Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

827 stemmen
Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

Deze week is het zover, dan trekt de vernieuwde versie van de Champions League zich op gang. Club Brugge moet daarin meteen vol aan de bak en krijgt het bezoek van Borussia Dortmund. De basiself van coach Nicky Hayen lijkt op voorhand echter al grotendeels bepaald.

De hervormingen in de CL verzekeren alle deelnemers van minstens twee extra matchen, maar het verkleint ook de kansen om langer mee te draaien op het Europese niveau. Zeker omdat er geen vangnet meer is in de vorm van degradatie naar de Europa League. En dus kunnen de Bruggelingen voor eigen volk maar best iets trachten te rapen.

De match tegen Dortmund lijkt alvast op een goed moment te komen. De verliezende finalist van vorig seizoen staat immers nog niet volledig op punt. Zeker tegen de Duitse achterhoede moeten er kansen liggen voor Club. Daarnaast is Blauw-Zwart zelf helemaal onder stoom geraakt met een knappe reeks van 12 op 12 in de eigen Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Type-ploeg staat vast

Die goede prestaties maken het werk van Hayen er ook gemakkelijk op. Door de opeenvolgende zeges heeft de trainer weinig tot geen nood om aan zijn basiself te sleutelen. Volgens Het Nieuwsblad heeft hij zelfs al een soort van typeploeg gevormd. Zo geeft hij momenteel de voorkeur aan: Mignolet; De Cuyper, Mechele, Ordoñez, Seys; Onyedika, Vetlesen, Vanaken; Skov Olsen, Nilsson, Tzolis.

Als alles goed verloopt, kiest Hayen ook woensdag door dit elftal. Afgelopen weekend ontbrak Ordoñez en startte Onyedika op de bank vanwege zware internationale verplaatsingen, maar in principe zijn zij er tegen Dortmund weer bij. Voor jongens als Michal Skoras en Ferran Jutgla zijn het dan weer harde keuzes, zij kunnen echter weinig tegen de goede resultaten inbrengen.

Nog méér opties op komst

Of Hayen ook op termijn vasthoudt aan dit elftal, zal overigens moeten blijken. De opties van de coach worden er immers steeds groter op. Kyriani Sabbe maakte tegen KV Kortrijk bijvoorbeeld zijn rentree na weken van blessureleed, ook Chemsdine Talbi bewees met zijn goal dat hij helemaal terug is. Ondertussen werkt Bjorn Meijer nog aan zijn revalidatie. Aan alternatieven dus geen gebrek in de Brugse selectie, gelukkig ook niet aan wedstrijden.

Club heeft momenteel de sterkste selectie van België in de breedte ...

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

33
33
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

63
63
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

80
80
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

17
17
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

65
65
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

85
85
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

75
75
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

177
177
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

32
32
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

137
137
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

291
291
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

345
345
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

336
336
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

62
62
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

62
62
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

193
193
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

307
307
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws