'Anderlecht krijgt dubbele opsteker voor clash met Genk'

door
'Anderlecht krijgt dubbele opsteker voor clash met Genk'

De Europa League wordt pas volgende week afgetrapt en dat geeft Anderlecht de gelegenheid om deze week nog een inhaalwedstrijd af te werken. Dinsdag om 20u spelen ze hun wedstrijd van de vijfde speeldag tegen KRC Genk. Er staat heel wat druk op die partij.

LEES OOK: Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Anderlecht kan toch rekenen op Dendoncker en Edozie

Na het 2-2-gelijkspel van zaterdag tegen Westerlo kregen Anderlecht en vooral trainer Brian Riemer immers weer striemende kritiek van pers en publiek. Tegen Genk zal er dan ook een prestatie neergezet moeten worden, anders dreigt de druk stilaan onhoudbaar te worden.

En Riemer krijgt ook goed nieuws voor die partij. La Dernière Heure weet immers dat hij gewoon zal kunnen rekenen op Leander Dendoncker en Samuel Edozie. In principe hadden zij niet mogen spelen, want de match tegen Genk stond oorspronkelijk geprogrammeerd voor het weekend van 24 en 25 augustus, voor zij hun handtekening gezet hadden.

Dankzij uitzondering in reglement

In regel mogen spelers niet meedoen in een inhaalwedstrijd die gepland stond voor hun komst, maar het reglement maakt een uitzondering voor matchen die uitgesteld werden voor Europees voetbal. Daardoor mogen Dendoncker en Edozie dus toch gewoon spelen.

Dat is een flinke opsteker voor Paars-Wit, zeker gezien de twijfels over de beschikbaarheid van Dolberg en Vazquez. Bovendien waren Dendoncker en Edozie ook zeldzame lichtpuntjes tegen Westerlo. Het wordt voor Anderlecht dus hopen dat zij die lijn kunnen doortrekken.

Moet Edozie tegen Genk starten?

Meest recent

De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

61
61
Lammens is 'hot' in Engeland: paparazzi en doelen

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

43
43
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

32
32
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

42
42
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

64
64
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

38
38
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

26
26
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

155
155
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

220
220
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

69
69
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

260
260
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

227
227
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

145
145
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

70
70
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

44
44
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

169
169
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

80
80
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

244
244
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

205
205
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

325
325
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

161
161
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

274
274
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

190
190

Meer sportnieuws