Club doet 'beste transfer van JPL': "30 miljoen waard"

1338 stemmen
Club doet 'beste transfer van JPL':

Traditiegetrouw zag de Jupiler Pro League tijdens de voorbije zomermercato weer verschillende uitblinkers vertrekken. Maar daar tegenover maakten ook enkele nieuwe smaakmakers hun opwachting. Bij Club Brugge bijvoorbeeld, loopt een volgend goudhaantje rond.

De regerende landskampioen heeft een behoorlijk kalme transferperiode achter de rug aan uitgaande zijde. Igor Thiago en Antonio Nusa werden weliswaar voor de nodige miljoenen verkocht, voorts bleven alle sterkhouders op post. Ook het verwachte vertrek van Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika bleef uiteindelijk uit.

Aan inkomende zijde wist Club zich dan weer al vroegtijdig van versterking te voorzien. Al zijn niet al die nieuwkomers voorlopig een succes. Ardon Jashari haalt nog niet het gewenste niveau, Hugo Siquet moet zich aanpassen aan een nieuw systeem. Zaid Romero moet dan weer zijn meerdere erkennen in Joel Ordoñez.

LEES OOK: Tzolis-debat breekt los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Twee titularissen

Twee aanwinsten zijn dan weer wel uitgegroeid tot sterkhouder. Gustaf Nilsson kende een ietwat moeizame inloopperiode, maar heeft inmiddels zijn draai gevonden. Met 2 goals en 3 assist in 8 matchen mogen zijn cijfers gezien worden. En ook in het veldspel vertolkt de Zweedse spits een belangrijke rol.

Maar vooral de komst van Gustaf Tzolis is voorlopig een voltreffer. Club volgde de Griek al jarenlang van dichtbij. Na zijn superseizoen bij Fortuna Düsseldorf besloot de Belgische kampioen uiteindelijk om zo'n 6 miljoen euro neer te leggen voor zijn komst. Voorlopig is de aanvaller die investering meer dan waard.

Veelvoud op termijn

Met 'slechts' 3 doelpunten moet zijn productiviteit nog beter worden, maar zijn impact op het Brugse spel mag niet onderschat worden. Als Tzolis aan de bal komt, gebeurt er nagenoeg altijd iets. Ook analist Hein Vanhaezebrouck is gecharmeerd. Volgens hem kan de Griek op termijn weer een pak centen opleveren. "Als Tzolis op zijn elan kan doorgaan in de Champions League, dan kan hij de beste transfer van de competitie worden en straks weer verkocht worden voor minstens 30 miljoen euro", stelt Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Wie is voorlopig de beste zomeraanwinst voor Club?

Meest recent

El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

31
31
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

41
41
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

134
134
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

196
196
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

152
152
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

125
125
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

222
222
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

251
251
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

928
928
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

255
255
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

502
502
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

401
401
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

88
88
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

49
49
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

57
57
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

257
257
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

73
73
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

344
344
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

114
114
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

118
118
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

779
779
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

35
35
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

81
81
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

93
93

Meer sportnieuws