'Pijnlijke details van nieuw Mannaert-debacle lekken uit'

621
'Pijnlijke details van nieuw Mannaert-debacle lekken uit'

De voorbije weken leek Vincent Mannaert op weg om de nieuwe sterke man van de voetbalbond te worden. Na het ontslag van CEO Piet Vandendriessche leek hij op weg om diens opvolger te worden, maar woensdag raakte bekend dat hij zich uiteindelijk teruggetrokken heeft voor de functie

Het is al de tweede keer op korte tijd dat Mannaert past voor een functie bij de voetbalbond. Aanvankelijk was hij in de running om sportief directeur te worden, maar hij knapte uiteindelijk af op de structuur waarbij hij moest rapporteren aan Vandendriessche. En ook nu draaien de onderhandelingen dus weer op een sisser uit.

Franse amateurs kenden Mannaert niet

Het Laatste Nieuws komt met enkele pijnlijke onthullingen over het spaak lopen van de gesprekken tussen de voetbalbond en Mannaert. Volgens de krant heerste er geen unanimiteit binnen de Raad van Bestuur over zijn kandidatuur, waarbij vooral de Franse amateurvleugel dwars lag. Al waren hun motieven daarvoor eerder bedenkelijk.

"Zij kennen Mannaert niet persoonlijk en zijn enkel oppervlakkig op de hoogte van de manier waarop hij Club Brugge dertien jaar als CEO heeft geleid en uitgebouwd tot de grootste club van het land. Eén bestuurslid wist zelfs niet wie hij was", klinkt het immers.

Alcoholgebruik en Propere Handen

Het zorgde ervoor dat de discussies vooral gingen over het verleden met Mannaert, met name zijn alcoholgebruik en zijn rol in Operatie Propere Handen, eerder dan over zijn kwaliteiten als bestuurder. De ex-CEO van Club trok er dan maar zelf de stekker uit.

Daardoor zit de voetbalbond stilaan met een zeer groot probleem. Het zit zonder CEO en juridisch directeur, terwijl er ook nog een technisch directeur gezocht moet worden. Gezien het gekibbel in de Raad van Bestuur is het maar de vraag wie al die functies moet gaan invullen.

Vind je het kunnen dat de bond zo de onderhandelingen torpedeerde?

Meest recent

Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

11
11
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

251
251
Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

263
263
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

63
63
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

332
332
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

90
90
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

476
476
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

478
478
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

100
100
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

191
191
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

624
624
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

425
425
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

54
54
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

314
314
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

122
122
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

53
53
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

119
119
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

353
353
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

144
144
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

279
279
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

95
95
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

390
390
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

567
567
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

78
78

Meer sportnieuws