Club doet 'beste transfer van JPL': "30 miljoen waard"

1338 stemmen
Club doet 'beste transfer van JPL':

Traditiegetrouw zag de Jupiler Pro League tijdens de voorbije zomermercato weer verschillende uitblinkers vertrekken. Maar daar tegenover maakten ook enkele nieuwe smaakmakers hun opwachting. Bij Club Brugge bijvoorbeeld, loopt een volgend goudhaantje rond.

De regerende landskampioen heeft een behoorlijk kalme transferperiode achter de rug aan uitgaande zijde. Igor Thiago en Antonio Nusa werden weliswaar voor de nodige miljoenen verkocht, voorts bleven alle sterkhouders op post. Ook het verwachte vertrek van Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika bleef uiteindelijk uit.

Aan inkomende zijde wist Club zich dan weer al vroegtijdig van versterking te voorzien. Al zijn niet al die nieuwkomers voorlopig een succes. Ardon Jashari haalt nog niet het gewenste niveau, Hugo Siquet moet zich aanpassen aan een nieuw systeem. Zaid Romero moet dan weer zijn meerdere erkennen in Joel Ordoñez.

LEES OOK: 'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Twee titularissen

Twee aanwinsten zijn dan weer wel uitgegroeid tot sterkhouder. Gustaf Nilsson kende een ietwat moeizame inloopperiode, maar heeft inmiddels zijn draai gevonden. Met 2 goals en 3 assist in 8 matchen mogen zijn cijfers gezien worden. En ook in het veldspel vertolkt de Zweedse spits een belangrijke rol.

Maar vooral de komst van Gustaf Tzolis is voorlopig een voltreffer. Club volgde de Griek al jarenlang van dichtbij. Na zijn superseizoen bij Fortuna Düsseldorf besloot de Belgische kampioen uiteindelijk om zo'n 6 miljoen euro neer te leggen voor zijn komst. Voorlopig is de aanvaller die investering meer dan waard.

Veelvoud op termijn

Met 'slechts' 3 doelpunten moet zijn productiviteit nog beter worden, maar zijn impact op het Brugse spel mag niet onderschat worden. Als Tzolis aan de bal komt, gebeurt er nagenoeg altijd iets. Ook analist Hein Vanhaezebrouck is gecharmeerd. Volgens hem kan de Griek op termijn weer een pak centen opleveren. "Als Tzolis op zijn elan kan doorgaan in de Champions League, dan kan hij de beste transfer van de competitie worden en straks weer verkocht worden voor minstens 30 miljoen euro", stelt Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Wie is voorlopig de beste zomeraanwinst voor Club?

Meest recent

Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

13
13
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

99
99
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

62
62
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

61
61
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

64
64
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

148
148
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

125
125
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

74
74
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

42
42
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

160
160
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

192
192
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

79
79
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

49
49
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

71
71
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

396
396
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

423
423
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

243
243
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

229
229
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

283
283
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

531
531
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

142
142
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

130
130
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

600
600
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

111
111

Meer sportnieuws