Hayen benoemt Club-uitblinker: "Hij was heel goed"

door
Hayen benoemt Club-uitblinker:

Club Brugge lijkt klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. De titelverdediger kon de competitie immers hervatten met een ruime 0-3-zege op KV Kortrijk. Desondanks bleef er wat ruimte over voor verbetering.

De landskampioen kende een sputterende start van het seizoen. Na de nederlaag in de Supercup, begon Blauw-Zwart met een povere 1 op 9 aan de competitie. Even loerde de crisis om de hoek. Maar vervolgens kon de ploeg van coach Nicky Hayen zich op gepaste wijze herpakken.

Zo kon Club vlak voor de interland-break aanknopen met een knappe serie van 9 op 9. En die zegereeks werd zaterdag dus ook doorgetrokken in Kortrijk. De verplaatsing naar het Guldensporenstadion was in het recente verleden regelmatig een struikelblok voor Club, nu haalden de Bruggelingen het met 0-3.

LEES OOK: Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Cruciale rol Mignolet

De bezoekers begonnen ook voortvarend aan de partij en kwamen al snel op voorsprong. Maar vervolgens liet Club zijn grip op de match los. En zo kregen de Kerels verschillende goede kansen om langszij te komen. Er was zelfs een sterke Simon Mignolet nodig om Blauw-Zwart op voorsprong te houden.

Hayen zwaaide achteraf dan ook met lof naar zijn sluitstuk. “We kruipen na de goede start terug en zetten minder druk vooruit. Dan weet je dat je Kortrijk ook beter in de wedstrijd brengt. Op bepaalde momenten hebben we een heel goede Simon nodig gehad om te voorkomen dat we dat tegendoelpunt slikken”, klonk het op de clubwebstek.

Volwassen uitgespeeld

Door de goede reddingen van Mignolet hield Club de 0-1 intact en in de slotfase kon het zijn voorsprong uiteindelijk toch verder uitdiepen. Al bij al dus een geslaagde generale repetitie voor het CL-duel tegen Borussia Dortmund. “De afgelopen twee jaar hebben we hier telkens met 1-0 verloren. Dit is ook de wedstrijd van het jaar voor de thuisploeg met een fanatieke aanhang erachter en heel veel energie. Dan weet je dat je dat moet matchen en, als ik het dan bekijk, dan hebben we wel een volwassen wedstrijd gespeeld.”

Mignolet is momenteel nog steeds de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

4
4
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

25
25
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

45
45
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

121
121
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

152
152
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

41
41
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

87
87
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

337
337
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

104
104
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

88
88
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

212
212
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

749
749
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

248
248
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

270
270
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

275
275
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

186
186
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

292
292
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

237
237
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

178
178
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

40
40
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

470
470
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

113
113
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

88
88
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

259
259

Meer sportnieuws