TRANSFERUURTJE: 'City vindt opvolger KDB, Anderlecht start gesprekken'

434 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'City vindt opvolger KDB, Anderlecht start gesprekken'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht maakt werk van de komst van een transfervrije verdediger. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat RSCA aan de mouw van Oumar Solet trekt. De 24-jarige Fransman was in de voorbije seizoenen een vaste waarde bij RB Salzburg. Maar zijn aflopende contract werd niet verlengd en sindsdien haalde, ietwat verrassend, geen enkele club hem binnen. Anderlecht volgde zijn situatie al een tijdje. Er zouden alvast eerste contacten gelegd zijn met de entourage van Solet. Afwachten of dat ook in concrete onderhandelingen uitmondt.

Op de nieuwe teamfoto van Club Brugge zijn er drie opvallende afwezigen: Faitout Maouassa, Kamal Sowah én Dedryck Boyata. Het is dus duidelijk dat er geen toekomst is voor het trio bij de landskampioen. Sowah stond in de voorbije dagen nog dicht bij een overgang naar Mexico, maar stelde daar zelf zijn veto tegenover. En dus wordt het allicht wachten tot januari alvorens een oplossing wordt gevonden. Komende zomer lopen ze sowieso uit contract.

Noah Sadiki is helemaal ontbolsterd bij Union SG, maar op termijn wil hij toch een stapje vooruit zetten. Afgelopen zomer was een transfer niet echt een optie, maar volgend jaar zal het wel prijs zijn. Sadiki kondigt zijn vertrek al aan. "Eigenlijk was het voor mij een uitgemaakte zaak dat ik bij Union blijf. Ik wil nog één jaar alles geven en meer regelmaat aan de dag leggen, tonen dat ik klaar ben voor een grote competitie", vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Buitenland

Kevin De Bruyne is zijn laatste contractjaar ingegaan bij Manchester City en zijn toekomst oogt momenteel onduidelijk. De club zou dan ook al speuren naar mogelijke opvolgers. Volgens BILD overweegt City namelijk om komende zomer een poging te ondernemen voor Xavi Simons. De Nederlandse international speelt voor het tweede opeenvolgende seizoen op huurbasis bij RB Leipzig, maar is nog steeds eigendom van Paris Saint-Germain.

FC Barcelona wil in de komende weken en maanden de contracten van verschillende (jonge) sterkhouders openbreken. Volgens Mundo Deportivo werden de onderhandelingen met Pedri alvast opgestart. Voorzitter Joan Laporta zou aan diens entourage hebben laten weten dat Barça nog jaren met de middenvelder wil doorgaan. De algemene verwachting is dan ook dat beide partijen er zullen uitraken.

De transfervrije Davy Klaassen onderhoudt momenteel zijn conditie bij Ajax. Inmiddels melden Nederlandse media zoals De Telegraaf dat de Amsterdamse club overweegt om de ex-speler een contract aan te bieden. Intern zijn er echter nog twijfels over zijn komst. Zo wil men voorkomen dat een terugkeer van Klaassen de ontwikkeling van jongere spelers blokkeert. In ieder geval wordt snel duidelijkheid verwacht.

Club Brugge heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

19
19
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

67
67
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

397
397
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

224
224
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

67
67
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

769
769
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

359
359
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1037
1037
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws