'Bestuur heeft genoeg gezien: laatste kans voor Fredberg'

door
'Bestuur heeft genoeg gezien: laatste kans voor Fredberg'

RSC Anderlecht heeft donderdag weinig verrassend een einde gemaakt aan de samenwerking met coach Brian Riemer. Maar hij is niet de enige die verantwoordelijk wordt geacht voor het matige spel van de voorbije weken. Zo wordt het stilaan ook heet onder de voeten van Jesper Fredberg.

De Deen is ondertussen bijna twee jaar in dienst bij Paars-Wit. Aanvankelijk werd hij aangetrokken als rechterhand voor toenmalige CEO Peter Verbeke. Maar het duurde niet snel alvorens Fredberg de macht zelf in handen greep. Zo werd Verbeke slechts enkele weken na zijn komst afgeserveerd en werd hij zelf benoemd tot CEO Sports.

In die hoedanigheid wist hij vrij snel te charmeren met zijn discours. En ook zijn werk tijdens de zomermercato van 2023 mocht gezien worden. Fredberg slaagde erin om namen als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard en Thomas Delaney naar het Lotto Park te halen. De selectie die hij vormde bleek in staat om tot de slotspeeldag mee te doen om de titel.

LEES OOK: 'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Mislukte zomermercato

Op die progressie wou men logischerwijs verder bouwen, de verwachtingen voor de voorbije transferperiode waren dan ook hooggespannen. Zeker omdat Fredberg op voorhand liet verstaan dat Anderlecht zich 'agressief' zou opstellen op de mercato. Dat bleken evenwel holle woorden.

Allereerst duurde het bijzonder lang voor hij de eerste inkomende dossiers afrondde. Vervolgens wist Fredberg weliswaar enkele mooie deals binnen te halen, maar bleef de achterban toch vooral op zijn honger zitten. Over het algemeen lijkt RSCA eerder verzwakt dan versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen.

Geen foutenmarge meer

Bovendien was Fredberg degene die Riemer had aangeworven. Al bij al bleek dat toch niet de beste keuze. Volgens De Standaard heeft de sportieve baas dan ook een groot deel van zijn krediet verspeeld bij de directie. Voorlopig geniet hij nog wel het vertrouwen, maar het genoemde medium stelt dat hij nog maar één kans krijgt van het bestuur. De keuze van de nieuwe trainer moet er dus absoluut op zitten. Moest het opnieuw fout lopen, dan zou ook Fredberg wel eens kunnen vliegen.

Fredberg blijft de juiste man als sportieve baas bij RSCA ...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

88
88
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

41
41
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

236
236
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

91
91
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

195
195
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

129
129
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

152
152
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

351
351
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

235
235
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

122
122
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

151
151
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

337
337
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

553
553

Meer sportnieuws