Verheyen: "Op één punt kan ik uithaal De Bruyne volgen"

121 stemmen
Verheyen:

Kevin De Bruyne zorgde deze week voor commotie door zijn ploegmaats bij de Rode Duivels publiekelijk af te branden. Bij de manier waarop hij zijn boodschap naar buiten bracht, kunnen bedenkingen geplaatst worden. Inhoudelijk had hij echter wel grotendeels gelijk.

Al tijdens de wedstrijd werd duidelijk dat de draaischijf van Manchester City zich aan het ergeren was. Zo gesticuleerde hij wild naar zijn ploegmaats, voorzag hij ze nu en dan van een verbale uitbrander en liep hij regelmatig te zuchten en te puffen. Al viel de frustratie ook wel te rechtvaardigen.

Wanneer De Bruyne bijvoorbeeld hoog druk ging zetten, moest hij regelmatig vaststellen dat zijn ploegmaats niet volgden en hij er dus alleen voor stond. Waardoor zijn fysieke inspanning dus overbodig werden. Daarnaast stapelden de defensieve foutjes zich op, terwijl de aanvallers het lieten afweten in de afwerking.

LEES OOK: Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

Gebrek aan vechtlust

Achteraf ging KDB nog een stap verder met een vernietigend interview voor de camera's van VTM. Daarbij twijfelde hij zelfs of bepaalde collega-Duivels wel geschikt zijn voor de absolute top en vond hij dat ze dit onvoldoende compenseerden met werklust. "En nog meer zaken zijn onacceptabel, maar daar ga ik hier niet dieper op ingaan", voegde hij er nog aan toe.

Analist Gert Verheyen vindt dat de aanvoerder daarover gelijk had. "Op één punt kon ik De Bruyne volgen, want ik had het tijdens het EK al verschillende keren aangestipt: als je minder talent hebt, moet je harder werken. Ik zeg niet dat ze er met hun klak naar gegooid hebben, maar een beetje lopen is nog iets anders dan je kop ervoor leggen", klinkt het bij De Morgen.

Te snel opgehemeld

Zijn kompaan Peter Vandenbempt geeft volgt die redenering ook. Volgens hem wordt de nieuwe generatie aan internationals ook veel te snel opgehemeld, terwijl ze nog alles te bewijzen hebben. "Georgië en Turkije deden het ook zo op het EK. Die van ons hebben die switch nog niet gemaakt. Ze worden door de media ook continu in hun grootsheid bevestigd. Als iemand drie keer een versnelling plaatst, vragen we ons af of die de Gouden Bal kan winnen."

De Duivels vertonen te weinig vechtlust ...

Meest recent

'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

20
20
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

89
89
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

59
59
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

91
91
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

39
39
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

64
64
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

163
163
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

66
66
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

147
147
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

386
386
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

130
130
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

93
93
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

205
205
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

208
208
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

210
210
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

239
239
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

100
100
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

438
438
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

473
473

Meer sportnieuws