Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

843
Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

Mike Penders (19) kreeg in de voorbereiding zijn kans als eerste doelman nadat Hendrik Van Crombrugge geblesseerd raakte. Penders liet zien dat hij de rol aankon en debuteerde sterk tegen Standard. Zijn prestaties wekten de interesse van Chelsea, wat resulteerde in een spectaculaire transfer voor 20 miljoen euro. Toch keerde Van Crombrugge snel terug naar de basisplek na een minder overtuigende wedstrijd van Penders tegen Oud-Heverlee Leuven. 

Ondanks Penders’ indrukwekkende transfer naar Chelsea en zijn rol als de duurste Belgische doelman ooit, speelt hij momenteel minder door de terugkeer van Van Crombrugge. Fink staat nu voor de uitdaging of hij zijn miljoenenkeeper meer speeltijd moet geven, terwijl Dimitri de Condé gemengde gevoelens heeft over de situatie. Hij waardeert het dat Penders nog een seizoen bij Genk kan blijven, maar betreurt dat de jonge keeper nog niet volledig heeft kunnen schitteren in het eerste elftal.

LEES OOK: 'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Penders nummer één van Genk: zoals Vandevoordt en Courtois

Tijdens de voorbereiding kreeg Mike Penders onverwacht zijn kans als eerste doelman, nadat Hendrik Van Crombrugge een spierblessure opliep. De jonge keeper greep deze kans met beide handen en bewees klaar te zijn om zijn stempel te drukken op deze rol.

Thorsten Fink, de nieuwe coach van Genk, noemde Penders een absoluut toptalent en bevestigde dat hij er niet voor terugschrikte om met de tiener als eerste doelman aan de competitie te starten.

“De vorige doelman (Maarten Vandevoordt, red.) was ook 18. Thibaut Courtois is hier eveneens jong begonnen. Dat zijn positieve voortekenen, toch?” zei Fink. Penders maakte zijn debuut tegen Standard in de openingswedstrijd van de nieuwe competitie en hij stond al snel in de schijnwerpers.

De dag na zijn sterke prestatie werd het jonge talent al in verband gebracht met een mogelijke transfer naar Chelsea, dat hem al veel langer volgde. Ook de week erna verdedigde hij nog het doel tegen Oud-Heverlee Leuven.

Sindsdien heeft Van Crombrugge echter zijn plek weer ingenomen, in de wedstrijden tegen Club Brugge, Beerschot, Westerlo en Cercle Brugge.

Penders naar de bank met Chelsea-knaltransfer op zak

Tegen Oud-Heverlee Leuven, de laatste wedstrijd waarin hij startte, kende Mike Penders een minder overtuigende wedstrijd in een defensie van Genk die ook niet haar beste dag had. Al in de eerste minuut ging hij een risicovolle actie aan door uit te voetballen, waarbij hij geluk had dat Konan N’Dri net te laat kwam.

Even later kwam Penders onnodig ver uit zijn doel tot aan de middencirkel, wat hem kwetsbaar maakte. Niet veel later nam Hendrik Van Crombrugge zijn plaats weer in, en verdween Penders naar de bank.

Dit is de harde realiteit voor keepers: ook al zijn ze niet altijd direct verantwoordelijk voor tegendoelpunten, ze zijn vaak de eersten die de gevolgen dragen. “Het opvolgen van Maarten Vandevoordt is geen gemakkelijke taak, zeker niet op die jonge leeftijd,” stelde Le Soir.

Thorsten Fink besloot daarom om de ervaren Van Crombrugge weer als eerste doelman in te zetten.

Toch had deze tegenslag geen invloed op Penders’ marktwaarde. Kort na zijn wissel maakte hij een spectaculaire transfer naar Chelsea voor maar liefst 20 miljoen euro, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen. Hiermee werd hij de duurste doelman ooit in België.

Hoewel Chelsea hem dit seizoen nog één seizoen bij Genk stalt, zijn er geen garanties voor speelminuten.

Chelsea en De Condé willen Penders zien spelen

Mike Penders stond dit seizoen voor een uitdaging: hij moest het uitvechten met Hendrik Van Crombrugge om de plek van eerste doelman bij Genk. Na twee wedstrijden waarin Penders de kans kreeg, koos coach Thorsten Fink uiteindelijk voor de herstelde Van Crombrugge.

Hoewel Penders geen specifieke uitleg kreeg over deze beslissing, accepteerde hij het professioneel en bleef hij gemotiveerd. De jonge keeper speelde zelfs zonder aarzeling wedstrijden voor Jong Genk, ondanks zijn prestigieuze transfer naar Chelsea. 

Fink zit nu echter met een luxeprobleem: moet hij zijn miljoenenkeeper niet meer speeltijd geven?

Dimitri de Condé, Head of Sports bij Genk, ervaart gemengde gevoelens over de transfer. Enerzijds was het een succes om zo’n toptalent naar Chelsea te zien vertrekken, maar anderzijds voelt het wrang dat Penders de club al verliet voordat de supporters hem écht hebben zien schitteren in het eerste elftal.

De Condé is dan ook tevreden dat Penders nog een jaar bij Genk kan blijven, maar het gebrek aan speelminuten staat de échte ontdekking van Penders in de weg. Chelsea, dat de jonge keeper als een elite-potentieel beschouwt, zal zonder twijfel ook willen dat hij snel meer ervaring opdoet op het hoogste niveau.

Penders heeft alles om de nieuwe Courtois te worden

Mike Penders wordt door zijn recente transfer naar Chelsea vaak vergeleken met een jonge Thibaut Courtois, en die vergelijking is op meerdere vlakken terecht.

Net als Courtois is Penders met zijn indrukwekkende lengte van 2 meter een enorme aanwezigheid onder de lat, met een uitzonderlijke reikwijdte en een precieze linkervoet. Daarnaast beschikt hij over een sterke persoonlijkheid, wat hem op zijn jonge leeftijd al tot een stabiele keeper maakt.

De 19-jarige begrijpt de vergelijking dan ook volledig, vooral nu hij dezelfde keuze heeft gemaakt om naar Chelsea te gaan.

“Ik kan het toch alleen maar een compliment vinden dat ze me vergelijken met de beste keeper van de wereld? (Lacht) Het had veel slechter gekund”, zei Penders aan Het Nieuwsblad.

Penders moet in het doel staan van KRC Genk

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

76
76
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

253
253
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

166
166
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

160
160
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

228
228
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

511
511
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

75
75
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

265
265
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

551
551
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

182
182
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

454
454
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

121
121
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

419
419
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

351
351
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

91
91
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

421
421
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

389
389
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

528
528
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

99
99
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

289
289
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

357
357
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

248
248
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

172
172
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

229
229
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

216
216

Meer sportnieuws