Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

827 stemmen
Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

Deze week is het zover, dan trekt de vernieuwde versie van de Champions League zich op gang. Club Brugge moet daarin meteen vol aan de bak en krijgt het bezoek van Borussia Dortmund. De basiself van coach Nicky Hayen lijkt op voorhand echter al grotendeels bepaald.

De hervormingen in de CL verzekeren alle deelnemers van minstens twee extra matchen, maar het verkleint ook de kansen om langer mee te draaien op het Europese niveau. Zeker omdat er geen vangnet meer is in de vorm van degradatie naar de Europa League. En dus kunnen de Bruggelingen voor eigen volk maar best iets trachten te rapen.

De match tegen Dortmund lijkt alvast op een goed moment te komen. De verliezende finalist van vorig seizoen staat immers nog niet volledig op punt. Zeker tegen de Duitse achterhoede moeten er kansen liggen voor Club. Daarnaast is Blauw-Zwart zelf helemaal onder stoom geraakt met een knappe reeks van 12 op 12 in de eigen Jupiler Pro League.

LEES OOK: Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Type-ploeg staat vast

Die goede prestaties maken het werk van Hayen er ook gemakkelijk op. Door de opeenvolgende zeges heeft de trainer weinig tot geen nood om aan zijn basiself te sleutelen. Volgens Het Nieuwsblad heeft hij zelfs al een soort van typeploeg gevormd. Zo geeft hij momenteel de voorkeur aan: Mignolet; De Cuyper, Mechele, Ordoñez, Seys; Onyedika, Vetlesen, Vanaken; Skov Olsen, Nilsson, Tzolis.

Als alles goed verloopt, kiest Hayen ook woensdag door dit elftal. Afgelopen weekend ontbrak Ordoñez en startte Onyedika op de bank vanwege zware internationale verplaatsingen, maar in principe zijn zij er tegen Dortmund weer bij. Voor jongens als Michal Skoras en Ferran Jutgla zijn het dan weer harde keuzes, zij kunnen echter weinig tegen de goede resultaten inbrengen.

Nog méér opties op komst

Of Hayen ook op termijn vasthoudt aan dit elftal, zal overigens moeten blijken. De opties van de coach worden er immers steeds groter op. Kyriani Sabbe maakte tegen KV Kortrijk bijvoorbeeld zijn rentree na weken van blessureleed, ook Chemsdine Talbi bewees met zijn goal dat hij helemaal terug is. Ondertussen werkt Bjorn Meijer nog aan zijn revalidatie. Aan alternatieven dus geen gebrek in de Brugse selectie, gelukkig ook niet aan wedstrijden.

Club heeft momenteel de sterkste selectie van België in de breedte ...

Meest recent

'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

11
11
Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

19
19
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

40
40
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

672
672
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

41
41
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

132
132
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

243
243
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

20
20
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

40
40
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

257
257
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

134
134
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

339
339
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

256
256
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

428
428
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

438
438
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

248
248
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

76
76
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

105
105
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

188
188
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

63
63
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

71
71
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

539
539
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

129
129
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

189
189
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

191
191

Meer sportnieuws