De Roeck krijgt lastige Praet-opdracht bij Antwerp

309 stemmen
De Roeck krijgt lastige Praet-opdracht bij Antwerp

Antwerp FC neemt het komend weekend op tegen revelatie Westerlo, vervolgens staat de derby tegen Beerschot VA op het programma. Coach Jonas De Roeck zou een goede Dennis Praet dus kunnen gebruiken. Maar het zal nog een tijdje duren alvorens die weer topfit is.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, Mandela Keita en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht. Er kwam dus flink wat geld binnen, terwijl de loonmassa werd afgebouwd.

Bovendien hield Antwerp zijn uitgaven op de transfermarkt relatief beperkt. Financieel gezien lijkt het dus een geslaagde zomer. Maar de sportief gezien was de aderlating natuurlijk groot. En dus besloot de sportieve leiding om vlak voor de transferdeadline nog een tandje bij te steken.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Nog niet volledig fit

RAFC slaagde er namelijk in Praet naar de Bosuil te loodsen. Het Anderlecht-product was transfervrij en kon rekenen op de interesse van nog meer ploegen. Toch slaagde Antwerp er uiteindelijk in om hem te overtuigen. De club reageerde zo optimaal op het vertrek van Keita, Ekkelenkamp en andere sterkhouders op het middenveld.

Maar op zijn presentatie liet de middenvelder verstaan dat hij nog lang niet helemaal klaar is. "Ik ben inderdaad nog niet klaar om te starten. Wanneer dan wel? In een week tijd geraak je niet topfit als je vier maanden geen groepstraining hebt afgewerkt. Ik ga nog enkele weken nodig hebben", klonk het.

Puzzelen voor De Roeck

Een behoorlijke domper dus. Al zou dit voor De Roeck wel eens goed kunnen uitkomen. Zo heeft hij immers extra tijd om een gepaste rol voor Praet te zoeken. Niet evident nu de ploeg net goed begint te draaien. "De centrale driehoek Odoi-Doumbia-Chery bevestigde tegen Union. Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen", stelt ook analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp had geen nood aan een type als Praet ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

42
42
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

16
16
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

287
287
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

309
309
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

394
394
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1063
1063
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

421
421
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws