'Anderlecht krijgt dubbele opsteker voor clash met Genk'

door
'Anderlecht krijgt dubbele opsteker voor clash met Genk'

De Europa League wordt pas volgende week afgetrapt en dat geeft Anderlecht de gelegenheid om deze week nog een inhaalwedstrijd af te werken. Dinsdag om 20u spelen ze hun wedstrijd van de vijfde speeldag tegen KRC Genk. Er staat heel wat druk op die partij.

LEES OOK: Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Anderlecht kan toch rekenen op Dendoncker en Edozie

Na het 2-2-gelijkspel van zaterdag tegen Westerlo kregen Anderlecht en vooral trainer Brian Riemer immers weer striemende kritiek van pers en publiek. Tegen Genk zal er dan ook een prestatie neergezet moeten worden, anders dreigt de druk stilaan onhoudbaar te worden.

En Riemer krijgt ook goed nieuws voor die partij. La Dernière Heure weet immers dat hij gewoon zal kunnen rekenen op Leander Dendoncker en Samuel Edozie. In principe hadden zij niet mogen spelen, want de match tegen Genk stond oorspronkelijk geprogrammeerd voor het weekend van 24 en 25 augustus, voor zij hun handtekening gezet hadden.

Dankzij uitzondering in reglement

In regel mogen spelers niet meedoen in een inhaalwedstrijd die gepland stond voor hun komst, maar het reglement maakt een uitzondering voor matchen die uitgesteld werden voor Europees voetbal. Daardoor mogen Dendoncker en Edozie dus toch gewoon spelen.

Dat is een flinke opsteker voor Paars-Wit, zeker gezien de twijfels over de beschikbaarheid van Dolberg en Vazquez. Bovendien waren Dendoncker en Edozie ook zeldzame lichtpuntjes tegen Westerlo. Het wordt voor Anderlecht dus hopen dat zij die lijn kunnen doortrekken.

Moet Edozie tegen Genk starten?

Meest recent

Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

13
13
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

46
46
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

55
55
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

195
195
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

137
137
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

84
84
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

245
245
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

115
115
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

805
805
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

151
151
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

110
110
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

23
23
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

502
502
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

589
589
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

386
386
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

419
419
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

137
137
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

232
232
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

351
351
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

328
328
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

268
268
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

150
150
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

512
512
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

389
389

Meer sportnieuws