'Na njet Mannaert: KBVB verrast met nieuwe CEO'

206 stemmen
'Na njet Mannaert: KBVB verrast met nieuwe CEO'

Het was de voorbije weken weer zeer onrustig binnen de voetbalbond. Eerst raakte bekend dat het contract van technisch directeur Frank Vercauteren niet verlengd zal worden en kort daarna werd CEO Piet Vandendriessche op straat gezet. Voor beide rollen was Vincent Mannaert de droomkandidaat, maar de bond schoot zichzelf in de voet.

Twee keer slaagde het er niet in om een akkoord te vinden met de voormalige CEO van Club Brugge. Eerst knapte Mannaert af op de structuur waarin hij moest rapporteren aan Vandendriessche, waarna hij voor de positie van CEO afhaakte omdat er binnen de Raad van Bestuur teveel gebakkeleid werd, met een pijnlijke hoofdrol voor de Franse amateurs.

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Willems wordt CEO KBVB tot eind 2025

Daardoor onstond de voorbije weken een machtsvacuüm binnen de bond, maar dat lijkt nu toch gevuld te raken. Het lijkt erop dat de KBVB zijn tijd zal nemen om een definitieve opvolger voor Vandendriessche aan te stellen, maar er zou nu toch een CEO ad interim gevonden zijn.

Volgens Sudpresse zal Peter Willems immers voorlopig de fakkel overnemen. Hij zou een mandaat gekregen hebben tot het einde van het kalenderjaar 2025.

Bliksemsnelle opgang

Willems blijft zo bliksemsnel opgang maken binnen de bond. De ex-CEO van OH Leuven ging in februari aan de slag bij de KBVB en werd aanvankelijk aangesteld als directeur van het Professional Refereeing Department. Amper twee maanden later volgde al een promotie tot Directeur Sport.

Nog eens vijf maanden later mag Willems zich dus al CEO noemen en dat minstens voor iets meer dan een jaar. Daarmee kan de rust in Tubeke minstens voor een tijdje eindelijk terugkeren.

Goede keuze van de voetbalbond?

Meest recent

‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

17
17
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

60
60
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

20
20
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

17
17
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

19
19
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

443
443
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

164
164
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

64
64
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

127
127
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

682
682
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

129
129
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

477
477
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

399
399
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

430
430
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

259
259
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

373
373
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

735
735
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

545
545
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

46
46
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

280
280
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

838
838

Meer sportnieuws