'Bestuur Anderlecht neemt standpunt in over ontslag Riemer'

503 stemmen
'Bestuur Anderlecht neemt standpunt in over ontslag Riemer'

Anderlecht wil dinsdagavond de koppositie heroveren, maar daarvoor zal het wel moeten winnen van KRC Genk. Liefst ook met goed voetbal, want het spel van Paars-Wit was dit seizoen uiterst matig. Daardoor groeide de kritiek de voorbije weken alsmaar meer.

Vooral trainer Brian Riemer moet het ontgelden bij pers en publiek. Zaterdag werd er tijdens de wedstrijd tegen Westerlo vanuit de tribunes om zijn ontslag geroepen en ook verschillende analisten opperden al dat zijn hoofd op het kapblok zou liggen als in de komende wedstrijden resultaten uitblijven.

LEES OOK: 'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Ontslag Riemer lijkt niet aan de orde

Er werd dan ook met veel nieuwsgierigheid uitgekeken naar de Raad van Bestuur die dinsdagavond bij Anderlecht gehouden werd. Dat was een vergadering die al enkele maanden gepland stond en vooral diende om een stand van zaken op te maken na de zomer, maar uiteraard kwam ook de huidige sportieve situatie aan bod.

Volgens Het Nieuwsblad is het bestuur echter tot de conclusie gekomen dat het belangrijkste is om stabiliteit te houden. Daar zou iedereen het over eens zijn, van de aandeelhouders over de bestuurders tot het management. Zelfs als er straks verloren zou worden van Genk, lijkt verandering weinig waarschijnlijk. De job van Riemer lijkt voorlopig dus safe te zitten.

Anderlecht grijpt in januari wellicht in

Eén van de redenen waarom ze bij Anderlecht niet te snel te drastisch willen ingrijpen, is omdat ze beseffen dat het zwaartepunt van de competitie pas in de lente ligt wanneer de play-offs van start gaan. Tegen dan zullen ze met Thorgan Hazard een belangrijke pion gerecupereerd hebben én nog een wintermercato achter de kiezen hebben.

De verwachting is immers dat Anderlecht in januari nog de transfermarkt op zal trekken. Het clubbestuur zou beseffen dat de kern momenteel niet helemaal in balans is en dus zal er getracht worden om dat in januari nog recht te trekken. 

Goed dat ze bij Anderlecht voor stabiliteit kiezen?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

25
25
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

78
78
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

392
392
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

303
303
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

413
413
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

499
499
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

841
841
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

523
523
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

53
53
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

151
151
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

402
402
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

720
720
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

504
504
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

409
409
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

232
232
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws