Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

827
Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

Deze week is het zover, dan trekt de vernieuwde versie van de Champions League zich op gang. Club Brugge moet daarin meteen vol aan de bak en krijgt het bezoek van Borussia Dortmund. De basiself van coach Nicky Hayen lijkt op voorhand echter al grotendeels bepaald.

De hervormingen in de CL verzekeren alle deelnemers van minstens twee extra matchen, maar het verkleint ook de kansen om langer mee te draaien op het Europese niveau. Zeker omdat er geen vangnet meer is in de vorm van degradatie naar de Europa League. En dus kunnen de Bruggelingen voor eigen volk maar best iets trachten te rapen.

De match tegen Dortmund lijkt alvast op een goed moment te komen. De verliezende finalist van vorig seizoen staat immers nog niet volledig op punt. Zeker tegen de Duitse achterhoede moeten er kansen liggen voor Club. Daarnaast is Blauw-Zwart zelf helemaal onder stoom geraakt met een knappe reeks van 12 op 12 in de eigen Jupiler Pro League.

LEES OOK: Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Type-ploeg staat vast

Die goede prestaties maken het werk van Hayen er ook gemakkelijk op. Door de opeenvolgende zeges heeft de trainer weinig tot geen nood om aan zijn basiself te sleutelen. Volgens Het Nieuwsblad heeft hij zelfs al een soort van typeploeg gevormd. Zo geeft hij momenteel de voorkeur aan: Mignolet; De Cuyper, Mechele, Ordoñez, Seys; Onyedika, Vetlesen, Vanaken; Skov Olsen, Nilsson, Tzolis.

Als alles goed verloopt, kiest Hayen ook woensdag door dit elftal. Afgelopen weekend ontbrak Ordoñez en startte Onyedika op de bank vanwege zware internationale verplaatsingen, maar in principe zijn zij er tegen Dortmund weer bij. Voor jongens als Michal Skoras en Ferran Jutgla zijn het dan weer harde keuzes, zij kunnen echter weinig tegen de goede resultaten inbrengen.

Nog méér opties op komst

Of Hayen ook op termijn vasthoudt aan dit elftal, zal overigens moeten blijken. De opties van de coach worden er immers steeds groter op. Kyriani Sabbe maakte tegen KV Kortrijk bijvoorbeeld zijn rentree na weken van blessureleed, ook Chemsdine Talbi bewees met zijn goal dat hij helemaal terug is. Ondertussen werkt Bjorn Meijer nog aan zijn revalidatie. Aan alternatieven dus geen gebrek in de Brugse selectie, gelukkig ook niet aan wedstrijden.

Club heeft momenteel de sterkste selectie van België in de breedte ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

13
13
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

16
16
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

27
27
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

61
61
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

107
107
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

110
110
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

238
238
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

243
243
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

112
112
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

120
120
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

204
204
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

170
170
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

242
242
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

303
303
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

205
205
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

226
226
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

110
110
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

91
91
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

50
50
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

136
136
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

950
950

Meer sportnieuws