TRANSFERUURTJE: 'City vindt opvolger KDB, Anderlecht start gesprekken'

434 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'City vindt opvolger KDB, Anderlecht start gesprekken'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt werk van de komst van een transfervrije verdediger. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat RSCA aan de mouw van Oumar Solet trekt. De 24-jarige Fransman was in de voorbije seizoenen een vaste waarde bij RB Salzburg. Maar zijn aflopende contract werd niet verlengd en sindsdien haalde, ietwat verrassend, geen enkele club hem binnen. Anderlecht volgde zijn situatie al een tijdje. Er zouden alvast eerste contacten gelegd zijn met de entourage van Solet. Afwachten of dat ook in concrete onderhandelingen uitmondt.

Op de nieuwe teamfoto van Club Brugge zijn er drie opvallende afwezigen: Faitout Maouassa, Kamal Sowah én Dedryck Boyata. Het is dus duidelijk dat er geen toekomst is voor het trio bij de landskampioen. Sowah stond in de voorbije dagen nog dicht bij een overgang naar Mexico, maar stelde daar zelf zijn veto tegenover. En dus wordt het allicht wachten tot januari alvorens een oplossing wordt gevonden. Komende zomer lopen ze sowieso uit contract.

Noah Sadiki is helemaal ontbolsterd bij Union SG, maar op termijn wil hij toch een stapje vooruit zetten. Afgelopen zomer was een transfer niet echt een optie, maar volgend jaar zal het wel prijs zijn. Sadiki kondigt zijn vertrek al aan. "Eigenlijk was het voor mij een uitgemaakte zaak dat ik bij Union blijf. Ik wil nog één jaar alles geven en meer regelmaat aan de dag leggen, tonen dat ik klaar ben voor een grote competitie", vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Buitenland

Kevin De Bruyne is zijn laatste contractjaar ingegaan bij Manchester City en zijn toekomst oogt momenteel onduidelijk. De club zou dan ook al speuren naar mogelijke opvolgers. Volgens BILD overweegt City namelijk om komende zomer een poging te ondernemen voor Xavi Simons. De Nederlandse international speelt voor het tweede opeenvolgende seizoen op huurbasis bij RB Leipzig, maar is nog steeds eigendom van Paris Saint-Germain.

FC Barcelona wil in de komende weken en maanden de contracten van verschillende (jonge) sterkhouders openbreken. Volgens Mundo Deportivo werden de onderhandelingen met Pedri alvast opgestart. Voorzitter Joan Laporta zou aan diens entourage hebben laten weten dat Barça nog jaren met de middenvelder wil doorgaan. De algemene verwachting is dan ook dat beide partijen er zullen uitraken.

De transfervrije Davy Klaassen onderhoudt momenteel zijn conditie bij Ajax. Inmiddels melden Nederlandse media zoals De Telegraaf dat de Amsterdamse club overweegt om de ex-speler een contract aan te bieden. Intern zijn er echter nog twijfels over zijn komst. Zo wil men voorkomen dat een terugkeer van Klaassen de ontwikkeling van jongere spelers blokkeert. In ieder geval wordt snel duidelijkheid verwacht.

Club Brugge heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

82
82
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

26
26
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

131
131
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

240
240
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

279
279
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

180
180
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

238
238
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

134
134
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

133
133
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

280
280
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

262
262
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

110
110
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

41
41
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

86
86
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

579
579
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

202
202
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

449
449
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

528
528
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

185
185
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

154
154
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

93
93
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws