Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

door
Type-ploeg bij Club Brugge staat vast: harde keuzes Hayen

Deze week is het zover, dan trekt de vernieuwde versie van de Champions League zich op gang. Club Brugge moet daarin meteen vol aan de bak en krijgt het bezoek van Borussia Dortmund. De basiself van coach Nicky Hayen lijkt op voorhand echter al grotendeels bepaald.

De hervormingen in de CL verzekeren alle deelnemers van minstens twee extra matchen, maar het verkleint ook de kansen om langer mee te draaien op het Europese niveau. Zeker omdat er geen vangnet meer is in de vorm van degradatie naar de Europa League. En dus kunnen de Bruggelingen voor eigen volk maar best iets trachten te rapen.

De match tegen Dortmund lijkt alvast op een goed moment te komen. De verliezende finalist van vorig seizoen staat immers nog niet volledig op punt. Zeker tegen de Duitse achterhoede moeten er kansen liggen voor Club. Daarnaast is Blauw-Zwart zelf helemaal onder stoom geraakt met een knappe reeks van 12 op 12 in de eigen Jupiler Pro League.

LEES OOK: Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

Type-ploeg staat vast

Die goede prestaties maken het werk van Hayen er ook gemakkelijk op. Door de opeenvolgende zeges heeft de trainer weinig tot geen nood om aan zijn basiself te sleutelen. Volgens Het Nieuwsblad heeft hij zelfs al een soort van typeploeg gevormd. Zo geeft hij momenteel de voorkeur aan: Mignolet; De Cuyper, Mechele, Ordoñez, Seys; Onyedika, Vetlesen, Vanaken; Skov Olsen, Nilsson, Tzolis.

Als alles goed verloopt, kiest Hayen ook woensdag door dit elftal. Afgelopen weekend ontbrak Ordoñez en startte Onyedika op de bank vanwege zware internationale verplaatsingen, maar in principe zijn zij er tegen Dortmund weer bij. Voor jongens als Michal Skoras en Ferran Jutgla zijn het dan weer harde keuzes, zij kunnen echter weinig tegen de goede resultaten inbrengen.

Nog méér opties op komst

Of Hayen ook op termijn vasthoudt aan dit elftal, zal overigens moeten blijken. De opties van de coach worden er immers steeds groter op. Kyriani Sabbe maakte tegen KV Kortrijk bijvoorbeeld zijn rentree na weken van blessureleed, ook Chemsdine Talbi bewees met zijn goal dat hij helemaal terug is. Ondertussen werkt Bjorn Meijer nog aan zijn revalidatie. Aan alternatieven dus geen gebrek in de Brugse selectie, gelukkig ook niet aan wedstrijden.

Club heeft momenteel de sterkste selectie van België in de breedte ...

Meest recent

Keeperssoap Club Brugge: Jackers richting JPL-concurrent?

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

24
24
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

12
12
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

31
31
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

155
155
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

225
225
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

41
41
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

132
132
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

110
110
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

68
68
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

45
45
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

219
219
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

286
286
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

273
273
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

652
652
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

521
521
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

229
229

Meer sportnieuws