Riemer delft eigen graf: "Dat is hem zwaar aangerekend"

door
Riemer delft eigen graf:

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De recordkampioen maakte donderdagochtend immers bekend dat de samenwerking met Brian Riemer met onmiddelijke ingang werd stopgezet. Een ontslag dat al een hele poos in de lucht hing.

Net geen twee jaar geleden moest RSCA op zoek naar een nieuwe trainer. Felice Mazzu was al na enkele weken immers bedankt voor bewezen diensten en zijn vervanger Robin Veldman nam slechts tijdelijk over. Uiteindelijk besloot Jesper Fredberg, nog maar net aan de slag als sportieve baas, om zijn landgenoot Riemer aan te werven.

Daarmee nam hij een bepaald risico, tot dusver had Riemer namelijk amper ervaring als hoofdcoach opgedaan. Zijn eerste half seizoen werd dan ook geen groot succes. Al was het voor de Deen vooral puin ruimen. In de zomermercato die daarop volgde werd de selectie echter aanzienlijk versterkte en parkeerde Riemer zijn ploeg op een derde plaats.

LEES OOK: Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Mislopen titel weegt zwaar door

Maar op voetballend vlak bleef RSCA te vaak ondermaats, dit seizoen ging het zelfs van kwaad naar erger. En de meeste spelers lijken ook op individueel vlak te stagneren. Twee elementen die het bestuur uiteindelijk overstag lieten gaan om Riemer te ontslaan, nadat de trainer in de voorbije weken ook al onder vuur werd genomen door de eigen achterban.

Al speelden nog meer zaken een rol. Analist Peter Vandenbempt wijst bijvoorbeeld naar het mislopen van de titel eind vorig seizoen. "Het is de optelsom met ook het einde van vorig seizoen, waarbij Anderlecht alle kaarten in eigen handen had voor de titel en dan een absolute non-match speelde tegen Club Brugge. Dat is Riemer zwaar aangerekend, zeker door de supporters. En zoiets sleep je met je mee", klinkt het bij Sporza.

Apathisch in match van de waarheid

Vooral de manier waarop Anderlecht toen kopje onder ging tegen Club, dat een week later wél de titel zou pakken, was een doorn in het oog. En daar had Riemer toch een aanzienlijk aandeel in. "In die bewuste match tegen Club was het vooral frappant hoe paars-wit voor de dag kwam: apathisch en bijna geslagen in een kolkend stadion. Daar ligt toch een grote verantwoordelijk voor de trainer. Dat is een enorme teleurstelling geweest en dat speelt mee in de evaluatie", besluit Vandenbempt.

Anderlecht had Riemer eind vorig seizoen al moeten laten gaan ...

Meest recent

Eddy Snelders oog in oog met slachtoffers: angst en woede

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

0
0
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

43
43
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

28
28
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

37
37
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

61
61
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

33
33
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

168
168
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

201
201
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

200
200
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

160
160
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

276
276
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

271
271
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

357
357
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

658
658
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

472
472
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

115
115
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

69
69
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

187
187
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

355
355
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

292
292
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

309
309
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

189
189
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

462
462
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

104
104

Meer sportnieuws