Vandenbempt scherp voor 4 Duivels: "Nog niets bewezen"

door
Vandenbempt scherp voor 4 Duivels:

De interlandbreak is voor de Rode Duivels opnieuw met een sof geëindigd. Ze wonnen vorige vrijdag wel nog vrij vlot van Israël, maar hadden maandag weer weinig in de pap te brokken tegen Frankrijk. Nadat ook het EK al uitdraaide op een teleurstelling, brokkelt het enthousiasme rond de nationale ploeg alsmaar meer af.

Voor het EK was de hoop nochtans groot. De 'gouden generatie' was nochtans grotendeels afgehaakt, maar een flink aantal jonge talenten leek klaar om zich stilaan te manifesteren. Vooral op de flanken lijkt de weelde enorm met spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko en Julien Duranville, die deze maand op 18-jarige leeftijd debuteerde.

LEES OOK: Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

"Doku en Bakayoko hebben nog niets bewezen"

Peter Vandenbempt oppert in zijn column in Het Nieuwsblad echter dat de veelbelovende wingers misschien toch wat overschat worden. "Razendsnel, een nachtmerrie voor iedere tegenstander, gewoon niet af te stoppen. U mag het eens nagaan, de realiteit van het EK en de twee Nations League-wedstrijden is dat ze op een paar momenten na vooralsnog altìjd afgestopt worden", stelt hij immers vast.

"Het is de hoogste tijd dat we met z’n allen de loftrompet even opbergen en de jeugd beoordelen op hun merites en niet op hun potentieel", aldus Vandenbempt. "Het zìjn onmiskenbaar (top)talenten maar ze hebben op het hoogste niveau nog niets bewezen wat de hen aangemeten status rechtvaardigt."

Onana manifesteert zich meer naast dan op het veld

Ook het Duivelse middenveld kreeg veel kritiek na de nederlaag in Frankrijk. Kevin De Bruyne ergerde zich duidelijk aan het gebrek aan aansluiting van Youri Tielemans en Amadou Onana. Vooral aan die laatste stoorde ook Vandenbempt zich. Zeker nadat hij zich op zijn persconferentie voor de wedstrijd gepresenteerd had als één van de nieuwe leiders en zelfs bondscoach Tedesco een paar keer onderbrak.

"Tijdens de wedstrijd kwam Onana dan weer veel te weinig tussen en belandden zijn passes veelal bij de verkeerde kleur", sneert Vandenbempt. "Op het veld werd hij samen met de bij zijn vervanging alweer mokkende Tielemans opgegeten door de verbluffende Manu Koné. Vierde keuze bij Les Bleus en aan zijn tweede interland toe."

Werden Doku en Bakayoko de voorbije maanden te veel geprezen?

Meest recent

Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

0
0
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

6
6
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

34
34
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

66
66
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

53
53
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

106
106
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

112
112
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

392
392
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

66
66
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

164
164
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

168
168
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

190
190
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

150
150
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

351
351
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

395
395
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

102
102
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

306
306
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

315
315
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

73
73
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

238
238
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

298
298
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

85
85
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

263
263
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

137
137

Meer sportnieuws