Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

door
Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

Mike Penders (19) kreeg in de voorbereiding zijn kans als eerste doelman nadat Hendrik Van Crombrugge geblesseerd raakte. Penders liet zien dat hij de rol aankon en debuteerde sterk tegen Standard. Zijn prestaties wekten de interesse van Chelsea, wat resulteerde in een spectaculaire transfer voor 20 miljoen euro. Toch keerde Van Crombrugge snel terug naar de basisplek na een minder overtuigende wedstrijd van Penders tegen Oud-Heverlee Leuven. 

Ondanks Penders’ indrukwekkende transfer naar Chelsea en zijn rol als de duurste Belgische doelman ooit, speelt hij momenteel minder door de terugkeer van Van Crombrugge. Fink staat nu voor de uitdaging of hij zijn miljoenenkeeper meer speeltijd moet geven, terwijl Dimitri de Condé gemengde gevoelens heeft over de situatie. Hij waardeert het dat Penders nog een seizoen bij Genk kan blijven, maar betreurt dat de jonge keeper nog niet volledig heeft kunnen schitteren in het eerste elftal.

LEES OOK: Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

Penders nummer één van Genk: zoals Vandevoordt en Courtois

Tijdens de voorbereiding kreeg Mike Penders onverwacht zijn kans als eerste doelman, nadat Hendrik Van Crombrugge een spierblessure opliep. De jonge keeper greep deze kans met beide handen en bewees klaar te zijn om zijn stempel te drukken op deze rol.

Thorsten Fink, de nieuwe coach van Genk, noemde Penders een absoluut toptalent en bevestigde dat hij er niet voor terugschrikte om met de tiener als eerste doelman aan de competitie te starten.

“De vorige doelman (Maarten Vandevoordt, red.) was ook 18. Thibaut Courtois is hier eveneens jong begonnen. Dat zijn positieve voortekenen, toch?” zei Fink. Penders maakte zijn debuut tegen Standard in de openingswedstrijd van de nieuwe competitie en hij stond al snel in de schijnwerpers.

De dag na zijn sterke prestatie werd het jonge talent al in verband gebracht met een mogelijke transfer naar Chelsea, dat hem al veel langer volgde. Ook de week erna verdedigde hij nog het doel tegen Oud-Heverlee Leuven.

Sindsdien heeft Van Crombrugge echter zijn plek weer ingenomen, in de wedstrijden tegen Club Brugge, Beerschot, Westerlo en Cercle Brugge.

Penders naar de bank met Chelsea-knaltransfer op zak

Tegen Oud-Heverlee Leuven, de laatste wedstrijd waarin hij startte, kende Mike Penders een minder overtuigende wedstrijd in een defensie van Genk die ook niet haar beste dag had. Al in de eerste minuut ging hij een risicovolle actie aan door uit te voetballen, waarbij hij geluk had dat Konan N’Dri net te laat kwam.

Even later kwam Penders onnodig ver uit zijn doel tot aan de middencirkel, wat hem kwetsbaar maakte. Niet veel later nam Hendrik Van Crombrugge zijn plaats weer in, en verdween Penders naar de bank.

Dit is de harde realiteit voor keepers: ook al zijn ze niet altijd direct verantwoordelijk voor tegendoelpunten, ze zijn vaak de eersten die de gevolgen dragen. “Het opvolgen van Maarten Vandevoordt is geen gemakkelijke taak, zeker niet op die jonge leeftijd,” stelde Le Soir.

Thorsten Fink besloot daarom om de ervaren Van Crombrugge weer als eerste doelman in te zetten.

Toch had deze tegenslag geen invloed op Penders’ marktwaarde. Kort na zijn wissel maakte hij een spectaculaire transfer naar Chelsea voor maar liefst 20 miljoen euro, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen. Hiermee werd hij de duurste doelman ooit in België.

Hoewel Chelsea hem dit seizoen nog één seizoen bij Genk stalt, zijn er geen garanties voor speelminuten.

Chelsea en De Condé willen Penders zien spelen

Mike Penders stond dit seizoen voor een uitdaging: hij moest het uitvechten met Hendrik Van Crombrugge om de plek van eerste doelman bij Genk. Na twee wedstrijden waarin Penders de kans kreeg, koos coach Thorsten Fink uiteindelijk voor de herstelde Van Crombrugge.

Hoewel Penders geen specifieke uitleg kreeg over deze beslissing, accepteerde hij het professioneel en bleef hij gemotiveerd. De jonge keeper speelde zelfs zonder aarzeling wedstrijden voor Jong Genk, ondanks zijn prestigieuze transfer naar Chelsea. 

Fink zit nu echter met een luxeprobleem: moet hij zijn miljoenenkeeper niet meer speeltijd geven?

Dimitri de Condé, Head of Sports bij Genk, ervaart gemengde gevoelens over de transfer. Enerzijds was het een succes om zo’n toptalent naar Chelsea te zien vertrekken, maar anderzijds voelt het wrang dat Penders de club al verliet voordat de supporters hem écht hebben zien schitteren in het eerste elftal.

De Condé is dan ook tevreden dat Penders nog een jaar bij Genk kan blijven, maar het gebrek aan speelminuten staat de échte ontdekking van Penders in de weg. Chelsea, dat de jonge keeper als een elite-potentieel beschouwt, zal zonder twijfel ook willen dat hij snel meer ervaring opdoet op het hoogste niveau.

Penders heeft alles om de nieuwe Courtois te worden

Mike Penders wordt door zijn recente transfer naar Chelsea vaak vergeleken met een jonge Thibaut Courtois, en die vergelijking is op meerdere vlakken terecht.

Net als Courtois is Penders met zijn indrukwekkende lengte van 2 meter een enorme aanwezigheid onder de lat, met een uitzonderlijke reikwijdte en een precieze linkervoet. Daarnaast beschikt hij over een sterke persoonlijkheid, wat hem op zijn jonge leeftijd al tot een stabiele keeper maakt.

De 19-jarige begrijpt de vergelijking dan ook volledig, vooral nu hij dezelfde keuze heeft gemaakt om naar Chelsea te gaan.

“Ik kan het toch alleen maar een compliment vinden dat ze me vergelijken met de beste keeper van de wereld? (Lacht) Het had veel slechter gekund”, zei Penders aan Het Nieuwsblad.

Penders moet in het doel staan van KRC Genk

Meest recent

Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

64
64
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

11
11
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

185
185
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

99
99
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

139
139
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

307
307
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

236
236
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

247
247
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

418
418
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

481
481
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

256
256
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

226
226
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

287
287
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

149
149
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

308
308
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

79
79
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

221
221
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

376
376
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

293
293
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

318
318
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

308
308
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

401
401
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

370
370
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

65
65

Meer sportnieuws