Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

door
Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

Deze week is het zover, dan trekt de vernieuwde versie van de Champions League zich op gang. Club Brugge moet daarin meteen vol aan de bak en krijgt het bezoek van Borussia Dortmund. De basiself van coach Nicky Hayen lijkt op voorhand echter al grotendeels bepaald.

De hervormingen in de CL verzekeren alle deelnemers van minstens twee extra matchen, maar het verkleint ook de kansen om langer mee te draaien op het Europese niveau. Zeker omdat er geen vangnet meer is in de vorm van degradatie naar de Europa League. En dus kunnen de Bruggelingen voor eigen volk maar best iets trachten te rapen.

De match tegen Dortmund lijkt alvast op een goed moment te komen. De verliezende finalist van vorig seizoen staat immers nog niet volledig op punt. Zeker tegen de Duitse achterhoede moeten er kansen liggen voor Club. Daarnaast is Blauw-Zwart zelf helemaal onder stoom geraakt met een knappe reeks van 12 op 12 in de eigen Jupiler Pro League.

LEES OOK: Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

Type-ploeg staat vast

Die goede prestaties maken het werk van Hayen er ook gemakkelijk op. Door de opeenvolgende zeges heeft de trainer weinig tot geen nood om aan zijn basiself te sleutelen. Volgens Het Nieuwsblad heeft hij zelfs al een soort van typeploeg gevormd. Zo geeft hij momenteel de voorkeur aan: Mignolet; De Cuyper, Mechele, Ordoñez, Seys; Onyedika, Vetlesen, Vanaken; Skov Olsen, Nilsson, Tzolis.

Als alles goed verloopt, kiest Hayen ook woensdag door dit elftal. Afgelopen weekend ontbrak Ordoñez en startte Onyedika op de bank vanwege zware internationale verplaatsingen, maar in principe zijn zij er tegen Dortmund weer bij. Voor jongens als Michal Skoras en Ferran Jutgla zijn het dan weer harde keuzes, zij kunnen echter weinig tegen de goede resultaten inbrengen.

Nog méér opties op komst

Of Hayen ook op termijn vasthoudt aan dit elftal, zal overigens moeten blijken. De opties van de coach worden er immers steeds groter op. Kyriani Sabbe maakte tegen KV Kortrijk bijvoorbeeld zijn rentree na weken van blessureleed, ook Chemsdine Talbi bewees met zijn goal dat hij helemaal terug is. Ondertussen werkt Bjorn Meijer nog aan zijn revalidatie. Aan alternatieven dus geen gebrek in de Brugse selectie, gelukkig ook niet aan wedstrijden.

Club heeft momenteel de sterkste selectie van België in de breedte ...

Meest recent

Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

27
27
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

18
18
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

108
108
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

183
183
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

53
53
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

179
179
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

75
75
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

145
145
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

70
70
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

196
196
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

47
47
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

202
202
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

260
260
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

29
29
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

405
405
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

265
265
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

99
99
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

135
135
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

387
387
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

389
389
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

448
448
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

656
656
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

211
211
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

142
142
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

51
51

Meer sportnieuws