TRANSFERUURTJE: 'City vindt opvolger KDB, Anderlecht start gesprekken'

door
TRANSFERUURTJE: 'City vindt opvolger KDB, Anderlecht start gesprekken'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt werk van de komst van een transfervrije verdediger. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat RSCA aan de mouw van Oumar Solet trekt. De 24-jarige Fransman was in de voorbije seizoenen een vaste waarde bij RB Salzburg. Maar zijn aflopende contract werd niet verlengd en sindsdien haalde, ietwat verrassend, geen enkele club hem binnen. Anderlecht volgde zijn situatie al een tijdje. Er zouden alvast eerste contacten gelegd zijn met de entourage van Solet. Afwachten of dat ook in concrete onderhandelingen uitmondt.

Op de nieuwe teamfoto van Club Brugge zijn er drie opvallende afwezigen: Faitout Maouassa, Kamal Sowah én Dedryck Boyata. Het is dus duidelijk dat er geen toekomst is voor het trio bij de landskampioen. Sowah stond in de voorbije dagen nog dicht bij een overgang naar Mexico, maar stelde daar zelf zijn veto tegenover. En dus wordt het allicht wachten tot januari alvorens een oplossing wordt gevonden. Komende zomer lopen ze sowieso uit contract.

Noah Sadiki is helemaal ontbolsterd bij Union SG, maar op termijn wil hij toch een stapje vooruit zetten. Afgelopen zomer was een transfer niet echt een optie, maar volgend jaar zal het wel prijs zijn. Sadiki kondigt zijn vertrek al aan. "Eigenlijk was het voor mij een uitgemaakte zaak dat ik bij Union blijf. Ik wil nog één jaar alles geven en meer regelmaat aan de dag leggen, tonen dat ik klaar ben voor een grote competitie", vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Buitenland

Kevin De Bruyne is zijn laatste contractjaar ingegaan bij Manchester City en zijn toekomst oogt momenteel onduidelijk. De club zou dan ook al speuren naar mogelijke opvolgers. Volgens BILD overweegt City namelijk om komende zomer een poging te ondernemen voor Xavi Simons. De Nederlandse international speelt voor het tweede opeenvolgende seizoen op huurbasis bij RB Leipzig, maar is nog steeds eigendom van Paris Saint-Germain.

FC Barcelona wil in de komende weken en maanden de contracten van verschillende (jonge) sterkhouders openbreken. Volgens Mundo Deportivo werden de onderhandelingen met Pedri alvast opgestart. Voorzitter Joan Laporta zou aan diens entourage hebben laten weten dat Barça nog jaren met de middenvelder wil doorgaan. De algemene verwachting is dan ook dat beide partijen er zullen uitraken.

De transfervrije Davy Klaassen onderhoudt momenteel zijn conditie bij Ajax. Inmiddels melden Nederlandse media zoals De Telegraaf dat de Amsterdamse club overweegt om de ex-speler een contract aan te bieden. Intern zijn er echter nog twijfels over zijn komst. Zo wil men voorkomen dat een terugkeer van Klaassen de ontwikkeling van jongere spelers blokkeert. In ieder geval wordt snel duidelijkheid verwacht.

Club Brugge heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

31
31
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

34
34
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

74
74
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

22
22
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

274
274
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

89
89
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

201
201
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

33
33
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

156
156
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

309
309
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

117
117
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

334
334
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

53
53
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

199
199
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

523
523
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1354
1354
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

132
132
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

512
512
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

496
496
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

361
361
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

291
291
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

413
413
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

531
531
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

78
78
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

322
322

Meer sportnieuws