Vandenbempt scherp voor 4 Duivels: "Nog niets bewezen"

972
Vandenbempt scherp voor 4 Duivels:

De interlandbreak is voor de Rode Duivels opnieuw met een sof geëindigd. Ze wonnen vorige vrijdag wel nog vrij vlot van Israël, maar hadden maandag weer weinig in de pap te brokken tegen Frankrijk. Nadat ook het EK al uitdraaide op een teleurstelling, brokkelt het enthousiasme rond de nationale ploeg alsmaar meer af.

Voor het EK was de hoop nochtans groot. De 'gouden generatie' was nochtans grotendeels afgehaakt, maar een flink aantal jonge talenten leek klaar om zich stilaan te manifesteren. Vooral op de flanken lijkt de weelde enorm met spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko en Julien Duranville, die deze maand op 18-jarige leeftijd debuteerde.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

"Doku en Bakayoko hebben nog niets bewezen"

Peter Vandenbempt oppert in zijn column in Het Nieuwsblad echter dat de veelbelovende wingers misschien toch wat overschat worden. "Razendsnel, een nachtmerrie voor iedere tegenstander, gewoon niet af te stoppen. U mag het eens nagaan, de realiteit van het EK en de twee Nations League-wedstrijden is dat ze op een paar momenten na vooralsnog altìjd afgestopt worden", stelt hij immers vast.

"Het is de hoogste tijd dat we met z’n allen de loftrompet even opbergen en de jeugd beoordelen op hun merites en niet op hun potentieel", aldus Vandenbempt. "Het zìjn onmiskenbaar (top)talenten maar ze hebben op het hoogste niveau nog niets bewezen wat de hen aangemeten status rechtvaardigt."

Onana manifesteert zich meer naast dan op het veld

Ook het Duivelse middenveld kreeg veel kritiek na de nederlaag in Frankrijk. Kevin De Bruyne ergerde zich duidelijk aan het gebrek aan aansluiting van Youri Tielemans en Amadou Onana. Vooral aan die laatste stoorde ook Vandenbempt zich. Zeker nadat hij zich op zijn persconferentie voor de wedstrijd gepresenteerd had als één van de nieuwe leiders en zelfs bondscoach Tedesco een paar keer onderbrak.

"Tijdens de wedstrijd kwam Onana dan weer veel te weinig tussen en belandden zijn passes veelal bij de verkeerde kleur", sneert Vandenbempt. "Op het veld werd hij samen met de bij zijn vervanging alweer mokkende Tielemans opgegeten door de verbluffende Manu Koné. Vierde keuze bij Les Bleus en aan zijn tweede interland toe."

Werden Doku en Bakayoko de voorbije maanden te veel geprezen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

28
28
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

15
15
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

38
38
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

142
142
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

39
39
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

920
920
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

162
162
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

907
907
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

301
301
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws