Machtsspel bij KRC Genk: Van Crombrugge in groot gevaar

1199
Machtsspel bij KRC Genk: Van Crombrugge in groot gevaar

Toen Maarten Vandevoordt naar RB Leipzig vertrok, leek Hendrik Van Crombrugge de onbetwiste nummer één bij KRC Genk. Toch is de concurrentiestrijd met Mike Penders verre van over. Sinds de derde competitiewedstrijd heeft Van Crombrugge zijn plek hernomen, deels omdat Penders medisch getest werd door Chelsea en Van Crombrugge meer ervaring bracht tegen Club Brugge.

Ondanks enkele sterke prestaties, zoals twee wereldsaves tegen Beerschot, maakte Van Crombrugge ook kostbare fouten, waaronder een blunder tegen Cercle Brugge bij een vrije trap Coach Thorsten Fink staat voor de uitdaging om de juiste balans te vinden tussen ervaring en jong talent.

LEES OOK: "Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Van Crombrugge baalt: weeral nummer twee

Wanneer Maarten Vandevoordt naar RB Leipzig vertrok, zou Hendrik Van Crombrugge op papier de nummer één positie onder de lat innemen bij KRC Genk.

Aan de andere kant zou Van Crombrugge ook geen vrijgeleide krijgen op deze positie, aangezien er nog andere talentvolle doelmannen uit de Genkse keepersacademie waren die strijden om de nummer één-plaats.

Genk had vorige zomer het contract van de veelbelovende doelman Mike Penders verlengd tot en met 2028. Vorig seizoen fungeerde Penders als de derde doelman bij de club, en het is duidelijk dat de club heel veel vertrouwen heeft in het jonge toptalent.

Dit blijkt uit het feit dat dit al de derde keer was in slechts twee jaar tijd dat zijn contract werd verlengd. De bedoeling is zelfs dat hij dit seizoen al moest concurreren voor de positie van eerste doelman, samen met Van Crombrugge.

Van Crombrugge kende echter een valse start in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Hij liep een spierblessure op tijdens de wedstrijd tegen Charleroi en bleef tegen PAOK Saloniki aan de kant. Hierdoor kreeg de jonge Penders de kans om zich te bewijzen in de oefencampagne, en die greep hij.

Penders out, Van Crombrugge in

Door de blessure van Hendrik Van Crombrugge kreeg Mike Penders de kans om zijn debuut te maken in de openingswedstrijd van de nieuwe competitie tegen Standard, waar hij meteen indruk maakte.

Zijn sterke optreden bracht hem direct in de schijnwerpers, en de dag na de wedstrijd werd het talent al gelinkt aan een mogelijke transfer naar Chelsea, dat hem al langer volgde.

De week erop verdedigde hij opnieuw het doel, dit keer tegen Oud-Heverlee Leuven Sinds de derde competitiewedstrijd tegen Club Brugge heeft Van Crombrugge echter zijn plaats weer ingenomen.

Deze beslissing was tweeledig: Penders onderging namelijk medische testen bij Chelsea in aanloop naar de topper tegen de regerende landskampioen, en coach Thorsten Fink koos voor meer ervaring op het veld. De drukke week en de mentale vermoeidheid die dit voor de 19-jarige Penders met zich meebracht, speelden ook mee.

In de daaropvolgende wedstrijden tegen Beerschot, Westerlo en Cercle Brugge bleef Van Crombrugge eerste keuze, terwijl Penders zijn speelminuten maakte bij Jong Genk.

Van Crombrugge niet zonder zonden bij Genk

Hendrik Van Crombrugge lijkt de concurrentiestrijd met Mike Penders voorlopig gewonnen te hebben. De ervaren doelman is echter niet nieuw in het vechten voor een plek onder de lat.

Bij Anderlecht moest hij het opnemen tegen Bart Verbruggen, en bij Genk stond hij eerder al tegenover Maarten Vandevoordt en nu de jonge Penders. Wat er ook gebeurt, Van Crombrugge blijft streven naar de beste versie van zichzelf. Hij is een natuurlijke leider in de kleedkamer en biedt ondersteuning aan zowel de jonge spelers als zijn concurrenten.

Van Crombrugge bevestigde zijn basisplaats met enkele indrukwekkende prestaties, zoals tegen Beerschot, waar hij uitblonk met twee wereldsaves. Toch ging het niet altijd vlekkeloos: bij de 1-0 van Ewan Henderson zag hij er minder goed uit.

Vorig weekend tegen Cercle Brugge maakte hij opnieuw een kostbare fout. Hij kwam onnodig ver uit zijn doel bij een vrije trap van Nazinho, wat resulteerde in de gelijkmaker van Christiaan Ravych voor 2-2.

Stef Wijnants merkte in Het Belang van Limburg op dat Van Crombrugge niets te zoeken had op die positie. “Dat zijn fouten die afgestraft worden op dit niveau.” Toch toonde Van Crombrugge veerkracht door zijn ploeg later in de wedstrijd alsnog overeind te houden.

Wat nu? Penders of Van Crombrugge?

Hendrik Van Crombrugge wisselt dit seizoen sterke reddingen af met dure fouten, wat de concurrentiestrijd met Mike Penders voortdurend levend houdt. Hoewel Penders na twee wedstrijden zonder specifieke uitleg uit de ploeg verdween, ging hij daar professioneel mee om en bleef hij gemotiveerd.

Le Soir wees er echter op dat Penders in zijn laatste wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven niet volledig overtuigde. Al in de eerste minuut nam hij een risicovolle beslissing door uit te voetballen, waarbij hij geluk had dat Konan N’Dri net te laat kwam.

Even later kwam Penders onnodig ver uit zijn doel tot aan de middencirkel, waardoor hij kwetsbaar werd. Kort daarop keerde Van Crombrugge terug onder de lat, en belandde Penders weer op de bank.

Dit is de harde realiteit voor keepers: ook al zijn ze niet altijd direct verantwoordelijk voor tegendoelpunten, ze zijn vaak de eersten die de gevolgen dragen. Zoals Le Soir opmerkte: “Het opvolgen van Maarten Vandevoordt is geen gemakkelijke taak, zeker niet op die jonge leeftijd.”

Hetzelfde geldt voor Van Crombrugge, die onder druk staat om zichzelf te bewijzen. De taak ligt nu bij coach Thorsten Fink om deze delicate situatie te managen en de juiste balans te vinden tussen ervaring en jong talent.

Moet Van Crombrugge uit doel?

Meest recent

'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

0
0
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

18
18
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

21
21
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

8
8
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

106
106
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

139
139
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

74
74
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

103
103
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

99
99
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

105
105
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

151
151
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

377
377
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

137
137
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

233
233
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

427
427
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

1175
1175
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

219
219
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

244
244
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

676
676
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

270
270
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

125
125
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

193
193
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

134
134
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

161
161

Meer sportnieuws