Verheyen maakt Duivel af: "Hij teert op succes van vorige generatie"

door
Verheyen maakt Duivel af:

De interlandperiode van de Rode Duivels zindert nog na. De nieuwe generatie probeert de schoenen van de Gouden Generatie te vullen, maar volgens analisten Peter Vandenbempt en Gert Verheyen lukt dat vooralsnog niet.

Kevin De Bruyne zei na afloop zijn gedacht over zijn ploegmakkers en hield zich niet in. Bij Manchester City is er een plan van Pep Guardiola waar iedereen zich aan houdt, maar bij de Rode Duivels loopt het niet. KDB is het spuugzat.

LEES OOK: Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Rode Duivel afgemaakt

Na de Gouden Generatie stonden er meteen nieuwe leiders op. Een van die figuren is Amadou Onana. De boomlange middenvelder is een vaste waarde in het basiselftal van de Rode Duivels, maar volgens Verheyen is er sprake van ‘fout’ zelfvertrouwen. Op een persconferentie met Domenico Tedesco ging Onana ook al over de schreef.

Verheyen wijst naar de middenvelder van Aston Villa. “Er is niks mis met zelfvertrouwen, het moeten niet allemaal bescheiden jongens zijn zoals wij vroeger, maar je moet wel een redelijke inschatting kunnen maken van waar je staat op de ladder van het internationale voetbal. Er zijn er een paar die denken dat ze kunnen teren op de successen van de vorige generatie. Onana is daar een voorbeeld van.” 

Vandenbempt gaat akkoord met Verheyen en vindt dat de nieuwe generatie het allemaal nog moet tonen voor ze kunnen spreken. De Bruyne heeft dat al getoond en had dus ook recht van spreken. “Die vorige generatie, met hun branie als waren het Hollanders, dat hadden we nog nooit meegemaakt. Deze lichting heeft nauwelijks wat getoond in het shirt van de Duivels, maar heeft wel dezelfde grote woorden – ‘heel Europa benijdt ons onze voorlinie!’”

Heeft Verheyen hier gelijk?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

13
13
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

42
42
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

65
65
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

13
13
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

48
48
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

15
15
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

18
18
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

47
47
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

14
14
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

17
17
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

26
26
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

26
26
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

31
31
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

15
15
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

305
305
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

124
124
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

283
283
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

29
29
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

330
330
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

63
63
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws