Mertens scoort, maar dansend zoontje steelt de show

door
Mertens scoort, maar dansend zoontje steelt de show

In de Turkse competitie heeft titelverdediger Galatasaray zaterdag brandhout gemaakt van Rizespor. De grootmacht uit Istanbul haalde het uiteindelijk met 5-0. Ook Dries Mertens pikte een doelpuntje mee, maar het was vooral zijn zoontje Ciro Mertens dat de show wist te stelen.

Galatasaray heeft een wisselvallige start van het seizoen achter de rug. De Turkse kampioen had zijn zinnen gezet op een plek in de 'League Phase' van de Champions League. Maar in de laatste voorronde liep het mis tegen Young Boys Bern. En dus moest Gala vrede nemen met een ticket voor de Europa League.

LEES OOK: 'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Groot debuut Osimhen

In eigen land is er dan weer geen vuiltje aan de lucht. De ploeg van coach Okan Buruk is immers als een wervelwind aan zijn campagne in de Süper Lig begonnen. Galatasaray staat na vier speeldagen aan de leiding met een perfecte 12 op 12. En in die vier matchen kon liefst 14 keer scoren.

Zaterdag werd dus ook Rizespor met forfait-cijfers over de knie gelegd. Die wedstrijd stond voornamelijk in teken van het debuut van topaanwinst Victor Osimhen. De Nigeriaanse spits, die na een onwaarschijnlijke transfersoap bij Gala belandde, was erg dreigend, maar scoorde uiteindelijk niet. 

Mertens junior in de spotlights

Mertens liet de netten op zijn beurt wél trillen. De Belgische routinier was in de basiself begonnen als pocket-aanvaller rond Osimhen. Na een klein uurtje spelen legde hij de vierde treffer tegen de touwen. Het was alweer zijn tweede treffer van het seizoen, daar deed hij ook al een assistje bovenop.

Na de match was het echter een andere Mertens die met de aandacht ging lopen, wel zijn tweejarig zoontje Ciro. Die was samen met mama Kat Kerhofs naar de wedstrijd komen kijken. Achteraf mocht hij met zijn vader ook het veld op en trakteerde hij de vurige achterban op enkele dansjes.

Mertens is te snel afgeschreven bij de Duivels ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

24
24
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

86
86
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

222
222
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

362
362
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

317
317
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

81
81
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

252
252
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

218
218
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

192
192
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

518
518
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

320
320
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

582
582
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

602
602
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

691
691
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

142
142
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

561
561
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1268
1268
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

756
756
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

239
239
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

466
466
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

361
361
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

634
634
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1011
1011
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

358
358
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

860
860

Meer sportnieuws