Riemer delft eigen graf: "Dat is hem zwaar aangerekend"

310
Riemer delft eigen graf:

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De recordkampioen maakte donderdagochtend immers bekend dat de samenwerking met Brian Riemer met onmiddelijke ingang werd stopgezet. Een ontslag dat al een hele poos in de lucht hing.

Net geen twee jaar geleden moest RSCA op zoek naar een nieuwe trainer. Felice Mazzu was al na enkele weken immers bedankt voor bewezen diensten en zijn vervanger Robin Veldman nam slechts tijdelijk over. Uiteindelijk besloot Jesper Fredberg, nog maar net aan de slag als sportieve baas, om zijn landgenoot Riemer aan te werven.

Daarmee nam hij een bepaald risico, tot dusver had Riemer namelijk amper ervaring als hoofdcoach opgedaan. Zijn eerste half seizoen werd dan ook geen groot succes. Al was het voor de Deen vooral puin ruimen. In de zomermercato die daarop volgde werd de selectie echter aanzienlijk versterkte en parkeerde Riemer zijn ploeg op een derde plaats.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mislopen titel weegt zwaar door

Maar op voetballend vlak bleef RSCA te vaak ondermaats, dit seizoen ging het zelfs van kwaad naar erger. En de meeste spelers lijken ook op individueel vlak te stagneren. Twee elementen die het bestuur uiteindelijk overstag lieten gaan om Riemer te ontslaan, nadat de trainer in de voorbije weken ook al onder vuur werd genomen door de eigen achterban.

Al speelden nog meer zaken een rol. Analist Peter Vandenbempt wijst bijvoorbeeld naar het mislopen van de titel eind vorig seizoen. "Het is de optelsom met ook het einde van vorig seizoen, waarbij Anderlecht alle kaarten in eigen handen had voor de titel en dan een absolute non-match speelde tegen Club Brugge. Dat is Riemer zwaar aangerekend, zeker door de supporters. En zoiets sleep je met je mee", klinkt het bij Sporza.

Apathisch in match van de waarheid

Vooral de manier waarop Anderlecht toen kopje onder ging tegen Club, dat een week later wél de titel zou pakken, was een doorn in het oog. En daar had Riemer toch een aanzienlijk aandeel in. "In die bewuste match tegen Club was het vooral frappant hoe paars-wit voor de dag kwam: apathisch en bijna geslagen in een kolkend stadion. Daar ligt toch een grote verantwoordelijk voor de trainer. Dat is een enorme teleurstelling geweest en dat speelt mee in de evaluatie", besluit Vandenbempt.

Anderlecht had Riemer eind vorig seizoen al moeten laten gaan ...

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

469
469
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

21
21
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

231
231
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

39
39
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

27
27
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

112
112
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

240
240
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

51
51
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

51
51
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

180
180
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

226
226
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

210
210
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1195
1195
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

115
115
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

49
49
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

320
320
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

86
86
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

71
71
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

34
34
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

74
74
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

185
185
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

373
373

Meer sportnieuws