"Gepakt als een miniem": Anderlecht-aanwinst krijgt volle laag

door

Het heeft nog behoorlijk lang geduurd, maar de eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De Brusselaars gingen dinsdagavond met 0-2 onderuit tegen KRC Genk. Verschillende spelers lieten het dan ook afweten.

Na de fletse prestaties in de meest recente wedstrijden, stond er behoorlijk wat druk op de ketel bij Paars-Wit. Coach Brian Riemer besloot tegen Genk dan ook om de nodige wissels door te voeren. Onder meer Anders Dreyer, Yari Verschaeren en Jan-Carlo Simic werden geslachtofferd.

Maar ondanks die wijzigingen was er van beterschap weinig sprake. De goede momenten van RSCA waren veel te schaars voor een thuismatch. Bovendien lieten de bezoekers nog een resem grote kansen onbenut. Bij Anderlecht waren dan ook te veel spelers onder hun niveau om aanspraak te maken op een goed resultaat.

LEES OOK: Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanwinsten laten het afweten

Voorin liep Francis Amuzu verloren, terwijl Kasper Dolberg vrij slordig was. Op het middenveld liet Théo Leoni het dan weer helemaal afweten. Thomas Foket beleefde op zijn beurt een uiterst lastige avond als rechtsback. Maar vooral Mathias 'Zanka' Jørgensen presteerde ronduit ondermaats.

In afwezigheid van Jan Vertonghen zou hij nochtans de ervaren leider in de defensie moeten zijn. Na een degelijk debuut gaat het echter in dalende lijn met zijn vormcurve. En tegen Genk liet de zomeraanwinst zich ook nog eens op enkele pijnlijke, en dure, defensieve fouten betrappen.

Ondergeschikt aan Tolu

De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. "Voor de tweede keer sinds zijn komst veroorzaakte hij een penalty. Bij de 0-1 stond hij dan weer te ver van Sadick en bij de 0-2 leek hij wel stil te staan", verklaart La Dernière Heure zijn beoordeling van 3 op 10. Met slechts één puntje meer haalt de Deen ook bij Het Laatste Nieuws de laagste score van alle Anderlecht-spelers.

Nochtans zou Jørgensen, goed voor tientallen matchen in de Bundesliga en Premier League, één van de steunpilaren moeten zijn. "Ondanks zijn ervaring verloor hij quasi elk duel van Tolu, om in het slot nog als een miniem gepakt te worden door Oh", aldus Het Nieuwsblad. "Hij was niet altijd zeker in zijn defensieve interventies. Maakte ook te veel kleine fouten en had een lastige klant aan Tolu", besluit SudPresse.

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

32
32
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

24
24
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

206
206
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

178
178
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

52
52
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

36
36
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

118
118
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

469
469
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

245
245
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

51
51
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

80
80
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

54
54
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

31
31
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

390
390
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

316
316
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

123
123
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

199
199
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

127
127
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

109
109
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

205
205
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

451
451
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

447
447
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

801
801

Meer sportnieuws