Zetterberg velt zijn oordeel over Anderlecht na pandoering

1192 stemmen
Zetterberg velt zijn oordeel over Anderlecht na pandoering

Het had dinsdag eigenlijk een feestavond moeten worden in het Lotto Park, maar dat draaide helemaal anders uit. Anderlecht stelde tegen KRC Genk immers opnieuw teleur en leed ook zijn eerste nederlaag van het seizoen, want de Limburgers kwamen met 0-2 winnen. Voor Pär Zetterberg werd het zo een terugkeer in mineur bij zijn oude club.

Voor het eerst sinds zijn pijnlijke ontslag in 2020 was het Zweedse clubicoon immers nog eens in het Lotto Park. Hij werd in de bloemetjes gezet voor de 35ste verjaardag van zijn Anderlecht-debuut en zijn nominatie voor de Hall of Fame van de Pro League. Daarnaast was hij er ook voor de lancering van de nieuwe slogan 'Noblesse oblige'.

LEES OOK: 'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Zetterberg zwaar onder de indruk van Genk

Veel plezier beleefde Zetterberg dinsdagavond echter niet, maar hij ziet ook verzachtende omstandigheden. "Je moet ook erkennen dat Genk gewoon een superploeg heeft, met een mooie mix tussen ervaring en jong talent", stelt hij immers bij Sudpresse. "Die club werkt echt goed. Het is indrukwekkend als je hun recrutering ziet en hoe ze elk jaar weer hun talenten kunnen verkopen."

Zowel op als naast het veld kan Anderlecht misschien dus maar beter een voorbeeld nemen aan Genk. Ook Paars-Wit beschikt in principe immers over de nodige talenten, maar zij lijken juist ter plaatse te trappelen in hun ontwikkeling.

Anderlecht zal moeten aanklampen

Daarnaast kan ook de zomermercato voorlopig bezwaarlijk een succes genoemd worden. Het gebrek aan creativiteit werd niet opgelost en niet alle aanwinsten blijken vooralsnog een meerwaarde. Foket zag bij zijn eerste basisplaats af, terwijl Zanka zich meermaals liet wegzetten. Enkel Dendoncker en Edozie lijken voorlopig écht extra kwaliteit te brengen.

Zetterberg ziet het voorlopig dan ook niet al te positief in. "Ik hoop echt dat Anderlecht dit seizoen weer zal opstaan, maar het zal niet makkelijk worden. De fans verwachten resultaten zoals vorig seizoen, maar kijken ook naar de manier waarop. De afwezigheid van Vertonghen en Hazard is rampzalig. Tot hun terugkeer zal het voor Anderlecht aanklampen worden."

Anderlecht zal dit seizoen kampioen worden...

Meest recent

'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

27
27
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

117
117
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

170
170
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

275
275
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

157
157
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

138
138
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

377
377
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

238
238
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

285
285
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

52
52
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

113
113
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

194
194
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

253
253
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

337
337
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

446
446
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

595
595
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

496
496
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

190
190
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

141
141
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

764
764
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

303
303
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

748
748
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

657
657
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

166
166

Meer sportnieuws