Essevee forceert ommekeer aan Kehrweg richting top van CPL

99 stemmen
Essevee forceert ommekeer aan Kehrweg richting top van CPL

Zulte Waregem kende een stroeve start van het seizoen in de Challenger Pro League. Vandaag pakte Essevee echter knap de zege aan de Eupense Kehrweg en zo rukt het op richting de top-3. De Panda's kamperen na de degradatie nu opnieuw onderin.

Zowel Eupen als Zulte Waregem hebben dit seizoen promotie-ambities. Essevee beleefde vorig seizoen nog een fiasco, onder nieuwe coach Vandenbroeck pakte het nu 4 punten uit de eerste drie duels. Ook de Panda's kenden een wisselvallige start en telden evenveel punten. De winnaar deze namiddag kon wel meteen oprukken naar de derde plek.

LEES OOK: Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Spektakel 'Am' Kehrweg

De bezoekers openden sterk aan de Kehrweg. In de eerste tien minuten waren er pogingen van Gavriel en Traoré, voorlopig leverden die geen doelpunt op. Halfweg de eerste helft sloegen de Panda's wel dodelijk toe, na een hoekschop kwam de bal bij Charles-Cook en die liet van der Gouw kansloos: 1-0.

De vlam sloeg plots volledig in de pan: iets voorbij het halfuur tikte een sluwe Vossen aan de eerste paal de 1-1 tegen de touwen, kort nadien gevolgd door een strafschop voor Eupen na een fout op Keita. Vanaf elf meter verzuimde Charles-Cook echter om zijn tweede maken, de bezoekende doelman bracht knap redding. Halfweg stond het billijk gelijk aan de Eupense Kehrweg.

Essevee draait rollen helemaal om

Beide ploegen hadden eigenlijk nood aan een zege en moesten dus na rust vol aan de bak. Ook nu weer was de beste start van Essevee, na een paar minuten spelen bracht Barkarson goed voor doel en aan de tweede paal trapt Nyssen over de kooi van Renner.

Zulte Waregem kreeg op het uur nog een extra levenslijn toen thuisspeler Baiye op domme wijze een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer draaiden de bezoekers de rollen nog helemaal om, op een kwartier van het einde haalde Diop vanop een meter of twintig uit en zijn krul liet Renner kansloos: 1-2. Eupen zwalpte en zou even later helemaal bezwijken, na een hoekschop knikte Barkarson de 1-3 tegen de touwen. Het werd zo een deugddoende zege voor Zulte Waregem, Eupen blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen.

Scoreverloop:

1-0 (22') Charles-Cook, 1-1 (36') Vossen, 1-2 (73') Diop, 1-3 (78') Barkarson

Bijzonderheden: 

Charles-Cook (Eupen) mist een strafschop (39').
Baiye (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (58').

🚀

Gaat Zulte Waregem kampioen worden dit seizoen in de Challenger Pro League?

Meest recent

'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

122
122
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

196
196
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

18
18
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

181
181
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

493
493
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

47
47
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

202
202
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

270
270
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

172
172
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

180
180
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

198
198
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

581
581
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

117
117
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

269
269
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

334
334
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

341
341
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

594
594
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

410
410
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

154
154
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

441
441
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

570
570
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

391
391
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

188
188
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46

Meer sportnieuws