Verheyen: "Op één punt kan ik uithaal De Bruyne volgen"

stemmen
Verheyen:

Kevin De Bruyne zorgde deze week voor commotie door zijn ploegmaats bij de Rode Duivels publiekelijk af te branden. Bij de manier waarop hij zijn boodschap naar buiten bracht, kunnen bedenkingen geplaatst worden. Inhoudelijk had hij echter wel grotendeels gelijk.

Al tijdens de wedstrijd werd duidelijk dat de draaischijf van Manchester City zich aan het ergeren was. Zo gesticuleerde hij wild naar zijn ploegmaats, voorzag hij ze nu en dan van een verbale uitbrander en liep hij regelmatig te zuchten en te puffen. Al viel de frustratie ook wel te rechtvaardigen.

Wanneer De Bruyne bijvoorbeeld hoog druk ging zetten, moest hij regelmatig vaststellen dat zijn ploegmaats niet volgden en hij er dus alleen voor stond. Waardoor zijn fysieke inspanning dus overbodig werden. Daarnaast stapelden de defensieve foutjes zich op, terwijl de aanvallers het lieten afweten in de afwerking.

LEES OOK: Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Gebrek aan vechtlust

Achteraf ging KDB nog een stap verder met een vernietigend interview voor de camera's van VTM. Daarbij twijfelde hij zelfs of bepaalde collega-Duivels wel geschikt zijn voor de absolute top en vond hij dat ze dit onvoldoende compenseerden met werklust. "En nog meer zaken zijn onacceptabel, maar daar ga ik hier niet dieper op ingaan", voegde hij er nog aan toe.

Analist Gert Verheyen vindt dat de aanvoerder daarover gelijk had. "Op één punt kon ik De Bruyne volgen, want ik had het tijdens het EK al verschillende keren aangestipt: als je minder talent hebt, moet je harder werken. Ik zeg niet dat ze er met hun klak naar gegooid hebben, maar een beetje lopen is nog iets anders dan je kop ervoor leggen", klinkt het bij De Morgen.

Te snel opgehemeld

Zijn kompaan Peter Vandenbempt geeft volgt die redenering ook. Volgens hem wordt de nieuwe generatie aan internationals ook veel te snel opgehemeld, terwijl ze nog alles te bewijzen hebben. "Georgië en Turkije deden het ook zo op het EK. Die van ons hebben die switch nog niet gemaakt. Ze worden door de media ook continu in hun grootsheid bevestigd. Als iemand drie keer een versnelling plaatst, vragen we ons af of die de Gouden Bal kan winnen."

De Duivels vertonen te weinig vechtlust ...

Meest recent

‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

6
6
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

9
9
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

79
79
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

115
115
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

124
124
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

96
96
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

141
141
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

298
298
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

571
571
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

33
33
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

572
572
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

167
167
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

116
116
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

174
174
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

150
150
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

60
60
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

97
97
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

134
134
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

56
56
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

210
210
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

175
175
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

132
132
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

290
290
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

222
222
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

33
33

Meer sportnieuws