'Bestuur heeft genoeg gezien: laatste kans voor Fredberg'

door
'Bestuur heeft genoeg gezien: laatste kans voor Fredberg'

RSC Anderlecht heeft donderdag weinig verrassend een einde gemaakt aan de samenwerking met coach Brian Riemer. Maar hij is niet de enige die verantwoordelijk wordt geacht voor het matige spel van de voorbije weken. Zo wordt het stilaan ook heet onder de voeten van Jesper Fredberg.

De Deen is ondertussen bijna twee jaar in dienst bij Paars-Wit. Aanvankelijk werd hij aangetrokken als rechterhand voor toenmalige CEO Peter Verbeke. Maar het duurde niet snel alvorens Fredberg de macht zelf in handen greep. Zo werd Verbeke slechts enkele weken na zijn komst afgeserveerd en werd hij zelf benoemd tot CEO Sports.

In die hoedanigheid wist hij vrij snel te charmeren met zijn discours. En ook zijn werk tijdens de zomermercato van 2023 mocht gezien worden. Fredberg slaagde erin om namen als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard en Thomas Delaney naar het Lotto Park te halen. De selectie die hij vormde bleek in staat om tot de slotspeeldag mee te doen om de titel.

LEES OOK: 'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Mislukte zomermercato

Op die progressie wou men logischerwijs verder bouwen, de verwachtingen voor de voorbije transferperiode waren dan ook hooggespannen. Zeker omdat Fredberg op voorhand liet verstaan dat Anderlecht zich 'agressief' zou opstellen op de mercato. Dat bleken evenwel holle woorden.

Allereerst duurde het bijzonder lang voor hij de eerste inkomende dossiers afrondde. Vervolgens wist Fredberg weliswaar enkele mooie deals binnen te halen, maar bleef de achterban toch vooral op zijn honger zitten. Over het algemeen lijkt RSCA eerder verzwakt dan versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen.

Geen foutenmarge meer

Bovendien was Fredberg degene die Riemer had aangeworven. Al bij al bleek dat toch niet de beste keuze. Volgens De Standaard heeft de sportieve baas dan ook een groot deel van zijn krediet verspeeld bij de directie. Voorlopig geniet hij nog wel het vertrouwen, maar het genoemde medium stelt dat hij nog maar één kans krijgt van het bestuur. De keuze van de nieuwe trainer moet er dus absoluut op zitten. Moest het opnieuw fout lopen, dan zou ook Fredberg wel eens kunnen vliegen.

Fredberg blijft de juiste man als sportieve baas bij RSCA ...

Meest recent

Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

20
20
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

135
135
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

37
37
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

186
186
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

40
40
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

81
81
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

91
91
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

178
178
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

110
110
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

122
122
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

45
45
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

172
172
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

544
544
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

454
454
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

93
93
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

351
351
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1520
1520
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

186
186
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

291
291
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

794
794
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

403
403
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

110
110

Meer sportnieuws