"Gepakt als een miniem": Anderlecht-aanwinst krijgt volle laag

622 stemmen

Het heeft nog behoorlijk lang geduurd, maar de eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De Brusselaars gingen dinsdagavond met 0-2 onderuit tegen KRC Genk. Verschillende spelers lieten het dan ook afweten.

Na de fletse prestaties in de meest recente wedstrijden, stond er behoorlijk wat druk op de ketel bij Paars-Wit. Coach Brian Riemer besloot tegen Genk dan ook om de nodige wissels door te voeren. Onder meer Anders Dreyer, Yari Verschaeren en Jan-Carlo Simic werden geslachtofferd.

Maar ondanks die wijzigingen was er van beterschap weinig sprake. De goede momenten van RSCA waren veel te schaars voor een thuismatch. Bovendien lieten de bezoekers nog een resem grote kansen onbenut. Bij Anderlecht waren dan ook te veel spelers onder hun niveau om aanspraak te maken op een goed resultaat.

LEES OOK: 'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Aanwinsten laten het afweten

Voorin liep Francis Amuzu verloren, terwijl Kasper Dolberg vrij slordig was. Op het middenveld liet Théo Leoni het dan weer helemaal afweten. Thomas Foket beleefde op zijn beurt een uiterst lastige avond als rechtsback. Maar vooral Mathias 'Zanka' Jørgensen presteerde ronduit ondermaats.

In afwezigheid van Jan Vertonghen zou hij nochtans de ervaren leider in de defensie moeten zijn. Na een degelijk debuut gaat het echter in dalende lijn met zijn vormcurve. En tegen Genk liet de zomeraanwinst zich ook nog eens op enkele pijnlijke, en dure, defensieve fouten betrappen.

Ondergeschikt aan Tolu

De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. "Voor de tweede keer sinds zijn komst veroorzaakte hij een penalty. Bij de 0-1 stond hij dan weer te ver van Sadick en bij de 0-2 leek hij wel stil te staan", verklaart La Dernière Heure zijn beoordeling van 3 op 10. Met slechts één puntje meer haalt de Deen ook bij Het Laatste Nieuws de laagste score van alle Anderlecht-spelers.

Nochtans zou Jørgensen, goed voor tientallen matchen in de Bundesliga en Premier League, één van de steunpilaren moeten zijn. "Ondanks zijn ervaring verloor hij quasi elk duel van Tolu, om in het slot nog als een miniem gepakt te worden door Oh", aldus Het Nieuwsblad. "Hij was niet altijd zeker in zijn defensieve interventies. Maakte ook te veel kleine fouten en had een lastige klant aan Tolu", besluit SudPresse.

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

23
23
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

39
39
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

12
12
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

50
50
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

226
226
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

69
69
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

40
40
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

43
43
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

104
104
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

114
114
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

47
47
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

134
134
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

339
339
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

225
225
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

510
510
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

132
132
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

122
122
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

108
108
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

404
404
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

743
743
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

102
102
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

278
278
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

451
451
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

329
329
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

190
190

Meer sportnieuws