Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

843
Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

Mike Penders (19) kreeg in de voorbereiding zijn kans als eerste doelman nadat Hendrik Van Crombrugge geblesseerd raakte. Penders liet zien dat hij de rol aankon en debuteerde sterk tegen Standard. Zijn prestaties wekten de interesse van Chelsea, wat resulteerde in een spectaculaire transfer voor 20 miljoen euro. Toch keerde Van Crombrugge snel terug naar de basisplek na een minder overtuigende wedstrijd van Penders tegen Oud-Heverlee Leuven. 

Ondanks Penders’ indrukwekkende transfer naar Chelsea en zijn rol als de duurste Belgische doelman ooit, speelt hij momenteel minder door de terugkeer van Van Crombrugge. Fink staat nu voor de uitdaging of hij zijn miljoenenkeeper meer speeltijd moet geven, terwijl Dimitri de Condé gemengde gevoelens heeft over de situatie. Hij waardeert het dat Penders nog een seizoen bij Genk kan blijven, maar betreurt dat de jonge keeper nog niet volledig heeft kunnen schitteren in het eerste elftal.

LEES OOK: Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Penders nummer één van Genk: zoals Vandevoordt en Courtois

Tijdens de voorbereiding kreeg Mike Penders onverwacht zijn kans als eerste doelman, nadat Hendrik Van Crombrugge een spierblessure opliep. De jonge keeper greep deze kans met beide handen en bewees klaar te zijn om zijn stempel te drukken op deze rol.

Thorsten Fink, de nieuwe coach van Genk, noemde Penders een absoluut toptalent en bevestigde dat hij er niet voor terugschrikte om met de tiener als eerste doelman aan de competitie te starten.

“De vorige doelman (Maarten Vandevoordt, red.) was ook 18. Thibaut Courtois is hier eveneens jong begonnen. Dat zijn positieve voortekenen, toch?” zei Fink. Penders maakte zijn debuut tegen Standard in de openingswedstrijd van de nieuwe competitie en hij stond al snel in de schijnwerpers.

De dag na zijn sterke prestatie werd het jonge talent al in verband gebracht met een mogelijke transfer naar Chelsea, dat hem al veel langer volgde. Ook de week erna verdedigde hij nog het doel tegen Oud-Heverlee Leuven.

Sindsdien heeft Van Crombrugge echter zijn plek weer ingenomen, in de wedstrijden tegen Club Brugge, Beerschot, Westerlo en Cercle Brugge.

Penders naar de bank met Chelsea-knaltransfer op zak

Tegen Oud-Heverlee Leuven, de laatste wedstrijd waarin hij startte, kende Mike Penders een minder overtuigende wedstrijd in een defensie van Genk die ook niet haar beste dag had. Al in de eerste minuut ging hij een risicovolle actie aan door uit te voetballen, waarbij hij geluk had dat Konan N’Dri net te laat kwam.

Even later kwam Penders onnodig ver uit zijn doel tot aan de middencirkel, wat hem kwetsbaar maakte. Niet veel later nam Hendrik Van Crombrugge zijn plaats weer in, en verdween Penders naar de bank.

Dit is de harde realiteit voor keepers: ook al zijn ze niet altijd direct verantwoordelijk voor tegendoelpunten, ze zijn vaak de eersten die de gevolgen dragen. “Het opvolgen van Maarten Vandevoordt is geen gemakkelijke taak, zeker niet op die jonge leeftijd,” stelde Le Soir.

Thorsten Fink besloot daarom om de ervaren Van Crombrugge weer als eerste doelman in te zetten.

Toch had deze tegenslag geen invloed op Penders’ marktwaarde. Kort na zijn wissel maakte hij een spectaculaire transfer naar Chelsea voor maar liefst 20 miljoen euro, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen. Hiermee werd hij de duurste doelman ooit in België.

Hoewel Chelsea hem dit seizoen nog één seizoen bij Genk stalt, zijn er geen garanties voor speelminuten.

