Hayen benoemt Club-uitblinker: "Hij was heel goed"

888
Hayen benoemt Club-uitblinker:

Club Brugge lijkt klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. De titelverdediger kon de competitie immers hervatten met een ruime 0-3-zege op KV Kortrijk. Desondanks bleef er wat ruimte over voor verbetering.

De landskampioen kende een sputterende start van het seizoen. Na de nederlaag in de Supercup, begon Blauw-Zwart met een povere 1 op 9 aan de competitie. Even loerde de crisis om de hoek. Maar vervolgens kon de ploeg van coach Nicky Hayen zich op gepaste wijze herpakken.

Zo kon Club vlak voor de interland-break aanknopen met een knappe serie van 9 op 9. En die zegereeks werd zaterdag dus ook doorgetrokken in Kortrijk. De verplaatsing naar het Guldensporenstadion was in het recente verleden regelmatig een struikelblok voor Club, nu haalden de Bruggelingen het met 0-3.

LEES OOK: 'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Cruciale rol Mignolet

De bezoekers begonnen ook voortvarend aan de partij en kwamen al snel op voorsprong. Maar vervolgens liet Club zijn grip op de match los. En zo kregen de Kerels verschillende goede kansen om langszij te komen. Er was zelfs een sterke Simon Mignolet nodig om Blauw-Zwart op voorsprong te houden.

Hayen zwaaide achteraf dan ook met lof naar zijn sluitstuk. “We kruipen na de goede start terug en zetten minder druk vooruit. Dan weet je dat je Kortrijk ook beter in de wedstrijd brengt. Op bepaalde momenten hebben we een heel goede Simon nodig gehad om te voorkomen dat we dat tegendoelpunt slikken”, klonk het op de clubwebstek.

Volwassen uitgespeeld

Door de goede reddingen van Mignolet hield Club de 0-1 intact en in de slotfase kon het zijn voorsprong uiteindelijk toch verder uitdiepen. Al bij al dus een geslaagde generale repetitie voor het CL-duel tegen Borussia Dortmund. “De afgelopen twee jaar hebben we hier telkens met 1-0 verloren. Dit is ook de wedstrijd van het jaar voor de thuisploeg met een fanatieke aanhang erachter en heel veel energie. Dan weet je dat je dat moet matchen en, als ik het dan bekijk, dan hebben we wel een volwassen wedstrijd gespeeld.”

Mignolet is momenteel nog steeds de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

11
11
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

9
9
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

19
19
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

81
81
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

49
49
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

30
30
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

54
54
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

90
90
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

144
144
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

362
362
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

205
205
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

144
144
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

165
165
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

406
406
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

94
94
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

443
443
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

191
191
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

52
52
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

624
624
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

176
176

Meer sportnieuws