'Bestuur heeft genoeg gezien: laatste kans voor Fredberg'

693 stemmen
'Bestuur heeft genoeg gezien: laatste kans voor Fredberg'

RSC Anderlecht heeft donderdag weinig verrassend een einde gemaakt aan de samenwerking met coach Brian Riemer. Maar hij is niet de enige die verantwoordelijk wordt geacht voor het matige spel van de voorbije weken. Zo wordt het stilaan ook heet onder de voeten van Jesper Fredberg.

De Deen is ondertussen bijna twee jaar in dienst bij Paars-Wit. Aanvankelijk werd hij aangetrokken als rechterhand voor toenmalige CEO Peter Verbeke. Maar het duurde niet snel alvorens Fredberg de macht zelf in handen greep. Zo werd Verbeke slechts enkele weken na zijn komst afgeserveerd en werd hij zelf benoemd tot CEO Sports.

In die hoedanigheid wist hij vrij snel te charmeren met zijn discours. En ook zijn werk tijdens de zomermercato van 2023 mocht gezien worden. Fredberg slaagde erin om namen als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard en Thomas Delaney naar het Lotto Park te halen. De selectie die hij vormde bleek in staat om tot de slotspeeldag mee te doen om de titel.

LEES OOK: Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Mislukte zomermercato

Op die progressie wou men logischerwijs verder bouwen, de verwachtingen voor de voorbije transferperiode waren dan ook hooggespannen. Zeker omdat Fredberg op voorhand liet verstaan dat Anderlecht zich 'agressief' zou opstellen op de mercato. Dat bleken evenwel holle woorden.

Allereerst duurde het bijzonder lang voor hij de eerste inkomende dossiers afrondde. Vervolgens wist Fredberg weliswaar enkele mooie deals binnen te halen, maar bleef de achterban toch vooral op zijn honger zitten. Over het algemeen lijkt RSCA eerder verzwakt dan versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen.

Geen foutenmarge meer

Bovendien was Fredberg degene die Riemer had aangeworven. Al bij al bleek dat toch niet de beste keuze. Volgens De Standaard heeft de sportieve baas dan ook een groot deel van zijn krediet verspeeld bij de directie. Voorlopig geniet hij nog wel het vertrouwen, maar het genoemde medium stelt dat hij nog maar één kans krijgt van het bestuur. De keuze van de nieuwe trainer moet er dus absoluut op zitten. Moest het opnieuw fout lopen, dan zou ook Fredberg wel eens kunnen vliegen.

Fredberg blijft de juiste man als sportieve baas bij RSCA ...

Meest recent

'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

14
14
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

135
135
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

134
134
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

340
340
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

25
25
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

658
658
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

56
56
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

39
39
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

200
200
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

547
547
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

766
766
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

494
494
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

955
955
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

475
475
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

578
578
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

354
354
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

926
926
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

636
636
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

69
69
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

183
183
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

497
497
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

613
613
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

113
113
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

1086
1086
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

635
635

Meer sportnieuws