Machtsspel bij KRC Genk: Van Crombrugge in groot gevaar

1199
Machtsspel bij KRC Genk: Van Crombrugge in groot gevaar

Toen Maarten Vandevoordt naar RB Leipzig vertrok, leek Hendrik Van Crombrugge de onbetwiste nummer één bij KRC Genk. Toch is de concurrentiestrijd met Mike Penders verre van over. Sinds de derde competitiewedstrijd heeft Van Crombrugge zijn plek hernomen, deels omdat Penders medisch getest werd door Chelsea en Van Crombrugge meer ervaring bracht tegen Club Brugge.

Ondanks enkele sterke prestaties, zoals twee wereldsaves tegen Beerschot, maakte Van Crombrugge ook kostbare fouten, waaronder een blunder tegen Cercle Brugge bij een vrije trap Coach Thorsten Fink staat voor de uitdaging om de juiste balans te vinden tussen ervaring en jong talent.

LEES OOK: "Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Van Crombrugge baalt: weeral nummer twee

Wanneer Maarten Vandevoordt naar RB Leipzig vertrok, zou Hendrik Van Crombrugge op papier de nummer één positie onder de lat innemen bij KRC Genk.

Aan de andere kant zou Van Crombrugge ook geen vrijgeleide krijgen op deze positie, aangezien er nog andere talentvolle doelmannen uit de Genkse keepersacademie waren die strijden om de nummer één-plaats.

Genk had vorige zomer het contract van de veelbelovende doelman Mike Penders verlengd tot en met 2028. Vorig seizoen fungeerde Penders als de derde doelman bij de club, en het is duidelijk dat de club heel veel vertrouwen heeft in het jonge toptalent.

Dit blijkt uit het feit dat dit al de derde keer was in slechts twee jaar tijd dat zijn contract werd verlengd. De bedoeling is zelfs dat hij dit seizoen al moest concurreren voor de positie van eerste doelman, samen met Van Crombrugge.

Van Crombrugge kende echter een valse start in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Hij liep een spierblessure op tijdens de wedstrijd tegen Charleroi en bleef tegen PAOK Saloniki aan de kant. Hierdoor kreeg de jonge Penders de kans om zich te bewijzen in de oefencampagne, en die greep hij.

Penders out, Van Crombrugge in

Door de blessure van Hendrik Van Crombrugge kreeg Mike Penders de kans om zijn debuut te maken in de openingswedstrijd van de nieuwe competitie tegen Standard, waar hij meteen indruk maakte.

Zijn sterke optreden bracht hem direct in de schijnwerpers, en de dag na de wedstrijd werd het talent al gelinkt aan een mogelijke transfer naar Chelsea, dat hem al langer volgde.

De week erop verdedigde hij opnieuw het doel, dit keer tegen Oud-Heverlee Leuven Sinds de derde competitiewedstrijd tegen Club Brugge heeft Van Crombrugge echter zijn plaats weer ingenomen.

Deze beslissing was tweeledig: Penders onderging namelijk medische testen bij Chelsea in aanloop naar de topper tegen de regerende landskampioen, en coach Thorsten Fink koos voor meer ervaring op het veld. De drukke week en de mentale vermoeidheid die dit voor de 19-jarige Penders met zich meebracht, speelden ook mee.

In de daaropvolgende wedstrijden tegen Beerschot, Westerlo en Cercle Brugge bleef Van Crombrugge eerste keuze, terwijl Penders zijn speelminuten maakte bij Jong Genk.

Van Crombrugge niet zonder zonden bij Genk

Hendrik Van Crombrugge lijkt de concurrentiestrijd met Mike Penders voorlopig gewonnen te hebben. De ervaren doelman is echter niet nieuw in het vechten voor een plek onder de lat.

Bij Anderlecht moest hij het opnemen tegen Bart Verbruggen, en bij Genk stond hij eerder al tegenover Maarten Vandevoordt en nu de jonge Penders. Wat er ook gebeurt, Van Crombrugge blijft streven naar de beste versie van zichzelf. Hij is een natuurlijke leider in de kleedkamer en biedt ondersteuning aan zowel de jonge spelers als zijn concurrenten.

Van Crombrugge bevestigde zijn basisplaats met enkele indrukwekkende prestaties, zoals tegen Beerschot, waar hij uitblonk met twee wereldsaves. Toch ging het niet altijd vlekkeloos: bij de 1-0 van Ewan Henderson zag hij er minder goed uit.

Vorig weekend tegen Cercle Brugge maakte hij opnieuw een kostbare fout. Hij kwam onnodig ver uit zijn doel bij een vrije trap van Nazinho, wat resulteerde in de gelijkmaker van Christiaan Ravych voor 2-2.

Stef Wijnants merkte in Het Belang van Limburg op dat Van Crombrugge niets te zoeken had op die positie. “Dat zijn fouten die afgestraft worden op dit niveau.” Toch toonde Van Crombrugge veerkracht door zijn ploeg later in de wedstrijd alsnog overeind te houden.

Wat nu? Penders of Van Crombrugge?

Hendrik Van Crombrugge wisselt dit seizoen sterke reddingen af met dure fouten, wat de concurrentiestrijd met Mike Penders voortdurend levend houdt. Hoewel Penders na twee wedstrijden zonder specifieke uitleg uit de ploeg verdween, ging hij daar professioneel mee om en bleef hij gemotiveerd.

Le Soir wees er echter op dat Penders in zijn laatste wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven niet volledig overtuigde. Al in de eerste minuut nam hij een risicovolle beslissing door uit te voetballen, waarbij hij geluk had dat Konan N’Dri net te laat kwam.

Even later kwam Penders onnodig ver uit zijn doel tot aan de middencirkel, waardoor hij kwetsbaar werd. Kort daarop keerde Van Crombrugge terug onder de lat, en belandde Penders weer op de bank.

Dit is de harde realiteit voor keepers: ook al zijn ze niet altijd direct verantwoordelijk voor tegendoelpunten, ze zijn vaak de eersten die de gevolgen dragen. Zoals Le Soir opmerkte: “Het opvolgen van Maarten Vandevoordt is geen gemakkelijke taak, zeker niet op die jonge leeftijd.”

Hetzelfde geldt voor Van Crombrugge, die onder druk staat om zichzelf te bewijzen. De taak ligt nu bij coach Thorsten Fink om deze delicate situatie te managen en de juiste balans te vinden tussen ervaring en jong talent.

Moet Van Crombrugge uit doel?

Meest recent

Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

0
0
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

40
40
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

111
111
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

333
333
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

250
250
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

150
150
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

43
43
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

233
233
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

100
100
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

251
251
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

371
371
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

397
397
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

184
184
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

36
36
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

286
286
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

76
76
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

81
81
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

35
35
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

242
242
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

135
135
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

253
253
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

134
134
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

389
389
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

221
221

Meer sportnieuws