'Bestuur Anderlecht neemt standpunt in over ontslag Riemer'

503 stemmen
'Bestuur Anderlecht neemt standpunt in over ontslag Riemer'

Anderlecht wil dinsdagavond de koppositie heroveren, maar daarvoor zal het wel moeten winnen van KRC Genk. Liefst ook met goed voetbal, want het spel van Paars-Wit was dit seizoen uiterst matig. Daardoor groeide de kritiek de voorbije weken alsmaar meer.

Vooral trainer Brian Riemer moet het ontgelden bij pers en publiek. Zaterdag werd er tijdens de wedstrijd tegen Westerlo vanuit de tribunes om zijn ontslag geroepen en ook verschillende analisten opperden al dat zijn hoofd op het kapblok zou liggen als in de komende wedstrijden resultaten uitblijven.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Ontslag Riemer lijkt niet aan de orde

Er werd dan ook met veel nieuwsgierigheid uitgekeken naar de Raad van Bestuur die dinsdagavond bij Anderlecht gehouden werd. Dat was een vergadering die al enkele maanden gepland stond en vooral diende om een stand van zaken op te maken na de zomer, maar uiteraard kwam ook de huidige sportieve situatie aan bod.

Volgens Het Nieuwsblad is het bestuur echter tot de conclusie gekomen dat het belangrijkste is om stabiliteit te houden. Daar zou iedereen het over eens zijn, van de aandeelhouders over de bestuurders tot het management. Zelfs als er straks verloren zou worden van Genk, lijkt verandering weinig waarschijnlijk. De job van Riemer lijkt voorlopig dus safe te zitten.

Anderlecht grijpt in januari wellicht in

Eén van de redenen waarom ze bij Anderlecht niet te snel te drastisch willen ingrijpen, is omdat ze beseffen dat het zwaartepunt van de competitie pas in de lente ligt wanneer de play-offs van start gaan. Tegen dan zullen ze met Thorgan Hazard een belangrijke pion gerecupereerd hebben én nog een wintermercato achter de kiezen hebben.

De verwachting is immers dat Anderlecht in januari nog de transfermarkt op zal trekken. Het clubbestuur zou beseffen dat de kern momenteel niet helemaal in balans is en dus zal er getracht worden om dat in januari nog recht te trekken. 

Goed dat ze bij Anderlecht voor stabiliteit kiezen?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

26
26
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

187
187
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

112
112
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

93
93
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

310
310
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

171
171
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

181
181
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

360
360
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

634
634
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3475
3475
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

65
65
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

80
80
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

209
209
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

229
229
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

131
131

Meer sportnieuws