De Roeck krijgt lastige Praet-opdracht bij Antwerp

309 stemmen
De Roeck krijgt lastige Praet-opdracht bij Antwerp

Antwerp FC neemt het komend weekend op tegen revelatie Westerlo, vervolgens staat de derby tegen Beerschot VA op het programma. Coach Jonas De Roeck zou een goede Dennis Praet dus kunnen gebruiken. Maar het zal nog een tijdje duren alvorens die weer topfit is.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, Mandela Keita en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht. Er kwam dus flink wat geld binnen, terwijl de loonmassa werd afgebouwd.

Bovendien hield Antwerp zijn uitgaven op de transfermarkt relatief beperkt. Financieel gezien lijkt het dus een geslaagde zomer. Maar de sportief gezien was de aderlating natuurlijk groot. En dus besloot de sportieve leiding om vlak voor de transferdeadline nog een tandje bij te steken.

LEES OOK: Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Nog niet volledig fit

RAFC slaagde er namelijk in Praet naar de Bosuil te loodsen. Het Anderlecht-product was transfervrij en kon rekenen op de interesse van nog meer ploegen. Toch slaagde Antwerp er uiteindelijk in om hem te overtuigen. De club reageerde zo optimaal op het vertrek van Keita, Ekkelenkamp en andere sterkhouders op het middenveld.

Maar op zijn presentatie liet de middenvelder verstaan dat hij nog lang niet helemaal klaar is. "Ik ben inderdaad nog niet klaar om te starten. Wanneer dan wel? In een week tijd geraak je niet topfit als je vier maanden geen groepstraining hebt afgewerkt. Ik ga nog enkele weken nodig hebben", klonk het.

Puzzelen voor De Roeck

Een behoorlijke domper dus. Al zou dit voor De Roeck wel eens goed kunnen uitkomen. Zo heeft hij immers extra tijd om een gepaste rol voor Praet te zoeken. Niet evident nu de ploeg net goed begint te draaien. "De centrale driehoek Odoi-Doumbia-Chery bevestigde tegen Union. Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen", stelt ook analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp had geen nood aan een type als Praet ...

Meest recent

Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

17
17
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

129
129
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

50
50
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

144
144
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

542
542
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

427
427
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

81
81
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

203
203
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

739
739
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

110
110
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

201
201
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

205
205
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

545
545
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

472
472
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

915
915
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

324
324
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

511
511
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

301
301
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

191
191
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

436
436
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

523
523
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

111
111
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

348
348

Meer sportnieuws