'Anderlecht krijgt dubbele opsteker voor clash met Genk'

460 stemmen
'Anderlecht krijgt dubbele opsteker voor clash met Genk'

De Europa League wordt pas volgende week afgetrapt en dat geeft Anderlecht de gelegenheid om deze week nog een inhaalwedstrijd af te werken. Dinsdag om 20u spelen ze hun wedstrijd van de vijfde speeldag tegen KRC Genk. Er staat heel wat druk op die partij.

LEES OOK: Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Anderlecht kan toch rekenen op Dendoncker en Edozie

Na het 2-2-gelijkspel van zaterdag tegen Westerlo kregen Anderlecht en vooral trainer Brian Riemer immers weer striemende kritiek van pers en publiek. Tegen Genk zal er dan ook een prestatie neergezet moeten worden, anders dreigt de druk stilaan onhoudbaar te worden.

En Riemer krijgt ook goed nieuws voor die partij. La Dernière Heure weet immers dat hij gewoon zal kunnen rekenen op Leander Dendoncker en Samuel Edozie. In principe hadden zij niet mogen spelen, want de match tegen Genk stond oorspronkelijk geprogrammeerd voor het weekend van 24 en 25 augustus, voor zij hun handtekening gezet hadden.

Dankzij uitzondering in reglement

In regel mogen spelers niet meedoen in een inhaalwedstrijd die gepland stond voor hun komst, maar het reglement maakt een uitzondering voor matchen die uitgesteld werden voor Europees voetbal. Daardoor mogen Dendoncker en Edozie dus toch gewoon spelen.

Dat is een flinke opsteker voor Paars-Wit, zeker gezien de twijfels over de beschikbaarheid van Dolberg en Vazquez. Bovendien waren Dendoncker en Edozie ook zeldzame lichtpuntjes tegen Westerlo. Het wordt voor Anderlecht dus hopen dat zij die lijn kunnen doortrekken.

Moet Edozie tegen Genk starten?

Meest recent

Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

17
17
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

69
69
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

299
299
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

304
304
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

295
295
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

218
218
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

69
69
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

186
186
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

71
71
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

72
72
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

120
120
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

76
76
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

123
123
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

92
92
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

299
299
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

86
86
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

51
51
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

123
123
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

835
835
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

77
77
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

493
493
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

48
48
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

447
447

Meer sportnieuws