UCL: Feyenoord één helft lang vernederd, Benfica foutloos

door
UCL: Feyenoord één helft lang vernederd, Benfica foutloos

In de Champions League heeft Feyenoord donderdagavond een zware thuisnederlaag geleden. De Nederlandse vicekampioen ging met 0-4 onderuit tegen Bayer Leverkusen, dat al zijn goals scoorde in de eerste helft. SL Benfica haalde het dan weer met 1-2 op het veld van Rode Ster Belgrado.

LEES OOK: ‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

Feyenoord - Bayer Leverkusen

Na de eerdere nederlagen van PSV en Club Brugge, was het aan Feyenoord om de eer van de Lage Landen hoog te houden in de UCL. Maar de Rotterdammers werden op eigen veld al snel met de neus op de feiten gedrukt. Na enkele minuten kon goudhaantje Wirtz de Duitse kampioen al op voorsprong zetten.

Leverkusen haalde niet eens zijn beste niveau, het toonde zich echter bijzonder efficiënt. Na geweldig voorbereidend werk van Boniface (zie video), maakte Grimaldo er 0-2 van. Niet veel later tekende Wirtz voor zijn tweede van de avond. En in het slot werkte Wellenreuther de bal ook nog eens in eigen doel.

Feyenoord moest dus met een 0-4-achterstand gaan rusten, maar kwam wel beter uit de kleedkamers. Na de pauze kreeg de thuisploeg enkele goede kansjes, scoren lukte echter niet. Een treffer van Ueda werd overigens afgekeurd wegens buitenspel. De Nederlandse vicekampioen incasseert dus meteen een flinke tik.

Rode Ster Belgrado - SL Benfica

Vorig seizoen sneuvelde Benfica al in de groepsfase, in de vernieuwde UCL wil het wel meteen doorstoten naar de knock out-fase. Op de openingsspeeldag werd alvast een stap in die richting gezet. Zo ging de Portugese topclub met de volle buit aan de haal op bezoek bij Rode Ster.

Akturkoglu opende de score met wat meeval en na een halfuur spelen wist Kökcu de score te verdubbelen met een geweldige vrije trap. In de tweede helft hield Benfica vervolgens goed stand. Milson scoorde in minuut 86 nog een aansluitingstreffer, het kalf was toen al verdronken voor de Serviërs.

Leverkusen is een outsider voor de eindzege in de UCL ...

Meest recent

Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

15
15
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

32
32
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

13
13
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

102
102
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

68
68
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

222
222
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

48
48
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

168
168
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

90
90
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

248
248
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

95
95
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

233
233
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

45
45
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

364
364
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

417
417
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

282
282
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

401
401
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

224
224
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

65
65
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

556
556
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

508
508
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

197
197
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

392
392
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

115
115
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

771
771

Meer sportnieuws