Hayen benoemt Club-uitblinker: "Hij was heel goed"

888 stemmen
Hayen benoemt Club-uitblinker:

Club Brugge lijkt klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. De titelverdediger kon de competitie immers hervatten met een ruime 0-3-zege op KV Kortrijk. Desondanks bleef er wat ruimte over voor verbetering.

De landskampioen kende een sputterende start van het seizoen. Na de nederlaag in de Supercup, begon Blauw-Zwart met een povere 1 op 9 aan de competitie. Even loerde de crisis om de hoek. Maar vervolgens kon de ploeg van coach Nicky Hayen zich op gepaste wijze herpakken.

Zo kon Club vlak voor de interland-break aanknopen met een knappe serie van 9 op 9. En die zegereeks werd zaterdag dus ook doorgetrokken in Kortrijk. De verplaatsing naar het Guldensporenstadion was in het recente verleden regelmatig een struikelblok voor Club, nu haalden de Bruggelingen het met 0-3.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Cruciale rol Mignolet

De bezoekers begonnen ook voortvarend aan de partij en kwamen al snel op voorsprong. Maar vervolgens liet Club zijn grip op de match los. En zo kregen de Kerels verschillende goede kansen om langszij te komen. Er was zelfs een sterke Simon Mignolet nodig om Blauw-Zwart op voorsprong te houden.

Hayen zwaaide achteraf dan ook met lof naar zijn sluitstuk. “We kruipen na de goede start terug en zetten minder druk vooruit. Dan weet je dat je Kortrijk ook beter in de wedstrijd brengt. Op bepaalde momenten hebben we een heel goede Simon nodig gehad om te voorkomen dat we dat tegendoelpunt slikken”, klonk het op de clubwebstek.

Volwassen uitgespeeld

Door de goede reddingen van Mignolet hield Club de 0-1 intact en in de slotfase kon het zijn voorsprong uiteindelijk toch verder uitdiepen. Al bij al dus een geslaagde generale repetitie voor het CL-duel tegen Borussia Dortmund. “De afgelopen twee jaar hebben we hier telkens met 1-0 verloren. Dit is ook de wedstrijd van het jaar voor de thuisploeg met een fanatieke aanhang erachter en heel veel energie. Dan weet je dat je dat moet matchen en, als ik het dan bekijk, dan hebben we wel een volwassen wedstrijd gespeeld.”

Mignolet is momenteel nog steeds de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

8
8
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

5
5
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

39
39
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

44
44
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

40
40
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

78
78
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

33
33
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

118
118
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

90
90
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

18
18
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

141
141
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

331
331
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

213
213
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

66
66
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

683
683
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

464
464
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

465
465
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

351
351
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

646
646
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

323
323
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

480
480
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

132
132
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2091
2091
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

179
179
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

267
267

Meer sportnieuws