UCL: Feyenoord één helft lang vernederd, Benfica foutloos

door
UCL: Feyenoord één helft lang vernederd, Benfica foutloos

In de Champions League heeft Feyenoord donderdagavond een zware thuisnederlaag geleden. De Nederlandse vicekampioen ging met 0-4 onderuit tegen Bayer Leverkusen, dat al zijn goals scoorde in de eerste helft. SL Benfica haalde het dan weer met 1-2 op het veld van Rode Ster Belgrado.

LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Feyenoord - Bayer Leverkusen

Na de eerdere nederlagen van PSV en Club Brugge, was het aan Feyenoord om de eer van de Lage Landen hoog te houden in de UCL. Maar de Rotterdammers werden op eigen veld al snel met de neus op de feiten gedrukt. Na enkele minuten kon goudhaantje Wirtz de Duitse kampioen al op voorsprong zetten.

Leverkusen haalde niet eens zijn beste niveau, het toonde zich echter bijzonder efficiënt. Na geweldig voorbereidend werk van Boniface (zie video), maakte Grimaldo er 0-2 van. Niet veel later tekende Wirtz voor zijn tweede van de avond. En in het slot werkte Wellenreuther de bal ook nog eens in eigen doel.

Feyenoord moest dus met een 0-4-achterstand gaan rusten, maar kwam wel beter uit de kleedkamers. Na de pauze kreeg de thuisploeg enkele goede kansjes, scoren lukte echter niet. Een treffer van Ueda werd overigens afgekeurd wegens buitenspel. De Nederlandse vicekampioen incasseert dus meteen een flinke tik.

Rode Ster Belgrado - SL Benfica

Vorig seizoen sneuvelde Benfica al in de groepsfase, in de vernieuwde UCL wil het wel meteen doorstoten naar de knock out-fase. Op de openingsspeeldag werd alvast een stap in die richting gezet. Zo ging de Portugese topclub met de volle buit aan de haal op bezoek bij Rode Ster.

Akturkoglu opende de score met wat meeval en na een halfuur spelen wist Kökcu de score te verdubbelen met een geweldige vrije trap. In de tweede helft hield Benfica vervolgens goed stand. Milson scoorde in minuut 86 nog een aansluitingstreffer, het kalf was toen al verdronken voor de Serviërs.

Leverkusen is een outsider voor de eindzege in de UCL ...

Meest recent

'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

6
6
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

28
28
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

21
21
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

37
37
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

43
43
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

66
66
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

86
86
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

33
33
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

111
111
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

188
188
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

420
420
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

350
350
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

294
294
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

256
256
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

186
186
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

156
156
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

98
98
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

298
298
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

479
479
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

200
200
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

322
322
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

508
508
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

281
281
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

96
96

Meer sportnieuws