Scouts noteren één naam: "Club mag blij zijn dat hij er nog speelt"

door
Scouts noteren één naam:

Club Brugge heeft in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen zijn meerdere moeten erkennen in Borussia Dortmund. De Duitsers maakten in de slotfase het verschil en haalden het uiteindelijk met 0-3. Nochtans waren heel wat Club-spelers op de afspraak.

De eindcijfers waren duidelijk, maar voor Club zat er wel degelijk meer in. Met name in de eerste helft was het minstens de evenknie van Dortmund. De Bruggelingen lieten dan ook verschillende grote kansen liggen om op voorsprong te komen. En ook bij de start van de tweede periode was Blauw-Zwart op de afspraak, pas in het uiterst slot liep het nog fout.

Bij Club maakten verschillende spelers dan ook indruk. Simon Mignolet bijvoorbeeld, hield zijn ploeg meermaals recht met enkele goede saves. Maxim De Cuyper speelde op zijn beurt op Europees niveau, terwijl Hans Vanaken zoals vanouds de rustbrenger en draaischijf was. Maar vooral het optreden van Raphael Onyedika stak er bovenuit.

LEES OOK: 'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Beste Bruggeling

De Nigeriaanse middenvelder begon opnieuw in de basis en speelde een beresterke partij. Onyedika verzette een pak fysiek werk, wat leidde tot heel wat belangrijke balrecuperaties. Daarnaast probeerde hij ook op offensief vlak zijn steentje bij te dragen wanneer nodig. De international was minstens de evenknie van de middenvelders bij Dortmund.

Ook radiocommentator Tom Boudeweel was onder de indruk. "Zeker in de tweede helft heeft Brugge bij momenten knap gevoetbald, de ruimte gevonden, prima gecombineerd en het spel verlegd. Onder leiding van alweer een beresterke Onyedika, in aanvallend en in verdedigend opzicht. Club mag blij zijn dat hij nog altijd op Jan Breydel voetbalt", klinkt het bij Sporza.

Legertje scouts aanwezig

Afgelopen zomer leek Onyedika nochtans op weg naar de uitgang. Maar na de tegenvallende competitiestart, werden die verkoopsplannen uitgesteld. Ook een last-minute poging van Galatasaray kon daar geen verandering in brengen. Maar in één van de twee komende mercato's lijkt de Nigeriaan toch echt wel een nieuwe stap te gaan zitten. Woensdag zat alvast een legertje aan Europese scouts op de tribunes. Die zullen zijn naam ongetwijfeld met stip genoteerd hebben.

Onyedika is klaar voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

0
0
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

24
24
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

16
16
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

204
204
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

36
36
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

56
56
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

162
162
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

138
138
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

111
111
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

136
136
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

264
264
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

270
270
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

70
70
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

30
30
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

164
164
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

428
428
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

345
345
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

243
243
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

278
278
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

82
82
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

246
246
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

298
298
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

397
397

Meer sportnieuws