'Na njet Mannaert: KBVB verrast met nieuwe CEO'

door
'Na njet Mannaert: KBVB verrast met nieuwe CEO'

Het was de voorbije weken weer zeer onrustig binnen de voetbalbond. Eerst raakte bekend dat het contract van technisch directeur Frank Vercauteren niet verlengd zal worden en kort daarna werd CEO Piet Vandendriessche op straat gezet. Voor beide rollen was Vincent Mannaert de droomkandidaat, maar de bond schoot zichzelf in de voet.

Twee keer slaagde het er niet in om een akkoord te vinden met de voormalige CEO van Club Brugge. Eerst knapte Mannaert af op de structuur waarin hij moest rapporteren aan Vandendriessche, waarna hij voor de positie van CEO afhaakte omdat er binnen de Raad van Bestuur teveel gebakkeleid werd, met een pijnlijke hoofdrol voor de Franse amateurs.

Willems wordt CEO KBVB tot eind 2025

Daardoor onstond de voorbije weken een machtsvacuüm binnen de bond, maar dat lijkt nu toch gevuld te raken. Het lijkt erop dat de KBVB zijn tijd zal nemen om een definitieve opvolger voor Vandendriessche aan te stellen, maar er zou nu toch een CEO ad interim gevonden zijn.

Volgens Sudpresse zal Peter Willems immers voorlopig de fakkel overnemen. Hij zou een mandaat gekregen hebben tot het einde van het kalenderjaar 2025.

Bliksemsnelle opgang

Willems blijft zo bliksemsnel opgang maken binnen de bond. De ex-CEO van OH Leuven ging in februari aan de slag bij de KBVB en werd aanvankelijk aangesteld als directeur van het Professional Refereeing Department. Amper twee maanden later volgde al een promotie tot Directeur Sport.

Nog eens vijf maanden later mag Willems zich dus al CEO noemen en dat minstens voor iets meer dan een jaar. Daarmee kan de rust in Tubeke minstens voor een tijdje eindelijk terugkeren.

Goede keuze van de voetbalbond?

Meest recent

Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

0
0
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

14
14
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

9
9
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

13
13
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

19
19
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

45
45
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

25
25
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

48
48
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

50
50
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

86
86
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

126
126
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

49
49
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

162
162
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

34
34
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

78
78
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

198
198
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

168
168
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

133
133
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

47
47
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

438
438
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

181
181
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

285
285
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

588
588
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

175
175

Meer sportnieuws