Club doet 'beste transfer van JPL': "30 miljoen waard"

1338 stemmen
Club doet 'beste transfer van JPL':

Traditiegetrouw zag de Jupiler Pro League tijdens de voorbije zomermercato weer verschillende uitblinkers vertrekken. Maar daar tegenover maakten ook enkele nieuwe smaakmakers hun opwachting. Bij Club Brugge bijvoorbeeld, loopt een volgend goudhaantje rond.

De regerende landskampioen heeft een behoorlijk kalme transferperiode achter de rug aan uitgaande zijde. Igor Thiago en Antonio Nusa werden weliswaar voor de nodige miljoenen verkocht, voorts bleven alle sterkhouders op post. Ook het verwachte vertrek van Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika bleef uiteindelijk uit.

Aan inkomende zijde wist Club zich dan weer al vroegtijdig van versterking te voorzien. Al zijn niet al die nieuwkomers voorlopig een succes. Ardon Jashari haalt nog niet het gewenste niveau, Hugo Siquet moet zich aanpassen aan een nieuw systeem. Zaid Romero moet dan weer zijn meerdere erkennen in Joel Ordoñez.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Twee titularissen

Twee aanwinsten zijn dan weer wel uitgegroeid tot sterkhouder. Gustaf Nilsson kende een ietwat moeizame inloopperiode, maar heeft inmiddels zijn draai gevonden. Met 2 goals en 3 assist in 8 matchen mogen zijn cijfers gezien worden. En ook in het veldspel vertolkt de Zweedse spits een belangrijke rol.

Maar vooral de komst van Gustaf Tzolis is voorlopig een voltreffer. Club volgde de Griek al jarenlang van dichtbij. Na zijn superseizoen bij Fortuna Düsseldorf besloot de Belgische kampioen uiteindelijk om zo'n 6 miljoen euro neer te leggen voor zijn komst. Voorlopig is de aanvaller die investering meer dan waard.

Veelvoud op termijn

Met 'slechts' 3 doelpunten moet zijn productiviteit nog beter worden, maar zijn impact op het Brugse spel mag niet onderschat worden. Als Tzolis aan de bal komt, gebeurt er nagenoeg altijd iets. Ook analist Hein Vanhaezebrouck is gecharmeerd. Volgens hem kan de Griek op termijn weer een pak centen opleveren. "Als Tzolis op zijn elan kan doorgaan in de Champions League, dan kan hij de beste transfer van de competitie worden en straks weer verkocht worden voor minstens 30 miljoen euro", stelt Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Wie is voorlopig de beste zomeraanwinst voor Club?

Meest recent

Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

1
1
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

83
83
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

19
19
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

169
169
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

28
28
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

24
24
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

59
59
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

104
104
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

177
177
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

762
762
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

146
146
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

220
220
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

186
186
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

171
171
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

281
281
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

45
45
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

50
50
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

186
186
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

529
529
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

264
264
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

245
245
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

144
144
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

93
93
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

479
479
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

353
353

Meer sportnieuws