'Pijnlijke details van nieuw Mannaert-debacle lekken uit'

621 stemmen
'Pijnlijke details van nieuw Mannaert-debacle lekken uit'

De voorbije weken leek Vincent Mannaert op weg om de nieuwe sterke man van de voetbalbond te worden. Na het ontslag van CEO Piet Vandendriessche leek hij op weg om diens opvolger te worden, maar woensdag raakte bekend dat hij zich uiteindelijk teruggetrokken heeft voor de functie

Het is al de tweede keer op korte tijd dat Mannaert past voor een functie bij de voetbalbond. Aanvankelijk was hij in de running om sportief directeur te worden, maar hij knapte uiteindelijk af op de structuur waarbij hij moest rapporteren aan Vandendriessche. En ook nu draaien de onderhandelingen dus weer op een sisser uit.

Franse amateurs kenden Mannaert niet

Het Laatste Nieuws komt met enkele pijnlijke onthullingen over het spaak lopen van de gesprekken tussen de voetbalbond en Mannaert. Volgens de krant heerste er geen unanimiteit binnen de Raad van Bestuur over zijn kandidatuur, waarbij vooral de Franse amateurvleugel dwars lag. Al waren hun motieven daarvoor eerder bedenkelijk.

"Zij kennen Mannaert niet persoonlijk en zijn enkel oppervlakkig op de hoogte van de manier waarop hij Club Brugge dertien jaar als CEO heeft geleid en uitgebouwd tot de grootste club van het land. Eén bestuurslid wist zelfs niet wie hij was", klinkt het immers.

Alcoholgebruik en Propere Handen

Het zorgde ervoor dat de discussies vooral gingen over het verleden met Mannaert, met name zijn alcoholgebruik en zijn rol in Operatie Propere Handen, eerder dan over zijn kwaliteiten als bestuurder. De ex-CEO van Club trok er dan maar zelf de stekker uit.

Daardoor zit de voetbalbond stilaan met een zeer groot probleem. Het zit zonder CEO en juridisch directeur, terwijl er ook nog een technisch directeur gezocht moet worden. Gezien het gekibbel in de Raad van Bestuur is het maar de vraag wie al die functies moet gaan invullen.

Vind je het kunnen dat de bond zo de onderhandelingen torpedeerde?

Meest recent

Castagne bewierrookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

8
8
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

32
32
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

27
27
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

93
93
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

300
300
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

453
453
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

428
428
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

70
70
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

384
384
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

508
508
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

242
242
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

56
56
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

223
223
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

448
448
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

263
263
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

708
708
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

214
214
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

243
243
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

560
560
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

388
388
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

731
731
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

619
619
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

223
223
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

727
727
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179

Meer sportnieuws