Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

door
Miljoenencrisis bij KRC Genk: waarom speelt Penders niet?

Mike Penders (19) kreeg in de voorbereiding zijn kans als eerste doelman nadat Hendrik Van Crombrugge geblesseerd raakte. Penders liet zien dat hij de rol aankon en debuteerde sterk tegen Standard. Zijn prestaties wekten de interesse van Chelsea, wat resulteerde in een spectaculaire transfer voor 20 miljoen euro. Toch keerde Van Crombrugge snel terug naar de basisplek na een minder overtuigende wedstrijd van Penders tegen Oud-Heverlee Leuven. 

Ondanks Penders’ indrukwekkende transfer naar Chelsea en zijn rol als de duurste Belgische doelman ooit, speelt hij momenteel minder door de terugkeer van Van Crombrugge. Fink staat nu voor de uitdaging of hij zijn miljoenenkeeper meer speeltijd moet geven, terwijl Dimitri de Condé gemengde gevoelens heeft over de situatie. Hij waardeert het dat Penders nog een seizoen bij Genk kan blijven, maar betreurt dat de jonge keeper nog niet volledig heeft kunnen schitteren in het eerste elftal.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

Penders nummer één van Genk: zoals Vandevoordt en Courtois

Tijdens de voorbereiding kreeg Mike Penders onverwacht zijn kans als eerste doelman, nadat Hendrik Van Crombrugge een spierblessure opliep. De jonge keeper greep deze kans met beide handen en bewees klaar te zijn om zijn stempel te drukken op deze rol.

Thorsten Fink, de nieuwe coach van Genk, noemde Penders een absoluut toptalent en bevestigde dat hij er niet voor terugschrikte om met de tiener als eerste doelman aan de competitie te starten.

“De vorige doelman (Maarten Vandevoordt, red.) was ook 18. Thibaut Courtois is hier eveneens jong begonnen. Dat zijn positieve voortekenen, toch?” zei Fink. Penders maakte zijn debuut tegen Standard in de openingswedstrijd van de nieuwe competitie en hij stond al snel in de schijnwerpers.

De dag na zijn sterke prestatie werd het jonge talent al in verband gebracht met een mogelijke transfer naar Chelsea, dat hem al veel langer volgde. Ook de week erna verdedigde hij nog het doel tegen Oud-Heverlee Leuven.

Sindsdien heeft Van Crombrugge echter zijn plek weer ingenomen, in de wedstrijden tegen Club Brugge, Beerschot, Westerlo en Cercle Brugge.

Penders naar de bank met Chelsea-knaltransfer op zak

Tegen Oud-Heverlee Leuven, de laatste wedstrijd waarin hij startte, kende Mike Penders een minder overtuigende wedstrijd in een defensie van Genk die ook niet haar beste dag had. Al in de eerste minuut ging hij een risicovolle actie aan door uit te voetballen, waarbij hij geluk had dat Konan N’Dri net te laat kwam.

Even later kwam Penders onnodig ver uit zijn doel tot aan de middencirkel, wat hem kwetsbaar maakte. Niet veel later nam Hendrik Van Crombrugge zijn plaats weer in, en verdween Penders naar de bank.

Dit is de harde realiteit voor keepers: ook al zijn ze niet altijd direct verantwoordelijk voor tegendoelpunten, ze zijn vaak de eersten die de gevolgen dragen. “Het opvolgen van Maarten Vandevoordt is geen gemakkelijke taak, zeker niet op die jonge leeftijd,” stelde Le Soir.

Thorsten Fink besloot daarom om de ervaren Van Crombrugge weer als eerste doelman in te zetten.

Toch had deze tegenslag geen invloed op Penders’ marktwaarde. Kort na zijn wissel maakte hij een spectaculaire transfer naar Chelsea voor maar liefst 20 miljoen euro, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen. Hiermee werd hij de duurste doelman ooit in België.

Hoewel Chelsea hem dit seizoen nog één seizoen bij Genk stalt, zijn er geen garanties voor speelminuten.

Chelsea en De Condé willen Penders zien spelen

Mike Penders stond dit seizoen voor een uitdaging: hij moest het uitvechten met Hendrik Van Crombrugge om de plek van eerste doelman bij Genk. Na twee wedstrijden waarin Penders de kans kreeg, koos coach Thorsten Fink uiteindelijk voor de herstelde Van Crombrugge.

