Vandenbempt scherp voor 4 Duivels: "Nog niets bewezen"

door
Vandenbempt scherp voor 4 Duivels:

De interlandbreak is voor de Rode Duivels opnieuw met een sof geëindigd. Ze wonnen vorige vrijdag wel nog vrij vlot van Israël, maar hadden maandag weer weinig in de pap te brokken tegen Frankrijk. Nadat ook het EK al uitdraaide op een teleurstelling, brokkelt het enthousiasme rond de nationale ploeg alsmaar meer af.

Voor het EK was de hoop nochtans groot. De 'gouden generatie' was nochtans grotendeels afgehaakt, maar een flink aantal jonge talenten leek klaar om zich stilaan te manifesteren. Vooral op de flanken lijkt de weelde enorm met spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko en Julien Duranville, die deze maand op 18-jarige leeftijd debuteerde.

LEES OOK: Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

"Doku en Bakayoko hebben nog niets bewezen"

Peter Vandenbempt oppert in zijn column in Het Nieuwsblad echter dat de veelbelovende wingers misschien toch wat overschat worden. "Razendsnel, een nachtmerrie voor iedere tegenstander, gewoon niet af te stoppen. U mag het eens nagaan, de realiteit van het EK en de twee Nations League-wedstrijden is dat ze op een paar momenten na vooralsnog altìjd afgestopt worden", stelt hij immers vast.

"Het is de hoogste tijd dat we met z’n allen de loftrompet even opbergen en de jeugd beoordelen op hun merites en niet op hun potentieel", aldus Vandenbempt. "Het zìjn onmiskenbaar (top)talenten maar ze hebben op het hoogste niveau nog niets bewezen wat de hen aangemeten status rechtvaardigt."

Onana manifesteert zich meer naast dan op het veld

Ook het Duivelse middenveld kreeg veel kritiek na de nederlaag in Frankrijk. Kevin De Bruyne ergerde zich duidelijk aan het gebrek aan aansluiting van Youri Tielemans en Amadou Onana. Vooral aan die laatste stoorde ook Vandenbempt zich. Zeker nadat hij zich op zijn persconferentie voor de wedstrijd gepresenteerd had als één van de nieuwe leiders en zelfs bondscoach Tedesco een paar keer onderbrak.

"Tijdens de wedstrijd kwam Onana dan weer veel te weinig tussen en belandden zijn passes veelal bij de verkeerde kleur", sneert Vandenbempt. "Op het veld werd hij samen met de bij zijn vervanging alweer mokkende Tielemans opgegeten door de verbluffende Manu Koné. Vierde keuze bij Les Bleus en aan zijn tweede interland toe."

Werden Doku en Bakayoko de voorbije maanden te veel geprezen?

Meest recent

Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

76
76
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

12
12
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

64
64
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

37
37
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

89
89
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

133
133
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

332
332
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

55
55
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

102
102
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

39
39
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

116
116
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

123
123
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

223
223
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

76
76
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

119
119
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

172
172
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

85
85
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

128
128
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

265
265
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

240
240
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

141
141
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

264
264
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

176
176
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

844
844
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

170
170

Meer sportnieuws