman nam slechts tijdelijk over. Uiteindelijk besloot Jesper Fredberg, nog maar net aan de slag als sportieve baas, om zijn landgenoot Riemer aan te werven.

Daarmee nam hij een bepaald risico, tot dusver had Riemer namelijk amper ervaring als hoofdcoach opgedaan. Zijn eerste half seizoen werd dan ook geen groot succes. Al was het voor de Deen vooral puin ruimen. In de zomermercato die daarop volgde werd de selectie echter aanzienlijk versterkte en parkeerde Riemer zijn ploeg op een derde plaats.

LEES OOK: Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

Mislopen titel weegt zwaar door

Maar op voetballend vlak bleef RSCA te vaak ondermaats, dit seizoen ging het zelfs van kwaad naar erger. En de meeste spelers lijken ook op individueel vlak te stagneren. Twee elementen die het bestuur uiteindelijk overstag lieten gaan om Riemer te ontslaan, nadat de trainer in de voorbije weken ook al onder vuur werd genomen door de eigen achterban.

Al speelden nog meer zaken een rol. Analist Peter Vandenbempt wijst bijvoorbeeld naar het mislopen van de titel eind vorig seizoen. "Het is de optelsom met ook het einde van vorig seizoen, waarbij Anderlecht alle kaarten in eigen handen had voor de titel en dan een absolute non-match speelde tegen Club Brugge. Dat is Riemer zwaar aangerekend, zeker door de supporters. En zoiets sleep je met je mee", klinkt het bij Sporza.

Apathisch in match van de waarheid

Vooral de manier waarop Anderlecht toen kopje onder ging tegen Club, dat een week later wél de titel zou pakken, was een doorn in het oog. En daar had Riemer toch een aanzienlijk aandeel in. "In die bewuste match tegen Club was het vooral frappant hoe paars-wit voor de dag kwam: apathisch en bijna geslagen in een kolkend stadion. Daar ligt toch een grote verantwoordelijk voor de trainer. Dat is een enorme teleurstelling geweest en dat speelt mee in de evaluatie", besluit Vandenbempt.

Anderlecht had Riemer eind vorig seizoen al moeten laten gaan ...

Meest recent

België in de ban van Doku: laatste nieuws uit Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

9
9
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

235
235
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

120
120
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

314
314
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

76
76
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

24
24
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

85
85
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

112
112
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

480
480
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

404
404
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

185
185
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

56
56
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

32
32
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

39
39
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

561
561
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

209
209
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

97
97
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

172
172
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

42
42
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

745
745
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

127
127
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

142
142
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

105
105
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

539
539

Meer sportnieuws