"Gepakt als een miniem": Anderlecht-aanwinst krijgt volle laag

door

Het heeft nog behoorlijk lang geduurd, maar de eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De Brusselaars gingen dinsdagavond met 0-2 onderuit tegen KRC Genk. Verschillende spelers lieten het dan ook afweten.

Na de fletse prestaties in de meest recente wedstrijden, stond er behoorlijk wat druk op de ketel bij Paars-Wit. Coach Brian Riemer besloot tegen Genk dan ook om de nodige wissels door te voeren. Onder meer Anders Dreyer, Yari Verschaeren en Jan-Carlo Simic werden geslachtofferd.

Maar ondanks die wijzigingen was er van beterschap weinig sprake. De goede momenten van RSCA waren veel te schaars voor een thuismatch. Bovendien lieten de bezoekers nog een resem grote kansen onbenut. Bij Anderlecht waren dan ook te veel spelers onder hun niveau om aanspraak te maken op een goed resultaat.

LEES OOK: ‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Aanwinsten laten het afweten

Voorin liep Francis Amuzu verloren, terwijl Kasper Dolberg vrij slordig was. Op het middenveld liet Théo Leoni het dan weer helemaal afweten. Thomas Foket beleefde op zijn beurt een uiterst lastige avond als rechtsback. Maar vooral Mathias 'Zanka' Jørgensen presteerde ronduit ondermaats.

In afwezigheid van Jan Vertonghen zou hij nochtans de ervaren leider in de defensie moeten zijn. Na een degelijk debuut gaat het echter in dalende lijn met zijn vormcurve. En tegen Genk liet de zomeraanwinst zich ook nog eens op enkele pijnlijke, en dure, defensieve fouten betrappen.

Ondergeschikt aan Tolu

De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. "Voor de tweede keer sinds zijn komst veroorzaakte hij een penalty. Bij de 0-1 stond hij dan weer te ver van Sadick en bij de 0-2 leek hij wel stil te staan", verklaart La Dernière Heure zijn beoordeling van 3 op 10. Met slechts één puntje meer haalt de Deen ook bij Het Laatste Nieuws de laagste score van alle Anderlecht-spelers.

Nochtans zou Jørgensen, goed voor tientallen matchen in de Bundesliga en Premier League, één van de steunpilaren moeten zijn. "Ondanks zijn ervaring verloor hij quasi elk duel van Tolu, om in het slot nog als een miniem gepakt te worden door Oh", aldus Het Nieuwsblad. "Hij was niet altijd zeker in zijn defensieve interventies. Maakte ook te veel kleine fouten en had een lastige klant aan Tolu", besluit SudPresse.

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

0
0
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

238
238
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

153
153
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

15
15
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

231
231
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

21
21
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

131
131
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

174
174
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

20
20
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

48
48
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

22
22
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

379
379
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

160
160
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

190
190
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

232
232
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

119
119
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

100
100
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

372
372
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

506
506
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

299
299
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

55
55

Meer sportnieuws