'Bestuur Anderlecht neemt standpunt in over ontslag Riemer'

door
'Bestuur Anderlecht neemt standpunt in over ontslag Riemer'

Anderlecht wil dinsdagavond de koppositie heroveren, maar daarvoor zal het wel moeten winnen van KRC Genk. Liefst ook met goed voetbal, want het spel van Paars-Wit was dit seizoen uiterst matig. Daardoor groeide de kritiek de voorbije weken alsmaar meer.

Vooral trainer Brian Riemer moet het ontgelden bij pers en publiek. Zaterdag werd er tijdens de wedstrijd tegen Westerlo vanuit de tribunes om zijn ontslag geroepen en ook verschillende analisten opperden al dat zijn hoofd op het kapblok zou liggen als in de komende wedstrijden resultaten uitblijven.

LEES OOK: Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

Ontslag Riemer lijkt niet aan de orde

Er werd dan ook met veel nieuwsgierigheid uitgekeken naar de Raad van Bestuur die dinsdagavond bij Anderlecht gehouden werd. Dat was een vergadering die al enkele maanden gepland stond en vooral diende om een stand van zaken op te maken na de zomer, maar uiteraard kwam ook de huidige sportieve situatie aan bod.

Volgens Het Nieuwsblad is het bestuur echter tot de conclusie gekomen dat het belangrijkste is om stabiliteit te houden. Daar zou iedereen het over eens zijn, van de aandeelhouders over de bestuurders tot het management. Zelfs als er straks verloren zou worden van Genk, lijkt verandering weinig waarschijnlijk. De job van Riemer lijkt voorlopig dus safe te zitten.

Anderlecht grijpt in januari wellicht in

Eén van de redenen waarom ze bij Anderlecht niet te snel te drastisch willen ingrijpen, is omdat ze beseffen dat het zwaartepunt van de competitie pas in de lente ligt wanneer de play-offs van start gaan. Tegen dan zullen ze met Thorgan Hazard een belangrijke pion gerecupereerd hebben én nog een wintermercato achter de kiezen hebben.

De verwachting is immers dat Anderlecht in januari nog de transfermarkt op zal trekken. Het clubbestuur zou beseffen dat de kern momenteel niet helemaal in balans is en dus zal er getracht worden om dat in januari nog recht te trekken. 

Goed dat ze bij Anderlecht voor stabiliteit kiezen?

Meest recent

Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

34
34
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

105
105
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

56
56
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

171
171
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

212
212
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

43
43
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

443
443
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

342
342
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

134
134
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

450
450
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

417
417
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

73
73
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

341
341
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

572
572
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

202
202
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

243
243
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

311
311
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

308
308
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

375
375
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

556
556
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

196
196
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

309
309
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

509
509
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

212
212

Meer sportnieuws