De Roeck krijgt lastige Praet-opdracht bij Antwerp

door
De Roeck krijgt lastige Praet-opdracht bij Antwerp

Antwerp FC neemt het komend weekend op tegen revelatie Westerlo, vervolgens staat de derby tegen Beerschot VA op het programma. Coach Jonas De Roeck zou een goede Dennis Praet dus kunnen gebruiken. Maar het zal nog een tijdje duren alvorens die weer topfit is.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, Mandela Keita en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht. Er kwam dus flink wat geld binnen, terwijl de loonmassa werd afgebouwd.

Bovendien hield Antwerp zijn uitgaven op de transfermarkt relatief beperkt. Financieel gezien lijkt het dus een geslaagde zomer. Maar de sportief gezien was de aderlating natuurlijk groot. En dus besloot de sportieve leiding om vlak voor de transferdeadline nog een tandje bij te steken.

LEES OOK: Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Nog niet volledig fit

RAFC slaagde er namelijk in Praet naar de Bosuil te loodsen. Het Anderlecht-product was transfervrij en kon rekenen op de interesse van nog meer ploegen. Toch slaagde Antwerp er uiteindelijk in om hem te overtuigen. De club reageerde zo optimaal op het vertrek van Keita, Ekkelenkamp en andere sterkhouders op het middenveld.

Maar op zijn presentatie liet de middenvelder verstaan dat hij nog lang niet helemaal klaar is. "Ik ben inderdaad nog niet klaar om te starten. Wanneer dan wel? In een week tijd geraak je niet topfit als je vier maanden geen groepstraining hebt afgewerkt. Ik ga nog enkele weken nodig hebben", klonk het.

Puzzelen voor De Roeck

Een behoorlijke domper dus. Al zou dit voor De Roeck wel eens goed kunnen uitkomen. Zo heeft hij immers extra tijd om een gepaste rol voor Praet te zoeken. Niet evident nu de ploeg net goed begint te draaien. "De centrale driehoek Odoi-Doumbia-Chery bevestigde tegen Union. Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen", stelt ook analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp had geen nood aan een type als Praet ...

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

91
91
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

128
128
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

118
118
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

204
204
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

228
228
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

157
157
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

72
72
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

506
506
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

366
366
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

601
601
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

367
367
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

270
270
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

593
593

Meer sportnieuws