Hoewel Penders geen specifieke uitleg kreeg over deze beslissing, accepteerde hij het professioneel en bleef hij gemotiveerd. De jonge keeper speelde zelfs zonder aarzeling wedstrijden voor Jong Genk, ondanks zijn prestigieuze transfer naar Chelsea. 

Fink zit nu echter met een luxeprobleem: moet hij zijn miljoenenkeeper niet meer speeltijd geven?

Dimitri de Condé, Head of Sports bij Genk, ervaart gemengde gevoelens over de transfer. Enerzijds was het een succes om zo’n toptalent naar Chelsea te zien vertrekken, maar anderzijds voelt het wrang dat Penders de club al verliet voordat de supporters hem écht hebben zien schitteren in het eerste elftal.

De Condé is dan ook tevreden dat Penders nog een jaar bij Genk kan blijven, maar het gebrek aan speelminuten staat de échte ontdekking van Penders in de weg. Chelsea, dat de jonge keeper als een elite-potentieel beschouwt, zal zonder twijfel ook willen dat hij snel meer ervaring opdoet op het hoogste niveau.

Penders heeft alles om de nieuwe Courtois te worden

Mike Penders wordt door zijn recente transfer naar Chelsea vaak vergeleken met een jonge Thibaut Courtois, en die vergelijking is op meerdere vlakken terecht.

Net als Courtois is Penders met zijn indrukwekkende lengte van 2 meter een enorme aanwezigheid onder de lat, met een uitzonderlijke reikwijdte en een precieze linkervoet. Daarnaast beschikt hij over een sterke persoonlijkheid, wat hem op zijn jonge leeftijd al tot een stabiele keeper maakt.

De 19-jarige begrijpt de vergelijking dan ook volledig, vooral nu hij dezelfde keuze heeft gemaakt om naar Chelsea te gaan.

“Ik kan het toch alleen maar een compliment vinden dat ze me vergelijken met de beste keeper van de wereld? (Lacht) Het had veel slechter gekund”, zei Penders aan Het Nieuwsblad.

Penders moet in het doel staan van KRC Genk

Meest recent

Crisis bij 'De Spor': Inktzwarte reeks zet alles op scherp

Onverwacht is er stilaan een hevige crisis losgebarsten bij Sporting Hasselt. De cultclub, mede ...

5
5
KAA Gent weer in hetzelfde bedje ziek: duo afgemaakt

KAA Gent onder Rik De Mil doet het niet beter dan KAA Gent onder Ivan Leko. De Buffalo’s ...

20
20
Degreef deelt steek uit: “Club heeft niet meer kwaliteit”

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

142
142
Burgess-slachtoffer haalt vernietigend uit: “Vies!”

Union SG won met 2-1 van KRC Genk, maar na afloop ging het vooral over de tackle van Christian ...

132
132
Bertaccini geeft hét verschil aan tussen Taravel en Hasi

Bij RSC Anderlecht neemt het vandaag op tegen Club Brugge. De Brusselaars zijn de underdog in het ...

122
122
Wullaert na historische mijlpaal: "Had ik nooit verwacht"

De Red Flames wonnen met 5-0 van Israël en openden zo met een 6 op 6 hun ...

21
21
Stankovic lyrisch over Bruggeling: "Hij is ronduit magisch"

Bij Club Brugge hebben ze er heel goede jaren opzitten. De club kende pakweg 15 jaar geleden donkere ...

243
243
Deschacht gaat strijd aan met Vormer: "Echt een klootzak"

Iets na de middag staat de topper op het programma tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart wil ...

271
271
Courtois koopt megavilla van 6.000m²: de details

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

183
183
‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

RSC Anderlecht hoopt dit jaar uiteraard een Europees ticket te grijpen, wat financieel hoognodig is. ...

330
330
AA Gent pakt uit met compleet andere transferaanpak

AA Gent kende geen geweldige mercato’s, dat blijkt uit de zevende plaats. De afgelopen jaren ...

188
188
Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen dit weekend tegen elkaar. Het blijft dé topmatch in ...

635
635
Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen heel wisselvallig voor de dag komen. De Limburgers verloren ...

386
386
Club Brugge haast onklopbaar voor Anderlecht: de cijfers

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

176
176
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

112
112
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

343
343
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

455
455
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

33
33
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

73
73
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

36
36
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

32
32
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

84
84
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

28
28
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

33
33
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

37
37

Meer sportnieuws