Vandenbempt scherp voor 4 Duivels: "Nog niets bewezen"

door
Vandenbempt scherp voor 4 Duivels:

De interlandbreak is voor de Rode Duivels opnieuw met een sof geëindigd. Ze wonnen vorige vrijdag wel nog vrij vlot van Israël, maar hadden maandag weer weinig in de pap te brokken tegen Frankrijk. Nadat ook het EK al uitdraaide op een teleurstelling, brokkelt het enthousiasme rond de nationale ploeg alsmaar meer af.

Voor het EK was de hoop nochtans groot. De 'gouden generatie' was nochtans grotendeels afgehaakt, maar een flink aantal jonge talenten leek klaar om zich stilaan te manifesteren. Vooral op de flanken lijkt de weelde enorm met spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko en Julien Duranville, die deze maand op 18-jarige leeftijd debuteerde.

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

"Doku en Bakayoko hebben nog niets bewezen"

Peter Vandenbempt oppert in zijn column in Het Nieuwsblad echter dat de veelbelovende wingers misschien toch wat overschat worden. "Razendsnel, een nachtmerrie voor iedere tegenstander, gewoon niet af te stoppen. U mag het eens nagaan, de realiteit van het EK en de twee Nations League-wedstrijden is dat ze op een paar momenten na vooralsnog altìjd afgestopt worden", stelt hij immers vast.

"Het is de hoogste tijd dat we met z’n allen de loftrompet even opbergen en de jeugd beoordelen op hun merites en niet op hun potentieel", aldus Vandenbempt. "Het zìjn onmiskenbaar (top)talenten maar ze hebben op het hoogste niveau nog niets bewezen wat de hen aangemeten status rechtvaardigt."

Onana manifesteert zich meer naast dan op het veld

Ook het Duivelse middenveld kreeg veel kritiek na de nederlaag in Frankrijk. Kevin De Bruyne ergerde zich duidelijk aan het gebrek aan aansluiting van Youri Tielemans en Amadou Onana. Vooral aan die laatste stoorde ook Vandenbempt zich. Zeker nadat hij zich op zijn persconferentie voor de wedstrijd gepresenteerd had als één van de nieuwe leiders en zelfs bondscoach Tedesco een paar keer onderbrak.

"Tijdens de wedstrijd kwam Onana dan weer veel te weinig tussen en belandden zijn passes veelal bij de verkeerde kleur", sneert Vandenbempt. "Op het veld werd hij samen met de bij zijn vervanging alweer mokkende Tielemans opgegeten door de verbluffende Manu Koné. Vierde keuze bij Les Bleus en aan zijn tweede interland toe."

Werden Doku en Bakayoko de voorbije maanden te veel geprezen?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

83
83
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

54
54
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

27
27
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

72
72
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

42
42
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

234
234
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

49
49
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

174
174
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

61
61
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

403
403
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

229
229
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

82
82
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

107
107
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

337
337
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

175
175
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

943
943
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws