'Anderlecht krijgt dubbele opsteker voor clash met Genk'

door
'Anderlecht krijgt dubbele opsteker voor clash met Genk'

De Europa League wordt pas volgende week afgetrapt en dat geeft Anderlecht de gelegenheid om deze week nog een inhaalwedstrijd af te werken. Dinsdag om 20u spelen ze hun wedstrijd van de vijfde speeldag tegen KRC Genk. Er staat heel wat druk op die partij.

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Anderlecht kan toch rekenen op Dendoncker en Edozie

Na het 2-2-gelijkspel van zaterdag tegen Westerlo kregen Anderlecht en vooral trainer Brian Riemer immers weer striemende kritiek van pers en publiek. Tegen Genk zal er dan ook een prestatie neergezet moeten worden, anders dreigt de druk stilaan onhoudbaar te worden.

En Riemer krijgt ook goed nieuws voor die partij. La Dernière Heure weet immers dat hij gewoon zal kunnen rekenen op Leander Dendoncker en Samuel Edozie. In principe hadden zij niet mogen spelen, want de match tegen Genk stond oorspronkelijk geprogrammeerd voor het weekend van 24 en 25 augustus, voor zij hun handtekening gezet hadden.

Dankzij uitzondering in reglement

In regel mogen spelers niet meedoen in een inhaalwedstrijd die gepland stond voor hun komst, maar het reglement maakt een uitzondering voor matchen die uitgesteld werden voor Europees voetbal. Daardoor mogen Dendoncker en Edozie dus toch gewoon spelen.

Dat is een flinke opsteker voor Paars-Wit, zeker gezien de twijfels over de beschikbaarheid van Dolberg en Vazquez. Bovendien waren Dendoncker en Edozie ook zeldzame lichtpuntjes tegen Westerlo. Het wordt voor Anderlecht dus hopen dat zij die lijn kunnen doortrekken.

Moet Edozie tegen Genk starten?

Meest recent

'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

5
5
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

67
67
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

21
21
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

207
207
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

569
569
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

423
423
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

376
376
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

794
794
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

89
89
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

192
192
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

122
122
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

217
217
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

558
558
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

400
400
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

786
786
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1203
1203
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

68
68
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

199
199
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

294
294
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

503
503
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

254
254
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

269
269
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67

Meer sportnieuws