"Gepakt als een miniem": Anderlecht-aanwinst krijgt volle laag

door

Het heeft nog behoorlijk lang geduurd, maar de eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De Brusselaars gingen dinsdagavond met 0-2 onderuit tegen KRC Genk. Verschillende spelers lieten het dan ook afweten.

Na de fletse prestaties in de meest recente wedstrijden, stond er behoorlijk wat druk op de ketel bij Paars-Wit. Coach Brian Riemer besloot tegen Genk dan ook om de nodige wissels door te voeren. Onder meer Anders Dreyer, Yari Verschaeren en Jan-Carlo Simic werden geslachtofferd.

Maar ondanks die wijzigingen was er van beterschap weinig sprake. De goede momenten van RSCA waren veel te schaars voor een thuismatch. Bovendien lieten de bezoekers nog een resem grote kansen onbenut. Bij Anderlecht waren dan ook te veel spelers onder hun niveau om aanspraak te maken op een goed resultaat.

LEES OOK: 'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

Aanwinsten laten het afweten

Voorin liep Francis Amuzu verloren, terwijl Kasper Dolberg vrij slordig was. Op het middenveld liet Théo Leoni het dan weer helemaal afweten. Thomas Foket beleefde op zijn beurt een uiterst lastige avond als rechtsback. Maar vooral Mathias 'Zanka' Jørgensen presteerde ronduit ondermaats.

In afwezigheid van Jan Vertonghen zou hij nochtans de ervaren leider in de defensie moeten zijn. Na een degelijk debuut gaat het echter in dalende lijn met zijn vormcurve. En tegen Genk liet de zomeraanwinst zich ook nog eens op enkele pijnlijke, en dure, defensieve fouten betrappen.

Ondergeschikt aan Tolu

De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. "Voor de tweede keer sinds zijn komst veroorzaakte hij een penalty. Bij de 0-1 stond hij dan weer te ver van Sadick en bij de 0-2 leek hij wel stil te staan", verklaart La Dernière Heure zijn beoordeling van 3 op 10. Met slechts één puntje meer haalt de Deen ook bij Het Laatste Nieuws de laagste score van alle Anderlecht-spelers.

Nochtans zou Jørgensen, goed voor tientallen matchen in de Bundesliga en Premier League, één van de steunpilaren moeten zijn. "Ondanks zijn ervaring verloor hij quasi elk duel van Tolu, om in het slot nog als een miniem gepakt te worden door Oh", aldus Het Nieuwsblad. "Hij was niet altijd zeker in zijn defensieve interventies. Maakte ook te veel kleine fouten en had een lastige klant aan Tolu", besluit SudPresse.

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

3
3
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

95
95
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

60
60
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

122
122
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

240
240
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

391
391
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

319
319
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

53
53
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

270
270
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

217
217
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

279
279
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

285
285
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

165
165
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

506
506
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

644
644
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

457
457
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

240
240
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

114
114
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

651
651
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

367
367
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

394
394
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

441
441
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

254
254
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

185
185
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

402
402

Meer sportnieuws