"Gepakt als een miniem": Anderlecht-aanwinst krijgt volle laag

622 stemmen

Het heeft nog behoorlijk lang geduurd, maar de eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De Brusselaars gingen dinsdagavond met 0-2 onderuit tegen KRC Genk. Verschillende spelers lieten het dan ook afweten.

Na de fletse prestaties in de meest recente wedstrijden, stond er behoorlijk wat druk op de ketel bij Paars-Wit. Coach Brian Riemer besloot tegen Genk dan ook om de nodige wissels door te voeren. Onder meer Anders Dreyer, Yari Verschaeren en Jan-Carlo Simic werden geslachtofferd.

Maar ondanks die wijzigingen was er van beterschap weinig sprake. De goede momenten van RSCA waren veel te schaars voor een thuismatch. Bovendien lieten de bezoekers nog een resem grote kansen onbenut. Bij Anderlecht waren dan ook te veel spelers onder hun niveau om aanspraak te maken op een goed resultaat.

LEES OOK: Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

Aanwinsten laten het afweten

Voorin liep Francis Amuzu verloren, terwijl Kasper Dolberg vrij slordig was. Op het middenveld liet Théo Leoni het dan weer helemaal afweten. Thomas Foket beleefde op zijn beurt een uiterst lastige avond als rechtsback. Maar vooral Mathias 'Zanka' Jørgensen presteerde ronduit ondermaats.

In afwezigheid van Jan Vertonghen zou hij nochtans de ervaren leider in de defensie moeten zijn. Na een degelijk debuut gaat het echter in dalende lijn met zijn vormcurve. En tegen Genk liet de zomeraanwinst zich ook nog eens op enkele pijnlijke, en dure, defensieve fouten betrappen.

Ondergeschikt aan Tolu

De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. "Voor de tweede keer sinds zijn komst veroorzaakte hij een penalty. Bij de 0-1 stond hij dan weer te ver van Sadick en bij de 0-2 leek hij wel stil te staan", verklaart La Dernière Heure zijn beoordeling van 3 op 10. Met slechts één puntje meer haalt de Deen ook bij Het Laatste Nieuws de laagste score van alle Anderlecht-spelers.

Nochtans zou Jørgensen, goed voor tientallen matchen in de Bundesliga en Premier League, één van de steunpilaren moeten zijn. "Ondanks zijn ervaring verloor hij quasi elk duel van Tolu, om in het slot nog als een miniem gepakt te worden door Oh", aldus Het Nieuwsblad. "Hij was niet altijd zeker in zijn defensieve interventies. Maakte ook te veel kleine fouten en had een lastige klant aan Tolu", besluit SudPresse.

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

115
115
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

64
64
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

141
141
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

179
179
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

551
551
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

433
433
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

535
535
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

195
195
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1048
1048
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

329
329
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

482
482
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws