Verheyen: "Op één punt kan ik uithaal De Bruyne volgen"

door
Verheyen:

Kevin De Bruyne zorgde deze week voor commotie door zijn ploegmaats bij de Rode Duivels publiekelijk af te branden. Bij de manier waarop hij zijn boodschap naar buiten bracht, kunnen bedenkingen geplaatst worden. Inhoudelijk had hij echter wel grotendeels gelijk.

Al tijdens de wedstrijd werd duidelijk dat de draaischijf van Manchester City zich aan het ergeren was. Zo gesticuleerde hij wild naar zijn ploegmaats, voorzag hij ze nu en dan van een verbale uitbrander en liep hij regelmatig te zuchten en te puffen. Al viel de frustratie ook wel te rechtvaardigen.

Wanneer De Bruyne bijvoorbeeld hoog druk ging zetten, moest hij regelmatig vaststellen dat zijn ploegmaats niet volgden en hij er dus alleen voor stond. Waardoor zijn fysieke inspanning dus overbodig werden. Daarnaast stapelden de defensieve foutjes zich op, terwijl de aanvallers het lieten afweten in de afwerking.

LEES OOK: Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

Gebrek aan vechtlust

Achteraf ging KDB nog een stap verder met een vernietigend interview voor de camera's van VTM. Daarbij twijfelde hij zelfs of bepaalde collega-Duivels wel geschikt zijn voor de absolute top en vond hij dat ze dit onvoldoende compenseerden met werklust. "En nog meer zaken zijn onacceptabel, maar daar ga ik hier niet dieper op ingaan", voegde hij er nog aan toe.

Analist Gert Verheyen vindt dat de aanvoerder daarover gelijk had. "Op één punt kon ik De Bruyne volgen, want ik had het tijdens het EK al verschillende keren aangestipt: als je minder talent hebt, moet je harder werken. Ik zeg niet dat ze er met hun klak naar gegooid hebben, maar een beetje lopen is nog iets anders dan je kop ervoor leggen", klinkt het bij De Morgen.

Te snel opgehemeld

Zijn kompaan Peter Vandenbempt geeft volgt die redenering ook. Volgens hem wordt de nieuwe generatie aan internationals ook veel te snel opgehemeld, terwijl ze nog alles te bewijzen hebben. "Georgië en Turkije deden het ook zo op het EK. Die van ons hebben die switch nog niet gemaakt. Ze worden door de media ook continu in hun grootsheid bevestigd. Als iemand drie keer een versnelling plaatst, vragen we ons af of die de Gouden Bal kan winnen."

De Duivels vertonen te weinig vechtlust ...

Meest recent

Kompany in de bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Bayern München lijkt helemaal klaar voor de hervatting van de Champions League. Het won vrijdag ...

0
0
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

56
56
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

118
118
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

17
17
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

24
24
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

170
170
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

107
107
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

107
107
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

82
82
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

204
204
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

134
134
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

175
175
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

503
503
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

158
158
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

102
102
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

311
311
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

388
388
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

285
285
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

275
275
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

172
172
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

89
89
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84

Meer sportnieuws