Scouts noteren één naam: "Club mag blij zijn dat hij er nog speelt"

door
Scouts noteren één naam:

Club Brugge heeft in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen zijn meerdere moeten erkennen in Borussia Dortmund. De Duitsers maakten in de slotfase het verschil en haalden het uiteindelijk met 0-3. Nochtans waren heel wat Club-spelers op de afspraak.

De eindcijfers waren duidelijk, maar voor Club zat er wel degelijk meer in. Met name in de eerste helft was het minstens de evenknie van Dortmund. De Bruggelingen lieten dan ook verschillende grote kansen liggen om op voorsprong te komen. En ook bij de start van de tweede periode was Blauw-Zwart op de afspraak, pas in het uiterst slot liep het nog fout.

Bij Club maakten verschillende spelers dan ook indruk. Simon Mignolet bijvoorbeeld, hield zijn ploeg meermaals recht met enkele goede saves. Maxim De Cuyper speelde op zijn beurt op Europees niveau, terwijl Hans Vanaken zoals vanouds de rustbrenger en draaischijf was. Maar vooral het optreden van Raphael Onyedika stak er bovenuit.

LEES OOK: 'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Beste Bruggeling

De Nigeriaanse middenvelder begon opnieuw in de basis en speelde een beresterke partij. Onyedika verzette een pak fysiek werk, wat leidde tot heel wat belangrijke balrecuperaties. Daarnaast probeerde hij ook op offensief vlak zijn steentje bij te dragen wanneer nodig. De international was minstens de evenknie van de middenvelders bij Dortmund.

Ook radiocommentator Tom Boudeweel was onder de indruk. "Zeker in de tweede helft heeft Brugge bij momenten knap gevoetbald, de ruimte gevonden, prima gecombineerd en het spel verlegd. Onder leiding van alweer een beresterke Onyedika, in aanvallend en in verdedigend opzicht. Club mag blij zijn dat hij nog altijd op Jan Breydel voetbalt", klinkt het bij Sporza.

Legertje scouts aanwezig

Afgelopen zomer leek Onyedika nochtans op weg naar de uitgang. Maar na de tegenvallende competitiestart, werden die verkoopsplannen uitgesteld. Ook een last-minute poging van Galatasaray kon daar geen verandering in brengen. Maar in één van de twee komende mercato's lijkt de Nigeriaan toch echt wel een nieuwe stap te gaan zitten. Woensdag zat alvast een legertje aan Europese scouts op de tribunes. Die zullen zijn naam ongetwijfeld met stip genoteerd hebben.

Onyedika is klaar voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

25
25
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

30
30
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

191
191
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

50
50
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

134
134
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

21
21
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

207
207
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

258
258
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

202
202
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

315
315
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

187
187
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

55
55
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

496
496
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

473
473
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

170
170
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

350
350
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

105
105
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

690
690
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

142
142
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

143
143
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

418
418
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

133
133
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

565
565
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

629
629
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

668
668

Meer sportnieuws