TRANSFERUURTJE: 'City vindt opvolger KDB, Anderlecht start gesprekken'

434 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'City vindt opvolger KDB, Anderlecht start gesprekken'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt werk van de komst van een transfervrije verdediger. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat RSCA aan de mouw van Oumar Solet trekt. De 24-jarige Fransman was in de voorbije seizoenen een vaste waarde bij RB Salzburg. Maar zijn aflopende contract werd niet verlengd en sindsdien haalde, ietwat verrassend, geen enkele club hem binnen. Anderlecht volgde zijn situatie al een tijdje. Er zouden alvast eerste contacten gelegd zijn met de entourage van Solet. Afwachten of dat ook in concrete onderhandelingen uitmondt.

Op de nieuwe teamfoto van Club Brugge zijn er drie opvallende afwezigen: Faitout Maouassa, Kamal Sowah én Dedryck Boyata. Het is dus duidelijk dat er geen toekomst is voor het trio bij de landskampioen. Sowah stond in de voorbije dagen nog dicht bij een overgang naar Mexico, maar stelde daar zelf zijn veto tegenover. En dus wordt het allicht wachten tot januari alvorens een oplossing wordt gevonden. Komende zomer lopen ze sowieso uit contract.

Noah Sadiki is helemaal ontbolsterd bij Union SG, maar op termijn wil hij toch een stapje vooruit zetten. Afgelopen zomer was een transfer niet echt een optie, maar volgend jaar zal het wel prijs zijn. Sadiki kondigt zijn vertrek al aan. "Eigenlijk was het voor mij een uitgemaakte zaak dat ik bij Union blijf. Ik wil nog één jaar alles geven en meer regelmaat aan de dag leggen, tonen dat ik klaar ben voor een grote competitie", vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Buitenland

Kevin De Bruyne is zijn laatste contractjaar ingegaan bij Manchester City en zijn toekomst oogt momenteel onduidelijk. De club zou dan ook al speuren naar mogelijke opvolgers. Volgens BILD overweegt City namelijk om komende zomer een poging te ondernemen voor Xavi Simons. De Nederlandse international speelt voor het tweede opeenvolgende seizoen op huurbasis bij RB Leipzig, maar is nog steeds eigendom van Paris Saint-Germain.

FC Barcelona wil in de komende weken en maanden de contracten van verschillende (jonge) sterkhouders openbreken. Volgens Mundo Deportivo werden de onderhandelingen met Pedri alvast opgestart. Voorzitter Joan Laporta zou aan diens entourage hebben laten weten dat Barça nog jaren met de middenvelder wil doorgaan. De algemene verwachting is dan ook dat beide partijen er zullen uitraken.

De transfervrije Davy Klaassen onderhoudt momenteel zijn conditie bij Ajax. Inmiddels melden Nederlandse media zoals De Telegraaf dat de Amsterdamse club overweegt om de ex-speler een contract aan te bieden. Intern zijn er echter nog twijfels over zijn komst. Zo wil men voorkomen dat een terugkeer van Klaassen de ontwikkeling van jongere spelers blokkeert. In ieder geval wordt snel duidelijkheid verwacht.

Club Brugge heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

1
1
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

38
38
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

20
20
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

72
72
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

27
27
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

163
163
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

133
133
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

505
505
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

137
137
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

61
61
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

54
54
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

334
334
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

574
574
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

50
50
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

447
447
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

128
128
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

51
51
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

249
249
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

40
40
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

50
50
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

239
239
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

661
661
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

212
212
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

80
80
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

465
465

Meer sportnieuws