De Roeck krijgt lastige Praet-opdracht bij Antwerp

door
De Roeck krijgt lastige Praet-opdracht bij Antwerp

Antwerp FC neemt het komend weekend op tegen revelatie Westerlo, vervolgens staat de derby tegen Beerschot VA op het programma. Coach Jonas De Roeck zou een goede Dennis Praet dus kunnen gebruiken. Maar het zal nog een tijdje duren alvorens die weer topfit is.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, Mandela Keita en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht. Er kwam dus flink wat geld binnen, terwijl de loonmassa werd afgebouwd.

Bovendien hield Antwerp zijn uitgaven op de transfermarkt relatief beperkt. Financieel gezien lijkt het dus een geslaagde zomer. Maar de sportief gezien was de aderlating natuurlijk groot. En dus besloot de sportieve leiding om vlak voor de transferdeadline nog een tandje bij te steken.

LEES OOK: Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

Nog niet volledig fit

RAFC slaagde er namelijk in Praet naar de Bosuil te loodsen. Het Anderlecht-product was transfervrij en kon rekenen op de interesse van nog meer ploegen. Toch slaagde Antwerp er uiteindelijk in om hem te overtuigen. De club reageerde zo optimaal op het vertrek van Keita, Ekkelenkamp en andere sterkhouders op het middenveld.

Maar op zijn presentatie liet de middenvelder verstaan dat hij nog lang niet helemaal klaar is. "Ik ben inderdaad nog niet klaar om te starten. Wanneer dan wel? In een week tijd geraak je niet topfit als je vier maanden geen groepstraining hebt afgewerkt. Ik ga nog enkele weken nodig hebben", klonk het.

Puzzelen voor De Roeck

Een behoorlijke domper dus. Al zou dit voor De Roeck wel eens goed kunnen uitkomen. Zo heeft hij immers extra tijd om een gepaste rol voor Praet te zoeken. Niet evident nu de ploeg net goed begint te draaien. "De centrale driehoek Odoi-Doumbia-Chery bevestigde tegen Union. Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen", stelt ook analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp had geen nood aan een type als Praet ...

Meest recent

Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

32
32
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

156
156
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

94
94
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

243
243
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

313
313
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

289
289
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

126
126
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

192
192
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

104
104
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

333
333
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

161
161
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

194
194
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

169
169
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

141
141
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

476
476
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

77
77
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

168
168
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

344
344
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

259
259
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

87
87
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

411
411
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

345
345
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

232
232
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

544
544

Meer sportnieuws