Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

843
Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

Mike Penders (19) kreeg in de voorbereiding zijn kans als eerste doelman nadat Hendrik Van Crombrugge geblesseerd raakte. Penders liet zien dat hij de rol aankon en debuteerde sterk tegen Standard. Zijn prestaties wekten de interesse van Chelsea, wat resulteerde in een spectaculaire transfer voor 20 miljoen euro. Toch keerde Van Crombrugge snel terug naar de basisplek na een minder overtuigende wedstrijd van Penders tegen Oud-Heverlee Leuven. 

Ondanks Penders’ indrukwekkende transfer naar Chelsea en zijn rol als de duurste Belgische doelman ooit, speelt hij momenteel minder door de terugkeer van Van Crombrugge. Fink staat nu voor de uitdaging of hij zijn miljoenenkeeper meer speeltijd moet geven, terwijl Dimitri de Condé gemengde gevoelens heeft over de situatie. Hij waardeert het dat Penders nog een seizoen bij Genk kan blijven, maar betreurt dat de jonge keeper nog niet volledig heeft kunnen schitteren in het eerste elftal.

LEES OOK: Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Penders nummer één van Genk: zoals Vandevoordt en Courtois

Tijdens de voorbereiding kreeg Mike Penders onverwacht zijn kans als eerste doelman, nadat Hendrik Van Crombrugge een spierblessure opliep. De jonge keeper greep deze kans met beide handen en bewees klaar te zijn om zijn stempel te drukken op deze rol.

Thorsten Fink, de nieuwe coach van Genk, noemde Penders een absoluut toptalent en bevestigde dat hij er niet voor terugschrikte om met de tiener als eerste doelman aan de competitie te starten.

“De vorige doelman (Maarten Vandevoordt, red.) was ook 18. Thibaut Courtois is hier eveneens jong begonnen. Dat zijn positieve voortekenen, toch?” zei Fink. Penders maakte zijn debuut tegen Standard in de openingswedstrijd van de nieuwe competitie en hij stond al snel in de schijnwerpers.

De dag na zijn sterke prestatie werd het jonge talent al in verband gebracht met een mogelijke transfer naar Chelsea, dat hem al veel langer volgde. Ook de week erna verdedigde hij nog het doel tegen Oud-Heverlee Leuven.

Sindsdien heeft Van Crombrugge echter zijn plek weer ingenomen, in de wedstrijden tegen Club Brugge, Beerschot, Westerlo en Cercle Brugge.

Penders naar de bank met Chelsea-knaltransfer op zak

Tegen Oud-Heverlee Leuven, de laatste wedstrijd waarin hij startte, kende Mike Penders een minder overtuigende wedstrijd in een defensie van Genk die ook niet haar beste dag had. Al in de eerste minuut ging hij een risicovolle actie aan door uit te voetballen, waarbij hij geluk had dat Konan N’Dri net te laat kwam.

Even later kwam Penders onnodig ver uit zijn doel tot aan de middencirkel, wat hem kwetsbaar maakte. Niet veel later nam Hendrik Van Crombrugge zijn plaats weer in, en verdween Penders naar de bank.

Dit is de harde realiteit voor keepers: ook al zijn ze niet altijd direct verantwoordelijk voor tegendoelpunten, ze zijn vaak de eersten die de gevolgen dragen. “Het opvolgen van Maarten Vandevoordt is geen gemakkelijke taak, zeker niet op die jonge leeftijd,” stelde Le Soir.

Thorsten Fink besloot daarom om de ervaren Van Crombrugge weer als eerste doelman in te zetten.

Toch had deze tegenslag geen invloed op Penders’ marktwaarde. Kort na zijn wissel maakte hij een spectaculaire transfer naar Chelsea voor maar liefst 20 miljoen euro, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen. Hiermee werd hij de duurste doelman ooit in België.

Hoewel Chelsea hem dit seizoen nog één seizoen bij Genk stalt, zijn er geen garanties voor speelminuten.

Chelsea en De Condé willen Penders zien spelen

Mike Penders stond dit seizoen voor een uitdaging: hij moest het uitvechten met Hendrik Van Crombrugge om de plek van eerste doelman bij Genk. Na twee wedstrijden waarin Penders de kans kreeg, koos coach Thorsten Fink uiteindelijk voor de herstelde Van Crombrugge.

Hoewel Penders geen specifieke uitleg kreeg over deze beslissing, accepteerde hij het professioneel en bleef hij gemotiveerd. De jonge keeper speelde zelfs zonder aarzeling wedstrijden voor Jong Genk, ondanks zijn prestigieuze transfer naar Chelsea. 

Fink zit nu echter met een luxeprobleem: moet hij zijn miljoenenkeeper niet meer speeltijd geven?

Dimitri de Condé, Head of Sports bij Genk, ervaart gemengde gevoelens over de transfer. Enerzijds was het een succes om zo’n toptalent naar Chelsea te zien vertrekken, maar anderzijds voelt het wrang dat Penders de club al verliet voordat de supporters hem écht hebben zien schitteren in het eerste elftal.

De Condé is dan ook tevreden dat Penders nog een jaar bij Genk kan blijven, maar het gebrek aan speelminuten staat de échte ontdekking van Penders in de weg. Chelsea, dat de jonge keeper als een elite-potentieel beschouwt, zal zonder twijfel ook willen dat hij snel meer ervaring opdoet op het hoogste niveau.

Penders heeft alles om de nieuwe Courtois te worden

Mike Penders wordt door zijn recente transfer naar Chelsea vaak vergeleken met een jonge Thibaut Courtois, en die vergelijking is op meerdere vlakken terecht.

Net als Courtois is Penders met zijn indrukwekkende lengte van 2 meter een enorme aanwezigheid onder de lat, met een uitzonderlijke reikwijdte en een precieze linkervoet. Daarnaast beschikt hij over een sterke persoonlijkheid, wat hem op zijn jonge leeftijd al tot een stabiele keeper maakt.

De 19-jarige begrijpt de vergelijking dan ook volledig, vooral nu hij dezelfde keuze heeft gemaakt om naar Chelsea te gaan.

“Ik kan het toch alleen maar een compliment vinden dat ze me vergelijken met de beste keeper van de wereld? (Lacht) Het had veel slechter gekund”, zei Penders aan Het Nieuwsblad.

Penders moet in het doel staan van KRC Genk

Meest recent

Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

0
0
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

27
27
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

243
243
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

9
9
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

221
221
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

103
103
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

98
98
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

126
126
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

277
277
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

282
282
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

183
183
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

102
102
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

329
329
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

49
49
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

171
171
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

220
220
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

237
237
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

245
245
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

274
274
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

112
112
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

1016
1016
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

291
291
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

363
363
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

546
546
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

474
474

Meer sportnieuws