UCL: Feyenoord één helft lang vernederd, Benfica foutloos

door
UCL: Feyenoord één helft lang vernederd, Benfica foutloos

In de Champions League heeft Feyenoord donderdagavond een zware thuisnederlaag geleden. De Nederlandse vicekampioen ging met 0-4 onderuit tegen Bayer Leverkusen, dat al zijn goals scoorde in de eerste helft. SL Benfica haalde het dan weer met 1-2 op het veld van Rode Ster Belgrado.

LEES OOK: "De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Feyenoord - Bayer Leverkusen

Na de eerdere nederlagen van PSV en Club Brugge, was het aan Feyenoord om de eer van de Lage Landen hoog te houden in de UCL. Maar de Rotterdammers werden op eigen veld al snel met de neus op de feiten gedrukt. Na enkele minuten kon goudhaantje Wirtz de Duitse kampioen al op voorsprong zetten.

Leverkusen haalde niet eens zijn beste niveau, het toonde zich echter bijzonder efficiënt. Na geweldig voorbereidend werk van Boniface (zie video), maakte Grimaldo er 0-2 van. Niet veel later tekende Wirtz voor zijn tweede van de avond. En in het slot werkte Wellenreuther de bal ook nog eens in eigen doel.

Feyenoord moest dus met een 0-4-achterstand gaan rusten, maar kwam wel beter uit de kleedkamers. Na de pauze kreeg de thuisploeg enkele goede kansjes, scoren lukte echter niet. Een treffer van Ueda werd overigens afgekeurd wegens buitenspel. De Nederlandse vicekampioen incasseert dus meteen een flinke tik.

Rode Ster Belgrado - SL Benfica

Vorig seizoen sneuvelde Benfica al in de groepsfase, in de vernieuwde UCL wil het wel meteen doorstoten naar de knock out-fase. Op de openingsspeeldag werd alvast een stap in die richting gezet. Zo ging de Portugese topclub met de volle buit aan de haal op bezoek bij Rode Ster.

Akturkoglu opende de score met wat meeval en na een halfuur spelen wist Kökcu de score te verdubbelen met een geweldige vrije trap. In de tweede helft hield Benfica vervolgens goed stand. Milson scoorde in minuut 86 nog een aansluitingstreffer, het kalf was toen al verdronken voor de Serviërs.

Leverkusen is een outsider voor de eindzege in de UCL ...

Meest recent

KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

6
6
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

5
5
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

26
26
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

42
42
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

65
65
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

112
112
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

271
271
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

64
64
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

131
131
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

352
352
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

291
291
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

462
462
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

428
428
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

383
383
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

169
169
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

422
422
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

313
313
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

826
826
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

419
419

Meer sportnieuws