Chelsea en De Condé willen Penders zien spelen

Mike Penders stond dit seizoen voor een uitdaging: hij moest het uitvechten met Hendrik Van Crombrugge om de plek van eerste doelman bij Genk. Na twee wedstrijden waarin Penders de kans kreeg, koos coach Thorsten Fink uiteindelijk voor de herstelde Van Crombrugge.

Hoewel Penders geen specifieke uitleg kreeg over deze beslissing, accepteerde hij het professioneel en bleef hij gemotiveerd. De jonge keeper speelde zelfs zonder aarzeling wedstrijden voor Jong Genk, ondanks zijn prestigieuze transfer naar Chelsea. 

Fink zit nu echter met een luxeprobleem: moet hij zijn miljoenenkeeper niet meer speeltijd geven?

Dimitri de Condé, Head of Sports bij Genk, ervaart gemengde gevoelens over de transfer. Enerzijds was het een succes om zo’n toptalent naar Chelsea te zien vertrekken, maar anderzijds voelt het wrang dat Penders de club al verliet voordat de supporters hem écht hebben zien schitteren in het eerste elftal.

De Condé is dan ook tevreden dat Penders nog een jaar bij Genk kan blijven, maar het gebrek aan speelminuten staat de échte ontdekking van Penders in de weg. Chelsea, dat de jonge keeper als een elite-potentieel beschouwt, zal zonder twijfel ook willen dat hij snel meer ervaring opdoet op het hoogste niveau.

Penders heeft alles om de nieuwe Courtois te worden

Mike Penders wordt door zijn recente transfer naar Chelsea vaak vergeleken met een jonge Thibaut Courtois, en die vergelijking is op meerdere vlakken terecht.

Net als Courtois is Penders met zijn indrukwekkende lengte van 2 meter een enorme aanwezigheid onder de lat, met een uitzonderlijke reikwijdte en een precieze linkervoet. Daarnaast beschikt hij over een sterke persoonlijkheid, wat hem op zijn jonge leeftijd al tot een stabiele keeper maakt.

De 19-jarige begrijpt de vergelijking dan ook volledig, vooral nu hij dezelfde keuze heeft gemaakt om naar Chelsea te gaan.

“Ik kan het toch alleen maar een compliment vinden dat ze me vergelijken met de beste keeper van de wereld? (Lacht) Het had veel slechter gekund”, zei Penders aan Het Nieuwsblad.

Penders moet in het doel staan van KRC Genk

Meest recent

"Ik ga u een lap geven"-Van Gucht brengt BV tot kookpunt

Het avontuur van Ruben Van Gucht in De Verraders blijft nazinderen. De getalenteerde presentator ...

0
0
‘Anderlecht ving bot: toptarget ontploft compleet'

RSC Anderlecht werd afgelopen zomer met verschillende targets in verband gebracht. Antoine Sibierski ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

134
134
Schok in Nederland: assistent slaat tanden uit speler

Er heerst een schokgolf in Nederland na een gigantische vechtpartij. In de derby tussen ...

43
43
Goots merkt Antwerp-evolutie op: “Dat moet ambitie zijn”

Royal Antwerp FC is onder Marvin Compper weer aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Ook het vertrek van ...

72
72
'Lammens uit de ploeg? Plots zware twijfel bij Man Utd'

De opmars van Senne Lammens is indrukwekkend. Na zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

143
143
Defour vreest JPL-ontslag: “Weinig krediet bij de fans”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver, maar er zijn al clubs waar het heet begint te worden. ...

132
132
Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Het leven naast een absolute publiekslieveling heeft zo zijn voordelen, maar ook een keerzijde. Kat ...

64
64
Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

178
178
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

353
353
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

166
166
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

56
56
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

88
88
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

417
417
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

913
913
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

328
328
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

321
321
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

385
385
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

581
581
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

156
156
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

95
95
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

617
617
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

1240
1240
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

249
249
Blessuregolf bij Club Brugge: ook Tresoldi twijfelachtig

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

264
264

Meer sportnieuws