UCL: Feyenoord één helft lang vernederd, Benfica foutloos

61 stemmen
UCL: Feyenoord één helft lang vernederd, Benfica foutloos

In de Champions League heeft Feyenoord donderdagavond een zware thuisnederlaag geleden. De Nederlandse vicekampioen ging met 0-4 onderuit tegen Bayer Leverkusen, dat al zijn goals scoorde in de eerste helft. SL Benfica haalde het dan weer met 1-2 op het veld van Rode Ster Belgrado.

LEES OOK: Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

Feyenoord - Bayer Leverkusen

Na de eerdere nederlagen van PSV en Club Brugge, was het aan Feyenoord om de eer van de Lage Landen hoog te houden in de UCL. Maar de Rotterdammers werden op eigen veld al snel met de neus op de feiten gedrukt. Na enkele minuten kon goudhaantje Wirtz de Duitse kampioen al op voorsprong zetten.

Leverkusen haalde niet eens zijn beste niveau, het toonde zich echter bijzonder efficiënt. Na geweldig voorbereidend werk van Boniface (zie video), maakte Grimaldo er 0-2 van. Niet veel later tekende Wirtz voor zijn tweede van de avond. En in het slot werkte Wellenreuther de bal ook nog eens in eigen doel.

Feyenoord moest dus met een 0-4-achterstand gaan rusten, maar kwam wel beter uit de kleedkamers. Na de pauze kreeg de thuisploeg enkele goede kansjes, scoren lukte echter niet. Een treffer van Ueda werd overigens afgekeurd wegens buitenspel. De Nederlandse vicekampioen incasseert dus meteen een flinke tik.

Rode Ster Belgrado - SL Benfica

Vorig seizoen sneuvelde Benfica al in de groepsfase, in de vernieuwde UCL wil het wel meteen doorstoten naar de knock out-fase. Op de openingsspeeldag werd alvast een stap in die richting gezet. Zo ging de Portugese topclub met de volle buit aan de haal op bezoek bij Rode Ster.

Akturkoglu opende de score met wat meeval en na een halfuur spelen wist Kökcu de score te verdubbelen met een geweldige vrije trap. In de tweede helft hield Benfica vervolgens goed stand. Milson scoorde in minuut 86 nog een aansluitingstreffer, het kalf was toen al verdronken voor de Serviërs.

Leverkusen is een outsider voor de eindzege in de UCL ...

Meest recent

Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

11
11
VTM powerkoppel Breckx-Vandenberghe verrast vriend en vijand

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

5
5
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

17
17
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

25
25
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

195
195
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

152
152
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

367
367
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

121
121
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

79
79
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

111
111
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

137
137
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

175
175
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

149
149
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

133
133
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

456
456
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

526
526
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

822
822
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

243
243
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

201
201
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

533
533
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

182
182
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

308
308
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1021
1021
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

172
172

Meer sportnieuws